Kamaráti nás nechcú pozvať k sebe na návštevu

18. jún 2021

Ahojte,
z manzelovej strany - vzdialenejsia rodina, tiez manzelsky par, vyborne si rozumieme, ked sme spolu, vzdy sa dobre nasmejeme, ale vzdy chodia len oni k nam alebo spolu niekam von. Vzdy ich pozveme k nam na vinko, ja nachystam obcerstvenie, napeciem, navarim atd, este nikdy pozvanie neodmietli, vzdy je dobra nalada. Ale oni nas takto k sebe este nezavolali, netusim preco. Vzdy, ked pridu povedia, ze no uz musite aj vy k nam prist, pogrilujeme nieco, my povieme, ze ano, radi, nech sa ozvu, ked budu mat cas. A to je vsetko 😀
Akoze mne to nevadi, ze sa chodi len k nam, ale s ostatnymi priatelmi co sa takto stretavame je to vacsinou na striedacku, raz my k nim, raz oni k nam a tak.. Tak len tak sa zamyslam, ci sme my divni alebo co 😀 ked sme na navsteve, nezdrzujeme sa dlho, ze by sme nevedeli, kedy odist, ani nohy nam nesmrdia ( aspon myslim 😀😀)
Tak neviem, co si o tom myslite?

eni01
18. jún 2021

ja by som sa chytila vety "Vzdy, ked pridu povedia, ze no uz musite aj vy k nam prist," rovno navrhni termín a fixnite návštevu. Ak by sa z ich strany stálne pre niečo nedalo, zvážila by som pozvanie ku vám a navrhla by som stretnutie niekde v reštaurácii

stanno
18. jún 2021

dôvody môžu byť úplne najrôznejšie, ale určite tam nejaký dôvod je. Kľudne to môže byť aj to, že majú pocit, že to doma nemajú tak pekne zariadené ako vy, alebo niekto z nich môže mať nejaký chorobný vzťah k poriadku, alebo sa finančne necítia na to, aby vás pohostili, alebo čokoľvek iné. Ak je vám s nimi dobre, neriešil by som to, ak Ti nevadí chystať občerstvenie a pod. Riešil by som to až vtedy, ak by si mala pocit, že vás využívajú. Ale myslím si, že za tým bude skôr nejaký strach, možno pocit menejcennosti.

amelie2017
18. jún 2021

Su ludia, ktori si domov len neradi niekoho pustaju. Je to ich privatna zona a nemaju radi, ked im ju niekto narusi. Len toto asi ten pripad nebude, ked hovoria, ze by ste mali aj vy prist. Mozno im to casovo nevychadza, nevedia sa zorganizovat,...
Ja osobne mam ale radsej navstevy u nas doma ako ist ku niekomu. Doma som uvolnena, napijem sa coho chcem, na wc mi nie je trapne ist, spracem si v klude, ...

stanno
18. jún 2021

@amelie2017 oni si to uvedomujú, že by vás mali pozvať a preto používajú tie "deklaratívne formulky", že by ste mali prísť, ale zároveň im niečo bráni to zrealizovať. Pravdepodobne je to niečo o čom sa asi ľahko nehovorí, a preto to ostáva v tejto rovine. Ak prijímajú vaše pozvania, zjavne vás ale majú radi (vašu spoločnosť) a cítia sa s vami dobre.

bagre
18. jún 2021

tak je viac možností - buď im to nejako nedochádza v pravý čas že TERAZ pozývajú oni, alebo reálne majú nejaké prekážky /čas, financie../, alebo patria k ľuďom čo síce sú milí a kadečo pekné povedia ale nikdy na splnenie tých slov nedôjde /bez toho že by to ozaj zle mysleli, je to proste tak/. Ak tebe to chystanie nevadí a je tam priateľstvo tak nerieš

sickynickyobsadene
18. jún 2021

@amelie2017 presne tak privátna zóna.....ja osobne chcem doma súkromie,návštevy nemusím...a nehladat za tým nič zle...

