Manzel mlčí, chcem rozvod.

katalanka
1. dec 2019

Ahojte, chcem počuť názory co urobit ked muz doma mlčí..sme manželia 2 mesiace, predtým sme boli spolu 5 rokov(vztah raz hore raz dole ale chceli sme byt spolu..) mame spolu vymodleneho 1 ročného syna. Pred mesiacom sme boli u svokry a mužovho otcima. Prisla hádka, otcim mi vykričal ze mojho muza iba využívam svokra mi vulgárne vynadala ze ľutuje ze si ma jej syn zobral za zenu...velmi pre mna nepríjemná situacia. Dodnes sa neviem z toho spamätať no o to viac nevidim svetlo na konci tunela.. muz sa o tom so mnou nerozpráva..jednoducho mlčí...citim ze nas vztah je na konci..ako sa mam na to pozriet z ineho uhla?

veronikaszabova
1. dec 2019

@katalanka a muz si ta nezastal?

moonlight1210
1. dec 2019

@katalanka a maju pravdu, alebo si schopna sa uzivit sama na urovni?

Ono to vyzera, ze ak si to myslia vsetci, tak bud je vo vasej manzelskej situacii (aj rodinnej) nejake riadne nedorozumenie, alebo prestanes zatvarat oci a uvedomis si, ze asi maju pravdu.

katalanka
autor
1. dec 2019

Cela hádka bola o tom ze otcim ponúkal synovi likerovy špic...a moj muz nic nepovedal nic. Moj muz celu hádku sledoval nic nepovedal iba cumel..po dvoch týždňoch po tom co ja som sa chcela s nim o tom rozpravat povedal ze sa mi ospravedlňuje síce neviem za co ale mne to nestačí...som zdrvena a chcem sa dat rozviesť ako mam zit s myšlienkou ze moj muz si ma ani nezastal a ani nic nepovedal..a dnes som mu nasla v telefone SMS s tym ze sa ho jeho matka pýta ze ci sa hnevá a on ze nie a posielal jej cmuk...:((((( Ano nemala som ist do tel ale isla som..

katalanka
autor
1. dec 2019
katalanka
autor
1. dec 2019

@moonlight1210 zatial som na materskej tak to je bieda, vzdy som mala riadnu pracu dobre platenú..bývame v mojom byte a moj muz mi za 5 rokov nedal ani halier na nájom ccca dva roky mi dava 30 EUR na elektriku..ale plati stravu a veci do domácnosti

777januska777
1. dec 2019

@katalanka vedela si var koho si berieš nie? Predtým ste boli spolu 5 rokov a ešte ste spolu aj bývali. A teraz ťa naraz niečo prekvapilo a chceš rozvod 🤦

katalanka
autor
1. dec 2019

@777januska777 Ano ale ako mam stráviť celu tuto situaciu? Mali sme hádky ale vzdy sme to vyriešili rozprávali sa ale teraz nic hlucho nechce sa rozpravat

malinovka333
1. dec 2019

@katalanka to sa pohadali za lierovy spic ci zaco?

777januska777
1. dec 2019

@katalanka no tak mu daj čas, možno má dôvod prečo sa nechce rozprávať. A hlavne ak sa s ním o tom začneš rozprávať, neútočíš, nekričíš? Vieš ja tvojho manžela nepoznám a ani túto situáciu, ale myslím si, že to nie je dôvod na rozvod. Vieš možno on je medzi tebou a svojou rodinou ako medzi mlynskými kameňmi. Má rád aj svoju mamu a rešpektuje jej názor, ale tiež má rád teba. Podľa mňa sa ti ospravedlnil za ich správanie a to by potom znamenalo, že s tým nesúhlasí čo povedali.

sapetka
1. dec 2019

@moonlight1210 nechapem tomj co si napisala? Pocas md a rd je vacsina zien odkazanych na svojich manzelov alebo?

