Moja dcéra vyrastá bez otca

annyka241
30. júl 2012

mam rocnu dcerku a jej otec ju naposledy videl v januari vobec sa o nu nezaujima ani nezavola ani platit nechce a jeho matka je taka ista zastava sa svojho syna aky je on chudacik lebo nerobi a nema peniazky to ze ja sa staram o sofiu 24 hodin je pre nich nic len to im vadi ze musi platit na dieta (zatial nie sudnou cestou),nema ju rad lebo to nie je chlapec ale dievca vobec si nevazi ze ma zdrave dieta druhy by boli stastny keby mali take stastie mat zdrave dieta....

drabantovazuzana
30. júl 2012

A čo by si chcela počuť? Že otec Tvojej dcérky je imbecil, to si si snáď už uvedomila... Vymáhaj od neho peniaze súdnou cestou - platiť - to je naozaj to najmenej, čo pre svoje dieťa môže urobiť. A keď nebude platiť, tak nech ide sedieť.

lenuska1991
30. júl 2012

@drabantovazuzana ona sem nenapisala aby si ju buzerovala, ale aby pocula povzbudive slova, buzerovat ju moze aj on, @annyka241 teraz je rozbehnuty alebo uz mozna aj shcvaleny zakone, ze uz nebudu platit vyzivne otcovia deti ale za nich bude platit stat na dieta, takze suma bude asi nic moc. Pokial mas s nim len dohodu o plateni vyzivneho bez sudneho prikazu, tak to radsej daj na sud aby urcil vysku vyzivneho, je to zdlhavejsia cesta, narocna urcite aj na psychiku ale apson daco, dajaky krok, inak sa peniazkov asi nedockas. Urcite mu malu nevnucuj, pride cas ked mozna pochopi dajake veci... zelam vela stastia :D

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

drabantovazuzana
30. júl 2012

@lenuska1991 a kto ju buzeruje? Pokiaľ si ona sama neuvedomí, s akým človekom má dieťa a nezačne sa podľa toho k nemu chovať, tak nepomôžu žiadne povzbudivé slová iného typu okrem toho, aby sa bila aspoň o tie prachy a na ostatné sa vykašľala... Neboj sa, ja viem o čom hovorím. Vyrastala som ako dieťa slobodnej matky, ktorá nemala ani toľko chochmesu, aby mi zapísala otca do rodného listu. Celý život ma každý len ľutoval, aké som ja chúďa, že nič poriadne nemám a to len kvôli tomu, že moja mama dávala tomu, kto ma splodil, stále nové a nové šance, aby o mňa aspoň zakopol. Takže milá @annyka241 ešte raz ti hovorím - uvedom si že ten, ktorý splodil tvoje dieťa je obyčajný imbecil a nezaslúži si nič iné, len platiť!!! A nehnevaj sa, že ťa neľutujem - ty ľútosť nepotrebuješ, pretože ani dieťa nie je prekážkou toho, aby si raz našla chlapa, ktorý bude vedieť mať skutočne rád teba aj tvoje dieťa...

annyka241
autor
30. júl 2012

on je nezamestnany a ked mi bude platit stat tych smiesnych 25e a tak on sa zadlzi statu tym padom a to je jeho problem a ked si mysli ze pride o 5 rokov ze chce malu na to nech zabudne!!!! mile mamicky ja nepotrebujem aby ste ma lutovali ale povzbudili co som si vybrala to mam my uz niesme spolu ...ja lutujem len to ze sa mojej dcerke nedostala tolko lasky od otca vsetkym vam velmi pekne dakujem ste zlate a nehnevam sa vobec ako ste mi to napisali!!!DAKUJEM ESTE RAZ

korenbaba
30. júl 2012

@annyka241
Možno to bude zniet trochu zvláštne, ale napriek všetkému máš sa celkom dobre. Na koníku som čítala XY prípevkov žien, mamičiek ktoré žiju v neštastných zvazkoch s neschopnými chlapmi zavislými na chlaste či matkách či najlepšie na oboch. A nevedia ako z tejto situácia, ako sa zbavit chlapa aj celej jeho podarenej rodiny. Si mladá, podla fotky aj krásna, máš zdravú maličku dcérku. Aj ked to znie ako úplné klišé maš život pred sebou, možete s dcérkou začat od znova a sebe násjt muža čo by stál za čosi viac a svojej dcérke nájst otca akého by si zaslužila. Je ešte maličká a nemusíš riešit že ju otec "opustil" ked už mala k nemu nejaký vztah. Je samozrjeme smutné byt bez otca dieta, žiadna si to takto nepraje... ale ked už chlap stojí za prd, nech ide od hája. Niekedy je vymazanie človeka zo života lepšie, ako mat za sebou stále tien. Lepšie ako sa s takýmto darebákom natahovat o dieta a pod. Ide "len" o peniaze a tie možeš dostat sudom. Možno to nakoniec predsa bude zniet povzbudivo, že s tých ktoré nedopadli štastne si tá čo má vacsiu šancu žit spokojne a štastne 🙂
Ja viem, že chceš hlavne otca, lásku pre svoju dcéru, hold niektorý si neuvedomuju čo to je mat dieta. zdravé, vlastné. A ked si to neuvedomuju, nevážia, nemiluju ho je niekedy lepšie ak mu "nebalamutia hlavu"

