Manžel sa zmenil

22. aug 2022

Ahojte, manželovho brata pred pol rokom opustila žena. Nasla si iného, majú dve malé deti, narobila mu dlhy za 20000€ a sebe asi 4x väčšie. Všetko sme sa to dozvedeli v deň keď od neho odišla. Teda aj on sa to vtedy dozvedel. No on je taky ze si dosť často doma vypije po večeroch zo susedmi a tak, takže kvôli jeho správaniu sa nečudujem ze odišla, len mi je ľúto toho ze je závislá gamblerka a narobila také dlhý možno aj svojim deťom. No môj manžel odvtedy veľmi rieši financie u nás doma. Nikdy sme s tým problém nemali ale on sa teraz akoby zľakol a prepočítavať mi každé jedno euro, všetko mi vykrikuje. Ja mam svoj účet, chodí mi tam rodičak, tehotenské. Je to dokopy 600€. On ma svoj účet. Sťahujú mu z neho 400 lízing, 200 pôžičku ktorú si bral dávno predtým keď sme sa spoznali. Je živnostník takže plat ma rôzny každý mesiac. Lenže, zdravotnú mu platím ja. Všetko oblečenie deťom platím ja, robím 2 veľké nákupy do mesiaca ktoré platím ja. Aj pre seba všetko platím ja. On zaplatí nákup 1x do mesiaca. Inakšie to už mina len na svoje potreby a to co potrebuje k práci. Stále mi odvtedy vyčíta ze ja nič neplatím ze len on zarába a mina peniaze. Často sme sa teraz kvôli tomu začali hádať. On mi povie ze mu mam platiť lízing aspoň polovicu, pritom vždy tam natankujem a taktiež platím 180€ ročne poistku na to auto. On ma ešte jedno malé auto ale ja som mu povedala ze nepotrebujem sa voziť na drahom aute, nepotrebujem si nič dokazovať a nebudem mu platiť žiadny lízing nakoľko ja som si to auto nevybrala a kľudne si kúpim svoje malé auto lebo idem len s deťmi na kontrolu k doktorovi nikde inde. Úplne mu preskočilo. Taktiež som mu teraz platila 100 pokutu ktorá mu prišla a 100 zo zdravotnej mu prišiel nedoplatok. V júli sme boli na dovolenke na chate a platil on 450 a teraz mi to stále vykrikuje aby som mu to vrátila lebo ja chcem ísť na dovolenku. Lenže ja som platila pobyt na ktorom sme boli v marci cca 300.
Ja mam usetrenych 6000 na svojom účte. Čiže niesom na pokraji chudoby, lenže ma mrzí ze to takto teraz začal riešiť, rieši každú posrat pizzu co si objednáme a kto ju platí. Už som mu povedala ze môžme si deti deliť napoly aby videl koľko vecí im platím ze ja si budem platiť svoje a polovicu deti a on svoje a polovicu deti. Viem ze by za dva mesiace nemal ani susna. Mame dve deti a som tehotná. No tieto problémy začali len nedávno. Ja neviem už ako mu pekne povedať a vysvetliť ze ja by som ho v živote o peniaze neobrala lebo by som obrala tym svoje deti. Ja som aj deťom založila detské účty na ktorých už majú po 1000 obaja. Odkladám im tam peniaze všetky ktoré od narodenia dostali. Aj som mu povedala ze keby sme sa niekedy rozviedli tak od neho nechcem nič iba aby platil deťom všetko čo bude treba. Viem ze takáto téma je už riadna ale jednoducho som mu to povedala. Taktiež mi povedal ze keď budeme mať postavený dom tak bude napísaný len na neho alebo na deti, hlavne ze tam idú aj moje peniaze. Alebo ze keď splatí auto tak ho napíše na svoju mamu. Chápete??! Som už fakt zúfalá a neviem ci mu takéto kraviny nahovoril jeho brat alebo mama ale normálne ma každý deň viac a viac prekvapuje. Keby som vedela ze mi toto bude niekedy hovoriť tak mame peniaze rozdelene od začiatku vzťahu. Prosím poraďte ako mu konečne vybiť takéto kraviny z hlavy. Fakt ma to nebaví. Doteraz sme naozaj nemali žiadne takéto problémy. Mimochodom manžel zarobí za mesiac niekedy 1000 niekedy 4000 záleží od toho ako sa mu darí 🙂 ďakujem za každý normálny komentár a ospravedlňujem sa za dlhy príspevok 🙂

