Mám bojovať, či sa rozviesť?

pietro82
2. mar 2015

Ahojte.je mi to uplne trapne,ale tak rad si vypocujem vase nazory. Som zenaty 4roky,mame 3male deticky.byvame v starsom domceku,ktory patri svokre.neplatime najom,len si platime energie a veci s tym spojene.posledne 2roky to ide s nami dole vodou,kazdu chvilu sa vadime.raz je dobre,raz zle!zena sa urazi na uplne malickosti a dokaze somnou nekomunikovat aj tyzden.ja podnikam,cize dost casu travim kolo prace.a to ju tiez stve ze som stale prec,ze vsetko robi sama.ale sama tam nieje nikdy,lebo svokrovci su tam na dennom poriadku,jej brstia,sedternice,tetky kamaratky,atd!uz ma to fakt nebavi,ziadne sukromie!neraz som sa pobalil a odisiel odtial.nikdy ma nevolala ani nesnazila aby som sa vratil.vzdy som len ja prosikal,ako uplny saso!kupili sme pozemok,dom darovali rodicia len mne,kedze videli ako zijeme a chceli aby sme sli byvat bokom sami.noale veci sa tak zvrtli,ze zena dala na rozvod,a ze si najde lepsieho!pritom sa nemala zle.nepijem,nedrogujem,nechodim za kur...proste nic,len to ze fajcim.daval som 600e na domacnost,ona ma 270 a nic nedokazala odlozit.ja som si svoje vydavky financoval sam cize 600 odomna mala cistych.ked trebalo nejaky mimoriadny ucet vyplatit,tak som to zatiahol ja...sex je biedny,len ked ja chcem a aj to nula bodov.jej netreba muza,jej staci mamka a spol.odstahovat sa nechce,a ak teda by sa odstahovala tak len ked dom napisem aj na nu!je to normalne???radsej sa rozvedie a bude mat 3deti na krku a furt ma ruzove okuliare ze si najde lepdieho,len v dnesnej dobe neviem ci si niekto zavesi na krk zenu s 3 detmi...je mi z toho zle!srdce hovori tak,rozum inak...ale ona uz ma v tom jasno,rozvod nic ine...

svetluska82
19. mar 2015

@pietro82 nehnevaj sa ale tvoja zena je riadna krava. Urcite dom na nu neprepisuj si zabezpecil byvanie tak bud nech pihne zadkom a zachrani rodinu alebo kasli na nu lebo sa utrapis. Nechapem prevo chce silou mocou ziskat majetok asi fakt chce zbohatnut na rozvode. Ked chce vlastnit nehnutelnost nech pohne zadkom a zarobisi na nu. Boze taketo zenyco sa prizivuju na chlapoch mam najradsej. Co vladtne chce? Polku domu a budete rodina? Dokedy sa das takto vydierat? Buchni po stole razne navrhni riesenia problemu a ked nesuhlasi tak nech sa rozvedie. Podla mna to neurobi lebo vsak poplatok na sude by musela uhradit a momentalbe by viac rozvidom stratila ako ziskala.

ladynaamah
19. mar 2015

@pietro82 Klikla som na túto tému zo zvedavosti z toho, že píše muž. Nechcela som sa nijako vyjadrovať len som si prečítala asi prvých 5 strán a potom 15. Bola som zvedavá ako si sa rozhodol. To , že chceš zachrániť rodinu je to naj čo môžeš urobiť a je vidieť, že ženu aj deti ľúbiš.Ale. Dom neprepisuj ani za nič! Je to od tvojích rodičov a ona sa o to nijak nepričinila. Keď už zabezpeč svoje deti! Tiež mám milujúceho manžela a ten chápe, že mám svoj majetok, že byt a auto sú len moje . Za moje peniaze. Teraz ideme stavať už spoločný dom na hypotéku (lebo byt je môj a predať ho nechcem). Nikdy mi to nevyčítal, nepýtal si podieli na niečom, na čo si nezarobil. Mrzí ma , že váš vzťah je ohrozovaný z každej strany. No nie je iné východisko ako osamostatniť sa, a riešiť len vo dvojici vzťah a nie aby sa do toho zapájala ešte aj sesternica z tretieho kolena a polovica osadenstva. Pozor na taký kompromis, pri ktorom budeš trpieť ďalších 30 rokov. Veľa šťastia.

