Máte v blízkej rodine manipulátora?

monisofi
19. dec 2012

Poznate ten typ ludi,vecne sa stazuju ake maju stale problemy- aby vas lutostou k nim ,,dostali''. A potom uz to zacne, zacnu vas ovplyvnovat proti ostatnym clenom rodiny , az si o cele casom clovek uvedomi tak chce od toho cloveka pokoj. Ale ten manipulator sa zacne vyzivat v tom, pise dlhe vycitave maily, totalne nezmysli len aby vas proste znicil. A ja sa pytam preco? Preco ked ma clovek psychicke problemy, tak si ich nelieci s odbornikmi ale nici ludi vo svojom okoli....???

dejka77
19. dec 2012

@monisofi A co tak ignorovat takeho cloveka. O koho sa presne jedna?

lara30
19. dec 2012

skus ignorovat .....

josefka
19. dec 2012

@monisofi ja ano, bohuzel ☹

rora
19. dec 2012

Mam bohuzial manipulatora velmi blizko. Plati len ignorovat jeho natlak! Ak to na teba skusa vselijakymi recami,dlhymi spravami lutostou,vydieranim a podobne,plati len JEDINA odpoved: "toto na mna neskusaj,to na mna neplati!" A viac si nic nepripustaj,manipulatora to po case prestane bavit ked sa mu nebude darit,pripadne znizi intenzitu natlaku.

monisofi
autor
20. dec 2012

dejka77 Jedna sa o moju svagrovu, ale uz skoro byvalu. Po vsetkom co narobila, a aj bratovi ublizila tak sa dohodli na rozvode. Snazila sa rozbit celu nasu rodinu, ale rozbila sii nakoniec svoju. Uz som prisla na to, ze bude ju najlepsie ignorovat, len uz aj tak asi po vsetkom. I ked, ja uz neviem co od nej mozem cakat, napriklad aj ked uz sa na vsetko zabudne, az prejde nejakky ten rocik.

monisofi
autor
20. dec 2012

rora a josefka, aj vas to tak nicilo? Ja to nedokazem ani ,,stravit'', ako taky clovek moze exiistovat. A co z toho ma?

kveta
20. dec 2012

@monisofi Portal ma dobru knihu od Nazarre - Aga Nenechte sebou maniupulovat. Tam najdes odpovede.

trish31
20. dec 2012

@monisofi ano,moja matka.Ignorovat.

tamara77
20. dec 2012

tak toto iste mame aj my v rodine 😠 . Svagrova manipulatorka, ktora sa tak usilovala rozbit nasu rodinu 😖 ! Kedze tvoja svagrova ma pred rozvodom, je uplne zufala, lebo zrejme necakala kam to vsetko dospeje a teraz sa chce zbavit pocitu viny, tym co robi ... 😖 . Klud budete mat zrejme az par rokov po rozvode, ale takto, cim skor prestanete reagovat na jej maily, dvihat telefony, tym lepsie pre vas. Nu to prestane casom bavit, lebo nebude odozva z druhej strany... 🤐 . Drzim palce, je to tazke s takymi ludmi... 😒

marmete
20. dec 2012

@monisofi Áno, moja babka, ktorá celý život hraje svojmu okoliu na city tým, že ona má ťažký život, lebo od malička mala problémy s nohami, potom problémy v rodine, lebo jej o 10 rokov staršia sestra závidela a nakoniec ma zlého manžela (môj dedo), na ktorého neustále kydá. Ale celé je to o tom, že jej celkový stav maximálne vyhovuje, lebo ak nie, tak by s tým niečo robila. Svoj jeseň života trávi sama, rodina sa od nej odvrátila a prekukla tie jej divadlá o tom, ako veľmi zle sa má. Ja ju za babku nepovažujem, ale za človeka, ktorý je v rodine. Jej zamrznuté srdce nedovoľuje aby povedala milé slovo, naopak, na staré kolena začala neskutočne nadávať a jediná vec, ktorá ju zaujíma je TV.

