Nevládzem žiť v takomto manželstve

nezabijes
31. jan 2015

Ahojte kocky.Za posledne dni som tu riesila malichernosti,asi aby som zabudla na situaciu doma v manzelstve.Tak k veci.S manzelom sa pozname 8r. ztoho sme 7 manzelia.mame 2 deticky 7 a 2,5.A ja uz dalej nevladzem zit v takom manzelstve,ale nemam silu ho opustit.Kazdy polrok sa stahujeme bud spolu alebo ma proste opusti a potom sa vrati a ja ho vzdy vezmem spat.Prvykrat ma opustil ked som cakala syna ,potom asi kazdy 3mesiac.naposledy ma nechal koli 17r k...ked som bola 2 tyzdne pred porodom druheho dietata.a podviedol ma asi tak 4krat za cely cas co otom viem.Sprava sa kumne ako k handre.on moze vsetko ja nic.nikam nechodim nemam kamaratky stale som s detmi.Dalej takto nevladzem ale som slaboch ktory nevie bez nehozit.Od kedy som dalej od rodicov tak sa stava ze nemame ani co jest s detmi ale on si chodi k mamke na obed.Aj dnes ma tak nechal s dcerou bez penazi bez jedla za cely den sme zjedli jogurt a suchy tvrdy rozok.a ked som mu volala nech nam nieco prinesie tak mi zlozil.Ja viem ze on sa uz nezmeni ale neviem ako ho opustit bol moj prvy a jediny a strasne som sa nanho naviazala.Rozvod by som neustala asi by som sa psychicky zlozila.Ja som introvert kym on ma papulu taku ze az.Neviem co robit,:'(

irusa
1. feb 2015

ako ty si totálne bez rozumu ????

hyta
1. feb 2015

Lepšie sa radí a ťažšie sa koná.No ty si priam učebicový príklad týranej ženy. Úprimne, keď ako píšeš ťa podvádzal v čase, keď ste mali len jedno dieťa, nechápem, že si bola ochotná s ním mať i druhé dieťatko.On sa nikdy nezmení, ty trpíš a ako deti podrastú budú trpieť s tebou.Manžel si je tebou až príliš istý, vie, že nemáš ku komu ísť a že sa ťažko odhodláš na rozhodný krok. Predpokladám, že ľúbiš svoje deti a tak musíš začať konať, už kvôli nim. Určite by psychológ nebol na škodu, pošle ťa ku nemu i obvodný lekár.Choď na sociálku, poraď sa,nepíšeš odkiaľ si, no je možnosť odísť s deťmi na určitý čas i do azylového domu. Ak si ešte na MD manžel je povinný platiť na teba i na deti. Len už neváhaj a konaj, začni tým psychológom.Prajem ti veľa síl na riešenie ťažkej životnej skúšky a hlavne dobrý štart do nového života.

martuska75
1. feb 2015

@nezabijes Môžem ti poradiť len to čo ostatné dievčatá tu. Ak nehľadíš na seba tek milujúci otec nenchá svoje deti hladovať s jendým suchým rožkom a sám ide volakde na obed. Čo ked nabudúce vám nenechá ani to? Necháš deti trpiet, lebo ... je tvoj prvý?? Sú také linky pre týrané ženy, azylové domy kde ti pomôžu radou a na čas kým sa pozbieraš ťa aj ubytujú... Len sa musíš vzchopiť a myslieť na to že ty si zodpovedná nie len za seba!!!

stanulienkat
1. feb 2015

Ako to jedna mater moze urobit svojim DETOM? Dufam,ze si z lasky k nemu nenechas urobit tretie dieta. Trochu ucty samej k sebe by neuskodilo,ked ju nema tvoj manzel.

