Je to nevera?

silva1987
20. nov 2016

Ahojte, neviem si u rady, tak piseem sem... skusim opisat situaciu.

S priatelom sme spolu len devat mesiacov, nezijeme spolu, mam stvorrocneho syna, 34 rokov, otec maleho nas nechal, nenavstevuje nas, na syna som sama, pomaha mi sestra s manzelom, ktori tiez maju dieta abyvaju o tri vchody dalej, ja pracujem normlne osmicky, mam dobru pracu v tom, ze mozem travit cas aj s priatelom ako opisujem, cez pocitac.
On ma tri deti, dve s prvou manzelkou, tretie s inou zenou. Dovody rozvodu a rozchodu uviedol nevera manzelky a vzajomne ,,okukanie,, pri druhej zene. Nepije, nefajci, co sa tyka deti, aj mojho syna, venuje sa im na sto percent. Byva sam v podnajme. Ma 48 rokov. Je na volnej nohe, zaraba si pisanim clankov pre isty magazin, nezavislo.
Zo zaciatku bolo vsetko v najlepsom poriadku, bol to ten najlepsi chlap na svete atd atd... V kontakte sme vacsinou cez socialne siete cez video... aj v praci, aj ked mi maly zaspi. Tobias ho zboznuje, on jeho.
Obcas pride on k nam, obcas ja za nim, ako kedy. Planovali sme spolocne byvanie, resp. bola o tom rec.
Bol pozorny, chapavy, mily, zaujimal sa o moje pocity, travili sme na nete spol velmi vela casu, rozhovory do neskorych nocnych hodin, denne tiez hodiny. Po case zacali hadky, odkryvanie chyb toho druheho. Ja som neprimerane ziarliva, podozrievava, neustale mal a este ma trpezlivost odpovedat na moje otazky o ,,nevere,, On ma dost vysoke ego, niekedy to vazne prehana. Na druhej strane, vie sa pekne vyznat, ze ma miluje, dava mi pocit, ze po mne tuzi, ze som prenho pekna, jedina atd... Ked zacalo prichadzat k hadkam, neovladla a vypadli zo mna aj skarede slova, vzdy sme to dali nejak dohromady. Neustale a stale viac ma zacalo vytacat, ze je egoisticky, vie byt naozj strasne hnusny, ,,kruty,, ak ma svoju chvilu. Zmeny nastali asi pred mesiacom. Zacalo to mojou intuiciou, proste nieco som vycitila. Zacala som si ho viac vsimat. Zacali sa mu menit nalady. Prestal so mnou tolko komunikovat, aj sposob akym komunikoval sa zmenil, vraj preto, ze ma pracu, nestiha, predtym som ani nevedela, ze nejaku pracu ma, travil so mnou cas, bol iny. Je ale pravda, ze mi spominal, ze pred sviatkmi bude finisovat a bude toho mat viac. Ak sme nevolali, tak sme si pisali, teraz si facebook vypina, ked prave nevolame. Tvrdi, ze casom zmenil postoje, myslienky, nazory, ze aj on nasiel na mne co mu vadi, ze nemoze travit tolko casu, dni noci so mnou, ze ma nejaky denny rytmus, pracu, ze je unaveny, pretoze bol nejaky cas chory a nevedel sa z toho vylizat atd... k tomu ma cudne reakcie, ked sa mu chce, je uplne lahostajny, ked sa mu chce, zasypava ma krasnymi slovami. Znervoznel. Byva podrazdeny. Nie je preho problem hovorit o konci vztahu, akoby mu to bolo uz jedno, mozno uz z tych hadok neustalych, neviem. Je aj pravda, ze ja by som takym sposobom, teda na nete bola najradsej stale s nim v kontakte, z neho to asi uz opadlo. Ze chce mat cas aj na seba, to chapem. Ale celkovo sa zmenil. Hadky k tomu. V poslednej dobe mam pocit, ze sa mu mozem ozvat iba ked on chce, spravila som maly test. Po dlhom rozhovore sme zlozili, napisal mi, ci ma ist pracovat, napisala som ako chce, nato napisal, ze ide pozerat tv, ze sa ozve neskor hned nato som mu zavolala. Reakcia podrazdenost, chladnost, opytal sa naco volam, pozerala som ako puk, povedala som, ze este som ho chcela vidiet, opytal sa ma ci som ho uz videla a ci moze ist. Uplne bol hnusny, chladny. Neviem ci to ale neprameni z toho, ze vacsinou som ho do noci, aj pocas dna zdrziavala,ze naozaj mozno aj chcel casto robit ine a ,,musel,, tu so mnou byt. Proste je v pohode len dovtedy ak komunikujeme online, ak sa ozem ,,mimo,, cas uz akoby je nervozny, bojim sa mu aj ozvat.Ani neviem, ci som len prehnane ziarliva, alebo mam dobru intuiciu, vsetko je to take pol na pol. Viete sa z toho jiekto vysomarit? Von nechodieva, je vacsinou doma.

