Niekto s podobným príbehom - pobláznená z druhého

viki120
27. dec 2016

Ahojky, chcem aby sa k tomu vyjadrili iba tie zeny, ktoré si niecim podobným presli.

Som 13,5 r. vydatá mám dve baby vo veku 11 a 13 rokov . Nikdy som neverila ze sa mi moze stat ze sa pobláznim z iného chlapa /sama som bola iniciatívna on sa do hry len zapojil/ v manzelstve to bolo vseliaké divoké dobré divoké hrozné pekné. a teraz k veci ....
Ani nie po 3ch týzdnoch písania to všetko prasklo a muz sa uvedomil, že kolko chýb narobil a ze chce vsetko zmenit aby sme spolu dalej fungovali, len ja to tak necitim mozno casom sa to vráti ale teraz som skor v stave ze sama neviem co chcem .... pocas toho obdobia mi bolo fajn citila som sa ako znovuzrodená zabudla na starosti.žiarila som... proste ma to opantalo celu - mladý tiez povedal ze je namotaný a ze mu je somnou dobre .... muz mu zacal vypisovat vyhrazné smsky a tak sa zlakol a stiahol, že radsej mi dá pokoj ako mat zbytocné problémy - svojich má dost.
Citim len uzkost a taku prazdnotu - muz by mi zniesol modré z neba a ja mu neviem ani pusu dať taku uprimnu - viem ze mu tým ublizujem ale takto to momentálne citim.
Ako ste vy vyriesili takúto situáciu ako to zmenilo Vás zivot ....

zuzkabendikova
27. dec 2016

@viki120 u nas je v manzelstve tiez chladno a podobne nieco som prezila no s rodinnym znamym nic intimne medzi nami nebolo az na kamaratske objatia ci tanec na plese ktory bol dost blizko tela vtedy som aj na nom videla nieco zvlastne podotykam tiez zenaty 2deti ale bola som do nho tajne a urcitu naklonnost mal aj on ked sme boli v blizkosti hmmmm tazko to opisat no.....vytriezvela som a pripisujem to nejakemu poblazneniu este aj teraz ked sme spolu je to nejake zvlastne
Ono to pride a odide take nevinne vybocenie z chodnika je v srdci zien asi normalne a mame tajomstva

jeennyv
27. dec 2016

@viki120 mysli hlavou a nie frndou..pisanie a natahovanie sa s niekym novym je nic oproti rozvodu, delenia majetku a co deti...myslis si, ze si nejaky poblazneny a len namotany chlapec sa postara o rodinu, lebo ty mas deti...a deti chcu "noveho otecka "? Toto vsetko chces, lebo to nie je len, ze jeej sme namotani...Dajte s muzom co ostalo zo vztahu dokopy..poradna, rozhovory atd...problemy vo vztahu sa s inymi neriesia...vcit sa do muza..inak by si vyplakavala keby ty si bola na jeho mieste a jeho zaujimal flirt...

viki120
autor
27. dec 2016

@jeennyv frdndou nemyslim neslo mi o sex ... proste zabava ... bolo obdobie ked aj moj muz riesil nieco podobne a ja som sa mohla aj na usi postavit a on nic .... viem ze to je tazke pre oboch ....

jeennyv
27. dec 2016

@viki120 tvoj uvodny prispevok vyznel, ze to beries vsetko ledabolo, chyba ju z vas oboch a niekde hlbsie, ked obaja pre zabavu zvyknete pisat s niekym inym

lilianna1xs
27. dec 2016

@zuzkabendikova Mam susedku krasavica je povodne francuzka jej Manzel ,holandan oni verejne nam pri veceri povedali ze maju vztah dlhorocny a preto im to klape manzelstve proste pride manzelsky par k nim a ja si to neviem ani predstavit ako si to rodavaju a potom spolu idu z detmi vonku a riesia ine problemy proste my z Muzom sme pozreli na seba a sme onemeli co sa deje vtomto svete.Muz odvtedy sa im vihybal mne to tiez zakazal povedal mi,nieje vsetko o sexe Rodina a deti potrebuju Institut a dobry zaklad,to moze dat len matka a otec.Sex je zaklad pre rodicou ale prvo rade su deti dat im bezpecie Muz samozrejme musi zenu si viac vazit,venovat sa jej.Ale kazdy ma svoje )))))

bosoriak
28. dec 2016

@viki120 Tu ti nepomozu skusenosti ostatnych.

