Môj priateľ sa chce rozísť

biba
13. apr 2015

ahojte mamicky,potrebujem sa trochu vyzalovat.Mame 14 mesacneho synceka a moj priatel sa chce so mnou rozist.uz dlho mame nezhody,mne vadi,ze do vsetkeho ho musim tlacit a aj to co slubi tak nesplni.Jemu asi vadi to,ze vsetko co spravi je zle.Ma pravdu,bolo obdobie ked cokolvek spravil bolo zle popr som to prerabala a mna vtedy stvalo,ze vsetko mu musim pripominat,kontrolovat a byt dozorca,ale som si povedala,ze musime sa jednoducho naucit komunikovat sposobom,ktory bude vyhovovat nam obom a najst si taku spolocnu cestu.Viem,ze som s nasim synom mala a aj este mam velmi silnu pupocnu snuru a proste musim kontrolovat,ci sa ostatni dokazu o Lea dobre postarat a tak som kontrolovala aj priatela,ale nemyslela som to niako zle,len som chcela sa presvedcit,ze s kludnym svedomim mozem odist a jemu nebude nic chybat.Podla mna toto je casta reakcia mamiciek.Co sa tyka naseho partnerskeho spoluzitia,je to uz velmi dlho na bode mrazu,no stale som si hovorila,ze ked uz nebudem kojit a maly bude vacsi,nebude tak na mne zavysli,tak sa to postupne zase znormalizuje,a sustredila som sa na tuto myslienku.No ako som sa dozvedela,moj priatel zacal mat pochybnosti uz v case ked som bola tehotna,len nic nepovedal a vsetko si nechaval pre seba a tam to v nom kyslo na obrovsky atomovy mrak,tvrdi,ze som sa uplne zmenila,ze nie som taka ako ked sme spolu len chodili.Ano,asi som sa zmenila,respektive som zacala riesit veci spolocnej domacnosti a fungovanie,co dovtedy som s nim nepreberala a bola som v pohode,lebo co bolo treba vybavit,som si vybavila sama a na nikoho som sa nespoliehala.A az casom som zistila,ze ani on nie je typ cloveka,ktory nieco slubi tak to aj splni,a tu podla mna zacali starosti.No dospelo to do takeho stadia,ze on nevie ako z toho von.V januari bol v egypte na dovolenke a vtedy som mu napisala spravu o tom,co ma trapi a stve,aby o tom vedel,nech to mozeme riesit,lebo obaja sme mali rovnake pocity.No akosi sme sa v rozhovoroch len zacyklievali a pokazde to skoncilo tym,ze sme si akurat vycitali veci.Tak sme sa dohodli,ze ked nebudeme vediet ako,pojdeme do poradne.No jemu v tej hlave rastol ten obrovsky mrak a sustredil sa len na to zle.Dospelo to do takeho stadia,ze ma prestal milovat a aj napriek nasemu synovi sa chce rozist,respektive u neho je to hotova vec.Ja som z toho uplne v koncoch,lebo si nemyslim.ze by sa to nedalo zachranit.Len on nevie ako dakej.Zevraj sa o tom bavil s ludmi,neviem ci su to ludia,co maju rodiny,alebo len slobodni kamarati,no viem,ze je clovek,ktoreho ak do niecoho nutite,just to nespravi.Aj do poradne ide len pre to,ze mi to slubil.Doma sa uz moc nezdrzuje,a s malym je velmi malo a potom mi vycita,ze je na mna velmi naviazany.Strasne sa snazim nic pred synom nedavat najavo no je vidiet ako si odvyka od toho,ze tatinko je doma.Slubil mi,ze stale mi bude posielat peniaze na ucet,ale ked si to zratam,po zaplateni vsetkych uctov mi ostane tak 100€ na mesiac,som z toho zufala,byt je sice moj no platim hypo aj ked len 100€ ake aj tak,mam strach,ze jedneho dna si povie,ze mi uz tolko platit nebude a hotovo.Ale ja stale verim,ze sa nad vztah da zachranit a opat budeme stastna rodinka,nas syn si to predsa zasluzi.Velmi si to zelam,lebo aj ked u neho to ukoncene je uz davno,u mna to nebude ani potom a stale budem dufat,ze mu zacneme natolko chybat,ze to s nami skusi znova

