Návštevy starých rodičov

1lindus
11. jan 2014

Ahojte, prosím ako fungujú u Vás návštevy starých rodičov jedna aj druhá strana keď bývajú tak cca 20km od Vás? Chodievajú k Vám, ako často? Prípadne ako často sa trebars ozvú? Ako fungujú sviatky ako narodeniny vnúčaťa, vianoce?
U nás jedna strana má auto no návštevy nula bodov a ked tak na ani nie hod a utekajú, a druhý síce auto nemajú no autobusy chodia, nie raz sme sa ponúkli že stačí zavolať a na zastavku sa po nich dojde ked nejde priamy bus až k nám. No taktiež nula bodov, horko ťažko a ani na narodeninovú oslavu sa neunúvali ani dojsť ani dať vedieť že nedojdu a boli pozvaní, no pritom chodievajú hore dole busom k ostatnej rodine v okolí. Inač povedané keď by sme my nechodievali k nim tak ani obraz ani zvuk poriadne :( No a ked sa dlhšie neozveme my alebo neukážeme tak už je ale na oboch stranách oheň na streche, čo nám sadlo na nos a tak... no neviem....:/ svokra mi šplechla len tolko že ona neni povinná chodiť k nám že deti majú chodiť pravidelne k rodičom no ako neberiem jej to.... ved to je jasné no ale aj tak... ked počúvam a vidím u kamarátiek ako sa stretávajú a babky chodia a volajú dobrovolne že dojdem po malú-eho, vybehneme von a tak...
Tak ja už naozaj neviem....

1lindus
autor
12. jan 2014

@keram3053 no to nie je ich prípad.. ano poznám takých ludí - kamarátka malú berie ako krstnú dcéru a aj jej rodičia (a prítom oficialne nie je) jej rodičia sú tento prípad. no a na tú spomínanú oslavu kde boli pozvané obe strany tak jediný došli jej rodičia čo som ani nečakala a na čas. jedni došli až večer na hod a utekali a druhý ani len telefon nedvíhali.. a labzovať labzujú po návštevach a známych :/ či busom alebo pešo...

1lindus
autor
12. jan 2014

@mamavera pekné 🙂 no a niekto môže len snívať :( ja nepotrebujem aby tu boli aj jedni aj druhí nonstop, ako tu bolo písané nejde o darčeky ide o rodinu :/

ewisam
12. jan 2014

@1lindus Najhorsie neviem sa zbavit pocitu, ze ona ma apatiu k chlapcom, hoci ma dvoch synov. U susedov kde maju dievcatko je pecena-varena a mne pri tej stastnej novinke ze bude druhe zadrela, ze Boze, zase chalan? tak ako ked sa mal narodit prvy syn... ako keby to nebolo jedno 😕

1lindus
autor
13. jan 2014

@ewisam 😲 tak to už je potom sila 😲 to takto pristupuje aj k vlastnému synovi? nechápem ako môžu byť ľudia - rodina - rodičia takýto :(

1lindus
autor
13. jan 2014

@0silvia0 🙂 no ja neriešim, len za to som sa pýtala lebo nie z našej strany je problém no z oboch strán je všetko v poriadku ked chodíme my (aj ked sa len po ceste na chvílu zastavíme), no ked sa neukážeme týždeň - dva nebodaj viac že nie je čas-choroba-peniaze... tak už je z oboch stran : a vy sa neviete ukázať- ozvať- čo vam sadlo na nos a ja neviem čo.... nejde o stráženie. tak ma to zamrzí keď nakoniec je zle na nás a nebodaj ako sa minule chválila kamarátke čo bola u nej že ako ona chodí vždy ked sa dá tak príde a bla bla bla.to ma len zdvihlo a odišla som.... a my deti nevieme čo sa patrí lebo sme sa neukázali ....... no darmo viem...

