Môj manžel je puntičkár

mystery1
14. nov 2012

som naozaj niekedy zufaza z manžela...mam 2deti 6a1ročne...poriadok u nas bol vzdy, ale niekeddy mam pocit že to ide do extremu,alebo ma opravte ja som z toho už na nervy 😕 🙄 ...manžel mi vždy pomahal,ale teraz ma inu pracu a akosi sa mu nechce nevladze a radšej pomaha všetkym surodencom a známim ako doma.uloil nove plavajuce podlahy a ked je na nich smietko alebo fliečik začne na nas vrieskat že si nič nevazime a že či si za rok kupime novu a podobne...mala chodi štvornožky sem tam spravy capku rukou ale aj ked prejdete ponožkou je to vidiet a ja proste nebudem 5x za den umyvat alebo stvornozky všetky podlahy leštit prontom,alebo suchou handrickou tu podlahy hladkat aby sa nanapučali spoje-čo si myslim že je trochu pritiahnute za vlasy...ja pozametam niekedy umyjem a niekedy už za hodinu to nie je ani vidiet a vycita mi že nič nerobim tam je špinky tam je flak a že on nevladze prist z prace a upratovat...ale za to v noci ked je v posteli milion veci a ja po nom upratujem rano hodinu omrvinky spinave taniere nože lyžičky postel rifle ponožky monterky mikiny centy zuapalovače to nič nerobim. Mne je to luto koli detom neviem ako to beru ja si v živote nepamatam že by na mna niekto vriekal že tam som urobila kvapku a teraz koniec sveta...sme z toho v nejakom krči...niekedy to beriem normalne ale napr dnes...už mam toho plne zuby ako je to u vas?

renab
14. nov 2012

@mystery1 ty si v práci vlastne celý deň. 😒 a aj keď pôjdeš naspäť do práce, tak ty budeš môcť upratovať, učiť sa s deťmi atď a mladý pán bude robiť čo? tak toto naozaj nechápem 😒

zuzana76
14. nov 2012

ja by som urobila nasledovne - bud prestala upratovat uplne, nech sa zbada, co je neporiadok,

alebo jeho veci neupratovala vobec, on by mal zakaz fajcit vo vnutri, , po vstani z postele by si musel hned postlat postel, vyzut sa musi este pred dverami, posebe si musi hned vsetko upratat - teda aj odlozit riad zo stola a umyt, poskladat vyprate pradlo a ulozit do skrine atd..., ak bude dodrziavat toto, tak ty budes upratovat ostatne po detoch

mystery1
autor
14. nov 2012

@hajajanka da si sprchu naje sa a uteka upratovat najcastejsie nase auta 🙂 ako kedy niekedy ide pri pc niekedy kukne telku alebo dakde vypadne a pride vecer alebo ide pomahat celej rodine 😎

mystery1
autor
14. nov 2012

@zuzana76 fajci vonku ale bolo by to vtipne 🙂 to ostatne🙂

bodka13
14. nov 2012

@mystery1 @mystery1 fúúú,tak to je silná káva už aj na mňa 😉 a ja si teda "vyhubujem" doma dosť vecí ....tak akože on bol v robote a má "padla" 😕 koľko hodín robí? vstáva v noci k deťom? lebo ak nie,tak potom ty ťaháš 24ky a on tým debilom ozaj je 😉 ...no a k tým odchodom z domu by som mu automaticky nabalila aj deti 😉

zuzana76
14. nov 2012

@mystery1 zle zle, ziadne ze PC, telka, musis mu dat jasne najavo, ze dom je VAS spolocny a ty nie si sluzka, bud si to rozdelite a ked on nie je ochotny a schopny sa tolko zapojit do upratovania nech ti kupi umyvacku riadu , susicku - usetris cas na umyvanie riadu a zehlenie pradla , podla ma dost velka uspora

saza007
14. nov 2012

@mystery1 ak ti vycita, ze nic nerobis, tak jeden den fakt nic nerob, nechaj spinave riady, neumytu dlazku, rozhadzane hracky... Velmi rychlo mu o dojde. A hlavne prestan upratovat jeho osobny bordel...

