Návšteva psychiatra kvôli bývalej svokre

23. aug 2022

Zvazujem uz navstevu psychiatra kvoli exsvokre. Mam 1,5 rocnu dcerku. Na zaklade urcitych veci (to nechcem rozoberat), je nariadene sudom, ze exmanzel sa stretava s dcerou iba pod mojim dozorom. Vzdy pride aj so svojou mamou. A ta ma psychicky nici. Cele stretnutie (2 hodiny) mi hovori co mam ako robit, co obliest malej, co jej dat jest atd. Nepomoze nic. Nech jej cokolcek poviem, ide svoje. Doslo to do stadia, ze s nou uz nekomunikujem max 1 slovne odpoviem, ani na nu nepozriem. Aj tak na mna skrikne napr. daj jej dole ponozky. Ja uz som tak zle na tom psychicky (pred stretnutim mam az krce v bruchu), ze zvazujem navstevu psychiatra. Ako mi pomoze psychiater? Ci lieky budem brat ored stretnutim so svokrou?

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
23. aug 2022

Psycholog ti pomoze (preco psychiater?), ty potrebujes vyjst zo svojej ulity a naucit sa - tolerovat svokrine kecy (ju nezmenis) a netrpiet pri tom...on to s tebou vsetko preberie, pomoze ti sa v tych situaciach branit alebo teda - zrelaxovat... poucovanie je uplne bezny "problem", ale pri dvoch hodinovych stretnutiach skutocne jednym uchom dnu a druhym von...

daeen
23. aug 2022

Vyhladaj kvalitneho psychologa/ psychoterapeuta ktorý má skusenosti s narcizmom a manipulaciami.

7miriam77
23. aug 2022

Pri takej svokre by som asi pomoc musela vyhladat tiez. Da sa aj obrniť voci takym ludom, no nie kazdy to dokáže. Drzim palce

anjelicek26
23. aug 2022

Ako rychla pomoc je si na to stretnutie s muzom a svokrou zobrat tiez - mamu, kamosku...ktorej "huba" narastla slusne a posle svokru s jej radami do spravnych medzi... uprimne ale verim, ze ten pohlad je proste subjektivny a svokra to mysli "dobre", len to mas taky overflow, ked vnucku vidi zriedka... ludia "radia" velmi radi a s najlepsim umyslom, tazko sa im chape, ze to ten druhy "nechce a nepotrebuje"... stale je to jej vnucka a pod ciarou si uvedom, ze chce pre nu len to najlepsie... nespravnym sposobom, ale s dobrym umyslom...

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svokrinjazykmonika
23. aug 2022

Tá mrcha vidí že pri tom trpíš a preto to robí. Musíš ju mať hlboko ale hlboko v piiip. Musíš sa naučiť na ňu pokojne reagovať a byť zároveň mysľou úplne ďaleko. Keď na teba skríkne že - daj jej dolu ponožky! Tak v prvom rade po mne nehúkajte sme dospelí ľudia a ponožky jej dajte dole sama keď vám vadia. Mne nevadia... Starú aj rozdrapí keď uvidí že ju máš v paži a netrápiš sa už viac nad tým. Nepotrebuješ žiadne lieky na upokojenie ani nič, len si inak nastaviť mindset a uľaví sa ti. Poprípade sa s nimi nestretávaj sama aby si mala nejakú podporu. Zober si tiež niekoho z rodiny alebo kamarátku. A môžete sa akurát tak začať pekne baviť na tej starej ježibabe. Aj tak je to iba jej pomsta za to že prišla o vnúča či ako to môže brať...

maryon1
23. aug 2022

skús najskôr ako ti tu už bolo poradené zobrať na stretnutie svoju mamu,
bude to vyrovnané - dvaja na dvoch, takto počítam že svokra do teba hučí, ex ťa asi nepodporí, skôr sa pripojí k nej, a ty si na prášky.
keď tam môže mať on svoju mamu, môžeš mať aj ty - teda ak tvoja mama bude stáť pri tebe a podporí ťa, neviem, aké vzťahy máš so svojimi rodičmi, dalšieho, čo ťa bude topiť pod vodu, tam nepotrebuješ.

ljzozv
23. aug 2022

@anjelicek26 lenže dobre mienená rada skolila aj vola, ako sa hovorí, keď je toho veľa, je toho už príliš.
toto pochopia viac baby, ktoré si tým prešli, aj keď človek vie, že si to nemá pripúšťať, nie je to tak ľahké.

ls56
23. aug 2022

No ja by som mala svokru uplne v pazi, keby povedala daj jej dole ponozky tak poviem nedam,ja za nu zodpovedam. No proste bola by som protivna ako ona a absolutne by som nemala vycitky.

ahhola
23. aug 2022

Prosím ta, prečo sa necháš ničiť,ty nemáš vyššie volume?

