Manžel si neuvedomuje, že má doma poklad

kvetinarstvo
16. máj 2017

Baby som vydata 5 rokov, s manzelom mame 2 male deti...
Poradte ako docielit aby si manzel konecne uvedomil co ma doma, co pre neho robim a co pre mna znamena. Kazdy den mu hovorim ako ho lubim, snazim sa mu to aj casto dokazovat ale asi to nestaci...
Chcem len radu aby si ma manzel vazil, aby som mu chybala, aby na mna myslel ked pri nom nie som, ked sa vrati z prace aby sa usmieval ked ma zbada...a nie stale zachmureny, dolezity, nedotknutelny...uz som mu to aj hovorila ale marne...nechcem od vas dohady ale radu ako mu naznacit alebo ukazat ze rodina je najviac a ze manzelku nema odkaladat na poslednu kolaj pretoze aj ona potrebuje citit ze ju manzel lubi a ze pre neho naozaj vela znamen, skutky, ciny a nie len obcasne slova...
vdaka

puklica13
18. máj 2017

@moonlight1210 dlhé ale zato múdre...presne tak👏

bodka70
18. máj 2017

@moonlight1210 , si jedna z mála žien, pri ktorej mi nevadí, že píše tak dlhé príspevky a vždy si ich rada prečítam. a máš úplnú pravdu a bola som presne taká istá, robila som tie isté chyby a aj iné, lebo ako inak, bála som sa narušiť "harmóniu" nášho vzťahu, ktorá samozrejme bola len ilúziou. Mohli sme sa rozísť alebo prispôsobiť sebe, ale možnosť rozchodu bola pre mňa bolestivá. Kiežby som k tomuto mysleniu došla skôr. Takto to "bolí" tak či tak a sú v tom už aj deti ☹.

dzjanetta
18. máj 2017

@pasikavamacka ..presne to je najviac❤...čo tam slová, povedať môžme hocičo, však?...ja mám to šťastie, že mi to aj dokazuje aj hovorí😉...samozrejme aj ma nasere😀..ale tak na chvílku, aj to musí byť🍀

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simculllka
18. máj 2017

Ahojte, ja som to tu celé nečítala, možno sa teda budem opakovať, ale myslím si, že najväčším problémom je to, že nežijete spolu normálne ako rodina. Ja viem, že práca je dôležitá, ale kým on nebude doma normálne žiť celé týždne a mesiace a neuvidí klasický chod domácnosti, nikdy nemá šancu ( a asi ani chuť) pochopiť, čo ty zvládaš, čo prežívaš a podobne. Jasné, že ho unavuje, keď za ním behajú deti, otravujú ho, do toho ty otravuješ v podstate a furt niečo riešiš. Ja si však nemyslím, že je správne to, čo ti tu radia ženy, že ho máš teda začať ignorovať. Už si to skúsila a povedal ti, že keď ty si sa k nemu nemala, tak ani on k tebe. Vieš, podľa mňa je celkom dôležité ukazovať manželovi, že ho ľúbiš, že po ňom túžiš, že túžiš po jeho dotykoch. To keby každý začal toho druhého ignorovať, tak by asi všetci skôr či neskôr skončili v rozvodom konaní. Čiže, podľa mňa je fajn, že mu to dávaš najavo a že to chceš riešiť. Problém je však tam, keď to jedna strana chce riešiť a druhá nechce. A to je váš druhý problém. Že ty chceš niečo riešiť a on ťa nechce počúvať a asi ho to ani nezaujíma. Ja neviem, ale neznášam, keď je to len o tom, že jedna strana sa snaží a druhá ma ťažko v péčku. Tak buď sme rodina alebo nie sme rodina, buď chceme byť spolu a snažíme sa obaja alebo teda poďme od seba. Ja by som skúsila normálne manželskú poradňu. Ak nebude súhlasiť, neviem, asi by som sa skúsila vyhroziť už aj rozvodom. Ja neviem, čo je to dnes za systém, že máme jeden druhého ignorovať, nech si akože domyslí...Bez komunikácie sa ťažko niekam dostanete, maximálne sa ešte viac odcudzíte..držím ti palce.

alexandramaria
18. máj 2017

@zltyslonik hotová rozprávka 😀 Chlapec bol tak pekne naivný...

esther03
18. máj 2017

@moonlight1210 presne tak milion lajkov 🙂 Este dodam, ze casto takto rodicia dievcata vychovavaju. Ty si dievca/zena ty by si mala odpustat, chapat, pomahat, byt laskava, nepresadzovat si svoj nazor za kazdu cenu, prisposobovat sa....bla bla A potom sa konik plni zenami, ktore sa obetovali a cakali, ze to niekto oceni a ked neocenil ostali v soku, ze preco? Zaklad treba hladat v rodine/vychove. Niekde som to uz asi aj pisala. Jednej kocke v puberte otec hovoril, ze ked nebude vediet varit tak ju muz ztlcie a hned sa nauci. Varit sa naucila v 16-tich, ale tyrana co ju tlkol si nasla tiez. Podvedomie, a to co nam don "vsepili" rodicia je silne...

pishtok
18. máj 2017

@pasikavamacka presne tak. ja som prestala cakat prejavy lásky ake najdete v brakovych romanoch a zacala som sa kukat jeho ocami. co danymi cinmi mysli. ale aj tak ho sem tam musim podpichnut..😂😉

kubobubo
24. máj 2017

@amelie2017 ako sa to hovori, dobre dievcata sa dostanu do neba a zle tam kam chcu. 😂

emilia25
24. máj 2017

No aj my s muzom uz teraz hlavne chalanom hovorime ze ked raz bude otec tak teeba zene pomahat so vsetkym.mne uz aj muz so synom veceru varili.taky krasny pohlad to bol na nich.

miss_sunflower
24. máj 2017

@moonlight1210
wow uplne si to vystihla. az som tvoj prispevok musela skopirovat priatelovi, nech si to precita 😀 lebo to vela vysvetluje aj v nasom vztahu. ked clovek do vztahu vkroci zlou nohou, alebo tym nespravnym krokom, tazko sa to naprava a tvoje slova mi do toho celeho vniesli trocha svetla, vdaka 😇

marienkagu
23. dec 2020

ohromne by ma zaujímalo ako toto dopadlo...