Nechcem pripraviť dieťa o otca

ersim
18. okt 2014

Potrebujem poradiť, dlho som zvažovala či sem prispieť, no možno potrebujem otvoriť oči nie len od najbližších. Som 3,5 roka vydata , s manželom máme jedno dieťa ( 1,5- ročné), a neviem už ako riešiť našú situáciu. Všetko sa začalo minulý rok ked sa manžel zabudol odhlásiť na internete. Nech si vraví hocikto čo chce,ale niečo mi vravelo, že sa musím pozrieť s kým si píše, samozrejme že som nič čisté nenašla, samé namotávanie, vypisovanie tipu ,,aka si krásna atd a zajtra mám voľno, máš aj ty.... Myslela som, že sa povraciam od stresu. Kričala som , plakala. Sľúbil,že už nikdy nič nespraví. Dala som mu šancu, dovtedy bolo všetko ideálne, vedel by sa rozkrajať za mňa, neustále mi opakoval,ako ma ľubi, tak je tomu dodnes, ale tieto veci sa opakovali a vždy som mu na to došla. Určite si mylíte,že som hlúpa a hned som mala od neho odísť, máme spolu syna ja som bez otca vyrastala a veľmi ma to bolelo, malý na otcovi lipne, ked ich spolu vidím je mi do plaču, ale znovu príde zlom a niečo vyvedie. Pracuje ako časník, a určite je neustále v kontakte so ženami rôzneho tipu, raz sa dokonca stalo, že mi jedna z nich volala a natrela manžela ,že spolu tri týždne spavali... Ja už ani neviem ,čo napísať. Po tomto som na čas odišla k rodičom, samozrejme ,že sa doplazil prosil ma na kolenách, atd atd, ako nás ľúbi a že vživote sa to nestane,že toto bolo najväčšie ponaučenie. hOVORILA SOM SI OK, tak teda posledný krat kvôli úplnej rodine. 4mesiace na to ( včera) som mu našla v mobile smsky s dvomi ženami, flirtoval s nimi ,znovu tie iste oplzlé reči ako by ich chcel. Viem, že normálny človek by toho nebol schopný, aj som ho vyhodila z bytu. Rituálne odprosuje , na jeho prosenie nereagujem.. Pred očami mám malého, a jeho otazku,,tata?,, vidí jeho fotku a zase ,,tata"? pri čomkoľvek hľada otca. Boli to veľmi ,ale ja už neviem, čo dalej. Ked sme spolu je ako najúžasnejší manžel rozdáva sa , ale za chrbtom ma virtuálne podvadza a to možno o veľa veciach neviem.. Má niečo cenu zachraňovať, kvôli synovi?

bosoriak
18. okt 2014

@ersim Ja ti poviem tak - to najdolezitejsie, co rodicia svojmu dietatu davaju (okrem lasky), je priklad. Chces aby bol tvoj syn rovnaky ako jeho otec, aby takto ublizoval dalsej zene? Ak nie, tak je nacase s tym urobit nieco radikalne.

Ty sama vies, co treba urobit. Ak rodicia spolu ostavaju v nefunkcnom vztahu len kvoli detom, ublizuju sebe, aj detom.

mihula
18. okt 2014

však dieta nemusiš pripravit o otca.Nech sa snim stretava kolko moze,žiadne obmedzovanie.A ty?hadam vies čo robit

natalym
18. okt 2014

@ersim A prečo to robí?

zeleny_cajik
18. okt 2014

Veď rozvodom ho nemusíš pripraviť o otca. Stále bude mať právo (a povinnosť) podieľať sa na výchove a výžive. Ale obetovať vlastnú dôstojnosť a vlastne svoj život pre nejakú fikciu dokonalej rodiny, to prinesie viac škody ako úžitku. Už len pre ten zlý príklad ako píše bosoriak. Stále môžu mať spoločné dni, víkendy, môže sa mu naplno venovať, možno viac ako doteraz.
Nateraz by som trvala minimálne na rozchode, dohodnite sa, koľko a ako bude prispievať, kedy dostane syna. Už len jeho správanie v tomto režime ti napovie, či myslí tú svoju ľútosť vážne alebo mu ide iba o pohodlie, ktoé mu manželstvo dáva, ukáže ozajstný charakter (aj keď sa obávam, že už ho ukázal a nič dobré nemôžeš čakať).
Želám pevné nervy a silu na správne rozhodnutie.