silva1987
autor
20. nov 2016

pardon za preklepy, som na mobile.

timea7
20. nov 2016

@silva1987 myslím si, že on už zistil, že vy dvaja sa k sebe nehodíte, ešte ostáva, aby si si to priznala ty a nestrácali ste spolu čas. Poznáte sa veľmi krátko a ste spolu veľmi málo na to, aby vzťah medzi vami bol taký, ako ho opisuješ.

jonnie
20. nov 2016

Zena...uprimne....naco ti taky chlap? Radsej real vztah. Navyse by mi blikala kontrolka a uz aj ten vek.rozdiel. co by bolo o cca 10r? Mas na viac...ako zbierat omrvinky....ak to mam tak surovo napisat. Potrebujes real vztah a nie medove motuzy cez pismenka...

vhlave
20. nov 2016

Prepac, ale....mas 34 rokov a 9 mesacny "vztah" cez socialne siete???? To aka scifi?- tu o VZTAHU nemoze byt absolutne ziadna rec

sissy27
20. nov 2016

@silva1987 fakt máš 34 rokov? dospelá žena? lebo chovanie -násťročnej...
a vzťah dvoch dospelých ľudí postavený na komunikácii cez sociálnej siete - ako vážne?
napíšem ti to, čo som dnes už jednej napísala - buď chlapovi veríš a nemáš prečo riešiť chujoviny alebo mu neveríš a nemáš prečo s ním strácať čas (jeho aj svoj)...
ale byť tebou, tak v prvom rade zapracujem na sebe...

kiwi3
20. nov 2016

tazko podla tohto nieco sudit, ale vyzera to, ze si celkom dobra stihacka. cim viac mu budes dychat na krk, tym to bude horsie, iba sa bude snazit coraz viac vyslobodit. nemas aj nieco ine zmysluplne, cim by si vyplnila cas? na druhej strane, tazko povedat, ci je to vobec perpektivny vztah.

mirka17
20. nov 2016

neuviedla si prečo ťa nechal otec malého, ja možno niečo tuším ale chcela by som si to overiť....

silva1987
autor
20. nov 2016

@jonnie jasne, po novom rok, na jar sme planovali spolocne byvanie, uatial takto, ako bolo by od veci hned sa k sebe nastahovat a nejak sme v kontakte byt museli.

silva1987
autor
20. nov 2016

@mirka17 ja som nechala jeho, nasiel si niekoho ineho a mal ine ,,aktivity,,

liaka
20. nov 2016

@silva1987 nepisat a nevolat mu. Cakat len kym sa ozve on. V ziadnom pripade mu späť nevolaj. Bud nedostupna. Budes mu vzacnejsia. Dalej ukaze cas ci to pomohlo, ci si mu zacala chybat, ci ho to zacalo burcovat k niecomu ked zisti, ze tebe sa zivot bez neho nekonci...

vvrka
20. nov 2016

Jezisi, zena, vzmuz sa. 🙂 A to myslim doslova, lebo si ako typicka zenska, co sa nalepi na svojho chlapa a neda mu dychat. Pisem to tvrdo bez servitky, hadam ta to trochu prepleskne a uvidis sa v novom svetle.
Chlapi su chlapi, su ini nez my zeny. Pises, ze ste mali dlhy rozhovor, po ktorom si mu este znova zavolala. Sorry, to by otravilo aj mna. Mam pocit, ze sa mu prilis podkladas a on preto straca zaujem. Chlapi chcu dobyvat, potrebuju sa stale o zenu snazit a nemat ju istu. Ak sa im sama hadze k noham, odtahuju sa.
Takze sa zastav, povedz si pekne sama pre seba, ze mas svoju hodnotu a mas sa rada. Aj sa tak spravaj - sprav mu viac priestoru, aby sa mohol on snazit o teba a nech je to on, co bude po nociach rozmyslat, ci ho este chces.

