Je lepší bývať v byte alebo v dome s dvomi deťmi?

julisa267
26. aug 2015

co je lepsie byvat v dome ci v byte s dvoma detmi som z domu ale byvame v byte a uz mi tu vsetko vadi susedia ako sa ani nepozdravia chodia okolo seba ako duchovia nejak som nezapadla a ohovaranie starych babiek pred nasimi dverami nechapem je tu este jedna mlada rodina ktora ma tiez male deti ale oni tu takmer vôbec nebyvaju takze ich deti nieje pocut a susedy si ich chvalia a pchaju saim do rit....neviem niekto by mi mohol vyvsvetlit ako funguje byvanie v byte lebo to nejak nechapem ako to vlastne funguje byvanie v byte ak sa tam clovek nemoze ani zdrziavat aby nebol nahodov hlucny

lubomira1965
26. aug 2015

ani ja si nemozem zvyknut na byt, je to ako zavrety v klietke

julisa267
autor
26. aug 2015

ja sa citim doslovne ako v base a s detmi chodim na prechadzku ako so psikmi vyvencit a co najdlhsie von aby sme nahodou nerobili hluk

lubomira1965
26. aug 2015

to ti verim , ak si bola zvyknuta byvat v dome je to nieco strasne , ja som nervozna v tom byte , presne ako v base

julisa267
autor
26. aug 2015

len ako to riesite v tych bytoch jednoducho sa obrnite trpezlivostou ?zienky co byvate v bytoch poradte 🙂

lilimoni
26. aug 2015

Ja som si na byt nezvykla ani za 20 rokov 😖 konecne zasa v dome 😀

mariamaria88
26. aug 2015

Cely zivot som byvala v dome. A dva roky som v 12posch.panelaku.vsetko je to o ludoch.my mame v baraku starsich ludi ptrevazne.ale vsetci su tolerantnia mili.starsi ludia radi vidia detickya radiaj pokecaju..ine je to s podnajomnikmi..to je vidiet ze tu len prespavaju....

janinah
26. aug 2015

to akože pozdravíš a nik ti neodzdraví?prihovoríš sa a nik ti neodpovie? alebo bez slova prejdeš okolo tých babiek....bývame v byte roky,ale s výbehmi do domu na dedine,nemáme problém so susedmi,s hlukom ani s ničím,vychovali sme tu tri deti,s niektorými debatujem viac s inými menej,na kávu nechodíme k nijakým,ale vonku na lavičke pokecá každý s každým,som spokojná

lucka1987
26. aug 2015

@julisa267 byvame v pomerne priestrannom dome s 2500m2 pozemkom pri luke, hore a potoku, dalej od hlavnej cesty, dalej od susedov, nikto nam nehladi do okien, a ked stretnem susedku tak vtedy ked je na svojej zahradke a nuka mi zvysne uhorky ci hrach 😉 vyrastala som na sidlisku, a teraz som s byvanim nanajvys spokojna. a vobec mi nevadi ze do okresneho mesta to mam " az " 20 minut autom

janickacrazy
26. aug 2015

@julisa267 Podľa mna je to asi len sila zvyku. Ja som žila od narodenia 35 rokov v byte a potom sme sa presťahovali do domu a ja mám opačný problém, neviem si zvyknúť tu na dedinu. Máme síce záhradu, ale ja tam skoro ani nechodím, nie som na to proste zvyknutá, nič nechovám ani nepestujem. Lezie mi na nervy miestny rozhlas, ktorý mi tu ziape minimálne 3 krát denne, stále ktosi kosí trávu alebo píli drevo, takže o nejakom klude sa tu tiež nedá hovoriť. V meste som bola zvyknutá chodiť von na ihrisko s malým a bolo tam 50 detí. Tu som za celý rok stretla na ihrisku 2krát dve deti, ktoré tam asi omylom zablúdili. Každý je zavretý na svojom dvore. Mne tu chýbajú obchody a kaviarne, aspon raz do týždna musím ísť do mesta, lebo inak by ma asi porazilo. 😉

lusi24
26. aug 2015

v dome koli hraniu sa

katarinamarkova
26. aug 2015

@julisa267 kazdemu vyhovuje nieco ine....niekto si nevie ani za svet predstavit byvat v dome, niekde na dedine, kde ani obchod...ani nic....
musite zvazit co najviac vyhovuje vam.