lucinka144
14. apr 2015

@biba mrzi ma ze je to takto... niektore tu frflu ze si prestala byt partnerka a mala si sa viac starat o neho... no.... áneviem preco by to mala byt tvoja vina..??! preco by chlap nemohol pomoct ked vidi ze zena je unavena k smrti z vecenho kolotoca..kojenia..varenia upratovania..a je stastna ze si vobec umyje zuby a hodi rychluu sprchu. Aj hormony a velika zmena robia svoje... keby raz za cas prejavil ochotu ho zobrat ..a DRAHAAA TROSKU SI ODPOCIN: 🙂 ..bol by v mojich ociach superhrdina. bohuzial ani ja som sa nic takeho nedockala. a ano aj mne bolo vycitane ze som sa znemila... no bohuzial... tie mesiace co som nosila miminko v brusku ..a potom mi doslo ze je uplne ten maly cervik namne zavisly.. bolo mi prioritou babo...a nie chlap ktory to vobec nechapal a nebol ochotny vymenit ani plienku. mne to problem nerobilo ani som nevycitala.. kazdy clovek je iny..ale este aby mi to niekto vycital .... dolezite je si priznat chybu..na oboch stranach a skusit popracovat na tom co nam vadi... Ja viem co prezivas..... cas ukaze ci budete spolu. Mne sa nepaci tato moda sa hned pri probleme rozchadzat.... uvidis ci to ma nadej, zmenit sa aspon trosku musite obaja inak to bude presne to iste co predtym. drzim palceky... 🙂

peneloppe
14. apr 2015

@biba
Kolko rokov ma tvoj priatel? Nie je primlady, nezrely na dieta, na rodinu?Lebo inak mi to nedava zmysel. Zeby to vzdal tak rychlo. Este tu je ta moznost ze ozaj niekoho ma alebo aspon sa do niekoho zahladel.
Lebo z toho co pises nevidim ziadny obrovsky problem, ktory by sa nedal riesit. Tymto si prejde vela parov po narodeni dietata. Je to uplne nova situacia, treba si zvyknut, adaptovat sa, rozdelit si ulohy, naucit sa fungovat aj s dietatom.
Mne to skor pride tak ze nevedel do coho ide, mozno sa vam dieta pritrafilo nahodou a on na to vobec nie je pripraveny a teraz pri prvych problemoch, ma dovod zutekat.

natalym
14. apr 2015

@spirit16 A ešte niečo, nedá mi, čo si jej neporadila, že sa treba zamerať na kvalitu vzťahu a budovať ho?
Toto je ten kvalitný vzťah, nechaj ho ísť a ja sa postarám o naše dieťa a nájdem mu nového otecka, schopnejšieho a budem skúšať, kým nenájdem toho kvalitného, či ako?

spirit16
14. apr 2015

@natalym

Nechapem co riesit a preco sa rozculujes. Co ho ma priviazat v stolicke ako tu niekto navrhoval?
Sama pisala, ze asi velmi tlacila na pilu, z toho co pise to vyzera tak, ze je koniec. On uz je roznodnuty. Zrejme je neskoro.
A jedina cesta je pustit na chvilu opraty, nechat ho dychat, mozno mu este dojde, ze by bolo dobre, keby sa zacal snazit.
Silou a nasilu, vsak dosiahne pravy opak.
Musi sa pozriet pravde do oci a s pokorou ju prijat.

natalym
14. apr 2015

@spirit16 Oni nemajú neriešiteľné problémy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oni sú len hlúpi, nechcú vidieť očami toho druhého, to je tá kvalita vzťahu. No rozčúlilo ma to. Jasné, že ho nepriviaže. Ja by som si tiež rozmyslela, či toto idem priväzovať, ale každý z nich musí ustúpiť.

