Nemám koho dať za krstných rodičov

22. nov 2020

je mi to trapne nemam koho dat dietatu za krstnych rodicov :( uz som rozmyslala ze dam inzerat ale bojim sa ze sa ozvu nejaky uchylaci :(
moja rodina ma komplet odmietla a manzelova je polka nepokrstenych alebo nie su zosobaseny alebo nevyhovuju atd. Som uz zufala :(
Kamaratky co mam tiez nevyhovuju.
Poradte mi co mam robit

punka24
22. nov 2020

Dá sa bez krstného rodiča... My sme mali ten problém no nakoniec šla moja mama... Ale dá sa bez...

adusa1987
22. nov 2020

Toto je smutne nemat koho.ja keby nemam kamosov najlepsich 3 tiez nemam koho lebo ja surodencov nemam a s muzovymi niesme v kontakte ...snad sa to vyriesi

janulik2008
22. nov 2020

Ja by som šla 🙂 ale ozaj nemáš nikoho? Stačí jeden nemusia byť dvaja 🙂

aneta129
22. nov 2020

Krstný rodič nemusí byť pokrstený... Bude vedený iba ako svedok... Moja sestra majú krstného a on je vedený iba ako svedok, lebo je ženatý nie v kostole a za rozvedenu... ale zas môj bratranec jeho žena nie je pokrstena ani jej sestra a ona je tiež iba svedok.... To sa dá, to ti aj farár vysvetli...neboj sa nájdeš niekoho... Ešte jeden príklad ma napadol moja kamoška slobodná mamička a jej dieťaťu sú krstný rodiča... Jej teta s manželom... Aj tak sa dá.... Tiež nemala koho dat tak dala svoju tetu a jej manžela... Véd to je jedno koľko má rokov a ci je rozvedená, nepokrstena.... To ide o to, že ten krstný rodič tu bude v prípade, žeby sa vám niečo nedaj bože stalo, tak on berie zodpovednosť na to dieťa postarať sa !!!

aneta129
22. nov 2020

@aneta129 * krstní rodičia, pardon... Písala som rýchlo

autor
22. nov 2020

@aneta129 mne zas farar povedal ze svedok musi mat aspon krst :D no nic skusim este pohladat niekoho :(

autor
22. nov 2020

@janulik2008 ten co by mohol byt odmietol :( este aj kolegyne mam take starsie pani ale tie neverim ze by isli

loginexistuje
22. nov 2020

preco ta tvoja rodina odmietla? nie si ty ta s tou tetkou co ti prislubila a ty si ju chcela zrusit

autor
22. nov 2020

@loginexistuje to uz neviem preco ma odmietli proste nechce ist nikto za krstnych
aka tetka? :D

1katus1
22. nov 2020

My keď sme nevideli koho za krstnych to nám farár navrhol aby sme.dali babku a dedka aj za krstnych no nakoniec išla kamarátka manželovi rodina to rozdychala i keď to trvalo rok

autor
22. nov 2020

@1katus1 neviem ci by moja mama mohla byt ked je rozvedena to by bolo este najlepsie riesenie

katarina9593
23. nov 2020

My to máme tak že najlepšia kamoška je "krstná" a mužov kamarát je "krstný" na krst niesla dcéru mama tá je vedená ako krstná a oni dvaja len ako svedkovia ... A vôbec nemajú ani jeden krst ani nič...nerobili ani nejaké problémy

andreatytler
23. nov 2020

Urcite skuste ineho farara alebo inu cirkev. Ked tato nema zaujem o novu dusicku, do kelu s nimi.

grace55
23. nov 2020

Skus sa spytat tych kolegyn.Inak byt krstnym rodicom je aj velka cest, verim, ze by ich to mozno potesilo. Taktiez toto mozes skusit opisat knazovi, moze ti dat tip, kto vo farnosti by mohol.