Zakladom vztahu je laska a ucta. V ktorom z tych vztahoch sa tieto dve veci nachadzaju? Ak ani v jednom, rozid sa s oboma. Nerozchadzaj sa s manzelom kvoli inemu muzovi. Rozid sa s nim preto, lebo ho nemilujes a nevazis si ho. Az potom ries novy vztah. Teraz je to cele take vzrusujuce, tajomne, nedovolene, tabu... To po chvili prestane a budes tam, kde teraz s manzelom, akurat uz raz rozvedena.

Ja ti poviem, co som robila ja. Prestala som sa na chvilu stretavat s novym aj s partnerom. Po tyzdni-dvoch mi bolo jasne, kto mi viac chyba. (Zazila som cosi podobne este s byvalym fajerom. Chodili sme spolu 7 rokov, tiez od 16tich a potom som ho po turbulentnom stretnuti s terajsim manzelom "vymenila". Nelutujem, s muzom sme spolu vyse 11 rokov a stale rovnako super.)

Ty a jedine ty rozhodujes o tom, co ku ktoremu citis. Mas zodpovednost voci detom, ale v prvom rade mas zodpovednost sama voci sebe. Do vztahu dospelych sa deti miesat nemaju. Vy rodicia mate zabezpecit, aby deti boli stastne. Ale ci to zabezpecite ako manzelsky par alebo ako rozvedeni partneri je uplne jedno.

Drzim palce.

viki120
autor
28. dec 2016

@lilianna1xs nooo tak to je iná káva to by bol iný extrém 🙂)

viki120
autor
28. dec 2016

@bosoriak u nás to je momentálne dost divoké , asi to odlucenie by pomohlo obom ...sviatky tomuto stavu vobec neprospievaju ....
to si uvedomujem, že casom zovsednie vsetko a možu byt veci este horsie .... v hlave by som si mala urovnat co vlastne chcem lenze teraz to vobec ale vobec nejde ...

alaguema
28. dec 2016

@viki120 no...tak máš ospravedlnenie, lebo aj muž mal také obdobie. Ok. Tak si vypisuj a namotávaj sa stále viac a potom nám napíš, ako sa tvoj milenec postavil k zodpovednosti za rodinu, ktorú spoločne rozbijete.

viki120
autor
28. dec 2016

@alaguema nehovorim ze to je ospravedlnenie to z jeho strany bolo pred 6 rokmi .... s tým že ja som bola vzdy zatatá ze toto sa mne nemoze stat ze co by som to bola za zenu a bum predsa ....

mikema
28. dec 2016

Ber to ako šancu dať do kopy manželstvo a vybudovať ho veľmi pevné a krásne. Ja som raz počas vzťahu tiež bola ale len platonicky zaľúbená do iného a keďže som si fakt extra držala odstup, prešlo to a dnes krútim hlavou či mi sibalo a som rada ze som bola dosť rozumná na to aby som nič hlúpe nevyviedla. Podľa mňa sa môže stať každej že sa zahladi do iného. Dôležité je si uvedomiť že toho druhého vôbec nepoznás, je to tvoja romantická predstava a zaľúbenie čo ti dávajú pocit, že je lepší ako tvoj muž. Možno by sa z neho vykľul hrozný debil. Nevzdávaj sa rodiny a buď rada ak je manžel ochotný ti odpustiť. A nečakaj že bude ok. Manžel bude mať isto ešte dosť stavov keď ti to bude vyčítať, hnevať sa a má na to právo. (mňa by môj okamžite kopol do zadku o tom som si istá). Dôležité je len to, aby ti to nevycital celý život. Ale to je všetko o vašej komunikácii a o tom, čo so vzťahom urobíte. Držím palce.