auto nevybrala polovicu keďže aj ja sa vozím na aute. Pritom vždy tam natankujem a nem

katkami123
22. aug 2022

No, všetko sa dá tolerovať do času. Ale denno- denne pocuvat takéto bludy? Prečo mu nespises koľko platí realne na vase deti on, na domácnosť? Koľko ty? Načo platí tak drahý leasing, keď nemá ani na zdravotku?
Ak to chce extremizovat, pekne daj na chladničku papier A4 a tam si môžete zapisovať výdavky - na stravu, deti domácnosť. Ostatne na vase veci by som tam nezapisovala. Ale ja mám skôr pocit, ze tvoj muž je príživník.

zmrzlinka2021
22. aug 2022

Zial zly vyber partnera.
Toto nie je vecou, ze zrazu sa zmenil, on realne nema charakter, tebe nedoveruje a nechape, ze peniaze, co zarobi su vase spolocne.
Normalne si sadnite k tomu a prediskutujte celu tuto vec. Ste manzelia, peniaze su spolocne. Aj peniaze na vasich sporeniach su spolocne, ziadne "ja mam...".

Osobne si myslim, ze vy mate tych problemov viac, muz, ktori miluje, sa takto nesprava.

ahhola
22. aug 2022

Aký živnostník... Robí niečo po domoch, ci ho okrem maleru s bratom nenamotala nejaká zákaznícka... Keď tak dbá, aby si sa ty vytrieskala zo svojich 600€ do centu.

Je mi ľúto, ze ta starý takto týra, už tu ozaj nikto nič negarantuje, berieš si chlapíka pri zmysloch a o pár rokov z neho chrapun a grobian..

Ako vychádzas zo svokrou, skus s nou hodiť rec, ako si si odskákala ich rozchod, stará nemá ani tušenia a možno bude na tvojej strane.( Spomeň jej prepis domu na nu🗣️)

janinah
22. aug 2022

@oliva276 papier a ceruzku.vsetko spísať a bude jasné kto čo a koľko plati

autor
22. aug 2022

@ursula22 nie nerobí na čierno nič, zase sa tu ukludni té prosím vas

autor
22. aug 2022

@zmrzlinka2021 ze zlý výber partnera... Prosím ta hovorím ze je to tak pol roka nie 10 rokov

autor
22. aug 2022

@katkami123 prizivnik zase nie,

už tieto 3 ci 4 posledné komenty od vás sú už fakt prehnane a aj pomaly mimo temu

ursula22
22. aug 2022

je to príživník, keď ti dáva všeho všudy NULA mesačne, to auto máte vaše alebo to má do firmy, a pôžičku má do firmy alebo na domácnosť?

autor
22. aug 2022

@ursula22 akú firmu tu vy stále riešite????

jaskolka
22. aug 2022

Neviem, nechápem, nerozumiem absolútne, čo sa s tými chlapmi v poslednom čase deje, lebo pribúda tu príspevkov na tému, žena platí všetko do potrhania sa z rodičaku a muž geroj chce od aj polovicu na nájom, na hypotéku a ešte ma ušetriť aspoň 200 eur každý mesiac...
A žena sa ide zblázniť, lebo ma rodičak a zufa si, že prečo si nenasetrila(🙈🙈) keď robila, aby teraz mohla ťahať z úspor a dávať do kasy tak, aby bol ten 🐂spokojný. A tu už úplne nechápem, o čo tomuto chlapovi ide.. Žena platí pomaly všetko a on je hrdina a ešte sa mu dačo nepáči...
A potom ma mu vraj vserko vysvetľovať a dokladovať a neviem co...
No ja by som vysvetlila, dostal by v prvom rade takú po papuli, že by hneď mal "vysvetlene".A skončilo by platenie zdravotného, a jeho biedny 1 nákup za mesiac. Nabehol by pekne raz za týždeň a zacvakal plný nákup. Fuj, takeho by, som palicou hnala, že sa nehanbí.....
To co sú za "chlapi" co toto vystrajaju???