anda2
20. dec 2012

máme moja svokra a švagrina, je to strašné, a sa im vyhybam ako sa dá a nedám si zasahovať a rozkazovať do života

lucka1987
20. dec 2012

@monisofi ano mam.. mamu.. chvalabohu, uz nebyva s nami.. teda s otcom, odisla sama, aj ked sa teda tak raz za tri mesiace akoze vratila k otcovi, prosila ho o dpustenie, ze ho podviedla s kazdym chlapom co sa na nu pozrel.. otec jej dpustil, prijal ju spat a smaozrejme vtedy mama vytiahla nanho poziadavky, ze ostane, len v pripade, ze jej povyplaca dalsie jej dlzoby... a vzdy to robilo niekoko stoviek € ( mimo toho po rozvode jej vylatil cez 6 tis € dlzob ) a takto to kolovalo asi tri roky.. okrem toho to skusala aj na mna, ale kedze na mna to mala marne skusat, lebo som s nou nemala dobry vztah uz od puberty, kedze som ju prekukla prva co robi poza tatov chrbat.. tak ma zacala ohovarat a spinit na moje meno..
oo je to tak.. pokial mas co ponuknut, si dobra.. akonahle uz nemas co danemu cloveku dt.. kasle na teba aj ked si blizka rodina.. ani na svadbu nechela ist ... a ked som potratila v nemocnici, malo to dost hrozivy priebeh.. a vtedy ani len nedosla, a to byvala nedaleko nemocnice.. videla som ju po rokoch az ked sa mi narodil drobec....
akoze nevyhybam sa jej, ale vzdy ked nieco ziada poviem NIE. zial otec a ani surodenci to povedat nevedia 😒

buldok
20. dec 2012

A ona existuje rodina, v které takový člověk není? A nebo existuje někdo, kdo nemá, nebo nikdy neměl ve svém okolí takovou "kamarádku"?

dejka77
20. dec 2012

@monisofi Obmedz s nou kontakt. Napadlo ma, ze ked ti napise napr. email, tak bud jej nepis vobec alebo absolutne nereaguj na to, co napisala a napis jej nieco uplne ine, trebars ako dobre sa mate, alebo nejaku totalnu blbost 🙂 . Vies nieco ako ked sa ta opyta ako sa mas? a ty jej odpovies citron je zlty 🙂 . Ak ti trebars aj vola tak ignoruj, nic ine pri takomto cloveku asi nepomoze.

jania023
20. dec 2012

@monisofi ja mam prave opacny problem ..ludia zaplacu a ja sa idem roztrhat aby boli spokojny a nakoniec som ja ta zla 😢

princeznicka3
20. dec 2012

vcera som sa presvedcila ze psychosov je dost,treba si davat pozor

matkamirko
20. dec 2012

@jania023 podobne 🙂

petrusew
20. dec 2012

Bohuzel taky jednoho takoveho cloveka v rodine mame☹Jde o moji tchyni.Budou se s tchanem rozvadet.Doma se dohodli,ze nas do toho nebudou tahat.Ale ona nas do toho stejne zatahla...Bohuzel tu udelala strasnou scenu prede mnou a mou malou dcerou.Naplivala tu spoustu jedu a snazila se nas postvat proti tchanovi tim,ze nam zacala vyhrozovat ze prijdeme o byt.Vztahy u nich jsou velmi zvlastni a uprimne se nedivim tchanovi ze udelal to co udelal.Porad zacina,doma bylo k vuli tomu dusno.Rict ji,ze jsou dospeli a maji si ti vyresit sami nepomohlo...prijde a zacne,ja vim ze jdem rikala,ale .....a mele a mele ... Vim o co tam jde a je mi to velice neprijemne.Volala jsem tchanovi kdyz tady udelala tu scenu protoze u nej vim,na cem jsem..a v zapeti vola tchyne...no dokazete si to predstavit co bylo.Behem deseti min volala zase a omlouvala se. .Pozdeji jsem zjistila,ze ji tchan rekl,ze jestli nas chce postvat proti nemu tak akorat to dopadnr tak,ze se s ni nikdo nebude bavit. .Ja mam jen hruzu z toho,co bude po rozvode a az se tchan odstehuje.Bytem nas uz vydirat nemuze,prepsali ho na nas ale bojim se ze si zase neco najde☹

