Nechcem sa rozvádzať

lindavista
22. aug 2015

Ahojte žienky alebo muži, potrebujem pomôcť. Sme manželia 8 rokov máme 3 deti, dcérka 8 rokov, syn 3 roky a posledná dcerka 3 mesiace. Môj manžel si pred 4 mesiacmi našiel milenku a zostal s ňou. Jeho milenka bola vydatá, ale ich manželstvo na 2 pojednávani hneď rozviedli. No a môj manžel už začal aj on spomínať rozvod, lebo jeho milenka nechce chodit so ženatým mužom. nech sú spolu, prajem im to, ale ja sa ale nechcem dať rozviesť absolútne! Ja mám 3 maličké deti a nechcem aby vyrastali v rozvedenej rodine! Sme teraz 4 mesiace od seba, nebývame spolu, ja som sa aj s detmi odstahovala do Rakúska. Ale potrebujem všetky typy, triky, rady ktore by mi pomoholi. Ja viem ze manzel nepride, ze zostane s milenkou, ale bojim sa toho ze bude aj ona na neho tlacit aby sa rozviedol!!!! PROSÍM VÁS, VY KTORÝ TO MÁTE ZA SEBOU, pomozte mi co by som mohla pouzit aby nás nerozviedli. Co robit, ako sa chovat, na koho sa obratit. Viac hlav, viac rozumu. Ja som prezivala rozvod mojich rodicov strasne zle, mala som z toho traumu a depresie veľmi dlho. Presne kvoli tomuto nechcem aby nieco podobne prezivali moje deti!!! Ja svoje deti nadovsetko milujem, odchodom ich otca som im vytvorila prekrasny novy domov, venujem sa im celý deň, hráme sa, kreslíme... atď. Aby to zvládli ľahšie. Ale bojím sa ak by sme sa rozviedli, tak by sa im mohlo stať to čo mne keď som bola malé dievčatko vtedy ako moja dcérka teraz. Pomozte, poradte prosim. Ďakujem

moni244
22. aug 2015

@lindavista a nie je to iste? Rozvod, nerozvod, aj tak otec s nimi nebude, bude mat svoj druhy zivot, mozno casom dalsie deti, ako ich chces pred tymto ochranit?

lindavista
autor
22. aug 2015

je to to iste, to je pravda ale ved moze mat druhy zivot a aj druhe deti bez toho aby sa so mnou rozvadzal

pribinak
22. aug 2015

Ked sa on raz bude chcieť rozviesť, tak sa s tebou jednoducho rozvedie. Zachovajú si chladnú hlavu a pozbieraj sebaúctu, aký zmysel ma predlžovať agóniu?

Ved tie deti nie sú padnuté na hlavu, otec s nimi nežije, tak co vlastne chces zachraňovať

Aký ma zmysel mat muža len na papiery? Ked reálne je s inou

moni244
22. aug 2015

@lindavista a aky das priklad detom, ze ich matka je vydata na paperi dajme tomu 20 rokov a otec si zije na divoko s druhou partnerkou a deti? To ze ste isli od seba, mohlo byt pre deti traumatizujuce, nie rozvod, to uz je len formalita, ked sa dvaja dohodnu

hradnapani
22. aug 2015

@lindavista tak ja som osobne zazila tento pripad, ze sa partnerka nechcela rozviest a poviem ti pravdu: nevyhras. Ak bude on trvat na rozvode, tak vas rozvedu. Bude to trvat dlho, predlho, ale jedneho dna vas rozvedu, aj ked sa postavis na hlavu. A vsetci kompletne zazijete taku traumu, ze prekona aj tvoje zazitky z detstva. Ako uz bolo spomenute: pozbieraj sebauctu a s partnerom seriozne komunikujte, s co najvacsim ohladom na deti. Ak to zvladnete inteligentne a slusne vy dvaja dospeli, deti traumu urcite nezaziju. Mozno by si mala zvazit podporu psychologa, mozno najprv pre seba, aby si sa vyrovnala s vlastnou traumou a s jeho pomocou zvladnete aj rozvod.
A teda tiez nerozumiem, v akej to iluzii chces drzat deti. Bude to len formalne, papierove manzelstvo, ktore im do zivota nic neda...

lindavista
autor
22. aug 2015

@hradnapani ako dlho to trvalo ?