thereisabear
18. jún 2021

Rozmýšľam, že my máme rozdelených kamarátov a známych, u niektorých sme radšej, keď prídu k nám a k niektorým chodíme radšej my. Neviem to úplne jasne vysvetliť. Proste sa u nich cítim dobre, cítim, že oni sa cítia v pohode u seba a je lepšia atmosféra, keď sme tam a nie u nás. Tak možno za tým ozaj nič zlé nie je, len sa u vás cítia dobre 🙂

dianka318
18. jún 2021

Ja napr.neznasam navstevy a najradsej som, ked nikoho nevidim 😉 ako s ludmi vychadzam dobre, posrandujeme a tak..aj vela kamaratiek ma vola k sebe na kavu..stale sa na nieco vyhovaram, lebo tak ako nechcem mat ja doma navstevy, tak ja nerada na nasvtevy chodievam..ako niekedy sa uz premozem a idem..aby som nepokazila vztah,medzi nami..ale to je fakt raz za uhorsky rok..ale asi je to tym, ze ked som bola dieta, tak nas stale niekam pozyvali , rodicia sa stetavali na chatach a tak,ale k nam malokedy niekto prisiel..

jana_eyre_2
18. jún 2021

Ak by sa jednalo o mňa, tak by som povedala že jednoducho zabudnú a medzi tým ich vy predbehnete v pozvaní 😅 ja sa snažím pozývať teda ale občas sa stane že zabudnem, navyše som introvert takže keď je voľno teším sa na čas s rodinou osamote, čo extroverti ťažsie pochopia.. ja len že za tým netreba hľadať nič osobne, ale môže ísť aj o takúto vec..

hipuska
18. jún 2021

Veď možno len nepovedia "zajtra príďte". Niekto proste takto nepozyva ale čaká že prídeš. My sme veľká rodina a nikdy sme sa nepozyvali. Sestra mi napíše, čo robíte... prídeme a je to. Však im napíš, že by ste cez víkend chceli prísť..

sense
18. jún 2021

Skúste ich dlhšie nepozvat a uvidíš ci sa ozvu a pozvú oni vás... Ja nemám problém sa stretnúť a stráviť spolu deň, ale tiež nemusím mať každý týždeň návštevu al ist na návštevu a už vôbec nie štýlom niečo za niečo, lebo sa to patrí.

marcellka32
18. jún 2021

Mám kamošku, čo má stále niekoho u seba na návšteve, chce to tak, ja nemám problém ísť na návštevu a takisto aj niekoho pozvat k nám, ale nie každý víkend...na tvojom mieste by som sa stiahla na chvíľu a počkala či sa ona ozve

dundulica
18. jún 2021

úplne ti rozumiem, aj my sme mali takých priateľov (v minulom čase), stále iba oni k nám, nikdy neodmietli pozvanie, vždy mali čas, ak sme mali prísť my, akosi času nebolo, potom 2 x zrušili pozvanie z ich strany kvôli úplným hlúpostiam, tak sme sa prestali stretávať úplne

vendulka80
18. jún 2021

No neviem ci sa s tym da nieco spravit pretoze ku nam uz 3 roky “chodia” kamaráti (bezdetný manželský par)na navstevu a doteraz neboli. Uz sme dali aj termin ze vtedy a vtedy, dobre ok, prideme. Den predtým telefonát lebo manželku seklo, alebo ma teplotu, alebo musia ist surne niekam inam, potom corona, potom boli ruka po ockovani, potom sa pohádali a 3 roky ich takto pozývame a doteraz nic. A z ich strany len reci ako musime ku nim prist, ako chcu ist s nami na pobyt a ked bol zarezervovany hotel tak sme tam boli s muzom sami lebo oni zrazu nemohli. A co je divne, potom pride smska typu ako ich to mrzi a maju výčitky svedomia, ze neprišli. Ale nabuduce isto prídu. Tak z našej strany sme to ukončili. Kto chce prist, cestu si najde. Kto nechce, bude mat milion výhovoriek.

thoughtfulweirdo
18. jún 2021

Ja si nemyslím, že je za tým čokoľvek zlé. Už bolo vyššie spomenuté, niekto sa za svoj domov hanbí, keď sa mu zdá, že nemá tak pekne ako vy, niekto nemá rád narušenie osobného priestoru, niekto čaká, že sa pozvete sami a prídete, keď vám vyhovuje... Takéto jednostranné hostenie nie je moc spravodlivé, riešením je stretávanie sa výlučne na neutrálnej pôde, v reštike, na výlete. Určite by som len kvôli tomu nerušila inak funkčné kamarátstvo 🙂