A všetkým ostatným čo tu hádžu kameňom. Áno, je to hnusne a svinstvo!!! Nikdy by som ani ja muža nepodviedla, neviem si to predstaviť ale aj tak som názoru, že nik nemá právo súdiť a biť sa do pŕs. Už zajtra môže byť situácia iná a budete tu písať vy. Tak neodsudzujte keď ste nežili jej život!!!!!

alaguema
28. dec 2016

@viki120 tak je to asi tvoja lekcia o tom, že nikdy nehovor nikdy. Na podstatu problému to ale vplyv nemá. Alebo ak, tak jedine taký, že máš túto lekciu zvládnuť správne. Nenechaj sa viesť pudmi a ilúziami, lebo tvrdo narazíš. Tvoje manželstvo možno neprežije tak či tak, ale nech je to aspoň s čistým štítom, lebo čokoľvek urobíš, ponesieš si to so sebou ďalej. Tiež som si myslela, že akú spriaznenú dušu som stretla, bolo to tiež len platonické a retrospektívne to vnímam ako obyčajné zblbnutie 😉

myskahryzka
28. dec 2016

@viki120 Ahoj. To poblaznenie ta o chvilu prejde. Mozno az vtedy, ked muzovi dojde trpezlivost a prestane o teba bojovat. Potom zacnes bojovat ty onho. To si bud ista. Nieje to nic nezvycajne, mimochodom...taketo poblaznenie. No skus si predstavit, aky zivot ta caka, ak by sa s tebou manzel rozviedol a ci ti vlastne dotycny za to stoji, ci sa chce o teba a tvoje deti starat, ako by ti bolo, keby si tvoj manzel niekoho nasiel po rozvode a tvoje deti by travili cas aj s inou zenou. Pretoze nech je ten objekt tvojej tuzby akykolvek uzasny, nikdy to nebude otec tvojich deti. Mala by si skludnit hormon, prestat sa kontaktovat s tym chlapom a ono to odznie skor, ako si myslis. A teraz je mozno ta spravna chvila ozivit Vas vztah s manzelom.

tamtamka26
28. dec 2016

@mikema
@alaguema
@bosoriak mate v mnohom pravdu, ani nejdem odobrovat autorkino spravanie, ale! Stale píšete, ako ma pracovat na manzelstve, ako ma byt vdacna za muža, aky je len chapavy a asi dobry, ked jej odpustí atd, atd. A on? To len my ženy sme na to, aby budovali vztah, rodinu? Ked ako som sa docitala, jemu doteraz bolo jedno, čo je s jeho rodinou?? Uz len to, ze ich poslal same na dovolenku hovorí o tom, ako mu záleží na rodine a spolocne stravenom čase... 👎

viki120
autor
28. dec 2016

@myskahryzka toto som presne povedala aj ja nech nebojuje a to bude mozno to pravé ze sa zobudím ..... hormon som uz skludnila len tento stav je srasný .... pocit prázdna

lubkavargova1
28. dec 2016

Tak ukazka charakterov: velka to laska nebeska pokial manzel neposlal spravy. Odrazu mladez cuvla, ze ma dost svojich problemov. Nejaka zena s detmi na krku mu nechybaju do rozpoctu....ano, bola si fajn. V jazyku takych chlapov je kazda lichotka len jedine: chcem sa dostat do nohaviciek. Ano, starsia zena - dalsia strigula a hrdost, ze ta dal dole. Potom? Uz ho to nezaujima.