silva1987
autor
20. nov 2016

@sissy27 sme od seba relativne dleko, ako inak mame byt v kontakte? travime cas aj spolu, sice dva, trikrat mesacne, vylety s detmi atd, spolu sami, ale vzdialenost vyzaduje aj taketo riesenie, som si vedoma aj on, ze virtualne vztah vecne budovat nechceme, preto to planovanie spolocne o byvani.

gabriellka
20. nov 2016

sorry, ale mne prídeš totálna histerka a ani by som sa mu nečudovala keby to ukončil. to ja by som v 50-tke takéto veci teda určite neriešila a adios 🙄

pribinak
20. nov 2016

Neverim, ze mas 34 rokov, vsak toto je výplod 15rocnej pubertiacky
O akom vztahu to vlastne pises? Ziadny nebol ani nie je

Inak zaujímavá otazka, ze preco sa ti rozpadol vztah s otcom tvojho syna

sissy27
20. nov 2016

@silva1987 ok, tak komunikujte online... ale preboha trošku na úrovni... to podozrievanie, sledovanie, podrobná analýza tónu hlasu a každého slova...ja by som bola veľmi prekvapená, keby sa on stále mal potrebu s tebou nasťahovať do spoločného a mať toto denno-denne naživo...

obsadenemeno
20. nov 2016

@silva1987 aka nevera? Ved tam vlastne ani ten vztah nie je......

nakupy11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinapekna
20. nov 2016

Jeden luzer vacsi ako druhy...

n0mi
20. nov 2016

Hm. Zloz ruzove okuliare.

pribinak
20. nov 2016

Proste sa ta nasýtil, užil si a viac ta uz nepotrebuje, len nema gule ti to povedat

sibalka21
20. nov 2016

Suhlasim, na to ze ste spolu len 9mesiacov, nemali by byt take hadky a z toho co pises, aj caste... Online vztah nieje vztah, neviem si predstavit ze s niekym chodim a som 90percent casu s nim len na nete, ved to nieje normalne.... Ocividne ta uz ma plne zuby, uvedomil si to ale nechce ti to povedat, asi ta nechce zranit.. Je nacase aby si si to uvedomila a porozpravala sa s nim... Sama pises ze ti povedal ze sa na veci pozera inak, casom zistil aka si a ze si proste nesedite, ziadna spolocna buducnost ani byvanie nebude, urcite nie z jeho strany.... Zloz ruzove okuliare a postav sa tomu 🙂

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sibalka21
20. nov 2016

Ozaj a nevera? Nie, nieje to nevera.... Ziadnu neveru za tym nehladaj, to ze je k tebe odmerany nemusi vzdy znamenat neveru...

