Išli by ste na pohreb priateľovmu dedkovi?

10. aug 2022

Pred 3 dňami zomrel pritelovi dedko, za chvíľu bude mať pohreb..ja som ho osobne nepoznala, nevidela ale s priateľom som zachvíľku 3 roky..
Šli by ste na pohreb? Keby vasej polovičke zomrie takto príbuzný? Frajerke starka, dedko/frajerovi??????…Sme mladí, ani neviem či o mne vie..možno. ale mýlil si už všetkých vnukov, vnučky …poznám jeho ostatnu rodinu…….

zdenkastanka
10. aug 2022

Tiez sme podobným presli... boli sme s priatelom vtedy 2-3 roky?neviem presne kedy mu zomrela babka... pohreb bol na vychode, kde zila. Keďže to bolo napriec celou republikou, rozhodli sa ze pojde len 1 auto.svokrovci, 2 bratia (medzi nimi bol moj priatel ) a svagrina - bola sofer a s babkou sa poznala ovela oveľa viac (cez 20rokov). Takze ja som nesla, tym padom.

xsuzannex
10. aug 2022

Samozrejme.. mne nedavno zomrel bratranec, ktoreho muz videl asi 2x v zivota a siel.. ani nerozmyslal ze by ostal doma..

zdenkastanka
10. aug 2022

A s priatelom si sa o tom uz rozpravala?ak by ta tam vyslovene nevolal, nesla by som.videla si toho dedka vobec, poznas ho?ak by ma tam chcel ako podporu tak v pohode by som sla, ale ak sa nenahneva ze tam nepojdes, nesla by som.

zdenkastanka
10. aug 2022

Teraz som to ratala a uz len doplnim ze boli sme vtedy spolu niečo cez 2r...

klarolinne
10. aug 2022

To vážne sa už musia ľudia spýtať aj na takéto veci na internete? Každý normálny človek by šiel. Z úcty k priateľovi a jeho rodine. Iné by bolo keby ťa tam vyslovene nechcel.

Nechodí sa na pohreby iba keď niekoho poznáš, ale aj ako podpora pre pozostalých. Neznášam pohreby, ale niekedy sa musíš premôcť. Ja som tiež bola kamoskinej babke, a videla som ju v živote snáď 2x,ale kamoška keď sa jemne usmiala, uslzena, že ďakujem, že si tu.

zuzinka888
10. aug 2022

Ano. Patri sa priniest aj kvietok. Tam nik nezistuje kto koho pozna. Casto pridu aj uplne neznami ludia( pre pozostalych) - kolegovia - byvaly spoluziaci- kamarati...

autor
10. aug 2022

@klarolinne no že som sa vôbec spýtala, normálne tak neviem čo máte za problém, nevedela som či to nebude blbe že ho nepoznám ale ako podpora áno..ak sa vám nepáči radšej sa nevyjadruje…pre niekoho sprostosť ale pre mňa pomoc lebo som fakt nevedela a názory iných mi pomohli…pre mňa sú tu sprostosti skôr take veci čo tu píšu že mali sex a na další deň či môže byť tehotná…a podobne hovadiny, čiže sprosté komentáre si nechajte, lebo tu zazneli aj typu nie ze by nešli…ale pôjdem ako podpora voči nemu.🙂

autor
10. aug 2022

Ďakujem, idem ako podpora a pekný deň želám 🤗

biankaaaa
10. aug 2022

Samozrejme, išla

vilma7
10. aug 2022

Kolegyni zomrel manžel na rakovinu, bola som, hoci som ho nikdy nevidela.

zmrzlinka2021
10. aug 2022

Urcite to nebude blbe a ano sla by som.
chodite spolu 3 roky, cize asi s tebou rata ako s buducou manzelkou, cize budes sucastou ich rodiny

gertrudaosem
10. aug 2022

@alexka89 na pohreb sa nevolá (nepozyva) kto chce, príde...

matullienka
10. aug 2022

S mužom som bola 14 mesiacov keď mu zomrela babka a bolo pre mňa úplne prirodzené kúpiť kyticu a ísť na pohreb.

cicinkova
28. máj 2023

Ja by som určite išla ako podpora. Aj môj priateľ pri mne stál, keď mi zomrela mama a tiež ju vôbec nepoznal,ale v ťažkej chvíli stál pri mne a to si veľmi vážim,nenechal ma samú.