Mám dôvod sa hnevať?

donutelka
8. dec 2020

Ahojte, uvedomujem si, ze je to pre niekoho blbost, no zaujima ma Vas nezaujaty nazor.
S priatelom sme spolu 4 roky...sme uz zasnubeni a chystame svadbu. Momentalne sme ale dost rozvadeni a obaja sa na seba hnevame. Ide o to, ze nemusim moc jeho rodinu. Ma dvoch surodencov - jednu starsiu sestru (40) a mladsieho brata (28)...obaja su slobodni, jeho sestra ma 6 rocne dieta a byvaju u rodicov,ktori sa, da povedat o nich staraju. Jeho sestra uz cca 10 rokov nepracuje a jeho brat toteraz nemal vazny vztah ( maminka mu kazdy den extra vari a chysta papat do misiek aby mal co v praci jest) My byvame samy v podnajme,starame sa samy o seba, no moj snubenec im mesacne plati internet aj tv, aj ked tam nebyva. Mesacne je to 30€. Doteraz platil bratovi aj pausal (40€)...vela krat sme sa zato pochytili, lebo obaja tvrdo pracujeme, setrime na svadbu a rozculuje ma ze on tieto veci plati. Vela krat sme zato mali konflikt. Teraz prisiel domov s tym, ze jeho tato by chcel od neho k vianociam novu kosacku - videla som, ze stoji 220€. Hrozne ma to vytocilo, preco si zas rozkazal tak drahy darcek, ci sa nemozu na to poskladat ako surodenci, ved predsa my sa snazime usetrit. Mojho snubenca to velmi nahnevalo, vraj mam drzat pi** a nestarat sa do toho, ze su to jeho peniaze a on svojim rodicom da vsetko, lebo aj oni mu vzdy pomohli. Mne to skor ale pripada, ze ho iba vyuzivaju...podla vas je toto normalne a mam sa ja ospravedlnit? Napiste mi prosim Vas nazor...

ivsoja2020
8. dec 2020

Na pomáhani nie je nič zle.Ved ho vychovali a dali mu všetko čo potreboval prečo by nám deti nemohli kúpiť aj nieco drahšie nechápem, ja keď si spočítam kolko miniem ročne na deti tak deti by mi to v živote nedokázali vrátiť.Nech mu len pekne kosacku kúpi.Ocino bude urcite rád.

petamich
8. dec 2020

@donutelka chapem, ze ta to moze hnevat, my to tak mame ale naopak, ja pomaham mojej rodine a svojim sposobom je to pre nich automatika, kazopadne vdacim mamine za vela, mam malych surodencov, ktorym doprajem a mamina si nikdy nevypyta, ja to robim, lebo chcem, s partnerom ale mame oddelene financie, kazdy zarabame, kazdy mesiac si posielame na spolocny ucet, z ktoreho financujeme domacnost a ja sa "nestaram" kam dava svoje peniaze on a on sa "nestara" kam davam peniaze ja a za mna je to tak v poriadku do chvile kym nemame spolocnu kasu a absolutne spolocny rozpocet, napr. ak pojdem na matersku a budeme mat jeden prijem, nedovolim si moju rodinu v takej miere podporovat, na tvojom mieste by som mu asi povedala, ze chapes, ze su to jeho peniaze a jeho rozhodnutie, na druhej strane sa ale obavas ako to bude, ked budete mat spolocny rozpocet, vo vseobecnosti si ale myslim, ze je to na tvojom partnerovi a jeho rodine, co je pre nich normalne, pre teba byt nemusi 🙂 min. do chvile, kym sa nestane, ze radsej ako vasmu dietatu da svojmu bratovi

pribinak
8. dec 2020

Kým nemáte doriešené financie a všetko okolo toho tak by som sa do svadby nehrnula

donutelka
autor
8. dec 2020

@ivsoja2020 napr preto, lebo uz jednu kosacku ma...jeho otec si len vymysla nezmysli ktore ani nepotrebuje, pritom je tiez dlhe roky nemakacenko ktory si vybavil invalidny dochodok

donutelka
autor
8. dec 2020

@ivsoja2020 a pokial si niekto robi deti na to, aby mu nieco vracali a starali sa o neho tak to mi pride najviac sebecke

ivsoja2020
8. dec 2020

@donutelka už teraz sa stavias do pozície že si nahnevaná a už teraz jeho rodinu nemáš rada a staráš sa do veci do ktorých ťa nič nie je a čo že si vybavil jeho šikovnosť a nevieš či je to aj tak.Vies čo to že si si našla priateľa snúbenca neznamená že ty si teraz jediná na svete že zrazu rodina bude úplne vzadu vďačnosť sa vytrati už nepomôže nech aj rodičia umrú a čo hlavne že ty si nahrabesved aj ty raz budeš mať dieťa ty svojim rodičom nikdy nepomôžes.Keby tvoja mamina po niečom túžila je to drahšie neobdadujes ju.