ja osobne:
- s detmi v meste nikdy!
preco?
- lebo tu si ,,vypustim na zahradu,, a behaju, hraju sa, lozia, lietaju od vymyslu sveta....ja som s nimi vonku, alebo ich len ockom sledujem cez okno
- najstarsi chodi sam do skoly, za kamosmi, byciklovat, lietat po ulickach.......do obchodu.....
- buchanie, vrtanie, kosenie, rehot, krik, jasenie, dupanie nikoho nestve.....nocny klud sa tu riesi az ked omylom sa nejaky sused zabudne a o jednej nad ranom spravi pod oknom diskoteku 🙂 co sa stalo raz 🙂
- cerstvy vzduch
- ovocie, zelenina pod oknom
- ticho, klud, pokoj svaty
- dobry susedia, ktory nechodia okolo ako ti duchovia 🙂
- grilovacky
- bazen
- trampolina
- vlastne pieskovisko
- minimum aut

ale: praca v meste, deti do skolky do mesta, nakupy v meste, obcas nejaka ta kavicka, zmrzlina v meste.....auto nevyhnutnost
v zime modlenie sa o priaznive pocasie, lebo ranne, poobedne fitko odhrabovanim snehu zabezpecene, plus stresy ze do prace clovek ani nedojde, resp. z prace pride domov nie za 15min. ale za 2 hodiny 🙂

ale aj tak tie klady prevysuju minusy a skutocne si neviem predstavit zivot s detmi v byte v meste.....aj ked odskusane mam, s najstarsim sme tak rok v meste byvali....v okrajovej casti, kde aj ten klud a susedia boli fajn, ale aj tak dakujem, neprosim 🙂

julisa267
autor
26. aug 2015

@janinah tie babky najprv pozeraju pozdravim sa a neodzdravia sa a potom sa pozeraju inym smerom neviem cim im tak vadime zrejme detmi mala je urecnena a nonstop rozprava od rana do vecera a zrejme su to uz starsi ludia ....tak im to vadi ale ked sme na dedine tak je to pravy opak tu su starsi ludia ktori by s nou recnili a recnili tak neviem ci to je tym panelakovim byvanim .....

blackcrystal
26. aug 2015

@julisa267 cely zivot som byvala v dome a dva roky v byte. byt bol pre mna peklo, nezvykla som si, presne ako opisujes ty. susedia, maly priestor, detom strasne chybala zahrada, no bolo to neustale obmedzovanie, preto sme sa vratili spat k domu a vsetko je podla nasich predstav.

dzejn80
26. aug 2015

@julisa267 ja by som najradsej byvala v rodinnom dome v meste ... aby som mala komfort domu a vyhody mesta ... hmmmm, ale tak nevolam sa zatial Onassisova 😄😄😄

sisaka
26. aug 2015

@julisa267 s detmi urcite v dome. Ja som zila v byte len necele 2 roky (s jednym dietatom) a uz nikdy viac. Teraz sme v dome a nam to vyhovuje. Zijeme ale v meste, na dedinu by ma s detmi nikto nedostal - daleko od obchodov, kruzkov, skoly, skolky len miestne, cize nulovy vyber a unavne dochadzanie do prace/skoly. Ja potrebujem na jednej strane priestor a komfort rodinneho domu, mini zahradku, aby sa dalo vyjst na terasu, mat par ovocnych stromov, krikov a na druhej strane vymozenosti mesta, kde je vsetko po ruke, aj kulturne aj sportove vyzitie, restauracie, detske ihriska ....

lilimoni
26. aug 2015

Zivot na dedine na nezaplatenie. V lete si dam kavu na terase a dieta si lozi po stromoch a trha hrusky ci jablcka, dnes bola cervena, lebo jedla maliny, kecala so susedom cez plot a on jej doniesol ukazat nove maciatko.
Mala ked prsi vonku, tak sa hra doma a dupe ako slon ale nikomu to vadit nemoze 😀
A vlastny bazen na dvore je uz asi samozrejmost 🙂