@katalanka sadni si s nim a porozpravaj sa s nim? Mlcanie nie je k nicomj dobre , hlavne ak trva dlho zabija vztah. Spytaj sa ho oreco sa ta nezastal ked si ho potrebovala. Preco mlcal? Aj ked si myslim ze tvoj je dalsi mamin cecok🤔

julka828
1. dec 2019

@katalanka podla mna slaby dovod nato aby si sa hned chcela rozvadat. Pri kazdej somarine netreba hned uvazivat o rozvode. Raz ste manzelia tak sa snazte si vyriesit problem. A po dalsie nie si prva ani posledna ktora nie je oblubena u svojich svokrovcov. Alebo ze jej vykricia taketo hluposti niekedy aj horsie. Uz sa stalo. Nech es sa s niki stretavat nestretavaj sa. Ano ze sa ta nezastal bolo velmi smutne a verim ze ta to zranilo ale to by si mu mala povedat hoc sa bavit o tom nechce. Ale znovu pisem nie je to dovod hned na rozvod si myslim ... drzim palce 🙂

sisi2212
1. dec 2019

Mňa by teda velmi mrzalo toto, ze sa ta nezastal, najma ak teda zijete v tvojom byte a ako hovoris neda ti ani halier.... Ja by som sa ich spýtala, ci to nemas skorej brat ty, ze on vyuziva teba? Ze na zaklade coho nieco take vobec hovoria.... Ale teda on sa ta mal zastat urcite a nie este pisat maminke, ze mu to nevadi.... To ako keby oni su pre neho dolezitejsi ako ty

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
1. dec 2019

@katalanka zase pochop aj ty jeho - je ako medzi dvomi mlynskými kameňmi - má rád teba ale aj svoju rodinu, nechce kydať ani na jednu stranu....a bože - že hádka kvôli jednému špicu - nič hrozné by sa mu nestalo aj keby ho zjedol, stačilo povedať že si to neželáš, že je na to ešte malý a bolo by po hádke....toho likéru tam bolo asi toľko ako rumu v rumovej pralinke, nehovoriac o tom že ak idete k rodine na sviatky ani nevieš kde všade pridajú aj rum alebo iný alkohol....bola to hádka kvôli blbosti, nič vážne....

sisi2212
1. dec 2019

Najviac je take neprijemne asi, ze jej napisal, ze to nevadi, to ako keby jej dal povolenie, ze sa moze tak k tebe spravat a jemu to je jedno, nevadi mi to.... Keby len mlcal, to sa este da pochopit, ale toto je take...

larisalarisa
1. dec 2019

Viete, rozvod je vážna vec. Kvôli tomuto však sa to asi neoplatí. Možno to, čo vám oni povedali, sú len jeho slová. Možno si to o vás myslím on. A to je smutné. Skúste počkať, dať mu čas. Rozhovor určite príde a vy si veci ujasnite. Držím prsty

moonlight1210
1. dec 2019

@sapetka nemusi byt. Napriek rd a md. Ak vedia hospodarit s financiami a maju rezervu na akutne situacie, v podstate nie su zavisle.
Rozumna zena na vzdy zadne financne vratka, keby prisli deti. Stat sa moze cokolvek. Nemusi ju zrovna muz opustit. Staci, ze necakane zomrie.

Ale pytala som sa preto, ze jej vykricali, ze muza vyuziva.
Bud za tym bolo vazne nedorozumenie, alebo to mohol byt fakt. Ako to mam vediet, ked sa nespytam?
Nebudem nikoho utesovat, ani mu radit na zaklade opisu jednej konkretnej hadky. To by sa dalo kamoske, ktorej pozadie inak vcelku dobre poznam.
Ak ma autorka dostat naozaj rozumnu radu, je nutne poznat aj sirsiu situaciu.

stanulienkat
1. dec 2019

No, asi o pat dni vychladnete, toto nie je na rozvod. Len treba komunikovat. Ale svokra by ma uz nikdy nevidela.

natycaga
1. dec 2019

@katalanka si normálna? Co riešiš? Hadka kvoli spicu a rozvod? Ale prosím ta. Boh vie, co si im este povedala, keď na teba tak svokra zautocila. Mozno tvoj muz tuto hadku nepokladá za dolezitu kvoli takej blbosti. Preto to ani neriesi.

moonlight1210
1. dec 2019

@katalanka taka hadka a rozvod pre takuto jednu situaciu.
Tam bude zrejme nieco viac. Nehnevaj sa, ze to znie ako vysluch, ale tie reakcie (svokrovcov i teba i usliapnuty postoj tvojho muza) vyzeraju velmi prehnane.
Nevyzerali by, keby boli vybicovane uz dlho ptetrvavajucimi konfliktami a dusnom.