0silvia0
13. jan 2014

@1lindus chápem že ťa to trápi, ale nepripúšťaj si to tak k srdcu. Nech si hovoria čo chcú, ty vieš aká je pravda 🙂 Skús nabudúce keď sa o tom budete rozprávať, nadľahčene s humorom prehodiť: nemali sme na benzín 🙂 alebo im treba povedať veď príďte radšej vy, vy máte viac času atď. také to obkecávanie okolo by som ja osobne vôbec neriešila.

lalinko2010
13. jan 2014

@1lindus ahoj, svojích svokrovcov nejde spomínať, to je kapitola sama o sebe, ale :
1: oni svoje deti už mali / rodičia - tvoji, svokrovci /
2: prečo by mali byť s tvojíme deťmi?
3: sú to tvoje deti, staraj sa
4: nechcú ich, nepríde - a čo?
5: ak sa ti to nepáči, tak im to povedz a budeš vedieť čo a prečo
6: ži svoj život s deťmi a s manželom
7: ak by chceli chodiť tak prídu
8: nechcú chodiť - neprídu

apresmidi
22. okt 2015

Mile nevestičky,
som svokra (nenavidena) a babka a som natolko znicena zo spravania sa mojej bigotnokatolickej nevesty a syna, ze si to naozaj NIKTO nevie ani predstavit.
Vlastne som už rezignovala, nič ine mi neostalo po všetkých pokusoch...inak by som sa zblaznila a to si fakt ako osamela žENA (SLOBODNA MAMA- nekatolíčka) NEMôžEM DOVOLIť.
Moje nadherne a milovane vnúčatka smiem vidiet tak maximalne raz za jeden až dva mesiace tak na hodinku - dve, pod prísnym dohladom mojej nevesty a syna, akoby som bola NEBEZPECNA ....ale asi som, lebo už len to, žeby som povedala deťom PRAVDU o tom, že ich nesmiem častejšie vidieť a davať im darčeky .......by bol zase len môj ZLOČIN.....a to pracujem s deťmi, práve vo veku mojich vnúčat (3 a 5 rokov)
Som uplne paralyzovana a fakt už nemam silu bojovať, a samozrejme ani prejaviť lasku a zaujem o moje krasne vnúčatka (mimo povoleneho času , čo je fakt okamih, v ktorom sa vztah jednoducho neda vybudovat) ....samozrejme , že som slúbila, že moju protestantsku vieru nebudem deťom tlačiť do hlavičiek, plne rešpektujem to, že sú rodičia=zodpovední za ich výchovu.
Tak len tolko, nečakam už žiadne rady, ani riešenie, čas plynie velmi rychlo a onedlho už budu DÚFAM mať odo mna definitívne POKOJ.

janka2501
22. okt 2015

Moji rodicia byvaju 7km od nas,svokra 130km. Pravidelne si nasi deti pytaju. Chodia s nimi k lekarovi,nie vzdy mozem. A ked su chore tak su u nich. Svokra vola mne aj ja jej kazdy 3den. Velmi jej chybaju. Tesi s na ne ked ich pocuje. A vidiet ich bude az na vianoce 😢
Ked budu prazdniny. Ta mensia tam moze ostat potom do konca januara. Ja som vdacna za obe mami aj ked je dna dalej. Ale vidim a citim ze obe miluju moje deti. A mozem sa spolahnut na ne 😉

magmolatus
22. okt 2015

U nas je to tak ze svokrovci boli u nas iba ked sa mala narodila. Teraz ma 10 mesiacov a nic. Frflu ze chodime malo a to sa snazime, ked sa da. Aspon teda raz za mesiac. Ale svokra volava.

Moji rodicia iba otec sem tak, matke manzelka nesedí, takze ta u nas nikdy nebola. Chodime tak tak ako k svokrovcom. Otec uz raz spomenul ze chodime pomenej (sme momentalne bez auta) a matka si nedovoli taketo cosi povedať.

Možes byť stastna ze sa do teba nepletú a mas pokoj. Bud si ista ze ak by sa do teba viac montovali tiež by si z toho 2x stastna nebola.

Ale ako uz bolo spomínane. Kto chce nech pride. Ak mam ja cas, pridem.
Tiež mám svoj život, doma robotu a chcem si aj ja oddychnut.

9159
27. apr 2016

@jonas17 a my deti sa máme o vás starať na staré kolená... Alebo takisto chceme trochu pomoci od vás s deťmi

9159
27. apr 2016

Kto nechce byť so svojimi vnúčatá nech nieje... Ich problém sami si robia zle

anita6666
13. sep 2023

Nie je povinná ti robiť babysitting a tak isto je jej vec,koho preferuje viac a koho menej. Si pre ňu cudzí človek,nechápem,čo na tom nechápeš? Ži si svoj život a neries druhých.

anita6666
13. sep 2023

@apresmidi načo sa tlačis tam,kde ťa nechcú? Ako môžu byť tieto vnúčatá milované? Však buď rada,že máš svoj kľud a že ťa nikto neotravuje s deťmi. Svoje si si už odbila,venuj sa sebe.