simca06022011
14. nov 2012

@zuzana76 ja som toto zacala praktizovat a dopadlo to takou hadkou za dva dni ze hroza... veci co mal po byte pohadzane som mu nakoniec hodila do smetneho kosa :P "lebo nic cely den nerobim, sedim na zadku, navarene nie je, veci nema ulozene, mala je cely den spinava, hladna, pokakana, pocikana, papierik na stole nema spravny sklon, riad je este v umyvacke a pod... " obed som mu navarila taky ze ani ja som ho nemohla zjest a este som sa tvarila urazena :P hned prasil prec a mala som klud 🙂)))

dai
14. nov 2012

@mystery1 no... moj muz mal podobne reci ked sa nam mala narodila a ja som pri nej nic nestihala... tak sme sa dhodli na uprarovacke a tu mame doteraz - vyhovuje nam to obom.... otvorene ja som bola dost velky bordelar ale pri nom sa zo mna stava velmi poriadkumilovny clovek🙂 ale upratujem len raz za den ked maly spi... vtedy prelestim nabytok, povysavam, hodim vsetko do umyvacky etc.... jr to rychlo hotove a aj mne je omnoho lepsie v krasnom cisuckom byte.

cize rada aj pre teba - ak muz odmieta pomahat ale chce mat cisto tak nech zabezpeci upratovanie😉

aj ked z toho co popisujes mam skor pocit ze vas momentaly problem s poriadkom v byte neduvisi, skor ma tvoj muz znamky vyhorebia - z prace? vztahu? skor by som teda riesila priciny a nie dosledky...☹

simca06022011
14. nov 2012

@zuzana76 ved zle... ale to sa neda chlapovi takemuto vysvetlit, on si bude robit co chce a hotovo... nech ho neotravujem a pod. Pripadne na normlany rozhovor zacne odpovedat zhadzovanim a urazanim a vytykanim "akoze neurobenych" veci...

bodka13
14. nov 2012

@zuzana76 k umývačke riadu som sa dostala dosť podobným spôsobom
....ja som večer niekedy nestíhala=nevládala umyť riad,tak ostal v kuchyni no muž ho neumyl a ani "nezamočil",lebo však v telke bolo niečo veľmi zaujímavé... takže si viete predstaviť to ranné drhnutie riadov a pištiace dieťa za chrbtom...tak som si jedného dňa povedala,že stačilo a milé riady tam čakali na manželov príchod z práce ...zopakovala som to asi 3-4xa do kuchyne sa mi nasťahovala kamoška =práčka riadov,ako ju volali chalani 😉 🙂

mystery1
autor
14. nov 2012

@bodka13 on s detmi nechodi uz nikde kedze malu kojim je len moj privesok vsade chodim ja najradsej uz aj na nakupy s 2 detmi...nahadzem do auta a ide sa k lekarom doktorom do skolky dako sme prestali vsade chodit mala je ziva neposedna... tak chodim len ja starsia chodi do sklky 15km od nas tak ju rano vozim potom utekam domov potom na obed pre nu a naspat domov aj s mladsou

zuzana76
14. nov 2012

moj je tiez puntickar, ale "len " puntickar" aj na seba, ale dost skoro pochopil, po narodeni prveho dietata - ze bud bude umyvat riad alebo umyvacka riadu musi byt, po narodeni druheho dietata - ze bud bude zehlit, alebo musi byt susicka , inak ostatne mu nevadi sa zapajat, teda povysavat, umyt podlahy , vyniest smeti - to su take jeho ulohy a ja doladujem ostatne - teda ulozit bielizen, navarit / aj ked obcas cez vikend navari aj on sam, ale to take,ze obed mame az o 17.00 vecer, minule robil domacu pizzu , najskor si sam nakupil a potom vyhotovil , aj ked ja som musela tiez daco navarit, lebo do tej 17.00 by sme umreli hladom 😀 / , plus ja sa vacsinovo venujem detom, kedze on je dlho v praci. Takze urcite si treba ulohy podelit aj u vas.

