Mám 27 rokov a pokazený život

17. mar 2024

Som nestastna a už nevládzem mám 27 rokov a pokazený celý život. Vydávala som sa mladá v 18 som mala dieťa. Manžel sa o nič nestará, narobil dlhy. Tie z mladosti splatil tak som si myslela, že sa poučil. Chvíľu bolo všetko ok mali sme dalsie deti. Teraz sme zasa v rovnakom pruseri spláca skoro 500e nič nám nezostáva. Ja som doma s pol ročným dieťaťom, niekoľkokrát denne a ním musím cvičiť, stále chodíme po lekároch. Napr. tento týždeň budeme mať štyroch aj v inom meste. Nezvladam to, keď vidím ako iný žijú. Kamarátkin muž sa snaží má roboty plus podniká majú krásny dom ale o to nejde proste jej muž sa snaží. Môj len sedí na telefóne a hľadá ku.vy a prepáčením a zoznamky a blbosti. Ja už nechcem zobrať po rodine chcem normálne žiť no nedá sa kôli malemu ani ísť do práce. Potrebujem sa vyrozprávať neprosím Vás o pomoc o to tu nejde. Ja mám tiež stále nejaké zdravotné problémy, vyčerpaná som každý deň. Už sa mi ani nič nechce. Keď vidím tie deti na ihrisku, že idú do potom niekam sadnúť a my nemáme nič. Viem možno sme nemali mať deti ale už su tu a vtedy sme sa nemali až tak zle keby zasa muz nenarobil dlhý. Čo zo životom? Mne sa už ani nechce o seba starať lebo sa za túto situáciu nenávidím, ze som toto dopustila. Poznačilo má aj zle detstvo, že som odišla a prvým, ktorého som našla. Nemam ani sebavedomie a s

autor
17. mar 2024

Bojím sa kontaktu s ľuďmi, že mnou budú opovrhovat. Mám pocit, že život sa skončil a zničila som život deťom.

ivik4
17. mar 2024

V prvom rade by som sa rozviedla s clovekom kt. Ustavicne robi dlhy aj Tebe
Nevravim ze mate ist od seba, ale na papieri proste nie

doriiis
17. mar 2024

Tu ťažko radiť a pindat ti je tiež zbytočne.Nepochopim,nechápem prečo toto ľudia robia.

januska12323
17. mar 2024

Rozvod? Človek, ktorý stále robí dlhy nie je partner na celý život.

simsalabim
17. mar 2024

Minimalne zrusit bezpodielove vlastnictvo, aby si neriesila jeho dlhy. Planuj sa vratit do prace aspon na ciastocny uvazok od roka, nech mas daky prijem.

zuzana76
17. mar 2024

od takeho cloveka musis odist, najskor bude velmi zle, budes to mat tazke, velmi tazke, mas male babatko. Ale aj zena s dvomi detmi si moze najst este partnera na cely zivot, si mlada, tridsiatnici este byvaju volni. Odid cim skor, aby si sa este mohla mat dobre. Ak pri nom zostanes, tak taketo peklo ta caka cely zivot. Mala si tazke detstvo aj ty a tvoji rodicia ti nedali dobry zaklad do zivota. Neurob to svojim detom, ze sa budu tiez ponahlat prec z domu a odidu s prvym, kto pride.

bubuzu
17. mar 2024

Nikomu si nič nezničila. Proste si mala ťažké detstvo a preto aj ťažší začiatok do života. Z toho sa je náročné vymotať. Ešte ak aj nestretneš toho správneho partnera, ktorý by ti pomohol. Musíš pracovať s tým čo máš. Ak tebou bude niekto opovrhovať, tak si povedz, že pravdepodobne tiež nemal v detstve správne vzory. No a jednoduchá rada neexistuje. Mrzí ma, že malý nie je zdravotne ok, hádam je to niečo, čomu tie cvičenia pomôžu. Každopádne by som zrušila spoločné vlastníctvo s mužom,aby jeho nové dlhý boli už len jeho. A pobavila sa s ním, čo ďalej. Ak s tým nebude chcieť nič robiť, tak asi len rozvod. Kľudne si daj na to čas. A tvoje deti nepotrebujú si ísť z ihriska niekam sadnúť, to potrebuješ ty. Im stačí, ak budeš s nimi, venovať sa im a mať ich rada.

autor
17. mar 2024

Samozrejme ešte je fajciar a keďže nemá na cigarety je to aj po tejto psychickej stránke zle. Stále je nervózny. Posledné peniaze minie na cigarety vždy a fajčí jednu za druhou. Už som ho toľkokrát prosila nech to aspoň obmedzuje postupne, keď nevie naraz sú to peniaze, ktoré aspoň trochu by nám prilepšili. O rozvode nechce ani počuť. Z jeho strany rodina si myslí aký je úžasný a vzorný otec a manžel. Keď som svokre raz nieco naznačila aj tak si ho obhajovala a vraj som si nemala dať spraviť deti, že je to len moja chyba nech sa teraz starám.

