Mám zlý vzťah so svokrou

lenka19959719
16. nov 2021

Ahojte, som už v koncoch potrebujem radu alebo pomoc.
S manželom sme si vzali hypoteku, kupili sme si krásny dom. Máme 2 ročného syna a ďalšie bábätko je na ceste. Všetko by bolo na poriadku, keby snami nebývala svokra. Strpcuje mi život od kedy máme vlastný dom. Ona mi stále dáva na javo že ja som v dome nevesta a ona je pani domu. Ale je to opačne ona je len u syna a nevie si to uvedomiť, nechce odísť, nedá mi pokoj. Nadava mi hnusne, stále viriva, vyvolava hadky a potom sa hádam koli nej s mužom. Muž si ma nikdy nezastane, ona mi povedala že ja jej tu rozkazovať nebudem že nato som tu malí pán. Ničí mi psychiku, koli nej sme museli zrušiť obývačku aby tam mohla spávať, doniesla si už aj veci, nikto ju nevolal k nám bývať. Každý večer k nej chodí aj priateľ dokonca aj to jej tolerujeme. Za energie neplatí ani cent do kuchyne dáva málo aj to niekedy ani nedala. Veľakrát som ušla z vlastného domu k rodičom proste dto nezvládam a muž si z toho nič nerobí, občas jej povie niečo ale neplatí jej. Povedala že nikdy sa mi nepodarí ju z domu dostať ona si bude robiť po svojom nemám jej rozkazovať. A keby to nebolo málo, je veľká bordelarka, z obývačky je kupleraj bordel má všade, taniere špinavé poháre, neupratuje po sebe, ked uvarim príde hore naberie si ako keby nič kolkokrat som ani nejedla lebo mi nevyšlo. Pri prvom tehu toto iste robila vlastne cele 4 roky mi robí zle aja neviem či sa mam s manželom rozviesť alebo čo mám robiť 😭😭😢

kopytko03
16. nov 2021

Toto je drsná situácia. Ja na tvojom mieste by som asi zbalila seba a dieťa a odišla k rodičom. Mužovi povedala, že sa domov vrátime, až keď bude svokra preč. A nepoľavila.

bagre
16. nov 2021

zlý vzťah so svokrou je až po divnom vzťahu s manželom... Nerozumiem základnej veci - PREČO u vás býva? Svoj dom či byt má kde? A že sa s mužom hádate - kto by sa nie, evidentne je mu to jedno, alebo je teda mimo a nemá páru o tom, čo je manželstvo

loginexistuje
16. nov 2021

a ona nema vlastne byvanie ? a manzel sa ako k tomu stavia a najma ak si odisla co urobil ?

lenka19959719
autor
16. nov 2021

@loginexistuje má ved ešte rodičov oni majú dom má kde byt aj muža má neviem prečo je u nás 😢

lesana25
16. nov 2021

Tak hlavne si uprac chlapa, určite si to videla skôr kým si s ním spravila deti.
A prečo je u vás, no lebo jej to dovolíte.

dskjhfdlkdjhl
16. nov 2021

@lenka19959719 Bohuzial, Tvoj najvacsi problem je vlastny manzel-keby bol normalny, tak sa toto nedeje. Takze musis zacat u neho a zvysok sa uz vyriesi sam. Ak ale s nim nepohnes, tak potom bohuzial.

ivkazba
16. nov 2021

@lenka19959719 sorry, ale akože nevieš, prečo je u vás? Si nesvojprávna alebo čo? Toto je len a len tvoja chyba. Toto si máš ty vyriešiť s manželom. A ak chce bývať s mamičkou, tak nech ide bývať s ňou a ty budeš bývať bez neho. Ak si neprestrihol pupočnú šnúru. Navyše, si na prášky a urobíš si druhé dieťa do tejto atmosféry? Ja tomuto ozaj nerozumiem, prečo niektoré ženy robia takéto hlúpe rozhodnutia a prečo sa jedna svojprávna žena nevie postaviť a povedať, že u nej niekto bývať nebude a už vôbec nie zadarmo a už vôbec si tam nebude vodiť návštevy.

stanulienkat
16. nov 2021

Pri tejto situacii si isla s muzom do hypo a druheho dietata??.?..??? Co ta k tomu nutilo?? A este s takym muzom????

floren
16. nov 2021

Už by som tam nebola, bud ja alebo ona. Môj muž svokru rychlo uviedol do obrazu, keď mi chcela doma rozkazovať a ja sa tiež nedám.

lenka19959719
autor
16. nov 2021

@bagre má rodičov harpia, má kde byť, aj muža má, on chodí každý večer k nám a ráno ide preč. Neviem prečo si nevie uvedomiť že ona nieje doma ale u nevesty. Hypo platím ja energie všetko hradim ja nároky si robí na všetko aja neviem kde mam hľadať pomoc.

lenka19959719
autor
16. nov 2021

@kopytko03 to sa nikdy nestane, ona neodíde 😭 aj keď odídem, práve mňa chce vystvat z domu.

floren
16. nov 2021

@lenka19959719 tak jej povedz, že ona nie je vo svojom a stoj si za tým. Už by bola aj z vecami na ulici.

loginexistuje
16. nov 2021

@lenka19959719 a ty to znasas viac ako styri roky ?