hradnapani
22. aug 2015

@lindavista takmer desat rokov. Ak ta to potesilo, tak sa z toho moc netes. Deti, ktore z tohto manzelstva vzisli to znasali mimoriadne zle a ja ich fakt lutujem. Toto naozaj nikomu neprajem.

jeennyv
22. aug 2015

@lindavista Aky ma vyznam byt v manzelstve, ak nezijete spolu, ty dokonca zijes s detmi v rakusku...podla mna tvoja trauma nie je z toho, ze sa rodicia rozviedli, ale ze zili o seba, resp sa rozisli ludsky a emocionalne.....rozvod je len pravne a prakticke riesenie, je to len pomenovanie isteho pravneho aktu...odchod od rodiny je ten emocionalny spustac a ta podstata....ak nechces, aby deti prezivali to co ty, ries problemy prakticky a s rozvahou, tak ako ste prakticky vyriesili odchod od seba, tak pories aj rozvod a uvedenie deti do obrazu o situacii...ved nezijete spolu to je aktualny stav teba a tvojich deti a je to tak pred rozvodom ci bude to tak po nom....pre zainteresovanych su horsie rozvodove natahovacky a prieky ako rychly a cisty proces....

pribinak
22. aug 2015

Ak ho pri tebe neudržali ani deti, hlavne ani to novonarodené, ty sama by si mala iniciovať rozvod a nie snažiť sa zachrániť to co uz de facto neexistuje

Chces chrániť deti, ich city, tak sa potom drž zdravého rozumu a urobte to rýchlo s co najmenším cirkusom, lebo ak máš nejakú traumu z detstva, akurát si pootvaras staré rany a skončíš na nejakých liekoch

Držím palce

sardinka32
22. aug 2015

@lindavista Praveze ked od Vas odide teraz, kym su deti malicke, tak to proste budu tak brat, ze maju otca, ale s nimi (uz) nebyva. Co tym ziskas, ze sa to od niekoho cudzieho dozvedia alebo im to samym dojde neskor? Si myslis, ze to pre nich nebude trauma? Bude, lebo potom budu nahnevani este aj na Teba, ze si im klamala...resp. ako si Ta budu vazit, ked sa dozvedia, ze tolerujes ich otcovi milenku? Snad si nemyslis, ze chlap, ktory Ta uz nemiluje a nechce s Tebou ostat, zostane s Tebou v manzelstve dalsich co ja viem 15 rokov...ci kedy by si im to chcela akoze povedat? Aj dospelych mrzi, ked sa rodicia rozvadzaju...nielen deti. Zbytocne toto riesis, skor rozmyslaj nad praktickymi vecami okolo rozvodu a nad tym, ako to teraz vysvetlis tej osemrocnej.
A preco pouzivas dva nicky? Vsak Ty si karolina77.

ukulela
22. aug 2015

@lindavista a ako si to predstavujes ze deti si myslia, ze je vsetko OK, mama a oco su manzelia, len byvame v inej krajine a tato pride raz za mesiac na vikend??? a detiako dospele zistia, ze maju inych surodencov niekde inde???
(inac - velmi sa to ponasa na pripad z MK - kde chlap opustil zenu v 8mom mesiaci pre milenku - sedi vek deti a aj milenka, co sa rozviedla supom s dvoma detmi .....nie si to ty, karolina?)

ammellia
22. aug 2015

Vsetko bolo povedane. Ak sa vami raz nezije, pre deti je to o tom istom. Moji svokrovci sa rozviedli asi po 15 rokoch odlucenia. Konecne vsetkym odlahlo. Neotalaj, suhlas s rozvodom, udrzujte korektne vztahy. To bude pre deti najlepsie

sissy27
22. aug 2015

@lindavista akože načo ti je status "som vydatá za pána X" keď pán X má hlboko v prdeli a nežije s vami ale s druhou? a ešte aj ty si sa s deťmi odsťahovala do nového, predpokladám, že aspoň tie dve staršie postrehli zmenú prostredia aj počet ľudí v domácnosti...
čo budeš mať z toho, že na papieri budeš vydatá, keď on bude mať nový život s novou rodinou? na tvojom mieste práve naopak - trvám na rozvode, na výživnom a na stretávaní otca s deťmi...