petrusew
20. dec 2012

Bohuzel taky jednoho takoveho cloveka v rodine mame☹Jde o moji tchyni.Budou se s tchanem rozvadet.Doma se dohodli,ze nas do toho nebudou tahat.Ale ona nas do toho stejne zatahla...Bohuzel tu udelala strasnou scenu prede mnou a mou malou dcerou.Naplivala tu spoustu jedu a snazila se nas postvat proti tchanovi tim,ze nam zacala vyhrozovat ze prijdeme o byt.Vztahy u nich jsou velmi zvlastni a uprimne se nedivim tchanovi ze udelal to co udelal.Porad zacina,doma bylo k vuli tomu dusno.Rict ji,ze jsou dospeli a maji si ti vyresit sami nepomohlo...prijde a zacne,ja vim ze jdem rikala,ale .....a mele a mele ... Vim o co tam jde a je mi to velice neprijemne.Volala jsem tchanovi kdyz tady udelala tu scenu protoze u nej vim,na cem jsem..a v zapeti vola tchyne...no dokazete si to predstavit co bylo.Behem deseti min volala zase a omlouvala se. .Pozdeji jsem zjistila,ze ji tchan rekl,ze jestli nas chce postvat proti nemu tak akorat to dopadnr tak,ze se s ni nikdo nebude bavit. .Ja mam jen hruzu z toho,co bude po rozvode a az se tchan odstehuje.Bytem nas uz vydirat nemuze,prepsali ho na nas ale bojim se ze si zase neco najde☹

ani3012
20. dec 2012

@kveta ja ju práve čítam 😉

katkarv
20. dec 2012

@monisofi ano,moja babka a moja mama a ked som sa kvoli tomu z mojou mamou 2,5roka nerozpravala tak pre jej sestry som ja bola krava a ona chuderka.Pritom ju sestry za chrbtom ohovaraju.Dufam ze toto postihnutie nezdedim.

monisofi
autor
21. dec 2012

@kveta wau, dakujem velmi pekne... tesim sa

monisofi
autor
22. dec 2012

@tamara77 noo, teiz si myslim, ze rozvodom sa to nekonci. Sice teraz hraje formu, ze si aj profil na fb uplne vymazala a ze ved my sa vseci spamatame aa od cudzich ludi sa dozviemee akaa je chora atd atd. Citove vydieracky, ale uz je neskoro. Len neviem ci sa teraz snazi sa mi vyhybat preto, ze trucuje alebo preto ze uuz viem, ze sa ki snazila zviest partnera, dokocma jej krstnej dcery. Krasa, ze? To je krstna mama... az je mo z nej zle!!!

monisofi
autor
22. dec 2012

@marmete myslim, ze taktp dopadnee aj ta moja sbagrima lebo nikto jej nie je dost dobry. Je to smutne, ale sa,i si tí ludia za to mozu...

monisofi
autor
22. dec 2012

@lucka1987 boze, este ked je to vlastna mama je to o to smutnejsiel... ale clovek musi nosit asi nejaky ochranny filter aby sa nad tym neutrapil

monisofi
autor
22. dec 2012

@dejka77 jeeeeej tak toti a fakt pobavilo 🙂 diky, urite byskusam 🙂 🙂

monisofi
autor
22. dec 2012

@jania023 no, ved to je aj moj pripad. Este sa snazi na mna nahzat spinu, ze som na nu kaslala. Vsetko jej je malo...

monisofi
autor
22. dec 2012

@princeznicka3 ako, co sa ti prihodilo? Lenze to uz aby se naoaaj nikomu ha tomto svete nedoverovali?

monisofi
autor
22. dec 2012

@petrusew prave to, ze clovek zije v neustalom strese, ze ,,kedy zae sopka vybuhne''

monisofi
autor
22. dec 2012

@katkarv ako to tuntak citam, zistujem ze nase ludstvo je strasne skazene a falosne