petamich
8. dec 2020

@donutelka podla tvojich reakcii ty nemas problem s tym, ze im dava peniaze, ty mas problem s jeho rodinou ako takou, sudiac podla reakcii, nuz ale oni sa nezmenia len preto, lebo vy ste spolu a on ich neprestane mat rad a podporovat, lebo ta stretol, takze, bud ich budes akceptovat aki su a budes mat fungujuci vztah alebo to dospeje do stadia, ze budes nutit partnera vybrat si a to vam teda neprajem, vacsinou to zial konci ako by si nechcela

ivsoja2020
8. dec 2020

@donutelka ja mám deti a nerobila som si ich preto aby mi vracali ale aby pomohli keď bude treba.

michu_
8. dec 2020

vobec by som neriesila, je to jeho vztah s jeho rodinou..

petamich
8. dec 2020

@ivsoja2020 uplne s tebou suhlasim so vsetkym co si napisala, za mna nie je absolutne sebecke pomahat rodicom, obzvlast ak mame s partnerom to stastie, ze sme zdravi, zarobime si a mozeme im pomoct, ci uz financne alebo ze ich niekam vezmeme atd. a to sme si my s maminou preskakali kadeco, stale je to ale moja mama a lubim ju a kym mozem pomozem

nelca0510
8. dec 2020

@donutelka neber si ho. Ono sa tieto problémy s jeho rodinou budú len a len nabalovat. Ja ľutujem.

donutelka
autor
8. dec 2020

@ivsoja2020 a to ze normalni pracujuci ludia do 65 rokov pracuju a niekoho z nasich dani platia len tak lebo je "sikovny" ti pride v poriadku??? Moji rodicia odo mna nikdy nic neziadali, robia tak aby si mohli dovolit co chcu a nie cakat od dcery kedy im to kupi...ja tiez svojim rodicom pomaham, ale v inych smeroch...a ano podla mna zena ma byt na prvom mieste pre muza, lebo ona s nim bude dlhsie ako jeho rodina...tazko ti vysvetlovat lebo v skratke sa to neda...ale v pohode, chcela som nazor aj inych, mam ho, dakujem 🙂

zuzikak
8. dec 2020

tak moja zlata tu mas jasny priklad toho, co ta caka. Chlap sa ani po svadbe nezmeni a bude mat svoj plat za "svoje peniaze". Nie za VASE. Uz teraz sa hnevas na to, ze im nieco plati (ano podla mna je to tiez nefer a nemal by platit veci, ktore sa ho netykaju ale zrejme je stale naviazany na rodinu a on to tak nevidi) ale okrem toho, ze nemate vyriesene ako budete v buducnosti fungovat (ci budete mat kazdy vlastny ucet a spolu budete davat len na naklady alebo vsetko bude spolocne - tu si davaj pozor na to, ci budes na materskej s prijmom na prd v pohode alebo budes mat "nadelene" a vsetky naklady budu zavisiet od jeho dobrej vole) mne dost do oci bije uz len ten postoj, ze "mas drzat pi...." - to je v pohode, ze sa s tebou takto rozprava ? Ked bude na teba nahnevany za cokolvek bude v pohode, ze ta nazve pi... ? Dobre si rozmyslite ako budete v buducnosti fungovat aby si potom tu na koniku nevyplakavala, ze vsetky peniaze dava rodine a ty z rodicaku mas problem fungovat s x-detmi.....Nehovoriac o tom, ze ak chlap sa takto so zenou rozprava...mne to pride skrz ciaru a nie je to znamka, ze si ta vazi ale to je moj nazor. Neviem, ci takto komunikujete bezne....

ivsoja2020
8. dec 2020

@petamich keď to čítam beriem to tak dosť osobne predsa mám deti ktoré veľmi ľúbim starám sa o je a je jasné že raz si nájdu partnerov a budú mať vlastný život ale nechcem.aby na mamu a otca zabudli alebo aby neveste vadilo že sa tým starcom 😢nieco kúpi aby sa mladí za nás hádali a aby nevesta zakazovala môjmu synovi aby nás obdaroval keď budeme potrebovať alebo budeme po niečom tuzitVed aj ja plním mojim deťom ich sny na úkor našich.

