Nezvládam seba a ani deti

1. júl 2022

Ja uz nevladzem. Nezvladam seba nezvladam deti. Mam depresiu uz dva roky stale som nestastna smutna znudena. Moja psychiatricka povie ze zvladam to dobre a hotovo. Ked mi je velmi zle prida mi tabletky zvysi davku alebo nejak ich pozmeni. No ja proste nie som stastna nebavi ma zivot. Ja bojujem len kvoli detom aby mali mamu. Inak by som tu uz nebola. Nikto mi nechce pomoct lebo nevedia ako. Manzelovi stale vravim pomoz mi ale on proste nevie ako ani brat ani ocko. Navyse sa pred ludmi musim pretvarovat ako som ok aj ked nie som. Mna toto vsetko uz tak nebavi a ako si mam pomoct ? ☹️

nyusika
1. júl 2022

tak bud zmen psychiatricku alewbo sa newchaj hospitalizovat...alebo sa pokus zmobilizovat a necakaj od inych, ze toto za teba vyriesia

osobne si myslim, ze potrebujesdobre nastavit liecbu

autor
1. júl 2022

@nyusika ale psychiatricka vravi ze mam dobre nastavenu liecbu a ze to zvladam dobre

alexnina777
1. júl 2022

ahoj, skúšala si už riešiť svoju psychiku, nastavenie, stravu , terapie? všetko so všetkým súvisí.. nasadiť tabletky je fajn možno niekomu komu pomáhajú..mala som menšie problémy s psychikou a sama po svojej linke som si dala vyšetrit celý organižus a bol to zápal tenkého čreva, zápal žalúdka a od toho mi zistili že sa mi netvorí serotonín, a nevstrebávajú živiny a minerály do organizmu. to mi sposobovalo panické ataky, tetániu a slabé depresie… skús isť touto cestou.. treba na to čas a energiu aby si našla príčinu problému, dýchacie cvičenia a meditácia sú ešte bonus potom k tomu..

sissy27
1. júl 2022

zmeniť psychiatričku. Nestačí, že ona povie, že podľa nej si v poriadku a hotovo, keď ty sama cítiš, že to tak nie je. A prestať sa pretvarovať pred ľuďmi - ak ti je zle, nech to vedia a môžu ti pomôcť alebo aspoň rešpektovať tvoj aktuálny stav. Ak sa budeš tváriť, že je všetko v poriadku, tak pre ostatných aj bude a nebudú ani len tušiť, že potrebuješ pomoc. Ak ty sama vieš, čo by ti pomohlo, tak to povedz - ja by som tiež nevedela ako mám pomôcť človeku s depresiou, nemám s tým skúsenosti, potrebovala by som nejakú nápovedu - napr. nechaj ma vyspať, zober ma na výlet, uprac mi byt...

nyusika
1. júl 2022

tak ju zmen

autor
1. júl 2022

@alexnina777 a ako si si dala vysetrit organizmus ako prisli na tie zapaly ? Bezne vysetrenie a doktorky krv a tak ?

ckocka
1. júl 2022

Pomôcť si musíme vždy predovšetkým sami. V tvojom prípade to znamená nájsť lekára ktorý bude vnímať čo mu hovoríš a nie tvrdiť, že to zvládáš dobre.

simona20201309
1. júl 2022

Co ta v tvojom živote najviac depta? Co ti v ňom vadi?
Nemyslím si, že zmena liekov a lekárov ti vyriešia to, čo ta trápi.
Mne tie lieky prídu ako alkohol... pod vplyvom je všetko skvelé (ak vôbec zaberu.....)
A tiež by som sa netvarila, že je všetko super, ak nie je. Ved keď posobis, ze je všetko super, tak nikomu ani nenapadne, čo sa v tebe odohráva.