spirit16
14. apr 2015

@natalym
No tu je uz asi neskoro, ten vztah mala riesit, predtym nez urobila roznodnutie na cely zivot.
To je tiez ta cast, ktoru si z mojej inej temy nepochopila.
Preco si taka nevraziva a negativna, len co vidis moj NICK? Mne nemusis odpovedat, odpovedz si sama sebe

cikyta
14. apr 2015

Na začiatku "to, čo slubi, nesplní" a neskôr "do poradne ide len preto, že to slubil" ... možno by bolo fajn si vypočuť aj jeho názor na vec ...

každopádne v poradni držím palce 🙂 a hádam pomôže 🙂

spirit16
14. apr 2015

@natalym

natalym @spirit16 A ešte niečo, nedá mi, čo si jej neporadila, že sa treba zamerať na kvalitu vzťahu a budovať ho?
Toto je ten kvalitný vzťah, nechaj ho ísť a ja sa postarám o naše dieťa a nájdem mu nového otecka, schopnejšieho a budem skúšať, kým nenájdem toho kvalitného, či ako?

Urcite nie som za instantne vztahy a za to, co sa casto deje. Teda vztah nefunguje podla mojich predstav, tak idem prec bez toho, aby sme sa snazili problemy riesit obaja. Casto to ludia nevedia a utekaju z boja.
Nie je to spravne. Ale nez sa roznodnes s niekym spojit zivot, tak by sa mala vediet, ci viete obaja hladat cestu alebo nie. Na to, ze neviete hladat cestu by si nemala prist ked uz je dieta na svete.
A ked uz sa to stane, tak bohuzial, musis sa otrepat a ist dalej.
Vela rodicov nevie naucit svoje deti ako sa ma chovat vo vztahoch, lebo sami rodicia to casto nevedia. Rodicia a spolocnost Ta vie naucit akurat zabehane vzorce ako to ma byt ako budes stastny. Skola, svadba, deti, rodina. Toto ti vysvetlia, ale casto Ti nevysvetlia ako pouzivat svoje znalosti a ako sa pohybovat vo vztahoch a ako na nich pracovat.
A potom sa deju taketo veci.

natalym
14. apr 2015

@spirit16 Ale nie som.......... 😉
V tom máš pravdu, či by som mu aj sama tašku nepobalila takému, čo sa mu niečo nepáči a hneď je rozhodnutí rodinu opustiť.
Tak ma naštval. Môj muž by mu to vysvetlil. Povedal by, že utekajú len zbabelci. To by som mu povedala.
A zakladateľke: takto Ti poviem, niekedy sa je fakt lepšie zmieriť s tým, že skrátka Tvoj muž niektoré veci robiť nebude ako mu to furt oplieskavať o hlavu. Lenže na niekoho funguje práve oplieskavanie. Treba hľadať, čo funguje, len keby sme to vedeli.........

vedorka
14. apr 2015

@natalym Bolo by fajn, keby si sa naucila vyjadrovat svoj nazor bez mnozstva otaznikov a vykricnikov. To ze sa ta nieco dotkne sa da napisat aj inym sposobom. A hlavne, nerozpravas sa tu so svojou kamaratkou, ale v podstate s cudzimi ludmi....

natalym
14. apr 2015

@vedorka To je upozornenie? Alebo Tvoj názor alebo odporúčanie?

vedorka
14. apr 2015

@natalym Hlavne moj nazor a rada, mozno si si neuvedomila, ale cita to tu ovela viac ludi ako si myslis, aj ked sa nezapajaju a nepisu. A nerada by som to tu zbytocne rozmazavala a vysvetlovala. Myslim, ze si to pochopila dobre. 🙂

natalym
14. apr 2015

@vedorka Ale ja som nikoho neurazila, aspoň nemám ten pocit a normálne sa takto rozprávam aj s cudzími ľuďmi, úprimne.
Je to Tvoj názor, beriem, ale nechápem.

spirit16
14. apr 2015

@natalym

Ale Ty ich neprerobis a vysvetlovat BIBE, ze aj on by sa mal zmenit je asi zbytocne. To je to, co by ona rada dosiahla. Z toho, co pise, sa da pochopit, ze ona zacala uz na tom pracovat, samozrejme je otazka, ci uz nie je neskoro a je otazka, ci na tom pracuje ozaj spravne, alebo si to len mysli. Toto my nerozriesime z par riadkov.

