Nechcem sa rozvádzať

lindavista
22. aug 2015

Ahojte žienky alebo muži, potrebujem pomôcť. Sme manželia 8 rokov máme 3 deti, dcérka 8 rokov, syn 3 roky a posledná dcerka 3 mesiace. Môj manžel si pred 4 mesiacmi našiel milenku a zostal s ňou. Jeho milenka bola vydatá, ale ich manželstvo na 2 pojednávani hneď rozviedli. No a môj manžel už začal aj on spomínať rozvod, lebo jeho milenka nechce chodit so ženatým mužom. nech sú spolu, prajem im to, ale ja sa ale nechcem dať rozviesť absolútne! Ja mám 3 maličké deti a nechcem aby vyrastali v rozvedenej rodine! Sme teraz 4 mesiace od seba, nebývame spolu, ja som sa aj s detmi odstahovala do Rakúska. Ale potrebujem všetky typy, triky, rady ktore by mi pomoholi. Ja viem ze manzel nepride, ze zostane s milenkou, ale bojim sa toho ze bude aj ona na neho tlacit aby sa rozviedol!!!! PROSÍM VÁS, VY KTORÝ TO MÁTE ZA SEBOU, pomozte mi co by som mohla pouzit aby nás nerozviedli. Co robit, ako sa chovat, na koho sa obratit. Viac hlav, viac rozumu. Ja som prezivala rozvod mojich rodicov strasne zle, mala som z toho traumu a depresie veľmi dlho. Presne kvoli tomuto nechcem aby nieco podobne prezivali moje deti!!! Ja svoje deti nadovsetko milujem, odchodom ich otca som im vytvorila prekrasny novy domov, venujem sa im celý deň, hráme sa, kreslíme... atď. Aby to zvládli ľahšie. Ale bojím sa ak by sme sa rozviedli, tak by sa im mohlo stať to čo mne keď som bola malé dievčatko vtedy ako moja dcérka teraz. Pomozte, poradte prosim. Ďakujem

timea7
23. aug 2015

@sheldonc sorry, ale to, či jej jedno dieťa nestačilo, je strašne sprostý koment....

sasa1310
23. aug 2015

@lindavista odpovedám na tvoj príspevok z dneška z 10.38
Ak sa cítiš unavená, hneď ako prvé by som riešila toto. Buď by som sa s ním dohodla, nech si bráva deti každý druhý víkend, hoc aj k milenke, alebo by som to dala na súd, nech si chlapec povinne berie svoje deti namiesto toho, aby si užíval na kávičkách alebo diskotékach.
On je tiež otec a je povinný byť aj on s nimi. Ty sa vschop, neplač do vankúša a buď sebec a sprav to, čo je pre teba teraz najvhodnejšie. Rozviesť sa, napariť mu mastné výživné a nech má každý druhý víkend všetky deti, nech vie, že aj keď sa rozviedol, stále má svoje 3 záväzky. Lebo takto si "potrestaná" len ty.
V momente by som mu ich zbalila na ďalší víkend a nech sa stará. A pomôžeš aj deťom, aspoň budú s otcom

lindavista
autor
23. aug 2015

Prenajala som si tu byt, mam narok na matersku a pridavky lebo som tu pracovala. 2 deti starsie mam uz zverene do svojej starostlivosti a aj urcene vyzivne, najmladsiu este nie lebo sa narodila v Rakusku a musela som cakat na slovensky rodny list. V septembri mame sud o najmladsiu dceru. Manzel ma starsie deti kazdy druhy vikend. Teraz sa vyjadril tak ze nechce deti ani kazdy druhy vikend. Ze ich nechce vobec. Ak mate este otazky smelo sa pytajte!

