Mám zlý vzťah so svokrou

lenka19959719
16. nov 2021

Ahojte, som už v koncoch potrebujem radu alebo pomoc.
S manželom sme si vzali hypoteku, kupili sme si krásny dom. Máme 2 ročného syna a ďalšie bábätko je na ceste. Všetko by bolo na poriadku, keby snami nebývala svokra. Strpcuje mi život od kedy máme vlastný dom. Ona mi stále dáva na javo že ja som v dome nevesta a ona je pani domu. Ale je to opačne ona je len u syna a nevie si to uvedomiť, nechce odísť, nedá mi pokoj. Nadava mi hnusne, stále viriva, vyvolava hadky a potom sa hádam koli nej s mužom. Muž si ma nikdy nezastane, ona mi povedala že ja jej tu rozkazovať nebudem že nato som tu malí pán. Ničí mi psychiku, koli nej sme museli zrušiť obývačku aby tam mohla spávať, doniesla si už aj veci, nikto ju nevolal k nám bývať. Každý večer k nej chodí aj priateľ dokonca aj to jej tolerujeme. Za energie neplatí ani cent do kuchyne dáva málo aj to niekedy ani nedala. Veľakrát som ušla z vlastného domu k rodičom proste dto nezvládam a muž si z toho nič nerobí, občas jej povie niečo ale neplatí jej. Povedala že nikdy sa mi nepodarí ju z domu dostať ona si bude robiť po svojom nemám jej rozkazovať. A keby to nebolo málo, je veľká bordelarka, z obývačky je kupleraj bordel má všade, taniere špinavé poháre, neupratuje po sebe, ked uvarim príde hore naberie si ako keby nič kolkokrat som ani nejedla lebo mi nevyšlo. Pri prvom tehu toto iste robila vlastne cele 4 roky mi robí zle aja neviem či sa mam s manželom rozviesť alebo čo mám robiť 😭😭😢

negymama
16. nov 2021

@lenka19959719 netreba kricat, treba konat. s pokojom. ona chodi niekedy aj von, do obchodu, na prechadzku, mozno este aj do prace. nemarni cas recami... ked nie je doma, zober vrecia, tasky - pobal jej veci a daj pred branu. idealne by bolo kebz ti pomohol otec a odniesli ste to pred jej branu. Ked ju chodi kazdy vecer navstevovat muz, tak asi nebyva daleko.

lenka19959719
autor
16. nov 2021

@lesana25 prosím??? Na takéto komentáre niesom zvedavá. Nereagujte na moj status nekazem vam to. Su tu normálnejsie ženy od vás.

lenka19959719
autor
16. nov 2021

@petulda333 drzá ste tu akurát tak vy. Ked nemáte zaujem nekomentuje tu prosím vás.

miselar
16. nov 2021

@lenka19959719 @lenka19959719 no tak na tvojim mieste By som si posadila muža aj svokru a spustila ....normálne na rovinu do huby tu som panou domu ja vážená svokricka.Na svet príde onedlho ďalšie vaše vnuca a prosím do piatku si odpratať veci obývačka ide naspäť a vy tiež idete do svojho domu.Tu som doma ja,manžel a moje deti a vy ste návšteva .Na nič iné by som ani neragivala iba by som povedala že v sobotu tu už nebude a bodka .

luna379
16. nov 2021

@lenka19959719 Má trvalý pobyt u Vás? Najprv jej slušne povedz nech odíde, ak nezareaguje tak jej to povedz neslušne a ak neodíde ani tak, zavolaj políciu a nechaj ju z domu vyviesť. Ukáž list vlastníctva a muž aj svokra nech sa aj na hlavu postavia. Prepáč mi, ale toto by sa mi teda naozaj stať nemohlo :D Však hádam máš hlas, či nie? :D

danieladeley
16. nov 2021

A co sa cudujes, ze je u vas nasackovana, ked jej to tolerujes? Ma kluce? Ma. Prerobili ste jej obyvacku? Prerobili. Vodi si partnera? Vodi. A ty sa cudujes, com sa citi ako pani. To snad ani nie je pravda ako si nechas skakat po hlave a este ti stupa tlak, ak ti to niekto narovinu povie. Hned by som jej najkratsou cestou ukazala dvere, vyhodila pobalene veci pred dom a vymenila zamky. Je to bohuzial len a len tvoja chyba.