donutelka
autor
8. dec 2020

My deti v buducnosti nechceme ani neplanujeme, to tiez nieje kazdemu sympaticke, ale kazdy mame nejake sny a ciele..pre niekoho to je rodina, pre ineho napr cestovanie. Ja tiez neodsudzujem zeny co si narobia deti a ledva ich uzivia....a pozor, neprekrucajte moje slova, ja som mu nic nezakazala kupovat, navrhla som mu, nech sa na to zlozi so surodencami...ja tiez nemam vsetko co chcem....mne nikto nic zadarmo nedal

lucia147852
8. dec 2020

Mne by tá kosačka nevadila ak na ňu má. Ale to že platil dospelému, svojprávnemu bratovi paušál a net to hej. Ale nepomôžes si. Má pravdu, peniaze sú jeho a čo s nimi spraví je jeho vec. Do manželstva s ním by som sa ale nehrnula.

katpizur
8. dec 2020

Ked na nu ma peniaze tak preco nie, najlepsie by bolo poskladat sa, ale tak sam vie najlepsie co ma robit, do tychto veci sa neradno pustat.

petulik92
8. dec 2020

Kokos... No ja by som ušla...vlastne, ja som aj ušla z dosť podobného dôvodu. Dva mesiace pred svadbou... A neľutujem

dada4
8. dec 2020

@donutelka no podľa mňa sa hneváš právom. Ako sorry, tak on u nich nebýva a platí im TV a net??? To kde sme, hlavne, že sú tam 2 deti ich, ktoré akože si užívajú bývanie s výhodami??? A veru tiež taky dráhy darček, ktorý nieje nutný, načo, a presne nech sa po skladajú všetci súrodenci to mi by prišlo ok. Tak vy žijete sami, platíte co treba, tiež nenájdeš peniaze ležať na ceste. Ako kebyže vidím, že rodičia majú veľké problémy vyžiť z dôchodku, jasne, ze pomôžem ale vymýšľať kokot.. ny, ktoré není treba... By ma to stvalo. Moji rodičia keď dostanú spoločný darček v hodnote 50e,tak už lamentuju, že načo sme toľko na nich míňali....

petamich
8. dec 2020

@ivsoja2020 myslim, ze pokial maju rodicia a deti zdravy vztah, ze tak nejako "normalne" si pomahaju a nie je to extrem (mozno ako aj popisuje autorka ak je to tak, ze nepracuju a vyuzivaju), tak si myslim, ze sa toho netreba bat, je to potom uplne normalna vdacnost, laska, ze nas rodicia vychovali, starali sa o nas, dopriali nam aj z posledneho a pod. aspon my to tak s partnerom vnimame a teda on by sa tiez mohol hnevat, ze pomaham a nehneva, lebo to chape, kazdopadne asi by sa nahneval, ak by som si od neho vypytala a potom im kupila somarinu, ktoru skutocne nepotrebuju ale vravim, ak je to normalny a zdravy vztah, proti tomu ozaj nemoze nikto namietat a netreba sa obavat a myslim, ze kazdy normalny rodic, ak by zistil, ze napr. dieta nedopraje svojmu dietatu a dal by radsej im, by mu to zakazal ;) aj ked svokra je len svokra 🙂)) a obcas sa kvoli svokram mozu "drapnut" i my sa a to ja mam buducu svokru uzasnu

deti95060810
8. dec 2020

mňa by to hnevalo tiež... preto ťa chápem... isto by som prehodnotila vzťah a aj svadbu s týmto človekom. Po svadbe sa veci nezmenia....

modrysonik
8. dec 2020

No ja by som tiež ušla. Preto čo ti povedal a to máte ešte pred svadbou a aj preto že už teraz je vidieť kto je u neho na akom mieste. 1.rodina, 2.ty. A tak to pravdepodobne bude celý život. Nič moc.

aduskatt
8. dec 2020

na odchod by mi bohate stačilo, aby mi povedal drž p**u...........