timea7
23. aug 2015

@sasa1310 keď urobí to, čo jej radíš, budú potrestané ešte aj deti ....vidieť otca, ako si hrkúta s novým objavom - to potrebujú asi zo všetkého najmenej. Nikto na svete ho nedonúti brať si deti, ak on sám nebude chcieť, ani žiadny súd. A deti by to mohli brať tak, že sa otec na ne vykašlal, išiel za inou ženou, ktorá má deti a mama sa ich tiež chce zbaviť aspoň na dva dni, tak ich posiela k otcovi. Ak chce byť s deťmi, nech je v ich byte (ja by som s maličkou išla preč), nech ich vezme do ZOO, cukrárne, na výlet, ale nie na dva dni k sebe, ešte zatiaľ nie.

peneloppe
23. aug 2015

@lindavista

Takze on ich uz nechce ani len na vikend a ty sa stale nechces rozviest. Toto naozaj nechapem.

maciatkolulu
23. aug 2015

@sasa1310 zial ziaden sud ti nemoze dat prikazom si bravat deti, bud to chce, alebo nie. Ak nie, tak ho nikto nedonuti. Inak vacsina zien si skor zoberie do hlavky a just ti nedam deti a myslia si ako sa otecko umara smutkom za detmi, opak byva skutocnostou. Matky maju deti na krku a oteckovia si uzivaju. Takze prikazmi, ze si musis deti zobrat podla mna nepochodi, skor, deti ta potrebuju vezmi si ich k sebe na par hodin, dni. Skusit to moze, aleked sa rozhodne ich nezobrat, nic nezmoze. Hlavne mu nebranit, tym nic nedosiahne.

sasa1310
23. aug 2015

@lindavista tak by som mu to prikázala súdom, nech si deti berie. Ono sa to dá. Normálne ho sociálka predvolá, aby si deti išiel zobrať a on musí. Kua čo je toto za chlapa??? 3 deti má, žije s nimi od malička a stretne nejakú pipku a čo na ne zabudne? Ja toto nepochopím. To mu vôbec nechýbajú?? Čo oni s tým majú preboha?

sasa1310
23. aug 2015

@maciatkolulu sociálka mu pošle predvolanie a on musí. Aj to sa dá..

timea7
23. aug 2015

@lindavista tak to som v šoku!!! A o takéhoto idiota ty stojíš? S takýmto kreténom, ktorý nestojí ani o svoje deti, ty chceš byť vydatá?!?! Môžeš napísať jeden jediný rozumný dôvod? Ani keby prišiel po kolenách, ak sa vzdá vlastných detí, u mňa by skončil navždy.

timea7
23. aug 2015

@sasa1310 myslíš, že tie deti budú s ním šťastné, keď si ich bude "musieť" vziať?

sasa1310
23. aug 2015

@timea7 neviem či šťastné, či sú šťastné všetky deti rozvedených rodín, ale majú plnohodnotné právo byť so svojím otcom či on chce alebo nie. A tie malé (3 roky a 3 mesačné) si myslím, že to tak nevnímajú.
Blízka kamarátka tak spravila. Nesrala sa s ním. Nakúpila postieľku všetko, to mu šľahla do bytu a chlap so svojou milenkou sa stará každý druhý víkend o jeho deti. A to malý mal polroka. A deti z toho traumu nemajú. Vedia, že každý druhý víkend sú s ním a s tou jeho. Akurát tá je z toho na prášky. Čakala, že si bude užívať jeho aj s jeho prachmi.
A ja by som v takomto prípade spravila to isté.

timea7
23. aug 2015

@sasa1310 deti majú právo, ale otec aj keď má povinnosť, tak bude mať milión výhovoriek, potvrdení od lekára, ak bude chcieť. Ak sa starať chce, je to OK, ale on NEMÁ záujem sa so svojími deťmi stretávať. Určite by som im neurobila to, že by som ich trepala k otcovi, len aby som so mohla oddýchnuť a povedať, že on si nebude behať po kávičkách a výletoch a ja sama s tromi deťmi....žena v takýchto prípadoch bohužiaľ vždy ťahá za kratší koniec. Nemala by som doma kľud, keby som vedela, že sú u neho trpené. A že je vyčerpaná? No keď sa nájdu peniaze na podnájom v Rakúsku, tak sa nájdu aj na opatrovateľku, pani na výpomoc. na SK.

