Je podľa vás toto drzé?

5. apr 2022

Ahojte, poprosím o úprimný názor…svokrovcom som sa po rokoch odhodlala niečo povedať, aby sa nestarali do výchovy našich detí, keďže ma dourážali pre manželom a stvali ho proti mne, rozhodla som sa im to napisat, dám vam tu presný text a povedzte mi, či je to drzé, opovazlive a až take hnusne, že vás svokrovci začnú nenávidieť a nadávať vam tak, že normálne pochybujem o tom, či od niekadial neutiekli…už sa to ďalej nedalo, to, ako manipulovali muza a vkuse mu posielali články ako vychovávať dieťa, a že ja nie som dobrá matka a mám zlu výchovu, lebo malé deti nepustam same niekde…ďakujem za názory

(meno) pre pokoj v rodine, už sa prestaňte starať do toho, čo robí nás syn, čo môže a čo nemôže…vy ste si svojho syna vychovali a jeho výchovu určili podľa seba, a preto si takisto aj my určíme výchovu pre nášho syna…ak nás syn niekde nechce ísť, nebudeme ho nasilu presviedčať…s vami bol minule, tak teraz ide s niekym iným…ja od svojich deti oddychovať nepotrebujem narozdiel od iných matiek….I

Odpísali na to: robte si čo chcete, my sa do vás nestaráme

Ja som odpísala: chvalabohu, tak sa ani nestarajte, kde chodí s kým chodí, ako často je vonku, Každý vychováva podľa seba a keď nevie, tak sa nauci…

Ďakujem

mec321
5. apr 2022

napis mi sukromnu spravu ked chces, mam nieco podobne ale nemam deti, kazdopadne ta chapem a nic zle si nenapisala

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. apr 2022

@cocolino234 prvýkrát som neodpisovala…no napísali ďalšie tri správy…tak som odpísala ešte toto

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. apr 2022

@cocolino234 Chvalbohu na výsostí, robte si čo chcete, my sa do vás nestaráme…a nie nasilu, mohol ísť…
Ibaže, oni tri roky neustále podryvaju, mna provokujú, mužovi tlačia kaleráby do hlavy, posielajú články o opičej láske, že maly sa zle vývoja, že je malo vonku, pričom sme vonku KAŽDÝ JEDEN DEŇ ZA KAŽDÉHO POČASIA a bývame v dome :D

autor
5. apr 2022

@cocolino234 nedalo mi to, začal svokor vypisovať mužovi a urážať ma, nadávať mi…

beata_k
5. apr 2022

Este si na nenaucila ze cokolvek! spravis, povies, bude zle? Si zapamataj, ze nad hlupostou nikdy! nevyhras. Ak stoji muz pri tebe tak kasli na nich a drz si odstup.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evica17
5. apr 2022

Vyser sa na nich. Muza spracuj aby im on vedel.povedat.
Moja svokra ma nerespektuje a tiez na muza skusa a take sprostosti riesi a muz to berie vazne co povie,

hyta
5. apr 2022

Ak sa ti nepáčia vzťahy v rodine, skúsila by som sa porozprávať otvorene osobne. Máš právo vychovávať deti podľa svojich pravidiel. Nemám rada, keď sa vzťahy zbytočne vyostrujú, veď každá žena čo má deti bude raz i svokra.

zuzumajko
5. apr 2022

Prepac, ale ty nie si v pozicii, aby si im nieco vysvetlovala. Ja mam svokrovcov 14 rokov (18 sa pozname) a teda toto by som si nedovolila. Mojich rodicov riesim ja, muzovych riesi muz. Je to dost neuctive..a za mna je irelevantne co sa medzi vami deje, toto mal riesit muz a nie ty.

autor
5. apr 2022

@hyta 3 roky sme sa správali s mužom slušne, takéto problémy sú od začiatku lebo im sa nikdy nic nepáčilo na mojej výchove…vraj je príliš maly naviazaný, atd…

autor
5. apr 2022

@zuzumajko presne,ja som tri roky mužovi vravela, nech s tým niečo spraví, no nechcel im vraj ublížiť,no ale oni tým viac robili a preto som to už nedokázala nechať tak…začali ma urážať pred ním, huckat ho proti mne, dokonca aj synovi povedali, te ma nemá počúvať…tak som zakročila

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hyta
5. apr 2022

Ty si nenapísala všetko v pôvodnom príspevku. Určite by ťa mali rešpektovať ako matku, ktorá dieťa vychováva podľa svojich pravidiel. Ak ťa svokrovci urážajú pred mužom a huckajú i malého, vykonzultovala by som si to s nimi osobne. Nemala si čakať 3 roky, problémy treba riešiť hneď, lebo potom sa nedorozumenia len nabaľujú.