deninka233
23. aug 2022

@autorka prestaň stále svojho chlapa obraňovať. On ťa pekne zneužíva a ty mu to žerieš.
1. firmu má aj keď je “len” živnostník. Firma má názov (najčastejšie meno živnostníka), ičo a dič. To len k tomu, čo tu akú firmu spomínajú.
2. Ak má on všetky zarobené peniaze doma a na účet vkladá x sumu, naozaj to zaváňa čiernotou. Vystavuje FA na všetky práce, ktoré odrobí? Toto môže byť problém neskôr pri žiadaní výživného na manželku a deti, lebo on oficiálne zarobí málo.
3. V manželstve sú peniaze spoločné. Takže jeho tisíc eur, či koľko zarobí, je aj tvojich. Dom bude spoločný, aj keby ho mal napísaný len na seba. Atď atď.
4. Ano, zlý výber partnera. Ano, mohol sa prejaviť len posledného pol roka ale povahu má stále svoju. Keby mal inú povahu, zareagoval by na stresovú situáciu (brata opustila žena s dlhmi) ináč. On zareagoval takto, ergo má takúto povahu.
5. Žena na rodičáku nemá platiť nič, max. oblečko pre deti, výlety a voľný čas s deťmi, potreby pre seba a deti a šlus. Treba mu rázne škrtnúť platenie čohokoľvek, ale keď to bolo doteraz tak a teraz to bude ináč, určite bude okolo seba kopať a brániť sa. Netreba sa s ním hádať, iba mu zmenu oznámiť a ďalej nereagovať.

sashabb
23. aug 2022

Autorka, treba si s ním sadnúť a vyjasniť si to. Povedať, že ste fungovali doteraz bez problémov, a situácia jeho brata sa nemá prečo u vás opakovať. Teda môže sa, ak bude v tomto pokračovať. Ako máš ty z rodičáku uživiť seba a 3deti? jedine ak si budeš musieť skrz jeho prístup naberať pôžičky, aby si vedela takto ďalej fungovať.
Hlavne treba komunikovať aj keď to je asi teraz ťažké. Ako píšu baby, spísať vaše príjmy a výdavky, kto čo platí a rozobrať to.

autor
23. aug 2022

Baby takto som to už raz skúšala ze rozpísať to a tak... Včera večer už bol zase normálny, no jeho to proste niekedy chytí a vtedy to rieši.. 💁‍♀️

marseillefan
23. aug 2022

@deninka233 trošku si protirečíš... lebo na jednej strane hovoríš, že peniaze sú spoločné a na druhej strane hovoríš, že žena na rodičáku nemá platiť nič... ak sú peniaze spoločné, tak sú spoločné a platí to pre všetky peniaze, nielen pre manželove. To, ako si to napísala, už totiž znie ako ženská vychcanosť v štýle "najprv spoločne zjeme tvoje a potom budeme jesť každý svoje"