ersim
autor
18. okt 2014

@natalym milion krát som sa ho pýtala, že prečo.. Povedal, že nerozumie sám sebe, že vtej chvíli ked sa nudi, proste napíše a nerieši dôsledky, má klapky a,že som jeho ,,jediná,, láska nevie bezo mňa žiť a tie kalerábi dokolečka. J a sama si to neviem vysvetliť, pretože v posteli nikdy problém nebol. Ale tu nejde len o písanie, ale že vôbec mal odvahu po tom všetkom myslieť na iné. Neviem o aký druh lásky ku mne prechováva, ked toto robí. Ja ked niekoho ľúbim na sex s iným nemyslím a už vôbec nie praktikovať ho, alebo len flirtovať. Na to mi povie ,že chlapi su nastavení inak, a že mám na to zabudnuť. No už je to cez.

lylkatomaskova
18. okt 2014

Ale veď Ty mu syna neberieš može mať neobmedzený styk s ním ak Vám to bude vyhovovať tak striedavá ak nie je kopec iných možností.Opakujem syna mu neberieš!On myslel na svoje dieťa keď chrápe s inými a riskuje rozpad manželstva resp.rodiny? A po ďalšie čím bude dieťatko staršie tým to bude horšie mu to schopne vysvetliť a čím viac bude chápať viac sa bude pýtať a obviňovať sa.A mysli na svoje dieťa ako to už bolo spomenuté akým príkladom bude pre svojho syna jeho otec??Buď keď vyrastie bude taký istý ako on alebo ho znenávidí.Obdivujem Ta ja by som mu neodpustila ani jeden krát.Menšie zlo je lepšie ako katastrofa

lylkatomaskova
18. okt 2014

Nudíí sa??? Ved má ženu a dieťa ako sa može nudiť je prepáč buď zvrátený alebo ešte nie dospelý muž zrelý pre rodinu.Muž keď miluje nepodvedie!!!!!!!!!!

mircalla
18. okt 2014

@ersim No vies, kolko poslednych razov uz bolo "poslednych"? Nema cenu to zachranovat, nikdy sa to nezmeni
Ako pise @lylkatomaskova So synom styk mat bude

terapiabachovky
18. okt 2014

@ersim dobrý deň nesúdim ani Vás ani Vášho manžela...pre niečo toto robí a ani sám nevie prečo, je to niečo silné z podvedomia a my sa až na 80% správame na základe toho, čo je v podvedomí...ak si vážite samú seba, tak urobte svoje silné rozhodnutie, držím Vám palce. Nikdy nepríde o otca váš synček, veď vy ste rozumná žena a môžete sa dohodnúť a môže ho navštevovať.

kikina84
18. okt 2014

@ersim co by som spravila ja? rozvod..na sud alimenty,striedava starostlivost (pekne pol na pol v kalendárnom mesiaci) a za týchto podmienok si určite ani syn nič nevšimne,pokiaľ budete spolu aj nadaľej dobre vychádzať.A dalšia vec..myslím ze ked synovi povies (ked bude starsi) co robil jeho otec tebe kedysi,tak ho este aj tvoj syn nakope do prdele a bude sa divit, ze si od neho neodisla uz skor..je to obycajny chrapun a suknickar..ja by som vedla takeho hovada nevedela zit a naozaj ta obdivujem..drzim palce

ersim
autor
18. okt 2014

@lylkatomaskova Stále si to snažim natľcť do hlavy, že kým je syn malý tak ,aby som urobila konečné rozhodnutie. Najľahšie by to bolo keby toľko nevyplakával, neprosil, neznášam ked príde a ako zbitý pes na mňa pozera, nevie čo povedať, len prosí, aby som to nerobila... Ale on sa nezmeni.... Bohužiaľ aj ked už rok sa trápim mám ho rada, sama netuším ako môžem ,vpodstate som vždy cítila z jeho strany veľkú lásku, ale ako vravela@terapiabachovky ja už dalej nevládzem mať podkopané sebavedomie, musím si začať vážiť samú seba... Mali by sme sa na dlhú dobu odlúčiť ,len by som chcela vedieťčo by bol schopný urobiť pre záchranu, a napokon to môžno on vzdá a znenávidi ma. :/