takze ako je to velmi zla situacia a musis urobit tazke kroky ale potrebujes sa pripravit
Priprav si valstny ucet daj si presmerovat pridavky rodicak vsetko na zvlast ucet /rob si financnu rezervu bez dosahu muza priprav si navrh na vyzivne pre deti pobal si veci a daj k rodicom rodne listy deti sobasny list atd

potom si posad muza a povedz mu ze bud sa jeho matka a jej priatel vystahuju do 24 hodin alebo odcharzas ty s detmi a ziadas aby ti mesacne prispieval 400 eur a podavas na sud na zverenie dietata a vyzivne a zavolaj rodicom nech pridu pre teba

ak mas ale chut mas aj druhu variantu mamicku mu pobal odvez veci k jej muzovi a vymennzamky a kluc nedaj ani muzovi nech klope a zvoni a namontuj gulu

tomikejt
16. nov 2021

@lenka19959719 ja to nechápem, ty nevies povedať ze si ju v tvojom dome neprajes? Keď to ty nedokážeš nech jej to povie muž. Už dávno by som dala ultimatum bud ona alebo ja.

dskjhfdlkdjhl
16. nov 2021

@lenka19959719 Prosim Ta, uvedom si, ze najvacsiu chybu robi Tvoj muz. Ak toto nechapes, tak je niekde chyba. Skus premyslat.

loginexistuje
16. nov 2021

@lenka19959719 a preco vsetko platis ak platis tak ich proste vyhod nech pride tvoj otec brat svagor a pod a muz ak sa za teba nepostavi nech ide prec aj on

lenka19959719
autor
16. nov 2021

@lesana25 6 rokov sme bývali u mojich rodičov, po roku sme si kúpili svoj dom a nato som otehotnela. Nevedela som že sa mu matka nastahuje do domu.

negymama
16. nov 2021

@lenka19959719 pomoc u rozvodoveho pravnika. Prepac, keby moj muz toto dopustil, ze u nas natrvalo a rusivo byva zdrava zabezpecena rodina s vlastnym byvanim, ktora mi este chce v dome, ktory vlastnim robit poriadky ci skor neporiadky a rozkazovat mi.

tak takeho muza nechcem. fakt. ako baby spominali, bud vy zijete ako rodina alebo nech ma matku doma. ty nie na to platis hypo aby ti niekto zabral vlastny dom.

floren
16. nov 2021

@lenka19959719 no môj muž svoju mamu rýchlo poslal do... keď začala do mňa a neželá si, aby k nám prišla, kým sa nenaučí slušne správať

lenka19959719
autor
16. nov 2021

@ivkazba ja som si nepýtala od vás pokarhanie pani zlatá. Trošku sa uvedomte čo píšete. A však čo som cakala od takých žien ako ste vy.

lesana25
16. nov 2021

Tak povedz drahemu, že mamička má čas do konca novembra aby vypadla, inak podáva žiadosť o rozvod.
Vyplakavanim na internete tuto situáciu nezmeníš.

@lenka19959719

tomikejt
16. nov 2021

@lenka19959719 ak by bol s tým muž ôk, že ty s deťmi odídeš a mamička tam ostane, už by som mala spísanu žiadosť o rozvod.

lenka19959719
autor
16. nov 2021

@stanulienkat čítajte prosím vás normálne a s porozumením.

dskjhfdlkdjhl
16. nov 2021

@lenka19959719 Otvor si doma hubu, nie tu. Nam je uplne jedno, ze si si vybrala divneho chlapa, Ty mas problem, tak si ho ries a nie, ze pytas rady a potom tu nadavas.

martinajurkechova
16. nov 2021

Proste muža musíš postaviť pred hotovú vec. Nemôžeš bývať v svojom dome, tak sa predá a peniaze si rozdelíte. Nech si robí s matkou čo chce. Našťastie máš kam ísť. Zabiješ tam roky života. S prístupom tvojho muža budeš asi musieť len čakať kým svokra otrčí kopytá, aby si mala konečne pokoj.

lesana25
16. nov 2021

@lenka19959719 doma sa bojíš cudzej ženskej povedať nech vypadne z tvojho domu a tu ideš robit paničku?

stanulienkat
16. nov 2021

Tak pytaj peniaze za hypo od muza a svokry a chod prec. Sama si za to mozez,hlavne ked to trva 4 roky. A druhe dieta?? Skoda slov.....

evaachesa
16. nov 2021

Pobalila by som jej všetky veci do vriec a pred dom...daj vymeniť zámok na dverách keď sa vráti odniekiaľ tak sa dnu už nedostane...mala by si sa vzchopiť a ukázať kto je u vás paňou domu. Tvoj muž nech sa aj na hlavu postaví...urob bordel a ak bude na jej strane, tak toto by bol u mňa koniec a zbalila by som seba a deti a už sa nevrátila.

lenka19959719
autor
16. nov 2021

@loginexistuje ďakujem za radu. A dakujem ze ste ma neodbili ako ostatné ženy. Len súdili že prečo som si spravila druhé decko.

bagre
16. nov 2021

ale ja stále nechápem kde v tomto celom absurdnom systéme je tvoj muž? On si bral hypotéku aby mu doma rozkazovala matka? On nie je schopný žiť svoj vlastný život? Keď už opomeniem, že teba nemá asi za nič, keď sa toto opakuje a keďže sa hádate tak on zjavne nechápe o čo ide.. A ty platíš hypo napriek tomu že ti tam rozkazuje svokra a on je v pohode?
Píšeš že svokra má muža, ale chodí k vám jej priateľ?
Zbytočne sa cítiš ukrivdene, toto je absurdnejšia situácia ako väčšina o ktorých sa tu píše. A veľa z tých žien, ktoré ti tu píšu by sa do takejto situácie nedostali - buď by nebrali hypo, alebo by sa rozviedli, alebo by by vyhodili svokru,... takto uvažuješ nad rozvodom s dieťaťom na ceste a s hypo na krku