Existuje funkčné manželstvo bez sexu?

potvora1
1. okt 2018

Žienky, už som zúfalá, viem, je to háklivá téma, ale veľmi ma to trápi. Existujú manželstvá bez sexu a bez fyzického kontaktu? Už asi štyri roky je to čo sme sa s manželom odcudzili, bez zjavného dôvodu, možno pre pohodlnosť 😥 už vtedy som vedela, že je zle a chcela som vzťah ukončiť, to sme ešte neboli zobratý... No nejako sa to utriaslo, teraz máme ročného syna a na mňa chodia hrozné depky z nášho života. V podstate si rozumieme, ale žijeme ako kamaráti.. Sex tak dva krát za rok, muž má nepriťahuje, žiadna iskra medzi nami není... Ale doma mi pomáha si všetkým.. Už sa ja cítim naozaj ako vadná. Mam sa zmieriť so situáciou, alebo existuje šanca, že sa iskra do manželstva vráti? Zažil niekto niečo podobné? Prosím poraďte mi😓😥😪

bodka13
1. okt 2018

@potvora1 čo na to hovorí partner? rozprávali ste sa o tom?

maminuska
1. okt 2018

@potvora1 existujú , moje to chvalabohu nie je , ale existujú a žiju spolu a vychovávajú deti mnoho rokov.

pininka
1. okt 2018

Radsej si ani nechcem predstavit taky zivot. A vzor pre tvojho syna,ze rodicia ziju spolu len tak,aby bolo. Lutujem aj teba aj tvojho muza. Keby som aj neviem aka.pohodna bola, ale sex dvakrat do roka, to je snad vtip .

danula.ch
1. okt 2018

@potvora1 kedysi tam ta iskra bola? Poriadna, či len taká malička? Aj ste sa s manželom o tom rozpravali, máte chuť to poriesit? Čo viem, takto dopadne Veľa manzelstiev, skôr či neskôr. A veľa z nich sa potom rozide pre neveru.

skatulienka_sk
1. okt 2018

@potvora1 mňa by teda vôbec nezaujímalo, či existujú také manželstvá, ale či ja / partner sme v takomto vzťahu spokojní. Ale evidentne ty nie si spokojná, keď nad tým rozmýšľaš a pýtaš sa . Iskra nepríde sama od seba a ak tam ani nikdy žiadna nebola, nemá sa ani čo vrátiť.

zuzka38
1. okt 2018

@potvora1 uspokoji ta zistenie, ak take manzelstva su?

Strasne smutny zivot mi to pride..nexcela a nevedela by som tak zit..

potvora1
autor
1. okt 2018

@bodka13 ja sa o tom rozprávam stále... On je veľmi trpezlivý a čaká, že sa to zmení, no ja žiadnu zmenu nevidím... On doma funguje, ako keby sa nič nedialo a mne už tieto problémy normálne bránia vykonávať bežné denné činnosti... Asi som prípad pre psychológa... Keď sa ho pýtam, dokedy takto budeme fungovať, povie, že to ešte nevie, ale evidentne mu to nevadí.. Že už má zodpovednosť aj za syna a je dorozprávané.. Jasne, ze v tomto ma pravdu, už sme tu neni len on a ja, ale ja v takomto vzťahu úplne upadá, stále viac a viac sa utapam v mojich myšlienkach a nerobí mi to dobre, stále hľadám, kde sa stala chyba, pekne chvíle so synčekom mi unikajú... Ja mam strašný blok asi v hlave.. Preto by som chcela vedieť, či sa dá aj tak žiť spolu, že všetko hodím za hlavu a budem sa venovať deťom, domácnosti a snáď aj sebe,

potvora1
autor
1. okt 2018

@maminuska veľmu sa bojím toho, že aj ja tak skončím, velmiiii😪

potvora1
autor
1. okt 2018

@pininka nie, neni to vtip, žiaľ, toto sa mi stalo a pritom zo začiatku sme mali veľmi pestrý sexuálny život

potvora1
autor
1. okt 2018

@danula.ch iskra bola obrovská, to co sme spolu prežili bolo krásne.. A potom prišlo k odcudzeniu, najprv týždeň nič, mesiac, pol roka a takto to išlo stále... Keby som mohla vrátiť čas, už veľa vecí robím inak... Len dúfam, že iné ženy neurobia tu istú chybu ako ja a ten plamienok budú udržiavať co najdlhšie

potvora1
autor
1. okt 2018

@skatulienka_sk nie, spokojná som neni, ale neviem sa po takom dlhom čase prinútiť k nejakému zblíženiu sa... Žiaľ, a preto neviem ci sa s toutou situáciou mam vyrovnať

potvora1
autor
1. okt 2018

@zuzka38 áno, je to veľmi smutné, dúfam, že sa niektoré ženy z mojej chyby poučia a svoj vzťah nikdy nezanedbajú....