vvrka
1. feb 2015

Poviem ti to uplne otvorene. Tvoja situacia sa NIJAK nevyriesi bez toho, aby si so sebou nieco spravila. Nepomoze ti fnukanie, lutovanie, plakanie - ono to takto pojde stale, lebo on stale opakuje svoje spravanie a ty to svoje. Tam sa nema co zmenit same od seba. Je na case, aby si prebrala zodpovednost za vlastny zivot (aj za zivoty tvojich dvoch malych deti!) a zacala na sebe velmi, velmi pracovat. Musis byt odvazna a konat. Kopnut manzela do riti a ukazat mu, ze s tebou nebude jednat ako s handrou. Nerobis to len pre seba, ale aj detom tym davas velky vzor do buducna, z ktoreho budu cerpat, ked s nimi niekto bude chciet zametat. Teraz sa ucia, ze chlap s tebou robi, co chce, a ty to prijimas. To je velmi zly model.
Ja viem, o com pisem. Som po rozvode, manzel ma podvadzal a odisiel k milenke. Tiez som bola strasny slaboch - nechala som si aj po hlave skakat, len aby bolo doma dobre a este som si myslela, aky mame super vztah, ked sa ani nehadame. Ale to som len mala klapky na ociach a bala som sa konfliktov. Ale kazdy clovek musi bojovat za to svoje, lebo druhi idu az tam, kam ich sami pustime. Musime si vybudovat jasne hranice, ktore nikto nepreskoci. Je to strasne tazke, viem to z vlastnej skusenosti - pracujem na sebe uz rok a pol a ide to pomaly, stale mam strach prejavit svoj nesuhlas, ked exmanzel robi nieco, co sa mi nepaci, ale IDE TO!
Skus si moje riadky precitat viackrat a naozaj dobre nad nimi porozmyslaj. Tvoja osobnost je slaba, prispata, od strachu prikrcena v kute - jasne, ze si z teba muz robi podlozku pod nohy. Vzchop sa a rob nieco so svojim zivotom, lebo toto nie je plnohodnotny zivot, ale prezivanie. Myslis, ze na toto sme na svete, aby sme kazdy den trpeli a uzierali sa? Tak vystrc hlavu z piesku a zmen sa! Musis to spravit pre seba aj pre svoje deti. Bude to tazke, naozaj bude, ale poznas lepsiu cestu?

nezabijes
autor
1. feb 2015

@irusa Áno zrejme som bez rozumu.ďakujem ☹

nezabijes
autor
1. feb 2015

Ďakujem všetkým za poraDeniE .teraz je to už naMne.držte palce.

martuska75
1. feb 2015

@nezabijes Vieš, nemyslíme to zle. Okrem toho sa viem v žiť do tvojich pocitov. Si sama doma s detmi, bez podpory okolo seba. Teraz náš také obdobie, kedy si kompletne finančne aj emocionálne závislá od partnera. Ved preto ľudia tvoria páry, aby to zvládli. Ale bohužial, u vás to asi celokom nefunguje ako má. Zatial čo ty sa staráš o rodinu a vaše deti, tak manžel sa správa ako by bol stále single. Tam sa očakávanej podpory nedočkách. Skús si vybudovať nejaké zázemie aby si mala ak odísť (rodina, nejaké soc. centrum) a CHOD. Lepšie to už nebude, len horšie. Bohužial nemáš partnera na ktoré sa živote môžeš spoľahnuť. Ale nie je nič stratené ... na svete je chlapov 😉

girlie_konik
1. feb 2015

@nezabijes Neviem,odkial si,ale ak by ti to pomohlo,mohla by som ti poslat nejake potraviny a veci na zivot.,je mi luto tvojich deti ☹.Ja som v Ba,poslem to kamkolvek
V ostatnom uplny suhlas s uz napisanym,musis sa vzchopit a zabojovat,bude lepsie,slubujem 🙂