lenuska336
17. mar 2024

A vieš z čoho mu vznikli dlhy?? Lebo mne toto smrdí hazardom, keďže je stále na mobile a peniaze nie sú, žeby mašiny?? Online kasíno? Toto by som si zistila, a ak áno, nič iné len rozvod a odchod od neho, pretože to bude stále len horšie a horšie.

missdiva
17. mar 2024

Ze nechce on pocut o rozvode to nie je tvoj problem. Ihned by som zacala riesit rozvod. Mas 27r. si este mlada. Zachran seba a hlavne deti kym nie je neskoro. Neznic detom detstvo tak ako si ho mala znicene ty len preto, ze sa bojis odist. Ludia zacinaju odznova aj v neskorsom veku ako si ty. Nemas na co cakat, cakala si po prvom dietati a neosvedcilo sa to, ziadny zazrak sa nestane. Len ty sama mozes pomoct sebe aj detom.

gemerka17
17. mar 2024

Ako o rozvode nechce ani počuť?? Je to tvoje rozhodnutie a do toho jeho nič!! Môže sa maximálne na hlavu postaviť a prijme fakt ako to bude podľa teba.
Nech sa rodina dozvie aký je ,,skvelý''.
Stále si mladá, urobila si pár zlých rozhodnutí. Co už, treba riešiť. Čiže rozvod, odchod (musíš mat pripravenú pôdu, chce to racionálny plan) a už si nerob s terajším partnerom žiadne dieťa.

zuzanka.zuzu
17. mar 2024

hlavne si daj antikoncepciu a riadne ju užívaj, nie aby si mala ďalšie dieťa a potom písala vyplakavaci status ako aj napriek antike si otehotnela, bo to sa stane jednej z milióna ale na koňovi tuším každej druhej 🙄🙈 čiže toto hlavne porieš

mabenn
17. mar 2024

ty mas jednu vyhodu oproti inym ludom - a to sebareflexiu...v kombinacii s tvojim mladym vekom mozes postupne urobit to, co si mala urobit davno (nechcem ti to vycitat, uz si to ajtak vycitas sama a dovodom je tvoja povodna rodina) - vziat svoj zivot do vlastnych ruk...bude to chvilu trvat, ale zacni nad tym aspon rozmyslat...vies presne, kde si urobila "chybu", mladucka si sa oddala a spoliehala na inych, ktori ta dostali do situacie, kde si...nemusi to tak ale byt do konca tvojho zivota, tzn zacni postupne robit kroky pre svoje vlastne osamostatnenie a tvojich deti (musis sa casom dostat do hmotneho zabezpecenia, to je zaklad)...baby ti tu dobre radia, chod postupne...prv ale nastav zmyslanie - sama za seba, a rob...po 30tke uz mozes viest uplne iny zivot, len sa nedaj

januska12323
17. mar 2024

On nerozhoduje o tom ci vás rozvedu, podaj návrh sama.

klementinka58
17. mar 2024

Nieco podobne som zazila ked som mala 20 rokov, prveho manzela podobneho ako tvoj a syna. ja som si povedala, ze ten clovek ma taha len dolu, ze jeho zivotny styl sa zrejme nezmeni a ze takto zit nechcem. Odisla som 300 km dalej s dietatom ked ma prijali na vysoku skolu. Byvala som na internate, poberala socialne stipendium a pretlkali sme sa zivotom. Na moje prekvapenie financie mi celkom vychadzali kedze nebola gula na nohe a aj psychika sa dala dokopy. o rozvod som poziadala az o 2 roky ked som bola ako tak psychicky odolnejsia. Spoznala som terajsieho manzela a vdaka vysokej skole mam aj uspesnu karieru. Ex som stretla min rok, ked syn mal pojednavanie ohladom zrusenia vyzivneho, kedze je uz dospely. Videli sme sa po 20 rokoch, presne taka ista troska ako bol ked som ho opustila, penazi stale nema, pit pije a robi dlhy. takze zmena ziadna, len ja som vedela, ze ked sme mali par mesiacov aj lepsie obdobie, ze celkovo sa charakter cloveka nemeni a robila som vsetko preto aby som viac deti s nim nemala. Zivot sa da zmenit svoj, len treba konat

bolarazjedna
17. mar 2024

@klementinka58 si silná žena, že si to dokázala!

