Domáce násilie. Ako si poradiť s manželom?

majka184
5. júl 2010

ahojte.
S manželom sme sa vzali pred 4 rokmi, predtým sme spolu boli dalsie 4. mame 2 ročneho synčeka. problem je v tom, že už pred svadbou mi sem tam manžel nepekne - vulgarne nadaval, ale ked som sa mu vyhrozila, že sa s nim rozidem tak sa to už nestavalo. až do istej doby po svadbe ked znova začali nadavky na moju stranu, pridali sa k tomu vyčitky, že som zla matka, neschopna, postavili sme dom - prestahovali sa od svokrovcov, odvedy mi nadava aj za to, že som ho donutila odisť od kamaratov, že nema isť s kým von, nuti ma chodiť každu volnu chvilu k svokrovcom aj s maličkym, ked odmietnem tak mi nadava az nakoniec idem.
včera som mu povedala, že už nevladzem znasat jeho ponižovanie, nadavanie, prikazy, obvinovanie. povedal, že ostanem bez syna, aby som si len podala navrh na rozvod, že ostanem sama - pokazim si to aj u svokrovcoch ktorých mam rada... vlastných rodičov namam, mama pred rokom a pol zomrela a otec je za mrežami, mam len sestru a ta je za hranicami.

mobile
5. júl 2010

Moja rada, utekaj cim skôr, tym lepsie. Hlavne sa neboj nejakých vyhrazok, syna Ti nezobere nik. A zmen spravanie, otoc sa o 180 stupnov, rob presny opak ako doteraz, ak si neodvravala, odvravaj.ak si nekricala, kric.Uvidis, ako ho to zaskoci. Ale opakujem: utekaj!!!!

didiana333
5. júl 2010

Ak ti toto dokáže povedať teraz,čo bude robiť neskôr???? Nedovol.aby tvoje dieťa niečo také zažívalo...myslím,že sa nezmení...a bude len horšie....

traktor
5. júl 2010

ak to robil uz pred svadbou, aj po svadbe, ..co cakas, ze sa stane zazrak?...nestane, bude to len a len horsie..a aby to nedoslo tak daleko, ze si trufne aj na dieta.../deti su vnimave, vsetko vidia, co z neho vychovas, ustracheneho nervacika???/...uz davno si mala odist..a to , ze si to pokazis u svokrovcov...stoji ti to zato ostavat pre nich??...vsak su taky ako on , ked ti nepomozu a vedia v akom prostredi zijes ty aj tvoje dieta... 😠 😠 😠

silvia07
5. júl 2010

@majka184 baby maju pravdu...co najrychlejsi prec...ale mas kam?

janulienka1
5. júl 2010

Skús zistiť či budeš mať podporu u svokrovcov .Ak sa postavia za teba tak to skús ako Ti radila mobile.Ak nie tak ja by som išla preč.Teraz je to ponižovanie ,potom príde fyzické násilie ,hlavne ked sa mu nepostaviš na odpor.Myslím si ,že súd ti syna prideli ,nemusiš mať obavy.Skuste sa ešte porozpravať aj ked tomu veľku šanu nedávam.Takí ľudia si chybu priznavajú neradi.Držím prsty.

romanelka2
5. júl 2010

@majka184 Ahoj majka je to najhorsie co ta mohlo stretnut ☹ nenehaj si to bran sa a neboj sa jeho vyhrazok odid odneho!!!! Ked je uz raz muz taky ze nadava alebo udrie nigdy stym neprestane to mi ver!!! daj to doporiadku skus to so svokroucami alebo sa spoj so sestrou ak je to mozne prajem ti vsetko dobre 🙂

berika
5. júl 2010

Skús poprosiť o pomoc svokrovcov a potom uvidíš ako ďalej. Ťažko je utekať ak nemáš kam, ja viem.

