Budem sa rozvádzať

sanne
4. jan 2011

S manželom sme spolu už 1,5r.Máme spolu syna.Všetko bolo v poriadku až dovtedy,kým si nenašiel ´lepšiu´ ako som ja..Kedže máme spolu na poli byt každý deň sa musím prizerať ako chodí neskoro domov,že si mňa a syna vobec nevšíma,...čo je najhoršie neviem prečo mi to urobil...A ešte aby toho nebolo veľa tak moj manžel čaká so svojou ´milenkou´ dieťa!Tá milenka BOLA kedysi moja dobrá kamarátka...Ešte som dovtedy rozmyšlala,že sa s ním porozprávam a že mu odpustím...Ale ked mi tak ublížil,zahambil a ponížil som na 100˝percent sa s ním musím rozviesť!A svojho syna si vychovám aj sama....

grettka
4. jan 2011

prekusni este na chvilku hrdost a porozpravaj sa s nim... nevyhrazaj sa hned rozvodom, ale skus sa s nim normalne, pokojne porozpravat..(viem, ze pokojne to asi nepojde, ja by som vrela ako sopka) ... Nenavrhuj riesenie v podobe rozvodu hned ty.. ja viem, my zeny sme hrde, ale nechaj ho trochu "potit" a spytaj sa, ake riesenie tejto situacie navrhuje on. Je velmi jednoduche povedat vetu "rozvadzam sa s tebou, lebo si zradil", mozno prave na to caka, ze to "vyriesis" zanho... Nechaj teda, nech sa aj on vyjadri... inak treba zistit, preco vlastne isiel za inou zenou.. ako sa vravi, bez vetra sa ani listok nepohne... tak nech ti povie, preco to urobil...Neulahcuj mu to.. teraz je najdolezitejsie, aby netrpel vas syncek.. a hlavne, to, ci by si manzelovi chcela odpustit, si musis v hlave zrovnat sama... Neurob unahleny krok, tazko sa taketo situacie riesia s chladnou hlavou, ale tu ani krik, ani vycitky, ani "cirkus" nepomoze...
Pripadne ak potrebujes, obrat sa na centrum psychologickeho poradenstva, v mestach maju poradne a venuju sa aj partnerskym problemom, a poskytuju bezplatnu pomoc.. alebo sa porad s niekym komu doverujes.
Drzim palce

peppapig
4. jan 2011

@sanne je mi to lito, ze jsi v takove situaci. Ja teda neveru neuznavam. Nikdy jsme nebyla v podobne situaci, ale kdyby k tomu prislo, resila bych to nejspis radikalne. Promluva a cekani na muze, ktery ceka dalsi dite s jinou zenou, to uz je trosku silna kava, samotnou by me zajimalo, jak by tuhle situaci resil psycholog 😒
Proc myslis, ze utekl k ni zene, myslis, ze se lekl rodinneho zivota ci povinnosti?
Drz se

sanne
autor
4. jan 2011

@peppapig Dakujem ..Ved prave neviem ved ak by sa zlakol starosti aj oklo maleho preco by mal zase s druhou cakal dieta?

grettka
4. jan 2011

sanne, mozno to dieta s druhou neplanoval, ale "prihodilo sa".... alebo to "vyriesila" takto ona sama, v domneni, ze si ho priputa, ale to su vsetko len domienky....Pozri, ak sa nedokazal postarat a zaujimat o vase spolocne dieta, tak zrazu z neho bude dokonaly otecko? no tomu by som velmi neverila... moze sa stat, ze ho to prestane bavit po case tiez....

peppapig, psycholog taketo situacie neriesi doslovne, ale pomaha klientovi sa len zorientovat vo vlastnych myslienkach a rozhodnutiach

danielik79
4. jan 2011

@sanne ja som sa tiež v takéjto situácii našťastie ešte nebola ale grettka ti radí dobre ved v takéjto situácii je najlepšie si zachovať chladnú hlavu.Ja by som sa porozprávala s nima dvoma s každým zvlášť a informovala by som o téjto situacii aj jeho rodičou aby vedeli ako si ho vychvali .