lindavista
autor
22. aug 2015

ano mate pravdu, to bude urcite lepsie. budem suhlasit s rozvodom, ja som len v kutiku duse dufala ze ak sa nerozvediem tak by mohlo sa vsetko zase vratit

janka0276
22. aug 2015

@lindavista TY si tu už písala pod iným nickom,alebo v iných príspevkoch nie ? Alebo je to taká náhoda a taký istý prípad ???? SA Ti čudujem, že sa brániš rozvodu, tak ako sa na Teba vykašlal, to by spravil málokto, nestojíš mu za nič, ja sama v tvojom prípade by som bola iniciátorom rozvodu a nie sa mu brániť

lindavista
autor
22. aug 2015

@janka0276 áno písala

janka0276
22. aug 2015

tak dobre si pamätám, máš na viac, isto sa nájde niekto kto Ťa bude mať rád aj s detičkami a nie takýto hajzel

hradnapani
22. aug 2015

@lindavista pozri, vzhladom na to, co si prezila, mas pravo na rozne reakcie, aj tie iracionalne. Ale je fakt ten, ze hlavou proti muru sa nikdy nevyriesilo nic k dobremu - je to vitazstvo tazko vybojovane, s vela obetami. A stale je tu mozno este malinka moznost, ze sa muz spamata, ono tie rozvodove pojednavania nie su nejaka malina. (teda pokial tam nepridete na prve jednanie s tym, ze obaja uplne suhlasite s rozvodom a vsetko mate uz dohodnute). Aj sudca vam moze este nariadit nejake sedenia v manzelskej poradni (lebo mate tri deti a posledne je este uplne cerstve). Prajem vela sily a spravnych rozhodnuti.

lindavista
autor
22. aug 2015

dakujem Vam vsetkym za odpovede

sardinka32
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea7
22. aug 2015

@lindavista viem, že máš toho teraz vyše hlavy, ale bolo by dobré, aby si kontaktovala psychológa, lebo si sa dostala do stavu, kedy sa snažíš klamať sama seba a nedokážeš prijať a spracovať v sebe negatívne skutočnosti. Chápem, že to nie je ľahké zmieriť sa s tým, ale zbytočne sa oberáš o energiu ma nesprávnych miestach.

borkavan
22. aug 2015

@lindavista skús si spomenúť čo teba zruinovalo, ked sa vaši rozvádzali a keby došlo k rozvodu, vyvaruj sa toho. Alebo si daj čas a ked sa dovtedy nevráti, daj na rozvod potichu, v zastúpení teba a ty ani nechoj na súd a deti nech nevypovedajú. majú na to právo.

mircalla
22. aug 2015

ach jaj, opat ziadna sebaucta ani rozum..to sa ani neda inak komentovay

radsej_knihu
22. aug 2015

Povedz mu, ze s takym hnupom zit nechces, s rozvodom suhlasis a podas navrh o striedavu starostlivost. 2 tyzdne ty, 2 tyzdne on. By ma zaujimalo, ako dlho vydrzi milenka starat sa o jeho 3 deti.

bluff
23. aug 2015

Zas ďalšia vymyslená tema.

maslenka47
23. aug 2015

@lindavista ak sa bude chciet vratit, tak sa vrati. Ci uz kvoli tebe, alebo kvoli detom. Rozhodne nie kvoli papieru, ktory prenho evidentne uz nic neznamena.

@radsej_knihu jasne, a najviac si to odskacu prave tie deti. Ty si fakt radsej zober knihu a nemaj deti, rodicov, ktori pouzivaju deti ako zbran proti byvalemu partnerovi, je uz dost aj bez teba 😝

sense
23. aug 2015

Detom j3 jedno ci su rodicia rozvedeni, alebo nie ci ziju v manzelstve al. Na divoko co ale detom jedno nie je ked je doma len jeden rodic...a cim dlhsie rozvodove tahanice budu trvat tym horsie pre deti....takze z lasky ku detom a k vlastnej sebaucte by som s rozvodom suhlasila a snazila sa o to aby rozvod prebehol sice tak ako ma ale co najviac kludne....

Deti uz teraz vnimaju ze otec tam nie je a ze s avmi nebyva....

alicka850
23. aug 2015

Z tvojho prispevku citim,ze ti tak trochu ide o majetok. Inak si neviem vysvetlit,aky je rozdiel c si zanho vydata a nezijete spolu,alebo ste rozvedeni a nezijete spolu.