tamuliak
5. júl 2010

ahoj nechcela by som byt v tvojej koži ja sama som zažila psychicke a fyzicke ubližovanie a som rada že to mam už za sebou a možem si žit so svojou dcerkou kludne a v pokoji.preto zvaž všetky vyhody a nevihody a prvom rade mysli na seba a na deti ak nejake mate ak ti raz začne chlap ubližovat tak ver že bude stale to mi ver tak želam vela štastia aj tebe aby si si to vyriešila v dobrom

majka184
autor
5. júl 2010

mobile - ja odvravam aj kričim aj sa hadam, stracam nervy, niekedy si pripadam ako nepričetná... nie som povaha ktora si necha len tak skakať po hlave... posledneho pol roka dokonca vždy ked vycitim, že sa bližia uražky a nadavky tak začnem nadavať prva... dodava mi to silu.
silvia07 - ja nemam kam isť.... ale mame spoločny dom, ked sa splati uver a zvysne peniaze pojdu napoly tak mi ostane na bytik - tým som si ista... ale nemožem robiť žiadne unahlene rozhodnutia, musim pri všetkom rozmyslať. nesmiem spraviť chybu.
čo sa týka svokrovcom nemožem sa moc na nich spoliehať, je to ich syn neotočia sa mu chrbtom... svokra mi pred svadbou hovorila, aby som si to dobre rozmyslela, lebo syn je taký istý ako jeho otec a budem to mať ťažke, ale ja so to brala s humorom.
myslim si o sebe, že som dosť silný človek, viem že všetko potrebuje čas... tie uražky a nadavky by som vedela prehltnuť, ale nedokažem s nim už spať a to je zle.... ked odmietnem vtedy je najhorsie. mam z toho strach.
velmi lahko sa hovori, ale tažko sa kona...

macka01
5. júl 2010

máš to ťažké,nikdy som nič také nezažila.Ťažko sa uteká ked nie je kam,že?No na zamyslenie stojí to,že aj svokra ťa varovala už pred svadbou,asi vedela prečo. 😢 Teraz plačeš nad rozliatym mliekom.Sama najlepšie vieš,kam až môžeš ísť a čo si môžeš dovoliť.Tu asi ozajstnu radu nedostaneš,kedže nikto nevie ako si na tom finančne,ale asi nič moc ked splácate hypo. ☹ Samozrejme že ti dieťa nevezme,len ťa zastrašuje

majka184
autor
5. júl 2010

nechcem aby si všetci mysleli, že som ta zla, ktora rozbila rodinu, že prehanam a stažujem sa, koli maličkostiam.... každý si mysli, že mame super život, keby to tak bolo aj vo vnutri... nielen z vonka.

miriam11
5. júl 2010

majka184, drzim Ti moc palce. Musi to byt velmi tazke, urcite si z toho vsetkeho unavena, psychicky vycerpana a neskutocne tuzis po pokojnom, normalnom zivote. Zial, Tvoj manzel sa nikdy nezmeni, ludia sa totiz nemenia. Teraz je zrejme nerealne pre Teba niekam odist, lebo nemas kam, ale aspon sa utesuj tym, ze ked bude syncek trosicku starsi, tak odides. Psychicky sa na to pripravuj, mozno Ti to pomoze. Zit s takym clovekom je neznesitelne a Ty mas predsa na VIAC!!! Takisto to musi poznacit denno denne aj syna, nema dobry vzor vo svojom otcovi. Ale mnohi by si mysleli, ze co neodides hned. Lenze nemas kam? ked nebudes na materskej dovolenke a budes zarabat, bude sa Ti lahsie rozmyslat a planovat si svoju VLASTNU SAMOSTATNU buducnost. Alebo je dalsie riesenie, -------- najst si niekoho ineho a odist neskor k nemu. Viem, nemam pravo Ti radit, len tak zvazujem, keby som bola v Tvojej situacii, tak si hladam niekoho ineho. Nie z vypocitavosti, aby som mala kam ist, ale predsa kazdy tuzi, aby ho mal niekto rad........ tak preco nie? Skusala by som tuto moznost.... zivot Ta teraz skusa aje Ti teraz zle, ale uvidis, ze Ta caka nieco velmi pekne a hlavne s niekym, kto si Ta naozaj zasluzi... 🙂 A o syna neprides, neboj sa, to len tak rozprava, lebo nema co povedat a citi sa velmi, velmi slaby. 🙂

silvia07
6. júl 2010

@majka184 a na kolko rokov mate uver?...dufam, ze nie na 20....pochopila som to tak, ze ho chces najprv splatit a az potom odist?

majka184
autor
6. júl 2010

splacame ho takmer dva roky a je na 30 rokov, takže ešte 28 rokov. ale nemyslela som to tak, že ho chcem najprv splatiť, splatiť sa da aj popredu, predajom domu.... len neviem presne ako to funguje.