maciatkolulu
23. aug 2015

@sasa1310 tak to pocujem 1.x, ze niekto moze donutit si brat deti nasilu. Ja neviem, ale mne sa nedarilo byvaleho zohnat aj par mesiacov k detom ;-D a co ako socialka uvedie, ste otec, ste povinny. Nuz, vsak nech to skusi.... hoci si neviem predstavit ako by to vyzeralo v realy. A najma clovek, ktory nechce byt a nema zaujem si neviem tiez predstavit ako by plnohodnotne travil cas s detmi. Asi by s nimi nebehal po ihrisku, zoo a pod. Nuz nepoznam ziaden zakon, kt.by donutil utekajuceho rodica sa starat, teda okrem vyzivovacej povinnosti, ta jedina je povinna zakonne a je aj sankciovana pre neplnenie, ta druha, ako starostlivost je povinnost moralna, zial nie je mozne ju vynutit a ani sankciovat. To by vsetky slobodne, rozvedene si mohli vynucovat, ale zial to nejde. Lebo cloveka naozaj nemozes donutit byt rodicom ak sam nechce.

timea7
23. aug 2015

@maciatkolulu presne tak, donútiť ho nedonúti nikto.

sasa1310
23. aug 2015

@timea7 a prečo by mali byť deti s opatrovateľkou, keď majú otca? Otec zostane vždy otcom či sa rozvedie alebo nie.

sasa1310
23. aug 2015

@maciatkolulu ale dá sa. Stačí povedať, že nemáš kde dať deti, potrebuješ ísť trebárs do nemocnice, k lekárovi a pošleš sociálke predvolanie nech sa otec postará a že nemá záujem. A jeho sociálka predvolá

timea7
23. aug 2015

@lindavista usporiadaj si svoj život, toho debila z neho vyčiarkni, možno ti únik do Rakúska pomohol psychicky, ale je čas sa vrátiť, staršie dieťa pôjde zrejme do školy, nevláč deti ako mačence, nájdi si pani na výpomoc, podaj o rozvod, čím skôr to budeš mať všetko za sebou, tým skôr sa ti bude ľahšie dýchať.

maciatkolulu
23. aug 2015

@sasa1310 sorry, ale ak ta jeho miluje chlapa, tak raz za dva tyzdne vydrzi jeho deti s prveho manzelstva. Len trochu nechapem matku, ktora necha polrocne dieta. Mam tri a v zivote by som to neurobila. A zjavne len kvoli pomste, aby sa trapili a naozaj ver tomu, ze nikto nemoze nikomu nasilu nastahovat postielku aj s inymi vecami do bytu a donutit sa starat o dieta a toboz tak malicke. S tym museli suhlasit. Sama mam deti z prveho manzelstva a u svojho otca zacali prespavat aj s tou "jeho" az po par rokoch. Neviem, co by som tym dosiahla, keby somnho donutila nejakym natlakom si ich bravat nasilu. Aby boli hnusni na moje deti, lebo donutenim asi neziskas naklonnost a radostnu atmosferu.

timea7
23. aug 2015

@sasa1310 a on sa nedostaví...zoženie si igelitku ospravedlnení od lekára, čo sa s tým vyrieši? Prípadne bude v zahraničí, pochop konečne, že on o tie deti nestojí, momentálne nezapadajú do jeho života. A aby ich matka využívala ako nástroj pomsty....z toho bude kto profitovať? Ak ich nechce, nemá záujem sa s nimi stretať, ako zakladateľka témy píše, stačí, ako príde po ne pod vplyvom alkoholu a nedá mu ich sama. Pozeraj sa na to už konečne reálne. Na SK je problém, aby rodič na deti vôbec platil, aby neplatil výživné 30 eur mesačne, ak má príjem 1600, ale priznaných 400, tak si tu nebudeme nahovárať, aké máme páky na to, aby sa otec o deti staral, keď nechce. Ak má muž záujem, môže byť vynikajúcim otcom aj po rozvode, ak záujem nemá, je stratou času lietať po sociálke a deti mu vnucovať.