Takyto nahly vibuch v rodine z cista-jasna nie je normalny.

moonlight1210
1. dec 2019

Páni, napisala som vybuch z makkym i. To sa mi teda uz davno nestalo. 😁

dskjhfdlkdjhl
1. dec 2019

@moonlight1210 a tak Ta to rozhodilo, ze si aj predlozku poplietla😀Ja sa ale nedivim, lebo ak likerovy spic vyvola rodinnu hadku, tak clovek ostane dopleteny😀

janickacrazy
1. dec 2019

@katalanka Asi si ešte veľmi mladá, ale podľa mna to ozaj na rozvod nie je. Chápem, že nechceš, aby svokrovci pchali tvoje dieťa blbosťami, ale dá sa to povedať aj slušne, napr. nehnevajte sa, ale on také ešte nemože, je malý, možno neskor. To, že tvoj muž mlčal a nič nepovedal je asi úplne normálne, moj muž by si tiež niečo také asi ani nevšimol. To, že si mu liezla do telefonu tiež nie je úplne ok, keby si tam neliezla, bolo by ti lepšie. Možno to napísal len tak mame, lebo sa s nou nechce hádať. Ked si ťa zobral za ženu, tak hádam ťa má rád aj vaše dieťa, mne to celé ozaj príde prehnané z tvojej strany. Proste sa na to vykašli, pokecaj s kamoškou a nerieš.

veronikaszabova
1. dec 2019

Myslela som si, ze si este mladucka, ze nemas tolko toho zaziteho, ked si sa rozcertila za jeden spic ( ktory ozaj 15 mesacnemu dietatu neuskodi) a pohadala so svokrovcami... a ty mas 40.
Nechaj muza vychladnut, obmedz styk so svokrovcami a hlavne sa nerozvadzaj.

sapetka
1. dec 2019

@moonlight1210 ano my si s manzelom sporime spolu pre kazdy pripad na spolocnom ucte😊este zeby som si potajomky odkladala peniaze🙈no nie veru moze to vyzniet naivne z mojej strany ale ja veru mojmu muzovi doverujem. Poznam jeho rodinu a tak viem ze dostal velmi dobry zaklad do zivota. A ked tu citam ako tu niektore zeny nariekaju a ako sa niektori chlapi ku nim spravaju som stale vdacnejsia za to co mam doma🤗 ale ano mas pravdu zenx ku ktorym sa muzi spravaju takto a podobne(horsie) by si tie peniaze mali natajnasa odkladat.

moonlight1210
1. dec 2019

@dskjhfdlkdjhl odpisujem pomedzi to ako servirujem obed, skusam deti do skoly, urovnavam aktualne ich malu skriepku a zehlim (vsetko v jednom).
Takze drobna chybicka mi snad bude prepacena. 🙂

dskjhfdlkdjhl
1. dec 2019

@moonlight1210 ved ja som to myslela v dobrom a zo srandy😉

anita6666
1. dec 2019

Rozvod kvoli špicu? No to ma pobavilo...smutne sú iné veci....ja si neviem predstaviť, ze by som v byte svojho mileho, byvala zadarmo... Ze by mi nedaval nic na nájom elektrinu a tie bežné veci....a ešte pochopim,ak chlap chce tahat aj za ženu,ale aby sa mi muž nasackoval do môjho bytu a ešte nič neplatil? Ups....nikdy! Tu bola najväčšia chyba...

lucia147852
1. dec 2019

Som vydatá skoro 5 rokov ale keby sa mam pre každú hádku s mlčaním rozvádzať tak už som na tom súde aj 20x. A propo pre hádku ta nerozvedu. Bud by ste museli obaja súhlasiť alebo by si musela dokázať že vaše manželstvo je trvalo rozvratene a nie je možná náprava.

asia83
1. dec 2019

Silou mocou mať muža. Iné mi z toho nevyplýva. Ste spolu päť rokov. Za ten čas ste si MUSELI všimnúť, že je mamin cecok. Ďalšia vec, bývanie. Býva vo vašom byte, zadarmo. Hmmm. Buď ste tak zúfalá alebo on taký idiot, ktorý mal ostať pri mamičke. Evidentne nezrelé decko. Muž, ktorý sa nezastane svojej ženy, ju nemá rád.