dejnas
30. júl 2012

@annyka241 súhalsím s @korenbaba
je to smutné, že sa tak zachoval, ale ty zbytočne nemárni život ľútosťou nad jeho konaním.... začni nanovo, je mnoho slobodných / rozvedených mamičiek, ktoré našli šťastie po boku iného, "skutočného" chlapa, v ktorom ich deti majú láskavejšieho a milujúcejšieho "otca" než toho biologického 🙂
a výživné si daj URČITE stanoviť na súde, nespoliehaj sa na žiadne dohody.... pokiaľ je nezamestnaný, musí platiť aspoň tú minimálnu sumu, ktorú určuje zákon...

indiankaindi
30. júl 2012

@lenuska1991 myslím, že @annyka241 nepotrebuje povzbudivé slová, hoci možno práve s týmto zámerom túto tému založila. Ja osobne si myslím, že prežíva to, čo fúra žien pred ňou a po nej a povzbudenie, či uznanie? Jasné, má to ťažšie ako my ostatné, ale až taká drina to nie je. A jej dcérka tým tiež neutrpí, ak sa ona bude trošku snažiť. Ja som vyrastala bez otca od svojho narodenia a nikdy som to nepocítila ako niečo negatívne. Taktiež o mňa nemal záujem, po prvýkrát sme sa videli na súde o výživné, keď som mala 18 a on chcel výživné zrušiť s tým, že na čo mne je vysoká, to vraj ženy nepotrebujú. Som tu a vôbec mi otec nechýbal, teda vôbec nie taký kretén, akým ten môj bol 😒

mamavera
31. júl 2012

@annyka241 nehnevaj sa, ale otca si pre svoju dcérku vybrala sama. Chápem, že ťa trápi jeho nezáujem, ale možno naozaj lepšie, ako keby ju chcel a huckal ju proti tebe a pod. ako ti písali baby. Hlavu hore, život máš pred sebou, peniažky vymáhaj súdne, že nemá prácu, to je jeho problém. Si mladá, krásna, nájdeš niekoho, kto vás bude mať rád obe. Len buď opatrnejšia pri výbere a nežeň sa bezhlavo do ďalšieho vzťahu a najmä nie hneď do ďalšieho dieťatka. Neboj sa, dokážeš dať malinkej lásky aj za dvoch, veľa detí síce býva s otcom pod jednou strechou, ale vedia, že je to ich otec len vďaka tomu, že ho tak oslovujú 😠 😠 😠 😠

turistka
31. júl 2012

@annyka241 nemusis byt podla mna smutna -a to viem, o com hovori... lepsie vam bude bez neho. o mna sa moj otec nezaujima od mojich 5 rokov a to uz je nejakych zopar rokov a nemam taky dojem, ze by som nejako stradala, myslim si nam bolo bez neho lepsie.
@mamavera nikde nie je napisane ze bol taky aj pred narodenim dietata, mozno ze mu len po porode trosku preplo a zacal sa chovat tak az potom....

annyka241
autor
31. júl 2012

moja dcera ma 16 mesiace ona ani nevie poriadne kto je jej otec este to tak nevnima aj ked sme boli spolu nikdy ju nemal rad le robil zo seba frajera ze je ,,otec" a robil chudacika zo seba o dceru sa nezaujima uz pol roka nema ziadny zaujem ja som si myslela mamicky ze clovek sa zmeni ked pride dieta ale prave naopak bolo to este horsie..,kamarti,kazde dva tyzdne chaty a vyzadoval si pozornost na svoju osobu narodky,meniny atd...nedaval jej taku lasku aku dcera potrebuje ....,,otcovsku"....su mu prednejsi kamarati a jeho zaluby on opustil svoju dceru presne koli tomu kamaratom a zalubam a jeho matka ho v tom este podporuje .... a Som toho nazoru,, nie je otec ten ktory splodil ale ten ktory nesplodil dieta a postara sa on"....