maciatkolulu
23. aug 2015

@sasa1310 a otecko sa nedostavi, lebo je momentalne dajme tomu odcestovany, alebo chory, alebo si vymysli xy dovodov, ze nemoze, nikto ho nedonuti, nikto mu to nemoze zakonne prikazat. Zial. Je otec a vzdy aj bude, ale zakon neprikazuje sa starat iba platit. Socialka moze v pripade, ze nie je kde umiestnit dieta, ked ma matku vazne choru kontaktovat otca, ale nemoze ho donutit. Nakoniec otecko tam nabehne a s kamennou tvarou vyhlasi, ze nema zaujem, ze moze byt rada, ze plati. A co spravi socialka? Zatvori ho? 😉

sasa1310
23. aug 2015

@maciatkolulu prečo nechápeš matku, ktorá nechá polročné dieťa otcovi, vlastnému otcovi? Asi nemáš potom takého chlapa, ktorý je plnohodnotný na postaranie sa. Ja by som tiež nechala, u nás má tato rovnakú úlohu ako ja matka. Nie som niečo nad. Máme rovnocennú výchovu a starostlivosť o deti. A takisto mala aj kamoška. Takže prečo by nenechala svoje polročné dieťa vlastnému otcovi? To nebolo na truc., A to nebolo nasilu. On chcel, akurát milenka nechcela.

maciatkolulu
23. aug 2015

@timea7 presne, uplne si to vystihla

lindavista
autor
23. aug 2015

@timea7 ja sa uz nevratim na SK, nikdy. zostanem aj s detmi tu v Rakusku, aj tak ich tu caka lepsia buducnost ako na SK. niesme daleko od hranic a ak bude deti chciet, tak nieje problem aby som mu ich doniesla kazdy druhy vikend. deti nastupia sem do skoly a skolky.

drobcek526
23. aug 2015

@alicka850 o majetok ide vždy aj keď nie prvoplánovo, a ďeťom to je jedno či ste zobraní alebo nie keď spolu nežijete

pribinak
23. aug 2015

@sasa1310 nikto a nic ho nedonuti, aby si tie deti brával! Na to nie je žiadny zákon ani sankcia! Proste sú to jeho rodičovské práva a je iba na ňom, ci ich využije a uplatní si ich, alebo nie

drobcek526
23. aug 2015

@sasa1310 opatrovateľka tam vôbec nemusí byť...

timea7
23. aug 2015

@maciatkolulu ja sa snažím vždy vžiť do pocitov tých detí, byť cez víkend u otca, ktorý o nás nestojí a jeho milenky, ktorej zrejme ideme na nervy, lebo mala mať víkend bez detí, keďže tie svoje má u ich otca a len pozerá na hodinky, kedy vypadnú....
@sasa1310 preto opatrovateľka, lebo bude s nimi u nich doma, v im známom prostredí, ak budú mať šťastie, bude milá, bude sa im venovať, stane sa členom rodiny a pobyt u otca, ktorý o nich nestojí, je podľa mňa to najhoršie možné riešenie. Byť niekde trpený nie je žiadnou výhrou.

timea7
23. aug 2015

@drobcek526 opatrovateľku som spomenula preto, lebo je veľmi unavená - dve deti, plus novorodenec, nemusí to byť opatrovateľka, môže to byť mama, svokra, babka, skrátka niekto, kto pomôže, aby si oddýchla.

maciatkolulu
23. aug 2015

@sasa1310 nuz mam. Ale asi by az taku moju doveru by nemal, kebyze ma opusti kvoli inej zene, predpokladam, ze tvojej kamaratke tak spravil niekedy okolo porodu, kedze uz aj spolu s novou byvali a z predchadzajucou mal polrocne. A akokolvek by som doverovala komukolvek by som polrocne nedala na vikend urcite. V mojom pripade minimálne preto, ze som kojila 😉 a preto, ze som potrebovala viac ja pri sebe citit svoje tak malinke dieta ako ono mna.

timea7
23. aug 2015

@lindavista v podstate ťa chápem, ak chce ostať v Rakúsku, ale nechápem, prečo sa nechceš rozviesť.