pietro82
autor
19. mar 2015

@maminuska nespravil som zatial nic,ale chcel som pre pokoj v rodine darovat polku domu...klamala a zavadzala ma tym,ze sa to neda,ale ja viem ze sa to da!!!ona totiz by trpla asi 3roky,a ak by dala o rozvod,ze by napadnem tu zmluvu...chce jedine rozsirit bsm a vtedy by mala isty cash!da sa spravit aj dodatok pri rozsireni bsm,ze ak manzelstvo zanikne(rozvodom z jej strany) tak zanikne aj jej narok na tuto polku domu...ale s tym nesuhlasi...sama povedala: ved to by toto cele nemalo ziadny vyznam...a to uz som pochopil ktora bije 🙂

pietro82
autor
19. mar 2015

A to podotykam, ak sa chcem vratit byvat k nim,tak jedine s papierom z katastra,ze je to podane !!!
inak nemam chodit,ani len na kavu 🙂

maminuska
19. mar 2015

@pietro82 v takom postavení ako si ty som bola ja pred 8 rokmi , v podstate veľmi podobnom čo sa majetku týka. Stálo ma to polovičku majetku kde môj ex neprispel ani korunou , ani jednou a vyplácala som ho presne z polovičky. A to som sa súdila sa ním 4 roky, a aj tak som prehrala .
Preto ti v dobrom radím , nesprav takú chybu ako ja a nedaj sa vydierať. Ak sa chce rozviesť nech sa rozvedie. A o ten rozvod vôbec podala ako ti tvrdila ?

pietro82
autor
19. mar 2015

@svetluska82 ano,prepis polku na mna a budeme rodina...ale kolko?rok??dva??kym to nadobudne o 50-60tis eur vacsiu hodnotu? 🙂

pietro82
autor
19. mar 2015

Myslite,ze clovek,ktory miluje a lubi dokaze povedat : ak neprepises polku na mna,bude rozvod!!! Hmm!?

mima4
19. mar 2015

@pietro82 to je tazke, nevidime do zivota takeho cloveka. Podla mna tvoja zena je uz na nervy, aj ty...a stekate po sebe... proste mali by ste si sadnut a normalne si povedat veci
Pokial nechces prepisat..tak skuste hladat inu alternativu, napr. si vezmite dalsi dom na hypoteku, aby ste boli obaja na liste vlastnictva a fungovali ako rodina.

ifkael
19. mar 2015

navrhni manzelsku poradnu.... a ist byvat sami. ak je medzi vami laska, tak nebude jej vadit, co je na nu napisane a co nie...

timea7
19. mar 2015

@pietro82 tvoja žena ťa má na háku, ide jej len o dom. Ak by jej išlo o rodinu, o deti, urobí všetko preto, aby ste rodinou boli - t.j. pôjde bývať s tebou od rodičov preč. Neurob takú somarinu, že na ňu prepíšeš polovicu domu!!! Trpko to oľutuješ.....

ifkael
19. mar 2015

by ma inak zaujimalo, ako by problem opisala tvoja zena a co by jej tu baby radili...

annav
20. mar 2015

@pietro82 verim, ze v narusenom vztahu je uz tazko doverovat, je to prikrehke, rozbit sa moze pri malickosti. Velmi chapem. Mozno sa Tvoja zena ani nechce rozviest, ale sa poistuje, keby nahodou si ju zas sklamal. Neospravedlnujem jej "poistovanie" sa. Viem, ze je to tazke vo vztahu, este tym viac, ked su dvaja odlisni, jeden ma rad poriadok, druhy nie.

annav
20. mar 2015

@pietro82 samozrejme, je tam omnoho viac faktorov, mnohe nepozname. Stale ocenujem Tvoju snahu o rodinu, chapem aj, ze mas hranicu, za ktoru nemozes ist, prilis by si riskoval. Neboj sa, je este skoro, bude tazko, ale bude aj lepsie. Sama verim v lepsie dni, my ludia sa casto dohadujeme pre malichernosti, pricom zivot je kratky a preco by nemal byt krasny?

adka2811
29. mar 2015

@mamulka211 ze 600 e je smiesna suma,pri 3 detoch?niekto nema ani tolko,ja robim a tolko nezarobim takze jeho zena moze byt stastna,a co ze dal fotky,len chcel aby ste videli ako to u nich vyzera...ja mat taky neporiadok tak ani vlastnu mamu nepustim do domu,lebo by som sa hanbila

mamulka211
29. mar 2015

@adka2811 600 eur je dost pri troch detoch, keby ze ziju sami, maju vlastny byt a len 240 daju na najom, na nejaku pozicku dalsiu stovku, co im ostane?