Ano nevedia to vyriesit, ale on sa nerozhodola zo dna na den. BIBA pise, ze uz zacal citit, ze nieco nieje vporiadku este dieta nebolo ani na svete. Ja ho neobhajujem, ale asi sa snazil tomu davat cas a bud sa mu nepodarilo partnerke dat najavo, ze niekde vidi problem, alebo to ona nechcela vidiet, lebo zase mala svoju pravdu. Chyba je vzdy na oboch stranach.

Ked sa mne nepaci ako sa druhy ku mne sprava, tak by som sa najprv mala zamysliet, ci ja som dokonala a ci ja nieco nemam zmenit. Obycajne to tak totiz byva, ze ked clovek zabludi s otvorenymi ocami do svojho vnutra, tak pochopi, kde on sam robi nieco zle a ked tu vec dokaze zacat robit inak, tak zrazu zisti, ze aj ten druhy sa zacne spravat inak. Tieto male zazraky funguju, len ich je treba objavit a pochopit.

kaktusik007
14. apr 2015

@natalym na rozchod staci jeden... a to ze on nechce - to si vystihla spravne.
@biba ja ti k tomu tolkoto --- nechaj ho ist. Aj z vlastnych skusenosti ti radim aby si sa takto zachovala. Je to tak ako pise natalym -- on NECHCE. Nechce prijat zodpovednost, nechce nic riesit. On chce svoje pohodlie a nestarat sa o nic -- co je normalne u jedinca bez deti, ale kedze je dieta -- tak na toto moze akurat tak zabudnut.

Tiez som mala chlapa, ktory ocakaval ze aj ked mame dve male deti do roka po sebe, a ja som bola tazko chora, ze bude viest svoj zivot tak ako on chce a kedy chce a odmietal sa prisposobit tomu, ze ma manzelku a dve malinke deti... TO je proste taky ten egoizmus najhrbsieho zrna, ktory existuje. Aj preto ti pisem - nechaj ho tak.

A ako spomenula @maminuska -- ak sa mate este raz dat dokopy, tak sa date, ale na to je potrebne teraz ist od seba -- to co mate nevypovedane - vypovedane je tak obrovske, ze to proste musite poriadne spracovat.... AK budes ho tlacit do vztahu a do zodpovednosti -- to fakt nema zmysel. On musi dozriet. Bez toho to zial nepojde.

natalym
14. apr 2015

@spirit16 Máš pravdu. Zmeniť niekoho nemôžeš, ale seba áno.

natalym
14. apr 2015

@biba Prečítala som si to ešte raz a zjavne chyba bude na oboch stranách. Ty si zrejme moc naviazaná na dieťa a tak trochu stíhačka a opravovačka. 😒 A on nechce ísť podľa Tvojich pravidiel. Chce to snahu z oboch strán, veľa veľa komunikácie, ústupkov, zmierlivého tónu a pod. Ale ak on už nechce a bodka, nútiť sa nedá, snáď len s úsmevom zakývať a pobaliť tašku, vyprevadiť ku dverám. Ak tam niečo je, komunikovať budete musieť ohľadom dieťaťa, nič nie je stratené. Možno by si mu mala povedať, že si si vedomá svojich chýb a je Ti ľúto, že sa to skončila takto, že možno skôr mal o tom začať hovoriť, nie len už keď prekypí, vtedy vyčítať.
Potom zavrieť dvere, zhlboka sa nadýchnuť a pozrieť do zrkadla.
Joj, ale naštval ma. Držím palce.

kaktusik007
14. apr 2015

@natalym suhlas. Ak tam nieco je a bude snaha z OBOCH stran to riesit, tak nic pobalenim tasiek nie je stratene... Podla mna naopak, moze im to pomoct zakceptovat jeden druheho.

natalym
14. apr 2015

Myslím, že tým pobalením tašky by mu ukázala, že netrvá stále na svojom, že ho akceptuje, aj keď je to pre ňu bolestné.