sanne
autor
4. jan 2011

@danielik79 chapem Ta ale ja uz ho nemilujem to je to...predsa s nim nebudem aj napriek tomu nie? Mozno si najdem po case priatela ktory bude lubit mna aj maleho...To nemá zmysel sa s nim zhovarat...Urcite dobre vedel co robi...A ked nie tak si to mal dobre rozmysliet

grettka
4. jan 2011

... tak mozno ho rodicia vychovali dobre, ale to nie je vsetko...clovek je tvor svojsky a tvrdohlavy 😀 ...
Ten chlap je dospely, a za svoje konanie musi niest zodpovednost sam.. tu uz rodicia vela nezmozu.. 😉 ak je niekto nezodpovedny od svojej podstaty, nepomoze mu ani "polepsovna" ani rodicovska vychova...
Akurat, ze by som v pripade rozvodu bola potvora a ziadala pekne mastne vyzivne... ale to uz zachadzam do buducnosti...
teraz si to sanne musi sama v sebe vyriesit...

danielik79
4. jan 2011

@sanne ak sa môžem opýtať kolko ste spolu žili kým ste sa vzali .Ja som sa z mm vláčila skoro 8 rokov nevravím že to medzi nami počas tej doby nezaškrípalo ale teraz sme spolu už 7 rokou a aj suseda robila mi trocha škrty ked nadbiehala manželovi ale ked som jéj poriadne vynadala a riešila to aj moja svokra /od vtedy sa zo susedou ani nebavým /už le kôli malému by som sa trocha pokúsila aj ked ho už nelúbiš .Vieš somej matke s bábom sa ťažko žije viem to lebo máme to v rodine aj ona sa pokúsila naisť chlapa ale skôr ju využíval on ako ona jeho.Ja by mu dávala častejšie malého nech si ho užije aj on nielem ty si s ním a nie aby ho nosil ku svokre alebo k nej odsledovala by som si to.

grettka
4. jan 2011

sanne, ak ho nelubis, tak potom fakt nie je co riesit... si vlastne rozhodnuta....
ale nezhod to zo stola s tym, ze vedel, co robi... je velmi jednoduche povedat, ze vedel co robi...a tym to hasne.... ja by som trvala na vysvetleni....nech sa pekne zodpoveda a vysvetli preco to urobil... 😠 mas pravo to vediet...

sanne
autor
4. jan 2011

@danielik79 pol roka sme spolu randili hned svadba 😠 aj to bola chyba!

sanne
autor
4. jan 2011

@grettka ako ho mam prinutit aby mi povedal,že prečo?

danielik79
4. jan 2011

@sanne tak to je chyba. 😅 Prinútiť ho môžeš tak že si ho vystriehneš a bez hádky sa sním porozprávaš.

sanne
autor
4. jan 2011

@danielik79 pokúsim sa no neviem....ved ani teraz nie je doma... 🙄 🙄

danielik79
4. jan 2011

@sanne no je len škoda že ste to neriešili vtedy ked si to zistila.

sanne
autor
5. jan 2011

@grettka
@danielik79 Baby to nemá cenu dnes ráno som sa s ním začala baviť..spytala som sa,že prečo mi to urobil...a on nato,že chce podat a o rozvod a či s ním suhlásim....idiot 😠 som zvedavá či mu to vydrží či nenechá aj tú svoju druhu milu !

danielik79
5. jan 2011

@sanne bud si istá že ked podviedol teba podvedie aj ju alebo inými slovami božie mliny melú pomaly ale isto a informuj pre istotu aj svokrovcov aby dobre vedeli čo vychovali za hajzla.A v žiadnom prípa

grettka
5. jan 2011

tak sanne, tymto je vsetko jasne.. on skratka nevie, co chce... mysli si, ze inde to bude lepsie.. "ked je koze dobre, ide na lad tancovat" sa hovori...tak nech sa pekne posmyka..
Drzim ti palce.. nepomoze ti nic ine, len to uz brat s nadhladom, ale nezabudni si pytat poriadne mastne alimenty..ked to dobabral, tak nech aspon plati..

danielik79
5. jan 2011

@sanne nedokončila som malý ma zrušil .Chcela som že v žiadnom prípade sa nesťahuj už len kôli malému on musí ustúpiť hajzel jeden.