mala_hobitka
20. nov 2016

@silva1987 To čo zažívaš nie je vzťah. Veľmi sa to tomu podobá ale nie je to vzťah. Ste spolu v kontakte prevažne online - lepšie ako nič ale to nie je bežný kontakt. Trávili ste spolu čas zrejme viac ako to jemu vyhovovalo... pokiaľ je egocentrický, zrejme si sa viac-či menej prispôbovala ty v rámci času a aktivít (oprav ma ak sa mýlim).
Mne to pripadá, že ťa využíva (využil). Je sám, má svoj denný režim, pracuje nezávislo ... a zrejme mu vyhovuje keď sa kontaktuje s druhou osobou, ktorá mu dáva najavo sympatie (čo je celkom normálne). Kontakt je online takže môže kedykoľvek pripojenie zrušiť a robiť čokoľvek iné (veď sedí v tej chvíli doma). Občas na výlety. Inak stále jemu vyhovujúci život nezadaného muža. Zrejme ti nikdy nič nesľuboval, aj s tým bývaním si sama napísala "že o tom bola reč" ... čo neznamená skutočné plánovanie. Proste mu s tebou vyhovovalo byť ... keď mal chuť a čas... tak si bola tá komu zavolá "poďme von" "poďme sa rozprávať".
Ak ti blikajú majáčiky že niečo sa celkovo deje... tak sa asi deje.
Teraz to vyzerá, že si ho omrzela alebo proste dáva spiatočku pretože pre neho je to nezáväzné a z teba možno získal dojem že ty to chceš čoskoro posunúť ďalej. Je možné, že si na neho proste viac či menej tlačila.... v niečom .... a to blikla kontrolka jemu (toto nechcem, nechcem sa viazať, nechcem to počúvať). Mohla si to dokonca prehať so žiarlivosťou.... druhá vec je, že keby si mala normálny vzťah tak chlap je s tebou tak často ak môže, je s tebou rád..... a pokiaľ sa mu niečo v živote robí, čo musí riešiť, tak o tom vieš (teda sa nemusíš báť čo mu je). A v prípade, že mu niečo dôležité nevyhovuje tak by to s tebou riešil a hľadal kompromisné riešenie.
Každopádne, ako baby už písali, odporúčam na chvíľu sa odmlčať. Ak ťa chce ozve sa, ak nie... nedoprosuj sa. Premysli si, čo očakávaš od partnera všeobecne.... a či tento tu pánko to spĺňa - nie či to spĺňal na začiatku keď bol hormónový boom ... ale či to spĺňa teraz.
Pomocné otázky: Stará sa o mňa? Zaujíma sa o to ako sa mám? Keď sa potrebujem porozprávať ... venuje sa mi? Keď niečo potrebujem vyriešiť... je mi nápomocný alebo dáva ruky preč a čaká až si to vyriešim? Nie je choré, že sa mu bojím ozvať?

jeennyv
20. nov 2016

@silva1987 to co mas nemozes pre mna za poriadny vztah povazovat a to ti povie aj odbornik, lebo nic co je pravazne zalozene na nete poriadny vztah nie je...za mna tie obcasne stretnutia a pisanie o vasej kompatibilite vo vztahu nemusia hovorit, vies nie ste spolu 90 percent casu a v pisani sa moze napisat cokolvek...plus moze sa to uplne inak vyvrbit ak by ste sa stretavalo stale...takuto formu vztahu maju skor 15-20 rocni ludia a nie dospeli v zrelom veku....kym nebudete zit usporiadanejsie nemate si co vycitat...

erickatt
20. nov 2016

Zas ju neukamenujte. Keď sú od seba ďaleko inak ako net sa nedá. My tak s drahým ťahali 4 roky kým moje decká skončili školu. boli spolu len cez víkendy.
@silva1987 ale zas, dve ženy, tri deti no ja neviem neviem.. skús ho chvíľu nechať dýchať , možno na fakt robotu a to prvotné vau opadlo

mandala77
20. nov 2016

@silva1987 myslím, že si si ho sama odohnala aj týmto čo si napísala: "Ja som neprimerane ziarliva, podozrievava, neustale mal a este ma trpezlivost odpovedat na moje otazky o ,,nevere,,
Si ho uhnala svojim správaním a kontaktovaním. Ono spočiatku je to určite príjemné ale po čase to môže spôsobiť problémy. Vkuse si hodiny volávať a každú voľnú chvíľu sa kontaktovať. Trošku sa uvoľni a netlač na nikoho. Lebo tým len od seba ľudí odženieš. Muži radi lovia, nie naopak!

ukulela
20. nov 2016

nie, nie je to nevera. tebe vadi, ze je egocentrik, jemu lezie na nervy, ze si stihacka a hysterka. to je vsetko. kedze sa zrejme ani jeden nezmenite (vek je zvazujuci), tak by ste si mali hladat vyhovujucejsich partnerov. jemu to uz asi dochadza, ze taku zenu nechce :( sorry :(

kittykat22
21. nov 2016

@silva1987 cakat od chlapa ktory utiekol od 2 zien a 3 deti akukolvek zodpovednost a pocit bezpecia je nerealne. On nezodpovedny zabudnuty bohem a ty hladas zazemie u muza a otca pre syna. Kasli na neho. On nie je pre teba dobry partner - on totiz nie je dobry partner pre ziadnu zenu.

jeannna
21. nov 2016

Prepac moju prehnanu uprimnost ale takto sa k muzovi sprava vtierka nie zena.