lucinkkaa
23. nov 2020

@aneta129 ja keď som dávala malému krstnu mamu tak vyžadovali aj krst, aj prijímanie aj birmovanie🙈

miriam11
23. nov 2020

Nekrstit

bonavoxa
23. nov 2020

Zkuste požádat kněze, aby Vám doporučil nějakou zbožnou duši z farnosti. Křest není jen povinnost nebo rodinná slavnost, Přece by měla být nějaká příprava, kde se vysvětluje, jaký je jeho význam jaké povinnosti má křestní kmotr.

cervenaruza123
23. nov 2020

Moj muz tak siel kolegom za krstneho, tiez nikto z rodiny nesplnal podmienky a museli mat niekoho pokrsteneho. A to neboli ani nejaki extra velki kamosi. Brali sme to ako samozrejmost, aby dieta mohlo byt pokrstene. Susedia su tak papierovo krstni uz viacerym detickam, s niektorymi sa stykaju, s niektorymi nie a na krste boli len preto, aby vobec krst mohol prebehnut, ale spolocensku ulohu krstnych rodicov zastavaju ini ludia. Pri krste sa trochu bije spolocenska a duchovna uloha krstnych rodicov, co dnes robi dost problemy, ked niekto je "spolocensky" vhodny ale duchovne nie. Alebo naopak, k duchovnemu zavazku sa boji pridat aj ten spolocensky, ktory casto suvisi aj so zvysenymi vydavkami. Nie si prva, co toto riesi, v mojom okoli to byva stale vacsi problem.

jovana9
23. nov 2020

Ak to berieš seriózne, nevolaj na tento dôležitý post len tak niekoho, nie to ešte niekoho cudzieho. Nemôže niekto z Vašich rodičov? Ak nie, tak skutočne, radšej krst bez krstného rodiča, ako za neho mať cudziu/nie blízku osobu.

ibrunova
23. nov 2020

To radšej nekrsti.

baccio
23. nov 2020

Ku krstu stačí jeden krstný rodič.No prečo ty čo spĺňajú podmienky odmietli? Povedali ti dôvod? Možno by si im mohla ozrejmit že ti nejde o dary či financie ale o to aby to dieťa bolo pokrstene. Možno sa len boja tých nákladov ktoré nemusia byť v podstate žiadne až na krstnu košieľku a sviecu.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hankm
23. nov 2020

@lucinkkaa v podobnej situacii som sa ocitol ja, ako “nahradnik” kedze primarny krstny otec nemal splnene formalne nalezitosti, tak sim bol poziadany rodicmi dietata, kedze mam absolvovane vsetky formality. Aj ked si myslim, ze uz ked tak bez ohladu na formality by mal byt zaineresovany clovek, ktory ma k dietatu co najblizsie. Takto nahanat ludi len kvoli formalitam, bez zasadnej “blizkosti” k dietatu, resp. vztahu k rodicom dietata je dost bezzmyselna.

venusa85
23. nov 2020

My sme evanjelici a tiez viem tak, ze jeden z krstnych rodicov musi byt krsteny a konfirmovany, druhy uz aj bez. Ale napr.moja svagrina sa dala okrstit pred svadbou, vtedy jej aj konfirmaciu robil farar a ja som bola ako svedok-ale zase ja som krstena aj konfirmovana

lucinkkaa
23. nov 2020

@hankm ja som nakoniec zvolila svoju krstnu pretože nikto nespĺňal tie kresťanské "požiadavky". Najskôr som chcela svoju dobrú kamarátku ale veľa ľudí ma odhovaralo a som za to rada pretože už niesme kamarátky 😀čiže by som volila aj na ďalší krát určite len rodinu, žiadnych kamarátov.

ninusa221
23. nov 2020

My mame krsnú mamininu kamaratku zo strednej 😊 a mamina je jej dieťaťu a je to super 😊

macekovam
23. nov 2020

nepokrsti,, alebo mozes mat len svedkov krstu

1katus1
23. nov 2020

To záleží najviac od farara

macekovam
23. nov 2020

moji maju krstnych.. svojich starych rodicov...

aneta129
23. nov 2020

@lucinkkaa jeden musí ale ten druhy nemusí mať nič, vážne veď poznám takých osobne 3