Skriknem na starú, ty si už vychovala a pozri ako sa ti to podarilo, toto je moje dieťa a moja výchova.

Ty nemas otca, brata, nejakú kamarátku britvu, co by to tam vyvazovala?🙆‍♀️

macko_usko222
23. aug 2022

a keby si ich nechala samych, nieco malej spravia?Podla mna si vykladas zle rozhodnutie súdu o úprave styku otca s dieťaťom za prítomnosti matky. To neznamena ze tam mas byt s nimi tzn. ze ty mas pravo byt v pritomnosti.Sud urcil miesto kde sa ma styk s dietatom vykobavat?tj u teba doma? Neviem naco si to robis..trochu sa ukludni.
Ak toto miesto nie je určené, je to otec, ktorý určuje, kde sa bude styk realizovať, matka má možnosť ísť s otcom. Ak otec chce ísť na prechádzku, matka má právo byť prítomná, ak chce ísť za svojimi rodičmi, matka má právo taktiež tam byť prítomná. Matka nemôže určovať (ak to nie je v rozhodnutí uvedené), kde bude otec dieťaťa v čase realizácie svojho styku.

luccija
23. aug 2022

Tak si budes stale hovorit svoje dakujem ja jej varim...ponozky bude mat...muz bol asi taky isty manipulator, ked sa mozete stretavat len pod dohladom.Mas z nich stres a preto sa citis zle.Co tak sa prehodit 2 hod vydrzim mam pokoj....alebo si citaj vedla knizku...dieta bude vacsie raz ju budu brat von, k sebe...musis sa nad to povzniest a obrnit.Skor chod k psychologovi, alebo obvodna nech Ti predpise ukludnovak a das si ho vecer a cez den pred stretnutim

letfenixa
23. aug 2022

Tak takéto reči ma aj moja mama, a to sme s ňou denne, jedným uchom dnu a druhým von.

katkine_terapie
23. aug 2022

Autorka: Určite by bolo fajn skúsiť psychoterapeuta (nie psychiatra), pomôže ti zvládať stres, ktorý máš zo svokry, plus môžete prísť na to, čo je skryté hlbšie. Na začiatok skús reagovať napríklad takto: "Daj jej dolu ponožky." (nerieš či je to direktívne), Tvoja odpoveď: "Dobre." Tvoj skutok: Ak chceš dáš jej ich dolu, ak nechceš nedáš jej ich dolu a viac neriešiš. Alebo keď ti hovorí, čo jej máš obliecť: "Ďakujem za radu." A oblečieš podľa seba, ako ty uznáš za vhodné. Keď ti povie: "Daj jej nastrúhané jabĺčko." (za jablko dosaď čokoľvek). Tvoja odpoveď: "Nie, teraz jej dám jogurt." Ona: "Ale jabĺčko je lepšie." Ty: "Bude ho mať poobede, zajtra, večer..." atď. Nerieš, prečo čo hovorí, aký v tom je tón, čo tým sleduje a či ťa náhodou nechce svojim správaním dostať na psychiatriu atď. Zameraj sa na fakty resp. na to, ako to ty chceš. Ok môže poradiť, ale ty si na to, aby si rozhodla ako to v konečnom dôsledku bude. Ďalšia vec, oni chodia k tebe? Prečo? Dve hodiny viete stráviť aj na prechádzke vonku a minimalizujete trecie plochy (dieťa bude oblečené, najedené...) Prípadne môžeš nechať všetko na nich dvoch (obliekanie, papanie, prebaľovanie, varenie pre dieťa...) a byť iba účastná stretnutia a zasiahnuť iba v prípade núdze. Je viacero spôsobov, zaleží, čo ti vyhovuje 🙂

cacianka
23. aug 2022

Baby ste mierne mimo. Oni nemajú rozhodnutie v prítomnosti matky biootca.
Ale zvyčajne stretávanie biootca s dieťaťom v prítomnosti matky, nie jeho matky ale matky maloletého dieťaťa !
A tak no moment, ako znie rozhodnutie súdu ?
Stretávanie tvojej dcérky s otcom iba v tvojej prítomnosti, nie starej matky. Takže ty s tým súhlasiť nemusíš, do bytu je nemusíš pustiť,
Ale naopak aj ona si môže cez súd nárokovať stretnutie s vnučkou...
Iba ty vieš prečo súd vydal takéto znenie rozsudku, tu so ho nenapísala tak viac poradiť neviem. Iba toľko že sa musíš obrniť, exsvokru eliminovať, alebo sa naučiť byť na ňu tvrdšia s slušne odvrknut, vymedziť jej hranice. Tiež by mohol ísť na stretka niekto viac asertivny ako ty a podporiť ťa.