majka184
autor
6. júl 2010

@miriam11 - no ja nemam na druheho chlapa ani pomyslenie, radšej budem sama s malinkym.

maruska24
6. júl 2010

majka a myslíš že keď sa rozvediete, že manžel predá dom a vyplatí ťa? moja teta sa rozviedla, nemala na toaby manžela z domu vyplatila, tak je rozvedená a exmanžel s ňou stále býva. byt nepredala, nebol záujemca a hypo na ďalší jej jednoducho nedali.

silvia07
6. júl 2010

@majka184 neostal ti po rodicoch byt? ....lahko sa povie odist...ale ked nie je kam a zaco ☹ ...neviem, ci pracujes, ci by si utiahla prenajom

romanelka2
6. júl 2010

@majka184 Viem ze je to tazke ked ti takto piseme ale musis nieco vimisliet!!!! Nemas ani znamich na ktorychsa spolahnes? Nemisly si vela je tu takych ktory nemaju kam ist nie si sama !!!! ale musis sa odhodlat co chces robyt a postavit sa na vlastne nohy uvidis zvladnes to drzime ti tu vsetci palce !!! a co SESTRA? nemozes sa snou skontaktovat? 😒

aero
7. júl 2010

@majka184 -moja , ty prečo znášaš jeho demenciu??
on má komplexy, a na tebe sa vyvršuje 😠 -nedovol mu to
tie vyhrážky ,že ti zoberie malého ... hahahaha- nech si pohovorí, však on ťa týýýra.
nech ti nebude smutno za domom , za svokrovcami............
si mladá, život sa nevráti-- nikdy, užívaj si život, kašli na neho
vždy sa dá začať, možno keby si odišla za sestrou...
vieš , dom by sa predal ,alebo by ťa musel vyplatiť, takže nejaké koruny by si mala
len to nedovol , aby ubližoval tebe aj malému..... oplatí sa žiť pre deti, pre naše všetko....
ale nie v rodine plnej hnevu, strachu, nadávok , možno neskôr aj bitiek 😠
nedovol aby vám ubližoval - odíííť z toho pekla .
začni nový život, niekde tam ťa čaká ozajstná láska 😉

digysa
22. jún 2012

@majka184 Tak ako? Podaj spravy, ako sa ti dari...

macamac
22. jún 2012

@digysa asi už nepodá 😉
je neaktívna

tatianagerberova
5. mar 2013

Dobrý deň. Som študentka vysokej školy a obraciam sa na Vás s veľkou prosbou. Robím diplomovú prácu na tému domáce násilie páchané na ženách. Viem ,že táto téma je citlivá a ťažko sa o nej komunikuje, ale dotazník je anonymný a výsledky môžu poslúžiť na lepšie rozpracovanie danej problematiky.
Za každý jeden vyplnený dotazník vopred veľmi pekne ďakujem.

https://docs.google.com/forms/d/1MISgdxqVAFDlom...

didi44
5. mar 2013

...Najhorsie na tom je to, ze za svoje problemy si kazdy na 99 % moze sam...

tajna82
8. mar 2013

@didi44 ....neprehanaj...ved vidis, ze za problemom dotycnej autorky moze jej muz, potom sestra co je v zahranici lebo nikoho ineho nema...

studentkavs
16. nov 2013

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie dotazníka, ktorý je anonymný. Viem, že je táto téma citlivá a nechcete na ňu spomínať ale veľmi by ste mi pomohli vyplnením, pretože som študentkou vysokej školy a robím diplomovú prácu na tému domáce násilie. Veľmi pekne ďakujem ženám, ktoré vyplnia môj dotazník a touto cestou mi pomôžu k vypracovaniu diplomovej práce.

Dotazník môžete vyplniť kliknutím na link:
https://docs.google.com/forms/d/1by9wveDk_9Pebq...

Ďakujem veľmi pekne

miriam642
20. nov 2013

dobrý deň, prepáčte, že tu spamujem, ale chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie anonymného dotazníka, ktorý sa týka problematiky týrania, a bude použitý výhradne na účely diplomovej práce https://docs.google.com/forms/d/1p_9aBLpIqXK89o...