maminuska
1. okt 2018

@potvora1 čo y si urobila inak ? kto sa tomu sexu bráni ? Ty alebo on ?

ziwka
1. okt 2018

@potvora1 ano mate zodpovednost za dieta ale to je chaba vyhovorka. U mna by neobstala. To nie je ze zrazu porodom konci ako milenec a zacina otec. Neexistuje len jedna rola.ano je otec pre dieta ale pre teba by stale mal. Byt aj partner, manzel, milenec,.... ty tiez nie si len matka. Mna osobne by to tiez trapilo ako aj teba. A nechapem naco on caka? Na znamenie zhora? Ze zazvoni zvoncek a zrazu bude vediet ze teraz sa ti ma zacat venovat? Ja napriklad trpim uz ked mesiac nemam sex ako hej moj chlap ma tiez toho teraz vela v praci, rekonstruujeme malo sa vidime a ked tak len vecer 10 minut lebo radsej ho necham viac s detmi a potom odpadne do postele. Ale je to len faza kym sa to. Neutrasie. Skus mu to tak vysvetlit ze ti chyba kontakt s nim ze ho nechces vkuse "otravovat"aby sa ti venoval. Ze respektujes toii ze mozno nie je kontaktny typ ale musite najst kompromis a nech aj on respektuje to ze ty potrebujes kontakt s nim. Lebo totosom snazenie ta velmi vycerpa ked je to len jednostranne. Viem ako to vie ist na rozum... moj tiez nie, je extra kontaktny a ja ho tiez nenutim ale vie ze to potrebujem a tak mi to obcas dopraje 🙂. Pevne verim ze najdete to najlepsie riesenie a nedostanete satym k. Tomu ze naozaj budete zit ako spolubyvajuci s dietatom. Aj to dieta tym potom trpi. Drzim palce. 🙂 inak k tomu bloku ano da sa to a zo zaciatku to chce velmi vela sebazaprenia.

kvetinka75
1. okt 2018

a nemá on nejakú bokovku, keď je takto náramne spokojný? Lebo normálne to nie je.

danula.ch
1. okt 2018

@potvora1 a čo tak ten plamienok skúsiť oživiť? Spoločne stravenE chvíle, ale bez dieťaťa, aj mne s manželom to veľmi pomáha. Nie je nad to ísť na víkend hocikam, ale bez detí. Plus do toho zapojiť psychologicku, keď už sa na to sama cítiš. Alebo už nemáš záujem to riešiť?

dominika7990
1. okt 2018

Musíš začať zmenu od seba. Prinútiť sa mať ten sex. Uspokojiť aj chlapa len tak napríklad oralom. Poznám take manželstvo čo sex nemávali. On si to vynahrazal tým že chodil na privat a potom milenky. Nakoniec v 18. Rokoch dieťaťa rozvod. Dôvod prečo tak dlho? Kvôli synovi no mne to pripadalo ako blbosť lebo syn všetko videl aký ten vzťah je a vedel že otec má inú.... buď sa prinútiš k zmene alebo váš vzťah upadne.... zo začiatku to bude možno pre teba ťažké ale potom ti to už príde prirodzene a možno aj iskra zase preskočí 🙂

asia83
1. okt 2018

@potvora1 Muž, ktorý nepotrebuje sex...hmmm, nie je teplý, nemá milenku?