sasa1310
1. feb 2015

@nezabijes kde máš úctu preboha? podvádzal ťa a ty s ním splodíš ďalšie dieťa? To kde si mala rozum?? Vlastne kde ho máš aj teraz? Sorry, ale za všetko toto ako si dopadla si môžeš len a len sama. Že to vôbec dovolíš, aby ti deti nemali čo jesť?? Nechápem. Sorry, ale sociálku aj na teba aj na neho.
Pekne si si zničila život a ak ho nechceš zničiť aj svojim deťom tak sa láskavo vschop, prestaň sa lutovať a never tomu, že to nezvládneš. Tie vaše deti v 7 rokoch a pomaly v 3 rokoch majú právo žiť normálne a majú najvyšší čas, aby nemali z tohoto ešte nejakú traumu do budúcna. To keď to 7ročné dieťa povie v škole, že nemáte čo jesť,,tak aby ti ich ešte aj nezobrali

nezabijes
autor
1. feb 2015

@sasa1310 fuuuu asi som sa včera zle vyjadrila.písala som to V hneve A zrejme to vyznelo tak že stále nemáme čo jesť. Máme čo jesť len včera to už bol extrem a bola som veľmi nahnevaná. Deti chodia čisté oblečené .chcela som sa len poradiť vyrozprávať. Ale asi som na zlom mieste česť výnimkám ktoré mi poradili a ktorých radu si beriem k srdcu.a tebe prajem aby na teba nikto nevolal socialku.

sasa1310
1. feb 2015

@nezabijes môžu kľudne zavolať, ja s tým problém nemám. Ty si prečítaj po sebe a popremýšľaj či chceš ďalej dávať svojim deťom také detstvo a či chceš ty žiť takto ďalej svoj život, ktorý máš len jeden a ktorý strašne rýchlo prefrčí, že časom zistíš, že si ho celý premrhala s takým debilom

katarinamarkova
1. feb 2015

@nezabijes nie, nie si introvert.....si masochista.....

katarinamarkova
1. feb 2015

@nezabijes a k detom - rozvod s debilom im neublizi....ublizuje im to, ze maminka dobrovolne trpi a oni sa na to dennodenne musia pozerat.

lencika1
1. feb 2015

@nezabijes Pises ze deti ho zboznuju, nechce s ami tomu verit pretoze deti su velmi vnimave a urcite vidia tie odchody atd..
Ked som mala 7r vnimala som realitu a neviem si predstavit ze by som zboznovala cloveka-mojho oca, ktory by ma nechal doma s mamou a mladsim surodencom o jednom rohliku a jogurte.
Ja sa mozem vzdy vratit k rodicom a keby aj nie k nim proste urcite by niekto pomohol .. je mi luto deti.

jana_eyre
1. feb 2015

chod sa pozriet na svoje spiace deti.. pozeraj sa na ne dlho a skus si uvedomit, ze ty si ta dospela, ze ty si ta ktora je za ne zodpovedna, ze ty si ta, ktora im ma zabezpecit stastny zivot a urobis to jedine tak, ze ho opustis..

ze to bude tazke? ano bude.. ale kto iny to ma spravit? chces, aby tvoje deti o 10, 15 rokov tvrdili, ze mali strasne detstvo, ze si pamataju len to, ako bola ich mama nestastna a neschopna odist od muza, ktory ju trapi?

drzim palce aby si to zvladla, urcite mas v sebe tu silu, len proste musis urobit prvy krok - ten je vzdy najtazsi.. a prvy krok sa robi najlahsie ak ho urobis bez hlbsieho rozmyslania, bez nejakeho siahodlheho planovania.. jednoducho sa zdvihni, zavolaj rodine vysvetli situaciu, zober deti a ked budete prec podas navrh na rozvod..

awamys
1. feb 2015

Chlap ta podvadza, pravidelne ta opusta a vracia sa, ty ho s otvorenou onou privitas a plodis s nim deti, doma mu robis full servis a tolerujes jeho neuveritelne spravanie??? Bud si totalny primitiv, alebo brutal masochista, alebo je toto cele totalna haluz a ty si dalsia provokaterka na MK.

fidorka7
1. feb 2015

@nezabijes správa sa ku mne ako k handre - tak túto vetu si čítaj dookola a pýtaj sa prečo???? Nie snád preto, že si mu to opakovane dovoila???