Svokra nám nič nepomáha

13. sep 2023

Samozrejme neočakávam pomoc, no niekedy by to pomohlo keby raz za čas alebo počas choroby postrážila nám deti.
Svokra má dvoch synov, mladší syn má rodinu jedno dieťa a bývajú blízko nej. Každý deň poobede stráži tú vnučku, každý víkend, zakaždým keď je chorá aj celé prázdniny. Jej starší syn je môj manžel, my máme dve deti dievča a chlapca. Bývame od nej 30 km, postavili sme si dom. Moji rodičia už nežijú, je mi to ľúto, mali sme dobrý vzťah. Keďže mám len svokrovcov, myslela som si že budeme si blízky a budú mať radi naše deti. Alebo keď bude treba pomôžu postrážia počas choroby alebo prázdnin. Príde mi to nespravodlivé že jedno vnúča tak uprednostňujú a naše deti ju ani skoro nepoznajú.
Povie mi že keď budem potrebovať postráži. Volala som ju neraz nech dôjde, aj cez prázdniny. Miesta tu máme dosť, môže aj prespať, no nechce nikdy. Povie že nemajú auto nemajú ako dôjsť. To že bus a vlak chodí ona nepôjde naň. Keď povieme že dôjdeme pre ňu my autom, to tiež sa vyhovára. Neviem čo s ňou, takto keď to pôjde ďalej deti na to aj zabudnú že majú niekde starých rodičov

mondolina
13. sep 2023

starší ľudia neradi chodia mimo svojej komfort zóny, ani k nám babka dedko nechodili, len my k nim.
zober deti tam.

irusa
13. sep 2023

buď rada...máš svätý pokoj

iritka
13. sep 2023

Veru odvez deti k nej ked potrebujes strazenie.

anjelicek26
13. sep 2023

Ako pise kocka vyssie, dones deti tam... tebe je 30km autom nic, jej moze byt dalekooo... a ma rada vlastny dom...

colsami
13. sep 2023

Svokra Tvoje deti nerobila. Pre starsieho cloveka (a je jedno ci ma 65 ci 80) a navyse bez auta je aj 30km vela na dochadzanie. To ze Ti deti nevaruje tak intenzivne ako si Ty predstavujes, z nej zlu babku nerobi...

Proste len prijmi fakt ze Ti nebude tolko varovat ako niektorym, co maju babku na vedlajsej ulici.
Asi to mate narocnejsie ale ste na to s muzom dvaja, deti vyrastu a bude lepsie.

minenkak
13. sep 2023

Možno majú už dosť toho jedného dieťa a teda moja mama a otec nešli autobusom a ešte 30km možno aj 20rokov,skús sa spýtať či by si nemohla doviezť detí na stráženie

kristinka92
13. sep 2023

svokra si ale vlastne deti už vychovala, nemozes jej to mat za zle. akurát je zvláštne že teda jednému synovi pomáha a druhému nie - ake máte vzťahy medzi sebou? ty-svokra? tvoj manzel-mama? nepredchádzalo tomu niečo? možno sú na ňu dve deti už veľa. možno preto že s nimi nemá taký vzťah a nepozna ich toľko, ktovie 🤷🏽‍♀️

4stanka4
13. sep 2023

U nás je to to iste a to je hneď vo vedľajšej dedine. Aj keď som sa jej pýtala ci by nám ju postrazila fakt na max 2 hodiny tak hľadala výhovorky prečo nie. Ja sa jej doprosovat nebudem, časom uvidí ze s malou nemá žiadny vzťah ale už bude neskoro. Podotýkam ze svokra nie je žiadna zbiedena starenka ale žena 50+.

0silvia0
13. sep 2023

A vy svokre nejako pomahate? Je dost blbe ze od starsich zien sa ocakava ze budu strazit do roztrhania tela vsetky vnucata. Starsi ludia potrebuju viac oddychovat a asi je vycerpana z toho jedneho vnucata. Odneste deti k nej, preco by mala chodit k vam?

anita6666
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
13. sep 2023

@colsami Má 58 rokov a nepostrazi vôbec, ani raz ich nestrážila. Musim sa ja s manželom zaobstarať.
@kristinka92 S manželom taký vlažný vzťah má svokra, manžel bol vždy taký samotár. A ja so svokrou vieme sa porozprávať o barscom, mám ju rada. Len toto sa mi nepáči že jednému pomáha a druhému nič.
@0silvia0 Či jej pomáhame, keď treba nakúpiť nakúpime, keď treba zaviesť k dr nemáme problém zaviesť. Chodíme k nej raz za čas keďže pracujeme chceme tráviť čas aj s deťmi na výlety chodíme. Aj oddýchnuť si.

mondolina
13. sep 2023

a ste tam k nim tie deti zobrali? keď ste potrebovali postrážiť?