karotka12
26. aug 2015

@julisa267 najlepsie je babky pozdravit, ale nie obycajne, ale s obrovskym usmevom a popripade ich este aj oslovit menom, napr Dobry den pani Motyckova, tak pani M. najprv pichne v zadku a potom sa ti aj odzdravi a nakoniec bude aj s tebou komunikovat a ten pozdrav musi byt taky az preafektovany, prosto americky, k tomu treba pridat zdvorilostnu frazu Ako sa mate? a odvtedy sa tetuska bude tebe zdravit na sto metrov a bude rada, ze ta vidi, ja mam jednu znamu a ona sa kazdemu takto zdravi a kazdeho oslovi menom a ver mi funguje to na ludi, ludia sa hned s nou pustia do reci a hlavne ked pocuju svoje meno, tak sa aj oni odzdravia a poklabosia si radi, takze zacni pozdravom skus to zajtra aj ked ti to mozno nebude po voli, ale nech ten pozdrav je taky srdecny, nacvic si ho doma a potom susedky tak pozdrav a uvids aka to bude velka zmena, vela stastia

lucka1987
26. aug 2015

@karotka12 to je aj psychologicky tah predajcov na zakaznikov.... 😀 😀 nas tak oslovoval jedne predajca aut ked sme boli pozerat auto s manzelom.. ak nam nase priezvisko nepripomenul najmenej 5 krat v priebehu apr minutoveho rozhovoru tak ani raz 😀

yidaky
26. aug 2015

@julisa267 ono je to všetko naozaj len o ľuďoch...ja som panelákové dieťa a aj bývame v byte. A nemáme problém ani so susedmi ani aktivitami...s niektorými sa len pozdravíme, s inými aj pokecáme. Sú tu väčšinou dôchodcovia a zopár mladých ešte bez detí, ale fakt v pohode. A susedia pod nami sú veľmi tolerantní, za čo som im veľmi vďačná. Naše deti síce nie sú extra nejaké hlučné, ale viem si predstaviť ako musí byť všetko počuť, keď máme len plávajúce podlahy. Párkrát som sa ich aj pýtala, či nie sme moc hluční a ich odpoveď? veď aj my sme vychovali 3 deti, tak vieme čo je to...no milí.
Inak za domom máme veľký park s ihriskom pre deti, tam sa bežne postretávame aj z vedľajších blokov aj starí rodičia s vnúčatami, sem tam si postrážime deti...no ja musím povedať, že aj toto sú pre mňa veci kvôli ktorým nechcem ísť bývať do domu. Mám pocit, že by sme tam len "muklovali" okolo domu a deti by sa tam nudili, nemali kamarátov...všetko má svoje + a -. Inak aj som pár rokov bývala v dome, už na výške, ale ja som si zase nevedela zvyknúť...asi tým, že som proste panelákové dieťa 😀

sissik
26. aug 2015

Byt v meste cez tyzden a v piatok poobede vypadnut na chalupu mimo mesta 😉

mayamibee
26. aug 2015

@julisa267 rovnako to citim aj ja. Poriešili sme to tak, že sme sa odstahovali do domu ked mal malý rok 🙂 velká ulava. Je to drahšie ako byt ale 100% to stojí za to, klud, ticho, može skakat kolko chce a do kedy chce a hlavne nas tiež nikto nevyrušuje. Odporučam ak viete ist do domu chodte. Vlastný dvor, pes, paradajky, uhorky, kosenie travy malý zbožnuje kosit, bazenik v lete, juuj, neviem si vynachvalit, ak by sme zostali v byte tak som už na psychiatrii 🙂 držím palce

ukulela
26. aug 2015

@julisa267 aky mate byt - myslim priecky a podlahy. mozno uvazte nad nejakymi moznostami odhlucnenia ... my sme boli 3 deti v bytovke a susedia si teda muselimiestami aj vlasy trhat 🙂 no to patri k byvaniu v byte. potom sa pod nas pristahvala mlada rodina s dietatom a zenska sa chodila stazovat, ked boli u babky na navsteve deti, ze dupu - male deti 🙂🙂🙂 ze jej dieta sedi a poslucha a nase behaju a dupu 🙂🙂🙂
na babky sa vyser, zi si svoj zivot. inac ale ak je ta moznost, tak dom je vzdy lepsi ako byt.

bajana
26. aug 2015

@julisa267 ak na to mate, tak chodte do domu, vyhody su obrovske....ak nie, tak ti nic ine nezostava....my na dom zatial nemame, sme v byte, obaja sme sidliskove deti, takze nam to nerobi najmensi roblem....casom aspon nejaku chatu by sme si zaobstarali....zatial nam to staci, aspon je dieta odmala v spolocnosti inych deti na ihrisku , vsetko dolezite mame po ruke, les do 1min

mariamaria88
26. aug 2015

@janickacrazy uplne si vystihla moj postoij..a to som sedlacka jak sa hovori.teraz ked prideme z mesta na vikend na dedinu tak mi v e dva dni stacia...utopia.prazdne zanedbane jedno ihrisko.v kuse stekajuci psy..uz by som si nezvykla na dedinu..mozno tak na dochodok..