katkine_terapie
23. aug 2022

@cacianka presne tak, preto ma zaujimalo z akeho dovodu ich pusta oboch do bytu🤔

00kvetinka00
23. aug 2022

1. Sud urvil nastevu OTCA nie svokry
2.do domu co zijes pustis len toho koho chces

Neriesila by som keby sa svokra nevie spravat nepustila by som ju nikam 😆 rypat tie potvory vedia ale to ako sa ich decka spravaju za dospela to nevedia priznat ze dokafrali ako sa da

Alebo zavolaj niekoho kto vie odvrknut a ukludnit doticnu osobu ... zvvecsa su to prababky ktore vedia svoje nevesty skrotit 1slovom.

katkami123
23. aug 2022

@bilberryday
Ty si aká rýchla v tých diagnózach 🤣🤣🤣

katkami123
23. aug 2022

Povedz svokre, ze múdra mala byt pri svojom synovi a tam sa realizovať. Sud máš iba s otcom, povedať, ze ju nepustíš, iba jeho, pokým bude chodiť aj s nou, tak smola 🤷🏻‍♀️

marca12
23. aug 2022

Problemom dnesnych ludi je aj to,ze vsetko chcu vyriesit psychiatrom. Co tak zacat na sebe pracovat a naucit sa byt asertivna a nepripustat si piznamky. Kazda svokra,matka sa stara,to by sme vsetky museli lezat na psychiatrii. Taketo poznamky od svokry ta nemaju takto nicit. Ved ju vidis 2 hodiny v tyzdni. Urcite by yi pimohla nejaka terapia,kde sa naucis spracovavat emocie,stres

katkami123
23. aug 2022

@marca12

@anjelicek26
Títo, čo tu pisete vy dokazu napísať iba ľudia s pozitívnymi skúsenosťami. Pokým ste nezažili narcisticku babičku, Panu Bohu ďakujte. Tie rozprávky starých materí o jezibabach, ktoré chceli uškodiť akýmkoľvek spôsobom nevznikli tiež len tak.

marca12
23. aug 2022

@katkami123 mam narcisticku matku,takze velmi dobre viem,co to je a prave preto pisem,ze sa musi naucit byt asertivna. Je s nou minimum casu. Co mame povedat my,ktori nemame pokoj od vlastnej matky.

matullienka
23. aug 2022

@katkami123 no ja by som asi just vzala na také stretnutie kamarátku, ktorá rozpráva tak ako jej huba narástla a kľudne tak aby ex svokra počula nech o nej spustí ako o jezibabe, a starej bosorke co sa nevie správať. Joj jednu veru takú mám, by sa viac veru s vnučkou stretnúť asi nechcela
Naozsj treba vziať niekoho kto sa za teba a tvoje dieťa hlasno postaví

katkami123
23. aug 2022

@marca12
Fuha, no ja som s mojou prerušila kontakty úplne. Každý mame svoj pohár trpezlivosti a predstaviť si, ze sa mám s niekym cely život natahovat a hádať a dotyčný stále hra na nervy a deptá…
@matullienka
Len deti nie sú blbé. Čiže nakoniec zo starej bosorky nebude mat stavy iba matka, ale aj dieťa, lebo sa tam budú všetci medzi sebou hádať. Jednoducho- pokým si ona súdom nevybaví stretnutie, prah môjho bytu neprekročí, ja som ju nevolala a dovidenia. Jasne, ze ju naschval depta a nejde jej o dobro vnučky, veď aj ona registruje aká je nepríjemná.

matullienka
23. aug 2022

@katkami123 áno to by bolo ideál riešenie, prah môjho bytu by neprekrocila len ona nikde nepíše, ze sa stretáva s malou u nej doma. A keď by ju aj pustila nevie sa správať a dovidenia letela by ako špinavá handra

katkami123
23. aug 2022

@matullienka
Tak povedať- svokra nevie drzat usta, je mi ľúto, odchádzame, bola upozornená už niekoľko krát.
Autorka, musíš byt k svokre raznejsia a stať si za svojim, ona nemá nariadený styk súdom.