Dovolenka so švagrovcami

25. apr 2022

Ahojte ospravedlnujem sa na uvod za anonym ale potrebujem sa vyrozpravat a poradit..planujeme uz letnu dovolenku s manzelom a chcu s nami ist na dovolenku aj svagrovci ( muzova sestra s manzelom) problem je v tom ze mame obe rodiny dost rozdielne predstavy o slove dovolenka: nasa predstava o dovolenke je taka ze pojdeme niekam kde bude o nas postarane cize ziadne take ze si budeme sami varit prat a neviem co ešte..u svagrovcov (teda hlavne svagra, kedze on u nich doma rozkazuje) je predstava dovolenky ist niekde na chatu kde zeny sa zase maju starat o vsetko, varenie upratovanie deti a chlapy grilovat popíjať a vylihovat..svagor uz bez nasho suhlasu vybavil chatu kdesi na orave ktora patri jeho strykovi ze ideme na tyzden ..vsak blizko je obchod zeny skocia do obchodu co treba nakupit je tam aj kuchynka voda a zachod su dakde vonku ..deti budu aspon na vzduchu..tak mu vysvetlujem ze toto pre mna nieje ziadna dovolenka ze ja si chcem oddychnut od hrncov a prachovky jedine o co sa chcem starat je co si vyberiem z jedalneho listka a kam sa pojde na vylet..alebo aku atrakciu pojdeme vyskusat koli detom..a nie varit nakupovat upratovat a neviem co ešte..tak na mna vybehol ze som len rozmaznana panicka a ze co my zeny chceme dovolenku ze vska sme na dovolenke uz dva roky (aj ja aj svagrina sme na matreskej s dvojrocnymi drobcami aktualne, ona ma ešte jedneho 6 rocneho syna) takze sme na dovolenke uz kolke roky a naco nam treba zase dovolenku..tak som mu teda vysvetlila ze vzhladom k tomu ze mame rozdielne predstavy o dovolenke tak radsej pojdeme kazdy zvlast..tak sa zacal smiat ze ako sa budeme nudit sami na dovolenke a ze on tu chatu uz zajednal u stryka..to som fakt taka rozmaznana ze nechcem na dovolenke zase riesit varenie a upratovanie a neviem co ešte..ale sa nechat aspon ten tyzden obskakovat ?

katulienkax
25. apr 2022

tak nech chlapi idu na tyzden sami s deckami, ako v tom ceskom filme😂

buberova
25. apr 2022

Poviem na to iba jedno slovo... Idiot

pinkgirl
25. apr 2022

Nečítala som príspevky, no za mňa je pán švagor pár desaťročí pozadu s názormi. Ak si ozaj myslí, že RD je dovolenka, tak by som sa so svagrinou dohodla - nechali by som chlapom na chate všetky deti a so švagrinou šla na dovolenku v rovnakom čase aspoň 1000km od chaty😁.

prasiatko30
25. apr 2022

Trochu nechapem tvoju dilemu - ty to tak nechces, tvoj muz taku dovolenku nechces a len preto, ze nejaky debilko sa z toho vysmieva tak tam pojdete??? Alebo ako? Taky primitiv by ma nenasral - nie nejdeme s vami a bodka. A ak tvoj muz neveie povedat radikalne nie tak by som to este vylepsila - zbalila by som muza, dieta a poslala ich na chatu medzitym co by som si ja vybavila iny program - boze fakt by ma nedokazali naserkat

bluka2
25. apr 2022

Však chod si tam grilovať a on môže nakupovať tie suroviny, zabaviť deti a aj prať 😂

lujza123
25. apr 2022

Milujem chaty ale s hentakym degešom co zahlási ze "ženy sa tam majú o všetkých starať lebo sú celý rok na dovolenke" by som nešla ani do 5* rezortu ktorý by zaplatil.

Chaty sú fajn, ale so staršími deckami - školakmi, co sa o ne nemusíš až tak starať, vtedy je to pre všetkých pohoda, pivo, guláš, grilovacka.

elizabet173
25. apr 2022

@prasiatko30 👍, tiež nechápem, kde je problém.

autor
25. apr 2022

@prasiatko30 nie jasné že s nimi nejdeme len ma mrzí že som teraz pred rodinou za panicku a kazica dovoleniky🙈🙈

elizabet173
25. apr 2022

no to by ma tak trápilo

elizabet173
25. apr 2022

a stále lepšie, keď si ty za paničku, ako on za primitíva. Inak ak niekto považuje to, že na dovolenke nevarím, nenakupujem a nedrhnem za znak paničky, tak sú mi ukradnuté aj jeho názory aj on sám. A to na tú chatu na dovolenku chodím a nerobí mi problém ani to varenie. Ale nevarím preto, lebo mám partnera burana, ale preto, že sa mi chce, mám na to chuť a keď sa mi nechce, kúsok od chaty je reštaurácia, opačným smerom pizzéria, alebo navarí partner. Ale samozrejme, že to nie je jediný štýl dovolenky, ktorú mávame.