tjaden
26. aug 2015

@julisa267 ahoj, tak na babky a susedky ktorým všetko vadí všetko sledujú samy sa ti nikdy nepozdravia, ak sa pozdravíš tvária sa že to nevideli...na to si treba zvyknúť keď som bývala v dome mala som to isté. ľudí treba ignorovať, nezdravím sa nikomu ak sa oni nevedia slušne odzdraviť a ešte ohovárajú...na vekový rozdiel kašlem. Ak máš možnosť choď do domu, tam máš kľud aspoň v tom, že môžeš byť hlučná.

ivetkab.
26. aug 2015

my sme bývali v byte 6 rokov. Susedov sme mali dobrých. Stále sme sa porozprávali, mali veľmi radi aj naše deti, ale nevedeli sme tam bývať. Susedia nad nami sa hádali a my sme vedeli celý obsah hádky. Susedia pod nami si "užívali" a my sme to či sme chceli či nie, prežívali s nimi. Ale aspoň sme si uvedomili, že tak ako my počujeme ich, počujú aj oni nás. A to viac som sekýrovala deti keď boli hlučnejšie. Keď pobehli po chodbe už som na nich kričala. Odkedy sme v dome, tak už nie je u nás také dusno. Aj deti aj ja som pokojnejšia. Nedá sa to porovnať. Ale ... samozrejme aj bývanie v byte má svoje výhody ... len ja som za ten čas neprišla na to, že aké ... 😀

sardinka333
26. aug 2015

@julisa267 v byte bývam ,,uplne normálne,, a to som z rodinneho domu. Proste tu v hlavnom meste nikto ,,nerieši,,. Kto sa pozdraví tak sa pozdraví a kto nie tak nie. Ze by mi to žili trhalo 🙂 ich vizitka nie moja. Ale my sme menšia bytovka a uplne v pohode, pozdravíme sa, decka nejako extremne nedupu a keby niečo tak samozrejme ich upozorníme, ak chcu behat tak idu von mame to celkom fajn pod domom je miesta dosť, blizko mame krasny park. Rodinný dom je fajn ale v lokalite kde byvame a chceme byvat je to dost drahé. A my nechceme trčať nikde v zápchach veducich von z mesta ráno a poobede to je niekedy šialenstvo kolko sa pravidelne stojí na niektorých trasách ....všade to máme na skok aj pešo. Dom je iste lepší ako byt ale závisí aj kde bývaš.

moni73
26. aug 2015

ja som tiez panelakove dieta a moj sen.... velky, fakt velky byt niekde pod lesom, v meste, s aspon 70m2 terasou - najradsej co najviac stvorcovou. cast zatravnena, cast nie, aj kava aj ranajky aj hojdacka aj virivka aj vsetky vyhody bytu aj mesta. ked budem velka.... 😉

siska53
26. aug 2015

@julisa267 to je asi vec zvyku..ja som od narodenia zvyknuta a muz takisto,byvat v panelaku (sice nie 12p.,max.do 9.p.ako teraz).. Ja si neviem predstavit byvat na dedine,ako chalupa,vikendy ci v lete na viac dni ano,ale kvoli cestovaniu do prace a asi by tam nebolo tolko mladych rodin s detmi. My sme mali vzdy vacsinu susedov normalnych,boli aj vynimky,na tie som kaslala.. Na dedine sa mi ti vzdy zdalo take,ze na hornol konci si o polnoci Jano kychne a rano o 6tej to uz vie cela dedina.
Tu mam okolo seba kopec mamin s detmi vo veku mojich,vsetko je blizko,kamosky byvaju v panelakoch naokolo,tie maminy,s ktorymi si rozumiem,su uz kamosky,s ostatnymi sa nebavim alebo sa len pozdravime. V dome mame tiez nezdraviacich bulov ci takych co klebetia a ohovaraju (to maju svokrovci),ano, problemy s bytovym druzstvom,ale u mna stale prevazuju vyhody byvania v meste v panelaku.

julisa267
autor
26. aug 2015

@ivetkab. to ako keby si o nas pisala presne to iste uz sa citim ako nejaky esesak 🙂