klementinka58
17. mar 2024

@bolarazjedna dakujem, no ako mlada som veru nerozmyslala pesimisticky, ja som bola tak na dne, ze som si povedala, ze nemam co stratit a vratit sa mozem vzdy. Ja som ex ani nepovedala o mojich planoch, poslala prihlasku na vysku, vzali ma, popytala sa na moznosti byvania s dietatom ( ak by sa nedalo na intraku mala som plan ze privat so studentami) peniaze som mala len matersku a potom mi poradili soc stipendium k tomu. Ja som nemala peniaze ani na externe studium, preto som chodila na denne, ucila sa po nociach ale hnala ma vidina lepsieho zivota. Proste ja som sa zbalila a odisla s jednou taskou a dietatom pod pazuchou, ex som len napisala ze proste odchadzam studovat. On ani nebol doma ked som odisla, chlastal s kamosmi

bolarazjedna
17. mar 2024

Autorka, muž ti robí dlhy, nemáte pomaly do úst, vo voľnom čase na mobile hľadá kurvy.... Charakter mu nezmeníš, fakt chceš deťom také detstvo, a sebe taky život? Nie, nechceš, však aj hovoríš.....
Si veľmi mladá, práveže máš pred sebou celý život. Máš rodinu, na koho sa obrátiť? Mama, sestra, kam sa odsťahovať? Rozved sa, nájdi si prácu, dieťa daj do jasiel.... Iste to není ideálne riešenie, ale určite lepšie, ako ostať v dlhoch s nezodpovedným chlapom, ktorý si ta neváži a nemiluje....

zuzubb007
17. mar 2024

Koho zaujíma, že on sa nechce rozviesť? Dievča spamätaj sa rozvod rieš zajtra papiere a šup ho, ak nemáš záujem o rozvod, tak veselo trp ďalej

katuskamala1
17. mar 2024

Kolko mas deti???

derdia
17. mar 2024

No vies, v 27 este nieje nikdy nic uplne pokazene, pokial nelezis, chora na smrtelnej posteli,(aj ked aj to sa da zvladnut s Bozou pomocou?) mozes sa vzchopit. Zatial poziadat o pomoc v centre pre rodiny. A tvrdo makat. Nic ine ti nezostava. Ale ak nic nezmesis vtedy budes mat fakt pokazeny zivot. Ale vlastnou volbou.

katkami123
17. mar 2024

@klementinka58
Super 👌🏼
A este sa chcem opýtať ako si vykryla prednášky s dieťaťom? Kto bol pri ňom?

klementinka58
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
guiseppinka
17. mar 2024

Poznam podobny pripad, kde bola skoro svadba, ale nie kvoli tehotenstvu. Potom to iste ako u vas - dlhy, ale on doslova v bordeli... takze rozvod, sialene exekucie atd.. drzim palce... odid od neho, vrat ho mame, nech sa stara... a nechces zobrat po rodine? Tak pytaj od svokry, ze jej synacik je nepouzitelny, tak nech ti zacvaka ona veci...

kristinapetronela
17. mar 2024

Moja známa mala takého len dlhy robil kde sa dalo .aj keď to nikto z rodiny a okolia netušil. Rozviedla sa s ním. S dieťaťom sa otec ani nestretáva a majú pokoj ,ona si našla muža ,zobrali sa a su spokojní šťastní ....a hlavne deti sú v kľude

klementinka58
17. mar 2024

@katkami123 ked bol mensi zhanala som si pracne studentky na strazenie a chodila som len na povinne seminare. Prednasky som nechodila neboli povinne, prip mi spoluziacky ak bol hromadny seminar a dalo sa ma zapisatdo prezencky aj ked som tam nebola pomohli. Parkrat som bola na seminari aj so synom a ked mal tri tak ho vzali do skolky. Museli si ma zapamatat vyucujuci lebo teraz zacal syn chodit na tu istu vysoku skolu a jedna profesorka si ho pamatala podla priezviska " ze vy ste ten chlapec co tu sedel s mamou"? 🙂 Mala som stastie na ludi, uz ked som sa rozhodla konat som mala pocit ze sa cely vesmir spojil aby sa to podarilo. Nejako asi zauradovala aj mladicka nerozvaznost kedze som sa nebala ist sama s dietatom do neznama

mabenn
17. mar 2024

@klementinka58 sila, toto...

karolinakr
17. mar 2024

@klementinka58 to je zlaté 😍 malý na prednáške, ale toto je pekna story, treba zaramovať a ked je niekto na dne, ukázať

klementinka58
17. mar 2024

@karolinakr ono nevieme kolko deti ma autorka a ako velmi je cielavedoma. S jednym sa odchadza jednoduchsie

katkami123
17. mar 2024

@klementinka58
Klobúk dole pred tvojou životnou silou.
A muž platil aspoň poriadne výživné?