tatiana56
23. aug 2022

Dom prepísať na matku?? Tak nech sa tam potom nasťahuje s ňou

katkami123
23. aug 2022

@marseillefan
Myslela to hlavne v tom style, ze keď ona má od štátu žobračenku, pritom sa stara o deti a domácnosť, tie deti chcel asi aj on, tak sa nedá platiť všetko rovnocenne 50/50, kedže on je živiteľom rodiny. Ak chceli žiť ako bezdetný pár s tým, ze obaja sú v praci, potom Ok 50/50 platiť. Ale mne príde postavene na hlavu, aby od nej chcel peniaze na lízing auta, ktoré ona ani nevyužíva a maximalne chrapúňske, aby mu ona platila z tej zobračenky, ktorú od štátu dostáva NA DETI jeho zdravotku. Tak buď nech zmení prácu, ak ma problém s odvodmi, ale toto určite nie, jedna veľká hanba. A urobiť 1 nakup mesačne? Druha hanba. Jednoducho chlap má veľké oči, chce sa oháňať aj pekným autom, ale na lízing ide pýtať od ženy. Tak si mal vybrať to, na čo realne má a nie potom robiť scény žene. Ak ona kupuje z tej sumy všetko pre deti ako sa sama vyjadrila (+jeho zravotka) on zo svojho platí iba veci pre seba, lízing, a nakup 1x mesačne (tie deti sú aj jeho, kde sú výdavky na deti?) tak mi príde vyslovene chrapunske jeho chovanie. 💩💩💩 by som mu na jeho zdravotku a ako otec veci pre deti - lebo to oblečenie, topánky atď. Vôbec nie je lacná záležitosť a čo sezóna, to z toho vyrastú, pekne na polovicu. Veď ona žije po finančnej stránke životom slobodnej mamičky. Co ju ten nakup 1x mesačne spasí? To mu nemusí platiť zdravotku a ma to vykryté.

deninka233
23. aug 2022

@marseillefan aká vychcanosť? Však nech muž zaplatí z výplaty veci na deti a matka dá rodičák na hypo napríklad. Nie je to jedno? Majú proste objem peňazí jeho výplata + jej rodičák, tak je úplne jedno “koho” peniaze na čo pôjdu. Určite ona nemá platiť to plus to plus hento, aby on nemusel a peniaze si zašetril?dal bokom? dal matke? atď. Ako píše @katkami123 nedá sa pri rodičáku platiť všetko 50/50 pretože to proste nie je príjem, je to dávka.

marseillefan
23. aug 2022

@deninka233 Ale ja s tebou súhlasím, že peniaze sú spoločné a že by sa obidvaja tak mali správať. No a v tom prípade je úplne jedno z ktorej kôpky sa čo platí a z ktorej sa sporí. Manželia majú fungovať ako tím a nie ako súperi.

marseillefan
23. aug 2022

@katkami123 Lenže tak manželstvo podľa môjho názoru fungovať nemá... si absolútne neviem predstaviť, že by som od ženy pýtal polku inkasa, či polku za nákup v potravinách alebo naopak. Manželstvo je ako firma, ktorá má dvoch spoločníkov. Proste sme v tom spolu, zarábame spoločne, míňame spoločne... Malo by byť úplne jedno z ktorého účtu sa zaplatia manželove odvody a z ktorého potraviny.

katkami123
23. aug 2022

@marseillefan
Ja píšem o tom, ze keby manželka mala nejaký drahý koníček a ťahal by všetko manzel, ona by urobila iba nakup 1x mesačne, bol by si s tým Ok?

katkami123
23. aug 2022

Sú chlapi rododinne typy, ktorí by sa pre deti rozdali a potom takí, ktorí sú radšej, ze nech susedia vidia ako sa mu darí aký nie je podnikateľ a aké ma parádne auto, pritom deti mu môžu behať už v vysuchanych teniskách a v malej bunde. (Však nech iba žena kupi) To aký ma postoj k deťom je viditeľne aj v jeho vyjadrení, ze dom prepise na svoju mamičku 🤦🏽‍♀️🤷🏻‍♀️. Zaujimalo by ma koľko im on nasetril či aspoň toľko ako autorka po 1000€ každému.

korylan
24. aug 2022

Ja si myslim,že ho tá nečakaná udalosť s bratom traumatizovala. Zažila som obdobnu situáciu,sestra niečo vyviedla a rozhodi to mierne psychiku aj blízkym ľuďom okolo nich. Mohol by sa manžel porozprávať so psychológom, alebo si vytvorte priestor pre vás dvoch a obnovte dôveru medzi vami.

ssandyy
25. aug 2022

Prosím ťa ake tehotenske?