ada12345
1. júl 2022

Daj si spraviť kompletne vyšetrenie krvi, aj na štítu žľazu, hormóny atď. Proste kompletná kontrola. Skús zmeniť lekárku.
Za druhé - šťastie a pohodu v živote musíš nájsť sama. Všetko je to v Tvojej hlave. Ty sa musíš rozhodnúť byť šťastná a zmeniť pohľad na svoj život a svet. Hľadať krásu a radosť v maličkostiach, úplných detailoch. Tešiť sa z toho pozitívneho čo Ťa v živote postretlo, nevidieť len to negatívne. Tešiť sa, že vyšlo slnko, že je pekné počasie, že kvitnú kvety, okolo Teba preletel pekný motýľ, že tvoje deti sú zdravé, že sa im darí v škole/škôlke, že Ťa objímu, pobozkajú... Ide leto, choďte niekam na dovolenku, k moru, do hôr a vnímaj svet a krásy okolo seba.
Nikto okrem Teba Ti nepomôže. Je to v nastavení hlavy a mysle.

diamond007
1. júl 2022

Ako ti má pomôcť manžel či brat? Ty musíš chcieť zmenu, začni čítať knihy namiesto držania telefónu, začni sa venovať sama sebe a zmeň psychológa.

alexnina777
1. júl 2022

bežní lekári mi vo výsledkoch krvi nič nenašli,dokonca obvodná lekárka sa zmohla jedine na to že mi dala ľahké andidepresíva, ale ja som vedela že toti neni to čo mi pomože a pátrala som po príčine ďalej.. jedine neurologička zistila z krvi že nemám vobec serotonín a vysvetlila mi nech hladám problém v tráviacom trakte lebo tam sa tvorí..mala som rozme špeciálne iné kontakty mimo zdravotného systému..

ivangeline
1. júl 2022

A preco sa mas akoze tvarit,ze ti nic nie je?

derdia
1. júl 2022

Ahoj ja si myslim, ze depresiaje vlasnte to, zenie si spokojna so zivotom... To co zijes... Ale moze byt aj organicka pricina, zetichybaju orvky, ktore by ti zlepsilinaladu.
Urcite prve coby som spravila, je zmenila lekara.. Tvojej lekarke na tebe nezalezi... Nezaujimas ju. Takze ju zmen... Raz mi vravela jedna dr, ze niekedy daju ludom tym comaju depresiu lieky ze ich este viac zdeprimuju a zase tym co majunapr bipolarnu dajutaku ktora ich este viac rozblazni.. Takze chyba mozebyt ze mas uplne zle nastavenu liecbu... Prosim ta zmenlekara... Mozes zitkraaaasny plnohodnotny zivot💓💓💓💓💓sprav to pre svoje deti.. A nie zajtra, ale hned teraz. Najdi najlepsieho a chod k nemu...

pupi14
1. júl 2022

@derdia jasné. ono takéto stavy môže spôsobovať hocičo, nespokojnosť, vyťaženosť, je toho veľa. bolo by fajn ak by si si niečo našla, proste nejakú zábavku, pri ktorej by si mohla aspoň tak trocha vypnúť

78787878
1. júl 2022

V prvom rade musis sama chciet zistit, preco sa citis zle. Mam za sebou v zivote kadejake obdobia, ale vzdy ked mi nebolo psychicky dobre, snazila som sa sama prist na pricinu. Klasicka medicina, alternativa, psychologia, citas, pocuvas, vnimas, sledujes... Proste aktivny pristup, necakaj ze to niekto vyriesi za Teba.

autor
2. júl 2022

Dnes mi manzel vycistil zaludok ze ako sa kazdy den tvarim ako so sebou nic nerobim ze podla neho sa uz ani nesnazim ze sq malo venujem detom ze ked sme vonku len sedim na stolicke. Q ze jeho to nebavi ked pride domov z roboty a ja mam ten isty vyraz. Zrejme mi chcel prehovorit do duse no zakopal ma docista. Uz len chcem zomriet a dat im pokoj bezom a by im bolo lepsie zjavne

