Kamarátstvo

12. apr 2022

Ahoj som slobodna a bezdetna a mam 28 rokov. Pred časom som sa rozišla s priateľom, ktorý mi vlastne zastupoval v niektorých činnostiach kamarátku. Nevydalo a zostala som sama, teraz stále uvažujem kde a ako si nejakú fajn kamku nájsť. Chodím do práce, do fitka, do školy len študujeme dištančne čiže si žiaľ spolužiakov ani nepoznám. Keď sa ozcem starým známym nejak od nich cítim že nemajú záujem sa stretnúť alebo uz majú svoje rodiny a deti tak nestíhajú čomu úplne rozumiem. Viete mi poradiť ako a kde sa zdržiavať kde su ľudia ale aby som teda mohla tam chodiť aj sama keďže nemám žiadnu sparing partnerku. Ďalej ma zaujíma ako často sa ozývať svojim kamarátkam, udrziavate s nimi co najviac kontaktu? Príde mi ze ked sa človek neozve 2 týždne tak uz nie je záujem o kamarátstvo. Ďakujem a pekný deň

s1234
12. apr 2022

Ahoj odkiaľ si?

barborachors
12. apr 2022

Ono to tak nefunguje, ze si napises inzerát na kamarátov. Su sice skupiny na fb a nete ale je to viac-menej mŕtve, resp pasívne sa zoznamovanie a po case ide aj tak dostratena. Ja som si kamarátky našla na po pracovných aktivitach, ako kurzy, skolenia, sport a ine záujmové činnosti. Zial ženy všeobecne maju malo aktívnych konickov kolektívneho druhu 😉 aspon co si ja tak vsimam... Ak chceš kamosku, nemozes byt pasivna, ale musis sa vediet prihovoriť, disponovať nejakym obzorom, zalubami, aj urcitou charizmou. Zalezi co ta zaujima, ak mas nejake hobby, tak najskôr tam najdes partacku, mne sa tak stalo a rokmi sa nasa skupinka rozrastá. Ja som si vdaka konickom nasla priateľov a aj dobré kamosky.

elenka.k
12. apr 2022

ja som so svojou kamarátkou naposledy bola, keď sa mi narodila dcéra, kamoška jej vtedy bola na krstinách a odvtedy nič! dcéra bude mať 14 toho roku. Vlastne ani nemám takú, čo na kafčo pokecať si a tak.... Mojou kamoškou sa mi stala moja sestra 😍 máme cca. v rovnakom veku deti 😉

a teraz k Tebe, no skús nejako nadviazať so spolužiačkami kontakt, / ak mate skúšky, určite sa vidíte, či?/ navrhni, či sa nepôjdete spolu učiť, po skúške si zájdite na drink....
a v práci, nemáš rovesníčky? Im navrhnúť po práci stretko? A vo fitku sa určite niekto nájde, treba osloviť ... navrhnúť, možno je tam práve tiež niektorá, ktorej chýba ženská spoločnosť 😉

titla
12. apr 2022

Ja mam take najpevnejsie kamaratstva zo strednej skoly. Baby uz maju svoje rodiny, su roztratene po celej Europe, mame taky spolocny chat, kde si priebezne piseme kto ma co nove a ako sa ma. Ale osobne sa stretavame uz len prilezitostne, niekedy raz za par mesiacov. Ale tie vztahy neochladli. Jednoducho tie vztahy co sme si rokmi vybudovali su take, ze aj ked sa mesiace nevidime nadviazeme tam, kde sme prestali.
Ja vo vseobecnosti nemam problem zoznamit sa s ludmi, porozpravat sa ale malokedy to prerastie do priatelstva. Skor by som to definovala, ze sa z tychto ludi v mojom zivote stanu "znami".
Inak som si za zhruba poslednych 13 rokov nasla 2 kamaratky. Take, ze naozaj mi osobnostne a povahovo sedia, mame si co povedat, v ich spolocnosti sa citim prijemne a vyhladavam ju. Jedna je manzelka muzovho najlepsieho kamarata a druha je mamicka z ihriska, kde sa chodim hravat so synom. Napriklad nikdy som si nenasla kamaratku v praci medzi kolegynami. Pokecame, chodime spolu na obedy, aj mimo prace sme sa stretli, su to fajn baby, ale priatelstvo tam nevzniklo.
Myslim si, ze s priatelstvom je to ako s laskou. Aj tu musis hladat a "pobozkat" vela zabiakov, kym najdes princa. Bonusom je, ze tych princov si mozez najst aj viac😀.
Takze myslim si, ze univerzalne miesto, kde najst kamaratku neexistuje. Len treba mat otvorene oci.