lylkatomaskova
18. okt 2014

@ersim Hmmm je to zrejme ťažkéé.Ale treba aj synčekovi vysvetliť a povedať pravdu tak aby to pochopil.Skus sa poradiť s detskou psychologičkou čo najskôr,

leporeloo
18. okt 2014

@ersim ahoj, chcem sa spytat, ide teda len o virtualne zabavanie sa alebo ta aj podviedol ? Priznsl sa ked ti volala ta zena? To by bolo pre mna zasadne....

maaaria3
18. okt 2014

Halooooooooo, jako tak nech malý má OTCA.... ale nemám rada, keď sa toto dáva dokopy... teba klame, to čo robí ako otec je druhá vec... nemám rada ten alibizmus, že nech má malý TATU..... veď ten vzťah je v poriadku otec dieťa, nie??? prestaňte sa schovávať za deti... kto chce, cestu si nájde... a matky, ktoré akože držia kvoli deťom... dúfam, že to robia len nevedome... lebo je to veľké klamstvo na deťoch... toto deti nepotrebujú... a každý normálny rodič to vie... deti potrebujú rodičov, nie bláznov, čo sa len naťahujú, pretože im to vlastne choro robí dobre /milujú svojho tyrana??/

ersim
autor
18. okt 2014

@leporeloo Myslím si, že keby mi nevolala, tak by vmi nič nepovedal ,lenže to s ňou chcel už ukončiť,čo ju ako ženu naštvalo a zavolala mi kým bol manžel v sprche . Tažko sa mi o tom hovori. Ked prišiel domov, vedel že mu nic ine neostava len povedat celu pravdu, ktorá ma aj tak vtedy nezaujmala. Vtedy povedal, že vživote nemal take veľke ponaučenie, ako vtedy,a že nikdy viac. s tym virtualnym podvadzanim je to tak že si vytvára na rôznich stránkach učty ,tam si vypisuje s babami, lichoti im ale asi po par minutách hned navrhne stretnutie ,dokonca posle mobilne číslo. A stále apeluje na stretnutie. Smoliar je,ale v tom, že malokto mu odpíše. Ved kto by aj sa chcel stretnuť s človekom po par písmenkach a hned stretnutie akde a kam atd ( mam heslo od jeho mailu kde mu prichádzaju upozornenia z inych stranok preto som mu vzdy vsetko nasla). Nno problem je v tom, že keby mu povedala ok stretnime sa ,on by nevahal. :( tak na mna v tých konverzáciach pôsobil. a vlastne aj co som sa docítala z mobilu ako jednu prosil o stretnutie že ju chce to bolo včera , ona odpisala zasadne nie :/

david1991
18. okt 2014

@ersim Neboj maly to bez otca zvladne, ved kontakt snim moze mat,a aj bude mat.. no nie? Co sa tyka jeho, nikdy sa nezmeni :P zalezi na tebe ci si schopna tolerovat jeho sukanie,ja osobne by som to netoreloval..

leporeloo
18. okt 2014

@ersim ja ti rozumiem. Vobec nie je take jednoduche odist od muza (akehokolvek)... Som zvedava kolko z tych hrdiniek co ti pisu ze je to jasne ako facka by odisli od muza. Ked mas zavazky a male babatko je to o dusu. Ak by som bola v podobnej situacii ja, asi by som nevahala. Je to chronicky klamar a ani odhalenie mu nezabranilo opakovat podvadzanie. Myslim ze ma nejake problemy bud z rodiny alebo neviem ale to sa musi snazit vyriesit on! Ako sa da fungovat s niekym komu nemozes ani trochu doverovat? Ak mas materialne moznosti odid to je jedina sanca ze sa pokusi o zmenu. A syna snad bude mat zaujem vidat? Nie je to lahke ale chces byt cely zivot nestastna?