podmostom
3. júl 2022

Vydrz. A nejakú psychoterapiu si mala? A aká si bola predtým? Tešil ta život, kamaráti, mala si nejaké záujmy? A aké staré sú deti? Toto môže byť až aj poporodna depresia, aj keď od pôrodu ubehol rok, dva.. Skus iného psychiatria, ale pomenuj úprimne problém, že už nevladzes, ze už nechceš žiť, že už to nezvladas ani omylom .. Ak si budeš chcieť len tak podebatovat, postazovat sa, kľudne mi napíš. Viem, že sa cítiš hrozne, ale cesta z toho určite existuje, raz bude lepšie. Potrebujes len správnu liečbu. Manžel by ti určite rád pomohol, ale nevie ako. Skus aj jemu povedať, že si na tom zle, že potrebujes pomoc a či ti tú pomoc nepomôže nájsť ❤️

autor
4. júl 2022

@podmostom psychiterapiu nie len regresnu terapiu. Predtym som bola taka normalna aj som sa potesila aj sme zasli s kamosmi na pivo. Zaujmy som velmi nemala ale tak pracovala som potom o domacnost vikend oddychnut. Islo to tak normalne v pohode som si zila. Deti maju 4 a 2 roky. Ved som to manzelovi vravela no on uz hovori ze sa nesnazim ani ze som si uz zvykla na tento stav a " vyhovuje" mi to

podmostom
4. júl 2022

Manžel je už asi tiež unavený, tvoja depresia ovplyvňuje aj jeho,možno aj on už upadá do takej letargie, že sa mu to nechce riešiť. Proste ľudí s depresiou často iní nechápu, že čo si taká, veď máš zdravé deti a bla bla. Len to je proste stav mysle, ani tebe to určite nevyhovuje ale nevieš to zmeniť. Ako ti tu radia baby, psychiatricku vymeniť, keď sa po dvoch rokoch takto cítiš a ona ti splechne, ze to dobre zvládaš, tak to ďakujem pekne za takú pomoc. Aj psychiater je len človek, aj ona je možno práve nejaká vyhoreta, skús inde, lebo naozaj potrebuješ kvalitnú odbornú pomoc. Ak si predtým teda bola v pohode, tak teda vôbec nevyzerás na beznadejny prípad a raz sa opäť budeš tešiť zo života. A teda vyzerá to tak ze to môže byť aj tá poporodna stále, skús si o tom prečítať. Ty nemôžeš za to ako sa cítiš. A ak máš ešte nejakú energiu, skús cvičiť, behať, kráčať, hocijaký pohyb keď ti muž postrazi deti, občas sa tak aspoň na čas podarí oklamať mozog a privodiť si trochu radosti. Veľa šťastia, napíš ako sa darí a zdôver sa niekomu kto je ochotný počúvať. Na to sme tu, aby sme si pomáhali navzájom keď sa niekto necíti dobre.

podmostom
4. júl 2022

https://zena.sme.sk/c/amp/7157614/poporodna-dep... aj tu píšu, že poporodna depresia môže trvať kľudne aj tri roky. Neboj pre svoje detičky robíš všetko čo môžeš, len keby si nebola, to by bola pre ne ta najväčšia strata. Už si toľko vydržala, vydrž ešte, depresie je možné sa zbaviť

autor
5. júl 2022

@podmostom dakujem velmi pekne. Ano to mi aj manzel stale opakuje ze mame zdrave deti mame kde byvat co jest ta ze co som taka ze si nevazim co mame ale to nie je pravda len momentalne mi to nepomaha si vraviet ze mame to a to

aaao
5. júl 2022

Ja budem asi trochu hnusna, ale otec ani brat ani manzel ani ziadny zazrak ti nepomoze….Musis si pomoct ty sama, najst svoj zmysel zivota, skusit terapiu, pripadne ak uz mas myslienky na samovrazdu by som zvazila hospitalizaciu a riadne nastavenie liecby.

quinyy
7. nov 2022

@alexnina777 ahoj, prosim ta akomsi to vyriesila?? Mam presne tento isty problem, zapaleny gastrointestinalny trakt a uzkosti a tiez mam pochodene vysetrenia ako biorezinancia a eridiagnostika tela a prisli mi tam na ti ze nemam serotonin. Tiez som za ze je to v zaludku kde sa tvori 90% serotoninu.