Nedôvera vo vzťahu

katinara
27. júl 2013

Ahojte, chcem sa ,, porozpravat,, vypocut si vase nazory na takuto vec...

S priatelom cakame dieta. Co sa tyka mna, nedoverujem mu. Viem v hlbke, ze mi je verny, ale proste ho upodozrievam stale, neverim mu.
Tiez mu neverim, ze ma miluje a to by som aj chcela vysvetlit, prosim nezlahcujte to, pretoze on to zrejme naozaj tak vnima ako rozdielne slova a vyznam ich... On je v citoch tazka povaha. Ja som nikdy nad vyznamom slov lubit a milovat nepremyslala, ale kazdy sme zrejme iny a on to ma postavene tak, ze lubit a milovat je unho rozdiel. Viem z nasich rozovorov, ze bol zamilovany velmi davno, asi pred dvanastimi rokmi a ze potom sice mal znamosti, ale nedokazal sa zamilovat, ze ich lubil, mal rad, rozumeli si...ale, ze nemiloval...pravdepodobne vie o com hovori a asi to ma skutocne takto postavene... Povedal mi, ze sa az do mna zamiloval a ja mu to nechcem, nedokazem verit, ze prave do mna... po tolkych rokoch a PRAVE DO MNA... stale sa ho na to pytam, neverim mu to, vyvraciam mu to a on mi vravi, ze mu ho to uraza a ublizuje mu to ked to spochybnujem, ze on mi da srdce na dlani, povie mi, ze ma miluje a ja mu ,, naserem do krku,, poslapem to a spochybnim... ze ho to boli... vravi mi ze mam v tom povrchny system, prenho, ze je laska svata. pytala som sa ho, ze preco ma miluje, zasa som mu to neverila, povedal, ze pre moje oci, preto, ze mam peknu dusu a preto, ze som verna a ze chapem inych. Aj tak som zas zacala s tym, ze ma nemiluje, ze neverim, ze sa po neviem kolkych rokoch zrovna do mna zamiloval... dalsia vec je, ze on je trocha taky vznetlivy, nikdy nepovedal nic vulgarne priamo mne, ale parkrat, ked som znova mala pochybnosti a zabijala som ho vecnymi otazkami a neviem cim, uz sa debata zvrhla do nervov vzdy a jemu vytiekli asi a povedal,,chod do pice,, ... ked sa ho opytam, preco sa tak so mnou rozprava a nevie sa ovladnut, tak mi povie, ze nikdy sa tak nevyjadril pokym som nevystupnovala vsetko tak, ze sa proste nevedel ovladnut, ze tlacim na pilu, ze on ma neklame a ja z neho robim hajzla ktory klame o tom co ku mne citi a ked zacnem este viac vrtat a vrtat, tak ze on sa nevie ovladnut a je to vonku... nikdy mi nepovedal ty krava, alebo p... len to chod do pice ked uz asi nevladal... a potom ked mi to povie, tak to ma utvrdi este viac v tom, ze ma nemiluje, nemohol by mi to predsa povedat... tiez dovod, preco mu neverim je sice stara vec, ale spomeniem aj to-na zaciatku nasho chodenia bol po rozchode s niekym koho lubil, nemiloval...viem to, pretoze este ked sme spolu nechodili a boli sme len kamarati, tak mi povedal, ze nie je do nej zamilovany, comu som vtedy nerozumela ako s nou teda moze byt, neskor ked som ho spoznala v tychto veciach sa mi to objasnilo-spominane-lubit-milovat... tak teda, na zaciatku nasho vztahu jej napisal sms-ze aj ked mu spravila urcite veci, ze ju lubi... dozvedela som sa to a hotovo, viete si predstavit... on mal na to vysvetlenie, ze on vie ako to myslel a preco to napisal...nieco mi aj viac o tom povedal, uz si nespominam... uz je zo mna dost vynervovany, berie leiky na tlak, vravi, ze sa nevie sustredit, ze stale je nervozny... neviem, uz aj stracam nad tym vsetkym nadhlad, taka som uz podozrievava a vymyslam konspiracky, ako to on ma, ako citi... preto by som chcela vase nazory, pretoze sa v tom uz sama stracam, kolko nad tym rozmyslam...dakujem vam.

veroninna1
29. júl 2013

ak ho lubis a chces s nim byt aj nadalej, tak s tym jednoducho raz a navzdy prestan. ved ho nicis!!! vztah je predovsetkym o vzajomnej dovere. stopni tieto tvoje myslienky uvahy a zacni mu verit, lebo bude neskoro. nemozes sa ho dookola vypytovat ci ta lubi, preco ta lubi, ved to preco ta lubi sa niekedy ani neda povedat, proste to tak je. ved keby ta nelubil nebol by s tebou. co myslis, naco by ostaval s tebou a chcel prave teba, ked ta ako to tvrdis nelubi? nic ine ti nepomoze, len s tymto prestat a zacat mu verit, samozrejme ak ho ty lubis a chces byt s nim aj nadalej.

katinara
autor
5. aug 2013

@sashabb no, to sa ti len naozaj zda.

sashabb
6. aug 2013

@katinara zrejme nezdá, keďže ti rovnaký pohlad na danú vec napísali viacerí. 🤐 Ale tak chápem, že ty si svoju chybu nepriznáš

katinara
autor
7. aug 2013

nie?citaj poriadne, seba, mna, aj inych...trebars celu diskusiu, kde si opakovane priznavam svoje spravanie s ktorym sama nie som spokojna, logicky preto som sem s tym vliezla...alebo necitaj, ale tazsie a dlhsie, alebo vobec neprides k tomu, o com a na co tato diskusia bola. tak malo-citat.

katinara
autor
7. aug 2013

@tykat to by bolo najlahsie, dovol, ja s tym zabojujem.

tykat
8. aug 2013

.

janka1806
2. apr 2014

no,citala som si uvodny clanok.ja som s partnerom vyse troch rokov,a stale mi nedoveruje,takze si myslim ze tak ako pre mna je to aj prenho zle.myslela som si ze mi zacne verit,ale uz som pochopila ze ani za desat rokov to nebue inak.pritom na to nema dovod.je to pre cloveka ze,aj pre jednu stranu aj pre druhu