miselar
16. nov 2021

@lenka19959719 a ešte by som dodala ak sa tak nestane volám políciu a nebudem sa tu s vami naťahovať .

dskjhfdlkdjhl
16. nov 2021

@lenka19959719 Nuz, podla toho, ako tu reagujes, je otazne, kto robi vo vasej rodine bordel.

bagre
16. nov 2021

reálne sú asi 2 riešenia - zbaliť svokru, veci vypratať a po výmene zámku hodiť poslednú reč s mužom alebo potom sa rozviesť, majetky vysporiadať a žiť s deťmi mimo. Ani v jednom príspevku som nezahliadla čokoľvek pozitívne čo by sa týkalo vzťahu s mužom. Len čo sa týka detí, resp. tvojich rodičov.
Sama som zažila situácie aké by človek nevymyslel ani v najhoršom sne, takže súdiť nesúdim, ale nikdy som nebola tá, čo by donekonečna čušala a trpela čokoľvek. Príklad - keď bola moja hranica prekročená, vzala som deti a hajde do vlastného domu, kde jediné čo fungovalo bolo kúrenie a voda. Všetko ostatné /VŠETKO/ sme dorábali ešte rok. Lebo áno, veci sa vyvinuli inak ako sme plánovali a chceli, ale rozhodne o svojom živote sme rozhodli my ako rodina. A toto nikde v tvojich príspevkoch nevidím. Takže neviem či má zmysel donekonečna debatovať s rodinnými príslušníkmi, a či je ešte čo zachraňovať pokiaľ ide o manželstvo. Ak sú veci ktoré sú v úvode pravda, tak nič z toho nie je normálne, ale to je len následok niečoho, čo sa malo utnúť už dávno. Sa malo = ty a tvoj muž

petulda333
16. nov 2021

@lenka19959719 drza? Lebo ti pisem ako to je? Kym si neurobis poriadok s muzom,tak pokoj ndbudes mat

kulumulu123
16. nov 2021

@lenka19959719 lebo k mužovi si domov asi ťažko bude vodiť frajera preto je u vás a neodíde kým jej to jej synacik rázne nevysvetli....

juliet86
16. nov 2021

@lenka19959719 al je hypo tvoja a dom tvoj mas jednoduche riesenie. zavolat policajtov. ona tam.nemoze byvat bez suhlasu vlastnika

petulda333
16. nov 2021

@juliet86 lenze jej muz tam svoju mamu chce. A dom je spolocny,nielen autorky

prunee
16. nov 2021

Problemom nie je tvoja svokra, ale tvoj muz. Vyries si to s nim a svokru vobec nebudes musiet riesit.

livuska124
16. nov 2021

"Používateľka lenka19959719 už nemá účet na Modrom koníku. K tomuto kroku sa rozhodla sama používateľka." 🙈

petrao2
16. nov 2021

@lenka19959719 nedocitala som vsetko
Ale ak je hypo a dom tvoj zbal oboch a podaj ziadost o rozvod
Ak sa chlap neuprace dovidenia
Prezijes sama s detmi si silna a mas podporu vo svojej rodine
A ked nie nastahuj si svoju mamku k svokre uvidime kto vydrzi viac

thereisabear
16. nov 2021

To je riadne psycho. Dala by som mužovi ultimátum s konkrétnym termínom, buď odíde mamička alebo ja s deťmi. A naozaj by som odišla. Jemu na tebe vôbec nezáleží, ak toto dovolí.

papillon_noir
16. nov 2021

@lenka19959719 toto je nenormalna situácia, máš môj obdiv že si to vydržala už tak dlho a neskončila na psychiatrii. Problémom nieje len tvoja svojra ale hlavne tvoj muž, že nestojí pri tebe, nepodporí ťa, neurobí si poriadok s mamou a situáciu nerieši. Jemu to vyhovuje že má mamu stále za zadkom, že nemáte súkromie? Treba mu na tvrdo dať ultimátum že buď ty alebo svokra a stáť si za svojím,nech sa chlapec spamätá...