autor
18. jún 2021

Zvykneme sa stretavat tak 1x za mesiac, alebo aj menej, cize nie je to take, ze kazdy vikend. Mame aj inych kamaratov a tiez mam rada aj svoj pokoj a vikendy, ked sme sami a nemusim navstevy cakat a hostit a upratovat 😀 a uz je to vyse mesiaca, co boli u nas naposledy...
Mne to nevadi, ze sme stale u nas, len som rozmyslala, ci je nejaky dovod v nasom spravani, preco sa nas boja zavolat. Alebo ze sa im nechce pripravovat obcerstvenie a tak - mne by to nevadilo, staci mi na navsteve kava a kupovany keksik :D ja sice vzdy nachystam plny stol ale to preto, ze mna to bavi a mam radost, ked vidim, ze im chuti u nas... ale ak by som vedela, ze dovod je ich strane, ze maju radi svoju privatnu zonu a nechcu si ju narusat navstevami, to beriem a chapem a neriesila by som 🙂

autor
18. jún 2021

A veru uz raz bola taka situacia, ze teda manzel nas tam k nim nejako pozval a dohodol, ze prideme (nie ze z hodinu na hodinu ale normalne par dni dopredu) a oni to v ten den zrusili, ze je von krasne a nechce sa im trcat doma, ze aby sme sli s nimi na vylet. Tak sme isli, lebo uz teda ani nam sa nechcelo byt doma, tak nas aj na obed pozvali a bolo fajn, zabavili sme sa atd... ale znova sa vyhli tomu ist k nim 🙂

bagre
18. jún 2021

tak to je ten lepší prípad aspoň že ste šli spolu. Tak možno fakt nie sú u seba doma vo svojej koži v prítomnosti návštevy.

kaktus87
18. jún 2021

Tiež som si myslela, že ich vždy zavoláte skôr než oni stihnú zavolať vás, ale teda asi to tak nie je. Určite za tým nie je nič zle, ja by som sa tým už asi nezaoberala a nečakala kým vás pozvú. Asi sa len za niečo doma hanbia alebo nestíhajú doma poupratovať alebo nachystať pohostenie.

belaanabela
18. jún 2021

Alebo existuju ľudia kt. Len radi chodia na návštevy🤷‍♀️
Napr. Mám fajn sesternicu je vyše 13r.vydata ale u nej som bola asi len 3x...
Môj bratranec detto vyše 10r.som uňho nebola... Pritom si píšeme, včera sa stavil na kaffe...
Moja suseda vrstovnicka po dvoroch by chodila, sa rozprávala boli sme spolu i na chate (sme susedky 🤭15r)v živote som u nej nebola...
My sa z mužom na tom už bavíme že u nás je každému tak Dobré, ale občas by sme i my radi vypadli z 🏡

hviera81
18. jún 2021

tak ked povedia ze nabuduce vy k nam na grilovacku, normalne na drzovku by som povedala ze uz nas tolko volate, tak niekedy by sme uz fakt radi prisli. buduci mesiac uz fakt u vas.
kazdy sme ini, a ja tiez radsej niekam idem ako pozvat ku mne, mna to nejak blbo zafixovane z detstva. a mne tak kamoska povedala, nieco v zmysle ako pisem, a teda som si povedala ze uz fakt musim ich pozvat a neurazila som sa.

catherinah
18. jún 2021

Ked sa vyhovaraju, je to jasné.
Oni NECHCÚ, aby ste k nim prišli. Ziadne take, ze zabudnu pozvat a nemaju cas a pod.
Teraz je len na Tebe, ci chces pokracovat v priateľstve aj takto alebo nie.

leuchtturm
18. jún 2021

asi to bude, ako spominal Stanno. My sme tiez boli pozvani na navstevu ku znamym so svojim priatelom. Hostitelka poriadne vyupratovala, navarila za plny stol pochutin a potom moj partner zo slusnosti povedal, ze ich tiez poziva ku nam. Navsteva by sa konala v jeho byte, ja keby som tam pri tom bola, hanbila by som sa. Takze z toho nic nebolo.