potvora1
autor
1. okt 2018

@maminuska nedovolila by som, aby ta iskra medzi nami zhasla, tým sa už u nás zhoršilo všetko, vzájomná komunikácia, spoločné tavený čas.. Všetko.. Išlo dolu vodou

potvora1
autor
1. okt 2018

@ziwka ahoj, problémy boli už dávnejšie pred pôrodom, jediný svetlý rok bol, v ktorom som bola tehotná a narodil sa nám syn... Synček je veľmi dobre dieťa, čiže ani na únavu sa nemôžme vyhovárať... On sa už vôbec nesnaží, vie, že mňa to neláka, že nič necítim.. U nás ako odchádzala ta iskra zo vzťahu, sme sa len prispôsobovali situácii.. V zime bola zima, v lete zas moc teplo, furt samé výhovorky aj z jeho aj z mojej strany..

zuzanka.zuzu
1. okt 2018

@potvora1 niektorí ľudia naozaj nepotrebujú sex. som veľmi rada, že sa toho dotkol (aj keď vo vtipnej forme) seriál teória veľkého tresku 🙂 manžel nie je na tom podobne? lebo ak áno, tak toho veľa nenarobíš. a ďalšie veci tu už odzneli - gay, milenka, choroba...

janulik2306
1. okt 2018

A ty ho už nemilujes? Alebo len nechceš mat s nim sex? A manžel co?? Miluje ta a preto sa uspokojil s takým životom alebo prečo ste teda spolu?? Kvôli dieťaťu?

potvora1
autor
1. okt 2018

@janulik2306 manžel vraví, že ma ľúbi, on je veľmi dobrý chlap, no ja som si sebou už vôbec není istá, kôli tomu v akom vzťahu žijeme, neviem ci je toto láska... Preto ma veľmi zaujíma, či sa v takomto manželstve dá fungovať, lebo ja sa neviem prinútiť napríklad k milovanou, keď sme boli vo fáze, že sex bol každý tretí mesiac, už som mu hovorila, že som není stroj, že mi to chyba častejšie, hlavne kôli citom, že raz za tri mesiace je málo.. A teraz je to ešte menej... Bolo to veľmi kritické aj pred manželstvom, chcela som vzťah ukončiť, ale nechcel ani za svet aj moja rodina mi vravela, že čo viac by som chcela.. A to bola chyba, mala som TK riešiť, pokiaľ sme nemali dieťa.. Teraz mi je aj toho maličkého ľúto a vlastne aj manžela, lebo on čaká stále na zmenu z mojej strany a ja cítim obrovský tlak na seba a tým pádom ani k žiadnej zmene neprichádza

potvora1
autor
1. okt 2018

@janulik2306 áno, presne si to vystihla, má ma rád a vyhovuje mu to, nikdy za celé roky za mnou neprišiel, že niečo není v poriadku, vždy len ja začínam... Už mám chuť sa na všetko vykašľať, cjx sa prestať trápiť, ale mam toho plnú hlavu, prečo sa to stalo práve nám... Budem mať 35 rokov a žijem v manželstve skoro ako v celibáte

0silvia0
1. okt 2018

@potvora1 ja stále nechápem podstate problému. Ty chceš častejšie ale nevieš sa prinútiť? Muž len čaká kedy ty poriešiš svoju nechuť a prijme akúkoľvek variantu? On keď začne tak ho pošleš niekam či čo? Či už ani on radšej nechce? Ja tomu nerozumiem...

bodka13
1. okt 2018

@potvora1 píšeš , že ty vždy začínaš,teda zvadzaš ho .... na akú zmenu u teba manžel čaká

jana_eyre
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
1. okt 2018

@bodka13 ja som to pochopila tak, že ona začína nadhadzovať riešenie problému, nie samotný sex, lebo niekde píše, že sa k sexu nevie prinútiť.

bodka13
1. okt 2018

@0silvia0 aha, máš pravdu 🙂 prečítala som si ešte raz autorkin príspevok o 12:27

leniel
1. okt 2018

a keby ste sa obrátili na poradňu? čo Ti tu my budeme rozumy dávať, toto treba riešiť, ak chceš vzťah udržať a dať na poriadok... ideálne s odborníkom, sexuológom.A bez tvojho sebazaprenia sa to nezmení. Ujasni si najprv, čo vlastne chceš ... udržať si manželstvo? mať sex, ale neiniciovať ho? ono to je ťažko... nie každý chlap je dominantný, a keď ste submisívni obaja, tak to takto môže dopadnúť... hlavne asi aj dosť tlačíš na pílu, sama sebe si z toho urobila stres, tak ako sa chceš uvoľniť, rozbehnúť to a užiť si to, keď si to celé takto negativizuješ ...