sense
18. okt 2014

no ja by som od takeho chlapa odisla, ale to ze od neho odides neznamena ze ho pripravis o otca, teda ak mu nebudes branit kontaktu s nim.....a ked s nim ostanes budes trpiet a bude trpiet aj vase dieta....a este bude mat aj uzasny obraz pred ocami ako to v zivote asi chodi...chlap si robi co chce a zena trpitelka ostava...

ersim
autor
18. okt 2014

@leporeloo Dakujem ti, skôr si myslim, že doteraz mu všetko prechádzalo, mal vo mne istotu. Myslim, že sa odlúčime,chcem len vidieť ako som už písala , čoho je schopný, či to s ním zatrasie... Ale viem, že v tom prečo to robi bude niaky psychicky problem,o ktorom možno nevie...Akoby si potreboval niečo dokazovať,zdvíhať ego...Neviem, len ma trápil malinký a pocit, že sa mi zrútilo to na čom som si zakladala. Rodina v pravom slova zmysle.. Bola to moja tužba

katarinamarkova
18. okt 2014

@ersim preco si vsetci myslia ze rozchodom a koncom vztahu sa konci aj rodicovstvo jedneho z nich?
podla mna vies velmi dobre preco by si s nim nemala dalej ostavat, ale akasi laskyplna zaslepenost ti hovori, ze mas ostat pri nom, ze sa snad zmeni a svoje rozhodnutie si musis niecim racionalne vysvetlit a prave na to tvoj rozum pouzije argument: nechcem pripravit dieta o otca - znie to rozumne - ale je to totalna blbost 🙂))
musis najst iny argument, skutocne rozumny, preco s nim ostavas nadalej, napr. jednoduche, aj ked je taky a taky, tak ostavam lebo chcem.
ps: mala by si sa zamylsiet, ci skutocne chces ostat s takym muzom na vela rokov 🙂

natalym
18. okt 2014

@ersim No a možno trepnem. Skúsila si ignorovať to? Alebo urobiť niečo podobné? Som proti tomu, že keď Ty aj ja, ale............... Možno fakt to robí len z nudy, nechápem to sa má kedy nudiť? Máš ho rada?
Ja neviem ako to u Vás vyzerá, ale kvôli tomuto sa rozchádzať? Treba skúsiť riešiť príčinu a nie dôsledok. Ak sa nudí, treba mu dať viac roboty.

katwenka
18. okt 2014

moj muz s ktorym mam dve deticky chodieal na take 20-dnovky do ciech....deticky plakali ale na druhy den si ani nespomenuli a to cely cas co bol prec.myslim ze deti sa rychlo prisposobia novej situaciia aj tvoj maly si zvykne ze byva len s tebou a tatko chodi obcas za nim.hlavne bud silna.on sa nikdy nezmeni mal uz sancu a ty nie si povinna obetovat sa pre dobro rodiny.mas pravo na svoje stastie.ja stale tvrdim ze deti su spokojnejsie radsej s dvomi usmiatymi rodicmi oddelene ako spolu a v strese,slzach a hadkach.drkaj sa.

leporeloo
18. okt 2014

@natalym tak to sa mi paci, ak sa nudi, dat mu viac roboty😀

natalym
18. okt 2014

@leporeloo Však aj malé decko, keď je zlé, tak sa nudí. Inak toto mám od svojho muža, ak doma chlap niečo nemá, tak hľadá inde.

maaaria3
18. okt 2014

@ersim túžby, ach tie túžby... evidentne s manželom túžite každý po inom... ale veď dá sa aj takto žiť... ak chceš silou mocou rodinu s ním udržať, zabudni na seba ako na ženu a buď len matka... ako žena sa tu nenájdeš už, nemáš tu čo nájsť.... malý to časom začne chápať a názor si urobí sám... chceš to takto? ak áno, nepíš to sem, ži............... evidentne ti to nesedí.....