0silvia0
13. sep 2023

Ma na krku nonstop vnuca od mladsieho syna, ved to musi byt pre nu vycerpavajuce. Urcite by som deti na strazenie odniesla k nej, necakala by som, ze ona este bude k nam chodit.
Ale aj ona si chce oddychnut, asi chodi do prace, popri tom strazi vnucku, kedy ma oddychovat ona?

autor
13. sep 2023

@mondolina Chceli sme zobrať, no každú voľnú chytám má druhú vnučku a povedala že tri deti nechce strážiť naraz.
@0silvia0 Nie nechodí do práce, iba doma je.

autor
13. sep 2023

Neviem ženy no ja som potom asi divná, ale ja keď budem babka že moje deti budú mať deti, ja im chcem pomáhať či postrážiť vnúčence alebo barsco. Aj keby byvali xy km odo mňa. Som ich mama keď viem rada pomôžem. Škoda že tak nerozmýšľajú všetci

anita6666
13. sep 2023

Keď budeš mať 58,potom hovor,ľudia chcú mať už kľud a pokoj a nie deti na krku. Mali svoje.stacilo.

0silvia0
13. sep 2023

Este nehovor co budes robit ked budes babka. Este mas pred sebou 20 rokov starostlivosti o deti, 60 rocne telo nie je 30 rocne telo. Zeny po prechode nemaju tolko energie ako mladice. Zbytocne toto riesit teraz.

zmrzlinka2021
13. sep 2023

Autorka,

a nosís deti k nej na strazenie?

tiezjedna
13. sep 2023

Asi idem zavolať a poďakovať mojej 79 ročnej mame, ktorá nemá problém sadnúť na vlak a prísť skoro 400 km, keď by som potrebovala... 🙏 Svokra to isté, má 62. Robiť z 58 ročnej ženy starenu, ktorá nezvládne 30 km busom mi príde hrozný úlet🙄

minenkak
13. sep 2023

Nekrič hop kým nepreskočiš,ja milujem svoje dieťa, aj sa teším na vnúčatá,ale teda budem sa o ne starať kedy ja budem mať čas a chuť,už sa teším kedy budem mať kľud

0silvia0
13. sep 2023

Tak ked nepracuje, tak by mohla byt ustretovejsia, ale ked nie je ochotna, ako ju donutis?

autor
13. sep 2023

@0silvia0 Jasné na moje deti nemá energiu ale na druhé vnúča má.
@zmrzlinka2021 Navrhla som párkrát no odbila ma že druhé vnúča jej zakaždým dajú a ona neobsedí ani chvíľu tak nechce všetky deti naraz.
@tiezjedna Asi si jediná čo ma chápe. Ja tiež pre svoje deti spravila by som všetko možné aby som im pomohla.
@minenkak Lenže ona má čas a chuť stále na to druhé vnúča a na naše deti nikdy

mondolina
13. sep 2023

čo hovorí na to tvoj muž, jej syn?

0silvia0
13. sep 2023

No inak aj moja mama preferovala na obcasne strazenie dievcata. Chalani jej liezli na nervy a nevedela co s nimi a vycerpavali ju.

akbara77
13. sep 2023

Toto by mal riešiť so svojou matkou tvoj muž.

minenkak
13. sep 2023

Ja stále nachapem čo chceš,veď keď nechce tak prečo to ty chceš, očakávania niesu dobré

minenkak
13. sep 2023

Ale ty nie si jej dieťa a s tvojim mužom má vlažný vzťah

anita6666
13. sep 2023

A čo chces akože robiť s jej chuťou/nechuťou na iné vnúča? Naliať je chuť do hlavy lievikom či ako? Tak sú jej zrejme milsie, tak ti neostáva iné, iba rešpektovať. Či keď je matka tvojho muža má povinnosť ľúbiť tvoje deti? No nemá. Tak sa s tým zmier a neris iných.

autor
13. sep 2023

@mondolina Neľúbi sa mu to.
@0silvia0 Aj ja mám dievča aj chlapca.
@minenkak Ale keď takto nemá záujem o vnúčatá z našej strany tak aj s nimi bude mať vlažný alebo žiadny vzťah.
@anita6666 Nie nemá povinnosť ľúbiť moje deti ale je to smutné aj divné zároveň ako sa správa.

anita6666
13. sep 2023

To,čo je divné pre teba,je pre iného normálne. Vždy treba riešiť seba a svoj život,nie iných.