mystery1
autor
14. nov 2012

@dai krasne ale nemam ani na umyvacku ani upratovacku deti mi nespia-nechapem...ta rocna nespiiii ...inak by som stihala nema mi kto pomoct

zuzana76
14. nov 2012

@simca06022011 potom je to zly partner a takemu by som to vylozila na stol inak - bud sa zacne menit a chapat veci, alebo dovidenia, ja viem,ze lahko sa to vravi, ale aj moj muz ma svoje nalady, lenze zena sa nemoze nechat manipulovat, ak to dovolis, bude to len a len horsie.

eaka
14. nov 2012

@mystery1 no, a sme tu, lebo Ty si na dovolenke, tak by si mohla sem-tam aspoň upratať...

bodka13
14. nov 2012

@mystery1 koľko má tá menšia dcérka ? ...akú pracovnú dobu má tvoj muž? však ak by to časovo vyhovovalo do a zo škôlky by mohol nosiť staršiu dcérku on 😉 ušetrilo by ti to kopu času
...a vieš čo je najväčšia chyba ? ...ukázať mu,že si sebestačná a že nepotrebuješ jeho pomoc- ja by som ho aktívne zapájala 😉

dai
14. nov 2012

zas na druhej strane si myslim ze ten primarny poriadok bt kazda zena co jw doma xvladnut mohla - teda nie s miminkom... ale s rocnym dietatom co ma rezim sa to urcite zvladnut da... a trosku pochopenia pre tych chlapov by nezaskodilo , su cely den v praci mnohokrat v strese ktory sa s pohodkou ktoru mame my doma urcite porovnavat neda...

mystery1
autor
14. nov 2012

@bodka13 mladsia ma rok ma prac cas od osmej do tretej, ale nevyhovuje to starsia je v skolke od pol 9 do pol1 neda sa to posunut nijak...a mladsia nespava cez den ja som z toho prekvapena ale nepsi nie je unavena a uplne pojasena stale mam oci na nej co ta dokaze...nestiham z nej :D

dai
14. nov 2012

@mystery1 ti absolutne mala v roku nespi? neviem... to umytie riadu je to najmenej ... a upratovacka k nam chodi raz za tyzden spravit hlavne kupelky a poumyvat podlahy, ten dennodenny poriadok si tiwz robim sama.
. a teda neviem ale v pohode stiham - mala mi pritom tiez chodi do skolky a treba ju vyzdvihnut... muz chodi z prace najskor o 6-7 mej...

mystery1
autor
14. nov 2012

@dai ja mu to neberiem viem ze v praci nesedi...ale ani ja nesedim ani poriadne nespim on sa aspon vyspi 🙂 ale narobi sa samozrejme ved ja nehovorim nech vari a upratuje len nech to akceptuje ze nemozeje byt vsade starilne cisto ani smietka

mystery1
autor
14. nov 2012

@dai nie nespi 🙂 ja ju nosim daleko do skolky denne robime 60km ale teraz sme chore

ellahop
14. nov 2012

ja si myslim, ze je zatazeny na tu podlahu.. lebo ju urobil sam. tak mu to raz povedz.. napriklad ja by som uz vybehla. ze za to, ze si tu ty nieco spravil sa z toho vsetci neposereme.. a hotovo.. koniec. 🙂

dai
14. nov 2012

@mystery1 ja som myslela tu co mas doma nie tu co chodi do skolky... a s tou co chodi do skolky sa hadam da dohodnut aby si malovala a pod. aby si ty mohla pouprstovat...
skolka blizsie k vam nie je ?

