Manžel sa fláka

1. apr 2023

Ahojte,som vydatá a ešte nejaký ten rok budem,kým budem mať kam odísť.
Môj manžel sa nonstop flaka,nedáva nám peniaze,nestará sa o deti...však to poznáte asi všetky tu..
Máme spoločnú domácnosť,nikto z nás nemá kam inde ísť..
Ja som zatiaľ len na RD a 2 roky ešte budem.
Môžem žiadať súd aby mu nakázal nám platiť aj keď sme manželia a bývame v spoločnej domácnosti? Všetko stále ťahám ja a už nevládzem. On mi sem tam da cez týždeň 20-50€ že na stravu,ale nevychádza nám to bohužiaľ.
Je posledného a ja nemám zaplatené energie,on odišiel do roboty ,kde som mu následne volala a zistila že do roboty nešiel a od rána sa flaka.
Sem tam nám pomôžu priatelia ale uz nevládzem
Potrebujem od neho aspoň. 300-400€ ,aby som to mohla nejako utiahnuť.
Ja z RD platím všetko čo sa dá,šetrím,oblečenie máme po kamoskach,no nevládzem.
Pôjdu k nám aj zo sociálky ak to podám na súd?
Mimo s ním nejde dohodnúť.
Skúšala som aj cez rodičovskú dohodu v jeho svetlých chvíľach no ani to nejde.

pribinak
1. apr 2023

Áno aj keď si vydatá môžeš žiadať výživné na deti

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
1. apr 2023

Na tvojom mieste zvážim krízové centrum, deti do jaslí a skolky a ty do prace. Takto čakať ešte 2 roky je šialený plán

lucka_ke
1. apr 2023

áno súdnou cestou žiadaj o výživné na deti a na seba, keďže si na RD a nepracuješ, zároveň si nechaj zveriť deti do opatery a rozveď sa s ním, ešte narobí dlhy a budeš ich splácať zaňho

ildiko36
1. apr 2023

Ano ked to podas na súd urcite pridu sa pozrieť od socialky, sleduju ako byvate, ci maš dať deťom čo jesť, či maju plienky a oblecenie, Či maju detsku izbu alebo aspoň kútik na hranie..Kamoške sa pozreli do chladničky do skrine a este aj z nočníka zobrali vzorku..Keď ona klamala klamem aj ja.Dieťa jej zobudili a pozreli či nema zapareny zadok atď..

marcellka32
1. apr 2023

manžel sa nonstop flaka,nedáva nám peniaze,nestará sa o deti...však to poznáte asi všetky tu..
Nie nepoznám to, manžel chodí do práce ako aj ja, stará sa o deti a neflaka sa, dáva peniaze, takže si si vzala sama flakaca, nebola by som s takým mužom

marcellka32
1. apr 2023

@ildiko36 to vážne zobudili dieťa aby mu pozreli zadok? Rozum sa mi zastavil 🤦🏻‍♀️

luckasvec
1. apr 2023

@marcellka32 akurát som to šla napísať, pekne kravy budiť babatko keď spí 🤦‍♀️

pribinak
1. apr 2023

@luckasvec žiadne kravy, robili si svoju prácu. Nepindajte keď neviete čo všetko musia robiť
@marcellka32

luckasvec
1. apr 2023

@pribinak 😘

marcellka32
1. apr 2023

@pribinak ja nepindam a vyprosim si takúto komunikáciu, slušne som napísala...

luckasvec
1. apr 2023

@marcellka32 ona/on/ono bude jedno z tých tak sa jej/ho to asi dotklo 😁 ... A nech si pinda kolko chce 🤷‍♀️

mikadooo
1. apr 2023

Ja mám pocit, že muž nemá moc z čoho dať, keď "ide do práce" a potom sa vlastne fláka. Kto vie, či bude nejaké výživné. Aj tak by som ale dala návrh a uvidíš ako to dopadne (horšie ako 0 to dopadnúť nemôže). Nuž a potom, tak ako baby píšu, buď ťa bude ešte dva roky podporovať rodina+kamošky, alebo sa poobzeraj po práci a jasliach, alebo či babka bude zatiaľ s vnučkou, alebo čo...🤷. Na muža spoľah nie je, tak treba sa nejak zariadiť aby si neživorila. Možnosti sú, nie sú na začiatku moc príjemné, človek musí vyliezť zo svojej komfortnej zóny, ale po čase bude lepšie. Alebo teda zaťať zuby a nejak dva roky vydržať s nekonečnými pôžičkami. Ale to výživné by som určite riešila. Sociálky sa neboj. Berú deti v naozaj extrémnych prípadoch zanedbania. Ak sa o ne normálne staráš, nemajú záujem ti ich nasilu brať, oni vedia čo majú pozrieť, aby videli, či dieťa nie je zanedbávané či týrané. To, že máte málo peňazí nie je pre ne dôvod vziať vám deti.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kornelies
1. apr 2023

@jj298 Nekric hop, pokial si nepreskocila. Aj zodpovedny otec/manzel moze zakopnut, zalubi sa do mladsej kolegyne a triezvy rozum uleti. Popripade si zalozi novu rodinu a deti z prveho vztahu odsunie na druhu kolaj.