oladuna
18. okt 2014

@ersim napisala si velmi uprimny pribeh.vela zien na slovensku ma mozno podobny.aspon ked pocuvam kamaratky na slovensku ako mi hovoria o kolegoch a kolegynkach v praci ktori su zenati/vydati a aj tak podvadzaju ja zijem v britanii a ludia sa neberu napr. preto lebo partnerka otehotnela a ani ked uz maju styri deti. Manzelsvo je iba uistenie vzajomnych citov.tvoj muz nema ani potuchy co znamena pojem manzelstvo.ja som za mojim isla az do nigerie.mama mi odmietla prijst na svadbu s komentarom ze si mam zobrat cinovu rakvu lebo ziva sa stadial nevratim.sme spolu viac ako 11rokov a ked sa nam narodili dvojicky tak moja matka povedala ze moj muz je ten najlepsi na svete (napriek farbe pokozky co jej podla mna vadilo od zaciatku) a naozaj, urobi pre mna a pre deti vsetko.co tym chcem povedat je, ze ked sme este neboli spolu tak mal aj dve-tri priatelky naraz a proste si uzival.akonahle sme sa stretli tsk obaja sme hned vedeli ze sme sa nasli.tvoj muz nema ziadne sebavedomie a upevnuje si ho na internete.ako casnik asi vyhladava taketo situacie pri ktorych sa ukaze aky je on chlap.je to sebec ktory ked to robi tak vobec nemysli na to co robi svojej rodine a uz vobec mu nepali ze vsetko co v tebe a v synovi ma, moze stratit.a ked ho vykopnes tak mu to dojde.ale znova stupi do starych kolaji ked je vsetko doma honky-dory. Myslis si, ze sa zmeni? Nie.Myslis si , ze budes schopna toto podvadzanie tolerovat do konca zivota? On nikdy neprestane a ty sa budes len trapit.naco byt s takym chlapom?mozes si najst lepsieho...si mlada a teraz nie je doba ked by dieta z predchadzajuceho manzelstva bol problem. Ak mu na synovi zalezi tak styk s nim neprerusi. Ja by som takemu chlapovi nevedela odpustit lebo stale by mi pripominal svojim chovanim ako som prisla na jeho slizske chatovanie a nechutne aferky. A ze sa potom chova ako najlepsi manzel? To je len docasne lebo sa citi vinny a ked to prehrmi tak bude zasa balit nejaku naivnu zensku. To nie je o tom ze hlada to co nema doma.lebo on hlada spinavy sex a ten pocit ze ti zahyba ho vzrusuje.on sa nikdy nezmeni.ak sa rozidete a on si najde druhu, tak jej bude robit to iste, co tebe.
Zaver: ak sa citis na sustavne podozrievanie a kontrolovanie mobilu a internetovej historie tak mu odpusti.len neviem ci si potom sama sebe odpustis ze si sa nezmohla ho nechat.svoje dieta neber ako dovod na to aby si s nim zostala lebo to je iba vyhovorka. Najdi v sebe chlapske gule ktore on nema (ocividne) a kopni ho kam sa patri.

ivuska6
18. okt 2014

vies co si mala spravit alebo sprav zaregistruj sa tam kde si pise a na jeho nik mu napis ako osoba ktoru nepozna nepriznaj sa spisania ze si to ty a rozpravaj sa snim nech ti povie o manzelke a mozno aj na rande ta pozve stretnite sa a potom konaj zistis ci ozaj chodi kade tade alebo len velkeho cava hra cez internet

natalym
18. okt 2014

@ivuska6 som si to predstavila až po tajné stretnutie na hotelovej izbe. 😀

sosovica
18. okt 2014

Ani ja som nechcela dieta pripravit o oca len som pochopila ze byt s clovekom ktory nas naozaj nelubi je nieco tak hrozne co by nicilo mna.Mam sa hrat ze je vsetko v poriadku? Dieta nieje hlupe ale citi ma city a pocity.Casom som zistila ze to bola najlepsia volba nebyt s ocom dietata len preto ze je to jej biologicky otec.Mame druheho tatina ktory nas skutocne lubi a dava jej viac ako biologicky otec.Fieta sa moze dalej stetavat zo svojim ocom nikdy mu v tom nebran (u nas to nieje lebo vyse pol roka sa nezaujima) ma pravo byt s ocom ale ostavat s niekym len preto ze je to biologicky otec nema cenu ;) Veľa šťastia