Rozhodla som sa odpustiť neveru

marionette86
30. sep 2015

Som vydatá 4 roky, máme dcérku a manželovi som prišla na neveru. Mali sme problémy, asi preto. "Namotal sa" vraj. Chcela som ho opustiť, no keď som vychladla a on s ňou vzťah ukončil ( mala som tú "česť" sa s pani porozprávať), tak som začala opätovať jeho snahu o záchranu rodiny.
No nie je to ľahké. Je to pomerne čerstvé a mám ten hnusný pocit, že naša intimita vo vzťahu je už úplne v ťahu. Či už pri milovaní, alebo pri rozhovoroch. Stále mám ten divný pocit a neviem sa uvoľniť. Necítim sa s ním ako predtým. Hlavne to milovanie. Mám pocit, ako by sme v tej posteli skrátka neboli sami dvaja ☹
Podarilo sa niektorej z vás prekonať túto "skúšku" vzťahu? Vytratia sa tie hnusné pocity niekedy? Ďakujem za reakcie

dominika6
30. sep 2015

@marionette86
urobil to raz urobí to znova...toho sa nebojíš?

gladys_07
30. sep 2015

@dominika6 a pre kazdeho nevernika je raz "prvykrat", to je argument ako svina...

@marionette86 nesil sa do nicoho. Vasa dovera, intimita bola rozbita, potrva, kym si ju zasa vybudujete, ale mozete z toho vyjst este silnejsi ako ste boli predtym. To, ze si ho zobrala naspat, este neznamena, ze si mu odpustila (a zabudnut nezabudnes asi nikdy). Kym to Ty nebudes mat v sebe uzavrete, neposuniete sa dalej...ja by som odporucala poradnu.

susu29
30. sep 2015

@marionette86 ahoj, v prvom rade si si ista, ze to skoncil? Ak bol "namotany" neprejde to zo dna na den.. takze aj jemu treba dat cas, kym sa z toho dostane a za druhe prejde to, budete sa musiet snazit obaja, treba odpustit, zabudnut sa nebude dat, ale nie je to nic s cim sa cas nevyrovna.. Tot vlastna skusenost!

natalym
30. sep 2015

@marionette86 Tak to je jasné, že to nepôjde len tak prehodiť cez plece.

pupavka123
30. sep 2015

@marionette86 Overila by som si na 100 percent,ci to ukoncil..ked si si ista len z toho,ze to povedal on,tak never tomu,zazila som to...chlap bude samozrejme zatlkat...musis si to nejako sama overit...

anila23
30. sep 2015

Ja by som mala stale na mysli ako sa hemlesil s nejakou ........ a ci nema nejaku pohlavnu chorobu......fuj nechutni nevernici.....🙂

lienka737
30. sep 2015

Daj tomu čas. Nech ukáže, že o Teba stojí, že mu na Tebe záleží.
Skúste nejaké spoločné zážitky, výlet, večera, divadlo...niečo bez sexu...postupne časom to prejde, ak budete na tom pracovať obaja.

dominika6
30. sep 2015

@gladys_07
aký argument? že ked to urobil raz urobí to znova?
to nieje argument..
baba nebude mať v živote istotu na 100% že sa to nestane znova,alebo sa jej neprizná..

segga
30. sep 2015

@marionette86 Si myslim, ze lepsie ako my by Ti vedel poradit nejaky odbornik - manzelsky poradca napr. Ak si sa Ty rozhodla ze mu odpustis a on chce Vase manzelstvo zachranit, je to dobry napad. Bude Vam/Tebe vediet odborne poradit ako nadobudnut spat doveru a ako to prekonat - si myslim... 😉 Urcite poradi lepsie ako polovica zien tu, ktore Ti poradia akurat oblubene "urobil to raz, urobi to znovu - prec od neho.." 😉

gladys_07
30. sep 2015

@dominika6 ziaden clovek na svete nema istotu, ze raz nebude podvedeny. Nema zmysel davat sem taketo "podpasovky", ked sa ona rozhodla este zabojovat.

maslenka47
30. sep 2015

@dominika6 100% istotu nema ziadna. Dokonca ani ziaden chlap nema 100% istotu. Takze sa teraz vsetci rozideme/rozvedieme, aby sme mali istotu, ze nas partner nepodvedie, hm?