claudica
5. jan 2011

@sanne Ahoj, tak to ako sa zachoval, svedčí o jeho charaktere, je to zbabelec, teda aspoň podľa mňa. Keď toľko nemá v sebe, aby Ti vysvetlil svoje konanie.... niet o čom. A tak ako sa zachoval k Tebe, sa zachová aj k ďalšej. Je to len môj názor. Myslím si, že nemáš veľmi čo ľutovať, keby to nebola táto dotyčná, možno by to časom bola nejaká iná.... proste mám pocit, že pred niečím uteká. Najskôr asi pred zodpovednosťou...
A so svokrovcami a ani nikým ďalším by som tieto veci neriešila. Je to problém vás dvoch a je len na vás, ako ho poriešite.
Každopádne držím palce, aby to celé bolo pre teba a tvoje dieťa čo najmenej bolestivé. Čas veľa porieši. Určite postretneš v živote niekoho, kto si ťa bude vážiť a bude milovať teba aj tvoje dieťa. Prajem ti to. 😉

sanne
autor
5. jan 2011

@claudica Dakujem za komentar.Aj ja si myslim,ze svokrovcov tam budeme zbytocne tahat...Dnes mi povedal,že poda o rozvod tak aspon usetrim 66e za kolky a nemusim platit pravnicke za spis...spravi to ON 😠 Som rozhodnutá a je aj on...Dúfam,že si ma nájde dáky mili cloviecik co bude lubit Bena aj mna 😉 Musim sa s tym zmierit,že budem teraz sama s malým...A do svadby sme sa taky mlady nemali ani pustat 🙄 ved len pred svadbou som ho poznala pol roka hned nato svadba ...tá nam vydrzala rok a pol 🙄

misinn
5. jan 2011

@sanne brali ste sa preto lebo si bola tehotna ze? lebo mi tiez....mne sice syncek zomrel mesiac po porode, no aspon nemame take problemy ako mas ty... teda aj my sa vieme riadne pohadat, ale nastastie ma nepodvadza.. to je to riziko ked sa dvaja beru a ani sa nepoznaju... moj muz bol tiez iny pred tym nez sme sa vzali. az po case ukazal svoje zle stranky. ale napriek tomu sa lubime, aj ked vie byt niekedy naozaj hnusny.

sanne
autor
5. jan 2011

@misinn áno kvoli tomu...tak to mozes bohu dakovat ,ze ste spolu a mate sa radi 🙂

misinn
5. jan 2011

@sanne tak ale clovek nikdy nevie, niekedy som uz mala take stavy ze by mi bolo lepsie samej...on je uplne iny ked sa hneva, on vie byt strasne hnusny ale ked je v klude tak je z neho ina osoba..uplne skvela..
a ked sa rozvediete pojdes byvat k rodicom? uz si im o tom hovorila?

sanne
autor
5. jan 2011

@misinn vedia o tom...nie máme spoloč.byt ...rodičia zaplatia polku za byt a bude moj ...+ mi budu prispievat na najom a na skolu(studujem vysoku) 😉 a potom sa musim postavit sama na vlastne nohy 🙂

misinn
5. jan 2011

@sanne no pekne budes to mat chvilku tazke, ale drzim palce 🙂

sanne
autor
5. jan 2011

@misinn Dakujem hlavne dokončiť VS a potom možno pojdem byvat za sestrou do UK 🙂 Ale to je ešte daleká buducnost

ela2710
5. jan 2011

@sanne ahoj, no ziadne rozpravanie tu asi nepomoze, ved baby on caka dieta s inou zenou, ta tvoja byvala kamoska musi byt dobra spina, juj moja je mi to luto, a hlavne vasho synceka, ak raz odpustis neveru priprav sa, ze to spravi znovu....ved tu ide o tvoj zivot, kukni sa je tu jedno forum kde zeny dodnes lutuju, ze sa nerozviedli skor, a ostavali s nevernymi chlapmi len kvoli detom, ktorym mimochodom ublizuje najviac to, ze sa rodicia hadaju, a ze je ocko stale prec. No ked uz caka s inou dieta, podla mna nie je o com.

sanne
autor
5. jan 2011

@ela2710 Tak tak.... ja proste neveru neodpustim a este prilial olej do ohna tym,ze cakam smojou uz byvalou naj kamaratkou dieta to je moc.... 😖 on sa chce somnou rozviest aj ja s nim 🙂 Budem mat krajsi zivot ja a hlavne maly...a myslim si,že ani s milenkou nezostane dlho pochybujem..je to zbabelec....Ja dokoncim Vs a zacne odznova🙂

danielik79
5. jan 2011

@sanee tak tento rok toho bude dosť na teba ale držím vam palčeky aby si vysúdila od neho riadne výživné.

ela2710
5. jan 2011

@sanne presne tak a co studujes? ja este rok do matury a potom sa chystam bud na rodinne pravo alebo psychlogiu...sranda je, ze ale studujem obchod a podnikanie len dako k tomu nemam ziaden vztah, ale maturita je dolezita, tak to uz dako dotapkam 🙂