annyka241
autor
31. júl 2012

ja zijem to 195 e mama berie dochodok 400e byvame v rodinnom dome nam ostene na cely mesiac 150e ked sa vsetko poplati jej sofiin otec mi daval 100e terz uz len 50e (to su 2 nutrilony a 1 plenky)....ale peniaze sa nedaju rovnat 24 hodinovej starostlivosti o dieta

annyka241
autor
31. júl 2012

pred narodenim dieteta to bolo ine ale tiez chaty a kamarati ked sa dozvedel ze som tehotna bol to cisty koniec a ked sa dozvedel ze to bude dcera vtedy ma sklamal netesil sa vobec ze to bude dcera a nie syn....pre neho boli prednejsi stale kamarati ako ja ci dieta

korenbaba
31. júl 2012

@annyka241 Ze to nie je syn ale dcéra--no chuj. nemám čo viac povedat. Dcéra je čo, podradný druh? keby mal piatu dcéru nepoviem. ale prvé dieta? debil. a ešte farbu očí a vlasov by si nechcel vybrat a aby mal rád futbal a hokej...

annyka241
autor
31. júl 2012

vsetci ejho kamarati maju synov preto je z toho hotovy ze ma dceru nema ju rad od kedy vedel ze to bude dcera

dejnas
31. júl 2012

@annyka241 viem, pre teba je to omnoho ťažšie, než pre nás, ktoré sa snažíme "poradiť", či len napísať svoj názor... z tvojej strany tam boli a možno sú ešte nejaké city... ale ver mi, my, ktoré to tu čítame, ti objektívne môžeme poradiť len jedno: skutočne buď rada, že už nie ste spolu! Ty, ale najmä tvoja dcérka - si zaslúži byť milovaná a nie zatracovaná len kvôli tomu, že je "nesprávneho" pohlavia... tvoj partner evidentne na otcovstvo absolútne pripravený nebol a nie je... a dosť pochybujem, že by sa správal zodpovednejšie v prípade že by mal syna 😖 žiaľ, to je častá, ale veľká chyba - myslieť si, že dieťa zmení vzťahy, postoje človeka...
verím, že ti je ľúto, že sa nezaujíma svoju vlastnú dcérku, ale všetko časom prejde! je to pre vás obe lepšie, radšej žiť bez neho, ako žiť s ním, večne sa hádať, "žobrať" o pozornosť, o lásku....
veľa šťastia prajem vám obom ! 🙂

annyka241
autor
31. júl 2012

dakujem pekne dejnas🙂ano je to tazke niesme spolu pol roka uz som na tom bola lepsie psychicky ale uz asi mesiac som tam kde som bola stale myslim len na neho co robi ako ho jeho matka zatajuje ako ma on ignoruje atd....je to tazke musi prejst vela casu aby som zabudla definitivne ja som tiez vyrastala bez otca ...a nieje lahke najst spravneho chlapa lebo taky uz asi vymreli a uz sa na mna pozeraju tak ze uz mam dieta atd...dakujem pekne vsetkym mamickam za povzbudive slova clovek sa musi niekde vyrospravat ked je sam Dakujem este raz🙂anika a sofia

mamavera
31. júl 2012

@annyka241 je úplne prirodzené a normálne, že to teraz takto vnímaš. Ale hlavu hore!!! Si krásna žena, kašli na neho, takých somárov nájdeš na každom kroku, ale ty raz stretneš muža, ktorý ťa aj malú bábiku bude mať rád. Nemysli na neho, nemal by rád ani syna, iba by sa vystatoval, že má syna, to je všetko. Nie si prvá ani posledná sama s malým dieťaťom, finančne to máte ťažké, ale to je len prechodné, utečie to ako voda, pôjdeš do práce bude lepšie. Neseď doma, choď medzi ľudí, prídeš na iné myšlienky, nájdeš si nové priateľky (možno aj priateľa), ale nežeň sa do nového vzťahu a najmä nie do ďalšieho bábätka. Neboj, po daždi vždy vyjde slniečko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katyl
1. aug 2012

dieta potrebuje k zivotu iba stastnu a spokojnu matku. MATKU! a nie darebackeho otca, ani nie nestastnu "uplnu rodinu", kde mamina aj tak robi vsetko sama, a kde deti s mamou su ignorovane, napadane, vydierane...atd otcom, resp chrunom, ktory o deti a o rodinu nema zaujem. Tatinka ignoruj, vobec nemas co lutovat, vyzivne si daj urcit sudne a pravidelne ziadaj o zvysenie....nech sa aj on zapoti 😉