@marionette86 tie pocity su len v tvojej hlave (zrejme podoprovane nenavistnymi prispevkami a vseobecnym trendom mysliet si, ze neverou musi nutne vztah skoncit). Dolezite nie su nazory na internete, ale to, ako sa k tomu postavite vy dvaja. Drzim palce.

simca06022011
30. sep 2015

Nie nevytratia, ale prezijes to 🙂))

dominika6
30. sep 2015

@maslenka47
@gladys_07
nik nehovorí nepíše o rozchode,dala som jej iba otázku,nie radu a v tom je rozdiel...
na tú otázku si musí sama vedieť odpovedať ,ak to bude mať usporiadané a vyrovnané,vzťah bude úspešný..
čítajte druhý x pozorne...

maslenka47
30. sep 2015

@dominika6

"urobil to raz urobí to znova...toho sa nebojíš?"

citam znova a velmi pozorne. Tak este raz aj s vysvetlenim pre teba:

"urobil to raz urobí to znova" - konstatovanie "faktu" (podla teba), ziadna otazka
"toho sa nebojíš?" - otazka, ci sa neboji toho "faktu", ktory si prezentovala skor

Pardon, ale pokial si chcela vyjadrit nieco insie, tak sa ti to holt nepodarilo. V tom pripade sa nauc vyjadrovat sa a nenavazaj sa do druhych. ;)

dominika6
30. sep 2015

@maslenka47
načo to takto rozpytvávaš do hádky?
to nieje navážanie sa do druhých? 🙂
končím s touto debatou hádajte s medzi sebou...

pribinak
30. sep 2015

s intimnostami by som na nejaku dobu pockala, vy potrebujete budovat vas vztah niekde inde ako v posteli, sex je v partnerstve dolezity, alevo vasom vztahu si treba dat pauzu

nevera je vazna vec, to sa nepotiesi len tak a okrem toho, musite poriesit pricinu nevery, preco ta podviedol? co bol dovod ci dovody?
namotal sa? to vo je za odpoved? co ma 16 ci co?
nech normslne vyklopi preco zo spravil, nech vies na com vlastne si, nedaj sa ken tak odbit, ze sa mu nechce o tom rozpravat

ty okrem odpustenia jemu a jej, potrebujes vediet aj pricinu, inak je to neporiesena zalezitost a vzdy ta to bude niekde trapit a ominat

gladys_07
30. sep 2015

@dominika6
maslenka47 to nerozpytvava do hadky, len si dovolila nesuhlasit...velky rozdiel

pribinak
30. sep 2015

@gladys_07 super napisane

mamjka
30. sep 2015

@marionette86 v prvom rade máš môj obdiv že si si vybrala tú ťažšiu cestu a chceš vaše manželstvo zachrániť....tú dôveru vo vzťahu musíš nanovo objaviť a od neho to cítiť ak sa budete obaja snažiť tak si budete rozumieť viac než kedykoľvek predtým 😉

janinah
30. sep 2015

neznásilňuj sa,chce to čas....a on nech sa snaží,aby bol ten čas k znovunadobudnutiu dôvery v manžela čo najkratší

mihula
30. sep 2015

@dominika6 a ty tu istotu mas?Kde si ju prosim ta zobrala?

sopkape
30. sep 2015

Ja som to zazila bohuzial...no sme spolu a po 3. r. znova nadobudam pocit, taky vnutorny ze ma ma rad..znova mu hovorim o velmi sukromnych veciach...mna jeho nevera velmi vnutorne posilnila...no prejdes si peklom aj on...istotne ju teraz lubi s tebou je z povinnosti..rozumu...ono ho to prejde len ci to ty vydrzis tu neistotu tazko povedat... a podviedol raz podvedie aj druhy neplati na vsetkych...len ho vydus aby si nemyslel, ze si mu lahko odpustila...velmi mi to je luto...pozri si temu zivot po nevere...

marionette86
autor
30. sep 2015

Žienky, ďakujem veľmi pekne za reakcie. Rozhodla som sa mu z celého srdca odpustiť ale každý deň nad tým zaplačem. Som si istá, že spolu už nič nemajú. Bavila som sa aj s ňou. Ona je žena, ktorej by pretriasanie jej osoby na verejnosti neprospelo moc, takže sa hneď po rozhovore so mnou stiahla. Je od neho dokonca aj staršia. A to je ďalší ponižujúci fakt pre mňa ☹ Ja som od neho o 10 rokov mladšia, tak som si myslela, že je rád, že má pri sebe mladú ženu 😒 ... a on takto.
Mali sme naozaj veľké nezhody medzi sebou, vtedy to začalo .. Tiež akosi dúfam, že keď toto celé prekonáme, tak to v konečnom dôsledku náš vzťah posilní, no teraz je to veľmi ťažké. Momentálne spolu ani nežijeme. Ja som u rodičov a tí sú rázne proti tomu, aby som sa k nemu po tom všetkom vrátila. Netrávime spolu toľko času, koľko by sme potrebovali a už vôbec nemáme priestor na to, aby sme boli spolu sami lebo máme malinkú dcérku. A tým, že naši sú proti nemu, tak mi ju ani nepostrážia aby sme si my dvaja sami vyrazili. Ďalšia vec je to, že žijeme na dedine, kde to každý všetko rieši a kde každý vie viac ako my, ktorých sa to bytostne dotýka ( veď poznáte dedinské pletky ) ... Najradšej by som sa presťahovala aj spolu s ním niekam inde, začať fakt od začiatku 😒
Poradňu by so mnou asi neabsolvoval, nie je on veľmi taký typ. Je skôr taký jednoduchší 🙂

petinka18
30. sep 2015

odpustis,ale nezabudnes...