1angelika
16. nov 2021

svokra si dovoľuje pretože vidí, že môže, kedže jej synček jej nič na to nepovie. Odišla by som k rodičom a mužovi dala ultimátum. Ak sa nespamätá tak by som sa na neho vykašľala. Je to ťažké s malými deťmi ostať sama ale určite lepšie ako žiť v rodine kde ťa nikto nemá za nič...držím palce ❤

danusa63
16. nov 2021

@lenka19959719 milá autorka, ja ťa potlapkam po pleci, lebo ty chces iba to. Máš super život, dve deti, chlapa čo sa ťa nezastane a svokru v obývačke, ktorá ťa má "na saláme". Radosť žiť do dôchodku v takomto prostredí. 🙂

marryen
16. nov 2021

Už nemá účet na Mk, zbytočne sa namáhate 😖.

ivik4
16. nov 2021

Akoze ja si dost casto zastavam svokier v doskusiach ale kurva keby mi bachne po stole a vybafne v MOJOM DOME ze ja som tu mala pani, ci niesom pani domu ,tak po nej naskriekam ze by mala vlasy dupkom babizna a prasala by sa svinskym krokom do riti !!! A na stareho by som nazjapala mnohonasobne keby mi za to nieco povie. Fuj az mi zle ostalo

miska_kal
16. nov 2021

akoze verim, ze ziadny vztah nie je idealny, ale presne pokial s nou tvoja polovicka nema problem tak to je zatazko. treba sa najprv s nim porozpravat.

anna12399
16. nov 2021

Tvoj muz co nato ? Nehnevaj sa ale chyba je len v tvojom mužovi, nevazi si teba ani tvoje deti ked sa tvari ze nevidi co roby tvoja matka . Ja byt na tvojom mieste tak mu dam ultimátum ze ak sa do tyzdna nevystahuje mamicka odchadzam aj z detmi a uz ma v zivote neuvidi

misickaa4
16. nov 2021

@lenka19959719 tak povwdz muzovi, ze bud odide ona, alebo ty. Nech sa rozhybe

taga
16. nov 2021

Dala by som muzovi 3 mesiace.
Odisla by som aj s detmi, a vratila sa, az ked bude svokra prec, s tym, ze bude chodit na obed cez vikend, ked BUDE POZVANA.
ak do 3 mesiacov svokra nebude odstahovana, odisla by som od muza definitivne.
A za tie 3 mesiace by som neplatila absolutne ziadny naklad v dome. Ani hypo, ani energie, vobec nic. Nech si synacik taha naklady s mamou a jej muzom, ked ta vhcu vystvat z domu

elizabet173
16. nov 2021

zrušený účet, tak či tak neverím, že také niečo môže byť reálne. Vymyslená téma

lesana25
16. nov 2021

@elizabet173 no podľa mňa ani nie, autorka sa javí ako dosť jednoduchá osoba, viem si predstaviť ze takto žije ona aj kopec ďalších
Doma nemôže povedať nič ale na internete hrdinka.

elizabet173
16. nov 2021

@lesana25 neprišla mi jednoduchá, skôr sa plačúca na nesprávnom hrobe. Ale ak by bola ona sama vlastníčkou rodinného domu, na LV bola len ona, platila hypo a štyri roky toto trpela, tak by jej bolo treba zobrať občiansky preukaz. Akože nemôže doma povedať nič? Vo vlastnom dome? Kde svokre nepatrí ani kľučka?

lesana25
16. nov 2021

@elizabet173 keď uvážime že ona doma nemôže nič, jej chlap ju má za rohožku a aj tak si s ním narobí deti, druhé už počas pobytu svokry u nich doma, svokra ktorá ju v jej dome terorizuje a na každú dobre mienenú radu sa len urazí lebo absolútne nechápe, čo sa jej snažíme vysvetliť, tak áno je jednoduchá, ak nie rovno totálne blbá.