mariejenka
25. apr 2022

Žena, sa netráp, tam pána švagra by som mala na háku aky je dlhý 😂

mariejenka
25. apr 2022

@elizabet173 presne toto,ze keby všetci chceme ide sa,ale nie ze Jeden si zmyslí,ze nanuti svagra s rodinou na chatu,a keď sa svagrina ohradi,ze si oddych predstavuje inak,je panička! Ojoooj. Mal by ho upratať manžel autorky, lebo keby mu to povie On,tak co? Chlapovi by nepovedl nic? Ale na ženu si dovolí?

elizabet173
25. apr 2022

@mariejenka ja by som sa s takým magorom nestretávala vôbec, nemali by sme si čo povedať. Bežne sme chodili na lyžovačku na chatu, kde sa varilo, ale bežne varili aj naši muži, lebo reštaurácia nebola tým pravým orechovým pre naše deti, aj keď my dospelí by sme to prežili. Ale aby sa tam chlapi ožierali a pindali a ženy kmitali, no to nehrozilo

matullienka
25. apr 2022

Vieš čo nie si rôzna si úplne normálna žena,my sme boli minulý rok s mužovym kolegom v Chorvátsku aj s rodinami a šla som len pod podmienkou, že ja nevarim a nenakupujem ja dovolenkujem. Jeho žena to povedala rovnako a vieš ako to dopadlo? O všetko sa celý čas starali chlapi naozaj som bola veľmi prekvapená a dovolenku si užila. Tvoj švagor ale určite nie je tento prípad, to je dvojstovku idiot, ktorý má pocit, že môže všetkým naokolo diktovať ako majú žiť

mariejenka
25. apr 2022

@elizabet173 suhlas veľký, rovnako som bola pár krát s partiou,kde sme všetci spolu,zeny,muzi pripravili,zjedli,umyli ... A nie ze akoze sa bude grilovať, variť guláš,ale gro príprav,umyvania,starania sa,bude na ženách, a pán švagor by sa len opijal,a mudroval. Tudle,nudle🖕kamarad😂

Pre autorku...
No napíš nam prosím,ako chatár reagoval? Isto sa urazil do špiku kosti.

prasiatko30
25. apr 2022

A? Ta bude boliet z toho hlava? Dostanes nejaku chorobu? Alebo ako ta ovplyvni to, ze jeho rodina si bude mysliet, ze si panicka?? Musis si v prvom rade upratat v tvojej hlave a absolutne si nerobit tazku hlavu z toho co si o tebe mysli niekto iny a hlavne taky clovek, ktoreho nazory su take retrogradne. Vsak nech si mysli co chce kto chce a ty sa zariad tak aby si ty mala taku dovolenku, ktora bude vyhovovat tebe a tvojej rodine 🤷‍♀️nevidim v tom naozaj ziadnu dilemu.

nerko
26. apr 2022

S nim by som nesla ani do Hiltonu. Jednoducho si rezervujte svoj pobyt a svagra zaradte, ze s nimi nejdete a objednali ste si pobyt. Chatovacka ma tiez svoje caro, ale nie s tymto buranom.

jaskolka
26. apr 2022

Za kazica dovolenky? Akej? Ze pan švagor si zmyslel sam od seba objednať chatu, kde by bol spokojný asi len on? Vy ste mali úplne iné plány, on sa k vám "nasackoval" a ešte si presadzuje svoje predstavy, že ženy budú makať, behať do obchodu, variť, a on bude ako pán sedieť a chlastat pivo a ešte frflat?
No kaslala by som na dáke reči a hlúpe názory rodiny.
A to nehovorím o tom, že ako píšeš, v tej chate nie je ani kúpeľňa vnutri. Tak ešte aby som chodila dakde na latrinu v 21 storočí 🙈🙈🙈
Nech si švagor ide kam chce a frfle koľko chce. Vôbec takéto somariny nerieš, a užite si dovolenku, ako má byť

dskjhfdlkdjhl
26. apr 2022

Mozes sa uplne vykaslat na reci. Hlavne je, ze si uzijete dovolenku podla svojich predstav. Tipujem, ze keby si isla s nimi, tak by bola aj dovolenka nanic a tym reciam by si mozno tiez nezabranila, lebo toto je typ cloveka, co by si nasiel zamienku, aby pustil jedovate sliny.

leni1977
26. apr 2022

Jeho problém, že to zajednal, nech si ide tam a vy pekne na dovolenku podľa vašich predstáv.

xena0
27. apr 2022

Tak máš úplnú pravdu.... Keď švagrovcom vyhovuje takáto dovolenka tak nech dovolenkujú na chate a vy si poriešte dovolenku sami 🙂 a hnevať sa nemá prečo, vy ste sa mu na tu chatu nesľubili

zuzka6542
6. aug 2022

Véd chod a nič nerob a keď bude pindat tak povedz ze ty si chcela dovolenku a nie robiť niekomu kuchárku a upratovačku... Keď chcel chatu nech sa stará 🤷ani prstom by som nepohla