eri28
30. sep 2015

@marionette86 vsetko sa da.Aj my sme zacinali s mojim vztah a urobila som par preslapov, nechcem rozoberat, ale vsetko sa utriaslo.Chce to cas a vela, tvoje pocity su uplne normalne a nebran sa im, poplac si aspon sa ti ulavy.Kedze u rodicov nemas oporu a nepostrazia malu zober ju zo sebou, z muzom sa stretavaj co najviac.Dufam, ze to je len to a nic ine, lebo neviem preco potom maju rodicia taky postoj, su starsi ci nevidia aj viac problemov, ktore si si nevsimla.Neviem preco s nim nebyvas, ale to sa da snad do buducna naplanovat.Porozpravajte sa a planujte spolu buducnost.S laskou prekonas vsetky prekazky ver mi viem o com pisem.Drz sa.

sasa1310
1. okt 2015

@marionette86 s pani si sa porozprávala a jemu si odpustila. Aby o chvíľu neprišla ďalšia pani, s ktorou sa musíš porozprávať.

monikahan77
1. okt 2015

@dominika6 asi preto ze to bolo z tvojej strany obycajne rypanie a uz to neuhras ze si pisala iba svoj nazor. Teda aspon u tych co maju vsetkych 5 pokope

eeffka
1. okt 2015

@marionette86 no neviem ale pre mna je slovo "taky jednoduchsi" synonymum pre takeho blbecka od vyroby

takze ak to bolo myslene takto naozaj si myslis ze , sa uvedomil, uprimne olutoval a naozaj si sam v sebe uvedomil, ze prr a sam je presvedceny ze to neurobi?
Albo si na to prisla, vystrasila obe strany a on sa stiahol v podstate lebo musel? resp ona tu stopla?

ak A, tak rodicov chapem... tebe ako svojmu dietatu chcu len to najlepsie, v posteli by som na neho kukala s vrcholnym zhnusenim minimalne pol roka, nie ze ona posla a ja tradadaaaa nastupujem...
ak si to chcela odpustat, resp si vobec o tom bola ochotna rozmyslat nemala si utekat mamke pod suknu a mali ste si to vyriesit pri tichosti doma, a neriesila by vas cela dedina
ak je to B, a slepite to, je len otazka casu kedy to spravi znova...

Vztah sa da zlepit, ja osobne som si zazila nieco velmi velmi lajt, ziadne telesne dotyky ked to mam takto formulovat s muzom a len som na neho kukla mala som chut ho oplut, ziadna metafora. a to nedoslo k ziadnej nevere, aj som mu to povedala ze jak ho vidim sa mi otvara nozik vo vrecku
Preslo ma to po 3mesiacoch a to dokopy nic nespravil

pauliesivackova
1. okt 2015

Dovolím si nesúhlasiť, s pani čo tu tvrdila, že každý neverník bude neverný opakovane. Samozrejme mnohé závisí aj od toho či sa ti s neverou priznal alebo si ho odhalila. Ak sa priznal sám, určite by som mu verila a snažila sa hodiť za hlavu všetko... Ak si na to prišla, je pravdepodobnosť, že by to ťahal a to by bola moja dôvera naštrbená teda riadne. :/

Ja osobne som veľmi liberálny človek čo sa tohto týka, ale chápem tvoje pocity. Ja myslím, že tomu treba dať len ČAS. Ten hojí všetky rany. A myslím, že tu bude ešte potrebná aj náklonnosť a veľká dávka lásky od tvojho manžela... So sexom by som sa z nejakého strachu alebo čoho vôbec neponáhlala a dala tomu čas... Kým sa rozvášniš natoľko, že zabudneš na nejakú neveru... A potom to už pôjde lepšie...

Držím palce 🙂

jajami
1. okt 2015

@marionette86 Ahoj, ja som zazila to iste, neveru od manzela, odstahovanie sa koli milenke. Za polroka prisiel naspat s prosikom, tak som ho zobrala naspat, potom o rok sa nevera zopakovala, znovu sa odstahoval ale so strasne velkym prosikom prisiel naspat, uz sme si povedali, ze je to naposledy. Odpustila som 2x. Ale zial je to v nom,aj ked teraz neviem ci ma podviedol, ale ine nezhody sa objavili a teraz som v stadiu, ze jedine vychodisko je rozvod. Zacalo ponizovanie, hadky, odlisna vychova na syna, neustaly krik ci na mna, ci na maleho. Ma fazy, ze ma lubi,ale tomu sa neda uverit,lebo je vyborny manipulator.A co sa tyka tvojich rodicov, chapem ich aj moji ma ochranovali. Ale ako som sa rozhodla mu odpustit,tak 3,5 roka uz co sa to stalo,tak nechodí k mojej rodine a ja som tym velmi trpela. Ono sa to nabaluje a nabaluje. Takze moja rada je aby ste sa o to pokusil, ale musi tam byt snaha z oboch stran.