autor
5. apr 2022

@cocolino234 zastal sa ma už, tri mesiace sme neboli v kontakte až dnes mu volala svokra a zas na mna začala pindat, že ja som zlá, drza…pritom som si ich vždy vážila a nikdy nebola drza, ani keď mi trhali dieťa z rúk, písali toto vswtko mužovi, nikdy som im nenadavala a stretávala sa aj keď som vedela ako sa o mne vyjadruju

autor
5. apr 2022

@hyta viete čo…ja som tu už párkrát písala…ale už nemám chuť všetko opakovať…len ma prekvapuje, že nevidia vnúčatá a sú schopní byt ďalej zlí a ubližovať nám

yvanielka
5. apr 2022

Neriešila si tu aj že na vás svokor vyskočil z kríkov? A niečo s kolotočmi?

mila23
5. apr 2022

muz by im mal dat jasne najavo,ze ked budu na teba skaredo rozpravat - ikonci rozhovor...a aj to dodrzat....akonahle zacnu svokrovci na teba alebo vychodu rozpravat zle alebo skaredo, nech zlozi telefon alebo odide od nich a povie,ze stacilo. Casom by sa naucili podla mna...

autor
5. apr 2022

@yvanielka nieee toto nie :D

autor
5. apr 2022

@mila23 už to takto je 3 mesiace…a dnes zas…

yvanielka
5. apr 2022

😀 len mi to pripomenulo jednu užívateľku čo sa sťažuje na svokrovcov v jednej skupine

hyta
5. apr 2022

Nečítala som tvoje iné príspevky. Je pre obe strany škoda, keď vnúčatá nevidia. Čo narobíš, veď každému sa nemôžeš páčiť? Tvoj manžel je ako medzi 2 kameňmi, nechce ublížiť rodičom, nechce zraňovať ani teba. Kedysi som bola v podobnej situácii, vykonzultovala som si veci priamo. Dva mesiace bolo ticho a potom sa ako po búrke, vzduch vyčistil a bolo všetko v poriadku.

cacianka
5. apr 2022

Ak chces prikývnuť, tak áno nenapísala si to drzo ani neuctivo, normálny oficiálny text.
Len už im nedvihaj, nepozyvaj, neotvor, s mužom sa dohodnite na jednotnom postupe a ak volajú v drbnutom tóne, vypnúť mobily, alebo aj bloknuť.

rachel36a
5. apr 2022

To ste ešte k sebe slušní ...moja svokra ma roky nenávidí ...pohadame sa, nadá mi, podotýkam sproste, a pol rok sa nestretavame....potom kvôli mužovi a malému sa s ňou urobim a po roku dvoch zase hádka ...teraz v sobotu to uz vyústilo do toho, že som jej povedala že ma nebude urážať alkoholik, načo mi začala sproste nadávať. tak som ju chytila pod krk...nebyť muža a svagra, tak ju zbijem...trinásť rokov som to znášala, ale už mám roho dosť..už nikdy sa s ňou nestretnem a nedovolím ani aby videla vnuka...či sa rozvediem si ešte rozmyslim...len mi je ľúto svokra, lebo to je veľmi dobrý človek

autor
5. apr 2022

@hyta u nás to už raz tak bolo…muž im povedal, slušne, ale urazili sa na dva mesiace, bolo mi ľúto, že nevidia vnuka, tak som sa ozvala prvá, viem, nemala som…aj muž vravel, nerob to, lebo si tá nebudú vážiť viac, no chcela som dobre, aby videli vnuka…no a teraz…tri mesiace nič…a dnes zavolala svokra a zas na mna, aká som zla, atd…

autor
5. apr 2022

@cacianka blokli sme ich všade, svokor ako besný vypisoval všade aj z cudzích čísel smsky…dnes svokru odblokoval, že či náhodou a predsa sa ozvala, no ani náznak po zmene, len to iste ako predtým

hyta
5. apr 2022

Bola chyba že si sa vtedy ozvala ty ako prvá. To už nezmeníš. Vo chvíli, keď začnú na teba nadávať by mal muž zrušiť hovor. Keď to urobí viackrát, snáď už pochopia.

katarinka89
5. apr 2022

Ale ta ich sms je za 1000 bodov- my sa nestarame 🤣🤣🤣 vie mi niekto vysvetliť prečo svokrovci do očí nepovedia a za chrbtom ta pretrasu od hora až dole? Sak keď mám voči niekomu niečo tak sa tak aj prezentujem a tie odpovede milujem my sa nestarame

cacianka
5. apr 2022

Ty si tu už písala, však ?
Mohla si písať pokračovanie v pôvodnej diskusii, aby sme vedeli súvislosti.
Keď aj muž chápe toxičnosť, ste na do tej ceste, tak ich blokuje naďalej, a keby sa niekto z rodiny pýtal, slušne vysvetlite prečo. Veď ich aj oni poznajú