jana_eyre_2
18. jún 2021

Tak ked vás pozvali na výlete na obed, tak to je tiež tak trocha na oplátku.. možno majú aj dojem že doma by nevedeli urobiť také pohostenie ako vy, tak im je to blbé.. nie každý to má v krvi, pripravovať kopy jedla a pitia, pekne naaranžované a tak.. ja mám napr.o sebe dojem že ja to neviem tak dobre ako napr.kamoska, alebo svokra stále ponúkať, behať okolo všetkých, nesadnúť si a podávať 20 typov jedal.. zväčša pripravím a potom dúfam že každý sa bude cítiť ako doma a vezme si čo chce a môžeme sa bavit.. keď tak nad tým premýšľam, tak sa s rodinou zväčša stretávame u nás kvôli priestoru a záhrade, napr.u sestry môjho muža som bola asi 2x v živote..

nafka0483
18. jún 2021

A nie je za tym nieco o com neviete? Ze napr. byvaju s babkou, o ktoru sa staraju, alebo o brata, ktory je alkoholik a zvykne vystrajat - nieco, co by ste sa dozvedeli a videli to, keby ste prisli k nim domov. Nechcu o tom hovorit, ale citia sa s vami dobre, takze k vam chodia radi, na rozne akcie s vami chodia radi, len sa vyhybaju tomu aby ste prisli vy k nim - nejaky dovod to ma, ale mozno je pre nich neprijemne vysvetlit to.

h2
18. jún 2021

ja si myslím, že to môže byť aj tým, že Ty si nastavila laťku príliš vysoko. Nachystáš, navaríš, napečieš... možno oni by to tak nedokázali a nechcú sa pred Vami cítíť trápne. Ak k tomu pripočítame fakt, že možno ich bývanie zďaleka nedosahuje úroveň toho Vášho, tak by sa zrejme necítili dobre. Oni by Vás určite aj radi pozvali, preto to už aj bolo dohodnuté, len sa vždy na poslednú chvíľu akosi zľaknú.

kataka10
18. jún 2021

To je jednoducho o tom, ze ich nebavi u seba doma kysnut. Radsej chodia von alebo na navstevy ku kamaratom, ale navstevu u seba doma si nevedia uzit. Ja som taka ista. Mna doma, kde to uz poznam, vysedavat strasne nebavi, hlavne ak je vonku pekne.

janulka1802
18. jún 2021

Ja som asi jediná, ale ja by som sa normálne opýtala tej priateľky osamote, aby to nebolo také hŕŕŕ.

kristianka2255
18. jún 2021

ked pises ze chystat plny stol, podla mna tam bude hacik. Ze im je trapne ze ty take pohostenie a oni mozno nemaju 30€ na pohostenie navstevy. Ja som zazila daco podobne ked som mala 22rokov, kamoska mala taku gazdovsku rodinu a oni jej furt nanosili klobas,suniek, syrov, no kadeco zadarmo, tak ked sme dosli plne stoly klobas syrov stacilo ze kupila chlrba a daake vody, no ale my s muzom sme ledva naskrabali na kupu bytu+ hypo+ zariadenie a neostavalo nam vtedy vela nazvys a ja som bola na rodicaku cize plienky, mlieko, dieta my dvaja dospelí strava, hypo energie,....cize pre nas by bolo aj tych 20-30€ likvidacne😂 no a ona byvala u frajera s v dome ktorom zdedil cize jej naklady boli uplne inde ako nase😃aj som ju chcela pozvat, ale proste trapas, lebo by som vyzerala ako daaka zgrla, ale proste sme nemali..💁no a taly clovek co nieje v tvojej situacii tomu to nikdy nedojde, ze asi nemaju 😃popripade ak aj dojde,,tak vas budu mat za chudacikov.. ale my sme sa stretavali vacsinou na kave, alebo niekde von u nej som bola asi len 2x a ja som ju pozvala ked sme boli na tom lepsie po case (muza povysili atd)😊

mirkaandrej
19. jún 2021

My mame znamych, ktorych poznáme 7 rokov. Na zaciatku sme sa stretávali pomerne casto, spolu ako rodiny s detmi , oni k nam , my k nim , spolu vonku ci na vylet .. potom sa to seklo ... uz sa stretávam len ja s kamoskou a detmi , raz my k nej raz ona k nam.. ked ich my pozveme spolocne , pridu, ale oni nas nepozvú . Neviem preco, obcas pokrutim nad tym hlavou a neriešim. Kamaratka je super baba, mam ju rada a rada s nou trávim cas , navyse zijeme v zahranici a vela znamych tu nemame , nechcem si pokaziť priateľstvo len preto ze nas prestali k sebe pozývať. Takze to nerieš . Tes sa z toho , ze sa stretávate 🙂