simca06022011
14. nov 2012

@ellahop natiahla by som koberce tam kde sa beha a moze sa cez vikend pozerat na svoju podlahu... ja pri malej lutujem ze ich nemame 🙂))

hajajanka
14. nov 2012

@mystery1 Ja viem posudit aj ten stav, kedy je jeden v praci a druhy sa stara o dieta. My sme si s muzom vymenili ulohy, ked mal syn jeden rok. On s nim zostal doma dva roky a ja som isla do prace. Pravdupovediac, padala som na hubu, ked som dosla z roboty, ale v domacnosti som robila, co bolo treba. Nestihli cez den nalozit riady do mycky? Nalozila som. Nestihli vysat? Vysala som. Lebo viem, ze niekedy je to pri detoch tazke daco urobit. Alebo urobis a o hodinu si s poriadkom tam, kde pred tym. Moj muz zase pochopil, ze materska dovolenka je len materska a nie dovolenka. Ono nezaskodi si niekedy tie ulohy vymenit. Ja uz nenadavam, ked si chce na hodinku po praci vylozit nohy, lebo ma hlavu ako melon. A on mi nevycita neumyte riady 🙂 Minule mi povedal, ze ani to po mne nemoze chciet, aby bolo tip-top, ked som x - krat v noci hore a cez den kmitam pri detoch.
Trvaj si na svojom nech ta zbytocne nebuzeruje. Lebo ono sa to bude casom len a len zhorsovat. Alebo ked je taky macher, tak nech ti zabezpeci pani na upratovanie a bude mat vybavene.

mystery1
autor
14. nov 2012

@dai je to tazke starsia ma svoje muchy...trucuje niekedy nechce sa s mensou hrat berie je hracky :DD vies ako ju zaujimaju :D tesi sa viac ako ta mala...skolkka je blizsie ale plna...takže tak

mystery1
autor
14. nov 2012

@ellahop 🙂prosila som ho nech tu podlahu nerobi v kychyni lebo sporak mam inde linku inde a umyvadlo inde...tak vyprskne olej voda a podobne... myslis ze ma pocuvol?

dai
14. nov 2012

@hajajanka problem je ze vaecsina zien a muzov si tie ulohy nikdy nevymenia a predsa len je zena inak nadstavena ako muz. ...
Podla mna pokial zeny budu automaticky ocakavat ze ich budu muzi pocas rd zivit tak aj muzi budu automaticky ocakavat ze zeny pocas toho dna spravia domace prace popri detom... Moj muz vie tiez napr. ocenit co robim cez den - jemu staci ked ho necham 2 hodky sameho s malymi a zrazu vsetko chape🙂 preto aj nerypal do mna co sa poriadku tyka ale navrhol moznost upratovacky plus samozrejme vybavenie domacnosti ktora znacne starostlivost o nu ulahcuje.
Na druhej strane ja chapem aka stresova je jeho praca - my sme taka dvojkarierova domacnost - ked robime obaja je to niekedy o hubu, teraz som ale doma a viem porovnavat hlavne ten psychicky stres - ako mi je doma dobre 🙂 a to pritom ja mam pracu ktora ma velmi bavi... ale proste ta moznost byt doma s tvormi ktore milujem a starat sa len o nase blaho, k tomu si zadelit cas ako ja sama chcem... neviem, podla mna sa to s pracovnym stresom porovnavat neda... takze chapem ze ked muz pride domov tak netuzi potom aby videl doma bordel pripadne ustvanu neupravenu manzelku, ktora ho hned zapriahne... Samozrejme ze aj my s deckami mame svoje dni - ale to moj muz obycajne aj vie, kedze spolu cez den telefonujeme - vtedy su jeho ocakavania priamo umerne nadstavene 😀

ellahop
14. nov 2012

@mystery1 no urcite to tam mate krasne jednoliate,, radost pozriet.. 🙂
no co uz,, u nas som prehovorila vsetkych ze do kuchyne a do chodby chcem dlazdice...