januska12323
1. apr 2023

Nedáva ti takmer žiadne peniaze a ešte ho aj musíš živiť. Vážne myslíš, že bez neho ti bude horšie? Dostaneš výživné na seba aj deti a nebudeš musieť míňať na neho. Porozmýšľaj.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
1. apr 2023

@luckasvec triafas mimo, ale prezradím: moja naj kamoska robí v takom zariadení a potom je už neskoro mudrovať

ildiko36
1. apr 2023

@marcellka32 ano , zobudili dieťa,raz jej prišli rano o 7h ,potom zase dakedy pod vecer, nikdy sa neohlasili.

petamich
1. apr 2023

@ildiko36 tak logicky sa ohlasovat nebudu 🙂 chcu vidiet standardny stav domacnosti a nie vyluxovanu a vycancanu domacnost, lebo pride kontrola

pribinak
1. apr 2023

@ildiko36 aký zmysle ma ohlásiť sa vopred? Oni potrebuju vidieť bežný stav domácnosti, či sa vari, je niečo v chladničke, či je tam normálne upratané, triezvi rodič, …..

tiezjedna
1. apr 2023

@autorka **Môj manžel sa nonstop flaka,nedáva nám peniaze,nestará sa o deti...však to poznáte asi všetky tu..**

nie, toto naozaj nepoznám.

Požiadaj súd o výživné na seba aj deti a požiadaj o rozvod.

cookie29
1. apr 2023

@pribinak prepáč aké aký to ma zmysel? Nikdy nemáš prázdnu chladničku lebo zrovna sa chystáš na nákup? A dieťa nemalo nikdy zapareny zadok? Bohužiaľ náhoda schválnosti funguje a môžeš si byt istá, že prídu zrovna keď idu zúbky a zadok je zapareny alebo dieťa bolo choré a chladnička zíva prázdnotou. To predsa nič nehovorí o schopnosti rodiča starať sa o dieťa.
A predpokladám že väčšinou to funguje ako všetko, hajzlov sa z toho dostanú a slušní ľudia sa môžu zblázniť. :(

pribinak
1. apr 2023

@cookie29 jaj, to by si musela počuť tie príbehy. Je rozdiel mat v chladničke 3 dcl mlieka trochu syru a 2 jogurty či nejaký pozostatok zeleniny alebo včerajšieho obedu a ROZDIEL nemať nič z toho čo som vymenovala ale mat tam pekne zásoby chlastu

Je rozdiel ak má dieťa sem tam zapareniny a rozdiel keď nevidíš doma žiadne plienky a dieťa je zanedbane už na pohľad a keď jo rozbalia tak to čo má na zadku boli aj teba

Je rozdiel !!! ak má dieťa len zapareniny a rozdiel ak sa toho nazbiera viac!
Nafajčené v byte, zanedbane dieťa, prázdne hrnce, bordel a nízka hygiena, pripadne rodič pod parou a opakovane telefonáty susedov, pediatra, či učiteľky

Vieš, skús si tu prácu robiť a potom budeš mat iný pohľad

tehula2016
1. apr 2023

Inak preco to je stale tak, ze zena v nudzi si mysli, ze musi byt doma do konca rodicaku..A tie zeny, ktore v nudzi nie su, idu do prace skor, lebo chcu, je im dlho doma a pod. Ved prve co urobim, ked nahodou chlapovi prepne je, ze idem do roboty nie?

dilino
1. apr 2023

Ani ja take nepoznám čo popisuješ.Zarazila ma jedna vec TY vieš že je flakač aký čas a TY s nim si ideš urobiť dieťa.Preboha ved ked vídim aký je peniaze mi nedava tak idem s nim spať.No dobre tak dajme tomu ale ved exisuje aj rôzna ochrana.Maj aj tisic deti len neplač to už je neskoro.Vedela si zrejme aký je a TY s ním máš male dieťa.Och bože nechápem.Ked sa flaka a bude Ti musieť súdom dať výživne a nebude mať tak pôjde do basy.Takže tiež žiadna výhra.Ja take som nepoznala ale dať si urobiť flakačovi male dieťať zvlasť ak si vedela aký je je podľa mňa nezodpovedné s tvojej strany.

mima1608
1. apr 2023

Áno, môžeš žiadať výživné na deti a dokonca aj na seba. Zavolaj na CPP a oni ti určite pomôžu, keďže si na RD.

deti95060810
1. apr 2023

@marcellka32
@luckasvec
dievčatá u nás bola sociálka aj pred rozvodom, ale nikdy nám nepozerali do chladničky, ani po dome nechodili, dieťa nebudili, ani vzorku nebrali....
prvý krát keď boli tak mama si s pani zo soc. vypili spolu čaj, porozprávali a po chvíli pani odišla... ex ich ani do dvora nevpustil, nadal im ako sviniam - škaredo, nevyberane a vôbec nič sa mu nestalo.... otočili sa pri bráničke a dovi...

mira0611
1. apr 2023

Ahoj, ano mozes ziadat vyzivne na seba aj na deti, aj ked si vydata.