hanka1505
8. dec 2020

@donutelka osobne mne by to tiez vadilo, keby ide o rodicov ktr cely tivot pracovali maju maly docjodok jasne ze to beriem, to ak sa stane u nasich tak mienim aj ja robit. Ale aby platil 28 rocnemu bratovi pausal, ci co si to pisala.... Omg pomoooc. Ale vela ludi takto podivne zije. Moja svokra si dopraje aj 3dovolenky do roka a nam pisti ze nema na to a nato... S manzelom sme chvalabohu nazoru rovnakeho ze jej to nemienime dotovat.... Nic mu nedala do zivota, ani nic nechceme ak niekto nerie to ze svoje dieta vychova ako nieco co mu ma dieta splacat na ukor jeho rozmaznanosti tak super..... Ja mam deti preto aby som sa o ne postarala uzila si s nimi cas ked su male, v dospelosti boli kamosi ako ja s mojou mamou a pomahali si ale nie sedela na riti nepracovala a spoliehala sa ze deti sa postaraju.... A to ze deti mat nechcete, nie je divne. Je to kazdeho rozhodnotie a mali by ho respektovat.

marygk
8. dec 2020

Ahoj, ak tomu správe rozumiem 4 dospelí ľudia bývajú spolu a nevedia sa poskladať na jednu kosačku. A má im ju kúpiť človek, ktorý tam už nebýva a zariaďuje si svoj život a potrebuje nato každé €. No keď sa 4 domáci nevedia poskladať na 220€ kosačku, nech idú do zahradkarstva a kúpia si kosu,ked budú kosiť kosou nebudú potrebovať ani internet... Nebudú mať čas na internet. Keď to nevadí tvomu snúbencovi, ty s tým veľa neurobíš. Sú to vzťahy medzi nimi a keď sa mu budeš snažiť ukázať svoj uhol pohľadu, budeš za zlú. On sám to musí chcieť vidieť. A on sám sa musí rozhodnúť či dá na kosačku,internet,....Alebo si povie dám to radšej do svojho budúceho bývania.... A do budúcna si určite vyjasnite financie, to je dôležitá súčasť vzťahu. Keď sa chce snúbenec ženiť, tak v manželstve nie sú tvoje a moje peniaze. Sú naše peniaze. Aby ste sa potom nevadili za každé €. Keď spolu žijete a plánujete svadbu, najvyšší čas dať o tom reč.

nina255
8. dec 2020

@donutelka ja ta uplne chapem, ide o to ze jeho rodina su dospeli ludia ktori sa maju o seba starat sami a nie aby ich stale niekto kto je samostatny dotoval (tv s internetom,pausal, darceky ake si zmyslia) , a tiez by mi to vadilo... je rozdiel sa na nejaky drahsi darcek poskladat so surodencami ,nemala by som ziaden problem ked partner pomaha svojim rodicom surodencovi v nejakej situacii alebo nejakej necakanej,alebo ich sam od seba chce potesit niecim po com tuzia, ale toto co si pisala mi skor pride ze ho realne len vyuzivaju,kup darcek taky aky chcem,su zvyknuti ze on im tieto veci plati... druha vec je to ako na teba vybehol a poslal ta kade lahsie ..to mi nepride vobec v poriadku.. snad sa mu niekedy otvoria oci,asi by som porozmyslala ale ci chcem toto riesit cely svoj zivot to ze sa este neodstrihol od rodicov a ty si pre neho nieco menej ...

oliali
8. dec 2020

@donutelka minimalne 20 rokov ta zivili, satili rodicia, mala si strechu nad hlavou, hracky, skolu... mozno nejake dovolenky, vylety... cize nikto ti nic v zivote zadarmo nedal, hej? Neviem kolko mas rokov ale predpokladam ze zatial vacsinu zivota si bola zavisla na niekom inom... ;)

maria037
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
donutelka
autor
8. dec 2020

@oliali s tym musia ludia ratat, ked si urobia deti, ze sa o ne musia nejaky cas postarat...zila som s rodicmi do 19, hned po maturite som si nasla pracu a podnajom a predstav si nedavaju mi nic...na dovolenke som este nikdy nebola...ale zato mam drzat picu a kupovat svokrovcom drahe vymysli 😄

xisy
8. dec 2020

Ja by som sa na to pozrela aj z iného pohľadu, ako píšeš je to domacnost kde žijú štyria dospelý a dieťa, a príjem ma asi len mama plus dôchodok otca, myslím si, ze asi ledva prežívajú z mesiaca na mesiac a tvoj priateľ im len pomáha. Možno sa im pokazila kosačka a nemôžu si dovoliť novú...ale zase si netreba robiť ilúzie o jeho dobrosrdecnosti, keď ti takto nadáva....