kaktusik007
14. apr 2015

@natalym tak. 🙂

natalym
14. apr 2015

@kaktusik007 Ale je to smutné. 😢 No dakedy treba niečo skončiť aby sa mohlo niečo začať. 😢

kaktusik007
14. apr 2015

@natalym je to smutne v tom, ze jeho rodicia neboli schopni ho vychovat k zodpovednosti. Kupe maleho a jeho boli chrbat, tak to robit nebude? Ma sa zbalit ked idu prec, a on hra hry na mobile a ked je rocne dieta nachystane aj s jeho matkou, on ma veci este v skrini? Ide po praci do posilovne si zacvicit, a potom sa stazuje ze je s malym malo, pretoze dieta ma svoj rezim?

Toto su pre niekoho mozno banality, ale podla mna tu je jasno vidiet jeho postoj k zodpovednosti za svoju partnerku a svoje dieta. A podla mojho nazoru o ziadne banality nejde, ale ide o dost zasadnu vec - jeho egoizmus, ktory tam az krici. A TOTO je smutne.

natalym
14. apr 2015

@kaktusik007 Je. Neviem koľko má rokov, ale u chlapa je to asi jedno. Možno fakt lepšie ho nemať doma, lebo toto sa ťažko mení. Vidíš a ja začínam ľutovať, že som nebola viac dôrazná a nátlaková, ale stále nad niekým stáť ako policajt? Neviem či by sa mi to takto páčilo.
Nech sa radšej hádam pobalí.......

evica01
14. apr 2015

@biba posli ho prec. Je pre teba brzdou. Poznam takyto par. On je iba za fesaka a ona gazdina, podnikatelka, matka, manzelka.. vsetko v jednom. Kde ta uz mohla byt. Iba debka pocuva, ktory len rozprava a h@vno robi.
Auto siel vyklepavat varechou, nevie si koleso vymenit, neschopak proste. Vyvonany.

natalym
14. apr 2015
evica01
14. apr 2015

@natalym ano. On je jej ozdoba. Múza. Bohuzial, ona ho zere 😕 😅

evica01
14. apr 2015

@natalym a to uz nevravim o tom, ze v noci zozral tortu, ktoru urobila pre niekoho za peniaze. To je debiiiil. A furt musela ona cakat kym sa on "spamata zo situacie". Narodilo sa im babatko. Take zo 2-3 roky nech mu da.
Musela som vzdy odist ked na toto padla tema.

natalym
14. apr 2015

@evica01 Mojej svokre by sa to zdalo úplne v poriadku. Muž je vizitka ženy.

lusi24
14. apr 2015

Ja to velmi dobre poviem mi ked sa mala narodila.. sme mali to isté vadilo mi všetko.. nič nebolo dobre.nebol pri malej samostatneší-.nechodil s nou von.. a kedže som to nevydražal aa sme sa hádali sme sa rozišli pred 3 mesiacmi.. žijem z dcérou u mojej maminy a teraz je to lepšie.. on ju príde pozrieť a to má teraz malá 8 a pol mesiaca..A nelutujem že sme šli od seba pri nom som bola nezvozna a mala si to odnášala teraz som ovela kludnešia... je to super..

tykat
14. apr 2015

@biba
"...tvrdi,ze som sa uplne zmenila,ze nie som taka ako ked sme spolu len chodili..." ved mate dieta? to je nejaky zavazok, povinnosti, dennodenne, podla mna sa mu chce zit volne, tak ako za bezdetna...co keby si mu povedala ze OK ale nech si dieta zoberie pripadne navrhnes striedavu vychovu? Nerozsvietilo by sa mu? 😀

"...V januari bol v egypte na dovolenke..." akoze sam??? A ty si kedy bola naposledy sama na dovolenke bez dietata? mne z toho fakt vychadza ze mu rodiiny zivot nešmakuje a chcel by s niekym len "chodit". Aj tam ako si pisala ze si ide zacvicit a potom ho MRZI nestiha dieta 😀 to je fakt logika a rebricek priorit hodny otca maleho dietata.