myskahryzka
28. dec 2016

@viki120 Za normalnych okolnosti by bolo fajn, keby si nemusela manzelovi povedat..nebojuj o mna. Ale zivot je pestry a veci sa deju nie vzdy tak, ako chceme. Kazdopadne, toto co opisujes nieje dovod na rozvod. No nejake snazenie a dotieranie zo strany manzela je teraz naozaj kontraproduktivne. Nesprav vsak tu chybu, ze by ste sli na nejaky cas od seba. To by si bola na najkratsej ceste stratit manzela nadobro.

alaguema
28. dec 2016

@tamtamka26 neviem, prečo si to adresovala mne. Ja som iba skonštatovala, že muž sa asi snaží dať veci do poriadku momentálne a to len na základe toho, čo napísala autorka. Nepíšem, ani že má byť vďačná, ani ho nijako necharakterizujem. Samozrejme, na vzťahu majú pracovať obaja. V tejto fáze by bolo ale kontraproduktívne, aby ona jemu vyhadzovala na oči, ako sa nestaral a on jej zas že si narazila mladého.

tamtamka26
28. dec 2016

@alaguema adresovala som to aspon poslednym ucastnickam diskusie...a reagovala aj na ostatne prispevky. V takychto fázach vztahu a pri takychto problemoch to väčšinou tak býva, ako píšeš v poslednej vete... Bodaj by som sa u nich mylila.

kika050
28. dec 2016

Ak máš doma spravneho chlapa na ineho by si mala zabudnút. Máte tam aj deti tak myslite hlavne na ne. Inak skusim rozmýšlat tak ked píšeš že toto isté ti robil tvôj manžel ako si sa citila ty a teraz ako on vratilo sa mu to ste si qvit. Proste vykašli sa na mladého zruš úplne kontakt to ti len pomôže! Mali sme v rodine podobne a doteraz nechapem ako sa ten chlap z toho tak dostal ,ma to žena vykričane non stop ale pred nimi sa tema nevera nesmie povedať to je u nas zakazana tema..

mikema
28. dec 2016

@tamtamka26 nie nie ja som napísala že je to na nich - teda na oboch!!! A že je to šanca zmeniť vzťah a ten sama nezmení. To je jasne ale ona písala že muž jej teraz aj modré z neba znesie takže som to chápala tak ze pochopil aj on svoju chybu a chce to zmeniť. Inak by ju už dávno niekam poslal. A najmä keď ti je partnerka neverná a ty sa snažíš zabojovať, je to pre mňa znakom toho že mu na nej záleží. I keď to preňho isto je veľmi ťažké keďže dôvera - základ vzťahu, je preč. Ja osobne poviem úprimne že by som nemala silu ani chuť bojovať o muža keby ma podviedol ale ja sa tak aj správam aby bol vo vzťahu spokojný a tak isto on. My sa o vzťah staráme a snažíme sa aby ten druhý bol spokojný. Len bohužiaľ na to myslí malo párov v dlhodobom vzťahu a pritom stačí tak málo...

ivett1
28. dec 2016

@viki120 ak som dobre pochopila, ty si s tým mladým ani nespala...riešiš tu len, že si sa do neho "zaľúbila" ... no áno, po tom, čo si ťa doma muž ani poriadne nevšimol, ste si zovšedneli, tak dobre padne taký záujem od mladšieho chlapa ... hneď sa ti vráti život do tela a iskra v oku robí svoje🙂 ... tvoj manžel na to prišiel a urobil z toho aféru a povedzme si úprimne asi právom, ktovie, kde by tento tvoj flirt alebo pobláznenie skončilo ...
podľa mňa si už dávno rozhodnutá, len sa bojíš, že keď ostaneš so svojím manželom, tak ti toto bude vyhadzovať na oči a bude ťa tým držať v neistote a možno sa zase vrátite do starých koľají a on bude zase žiť svoj život a sem-tam ho okorení nejakou aférkou - to nič, že už to urobil pred tými 6 rokmi, teraz si bude môcť povedať, že ti to len vracia ...
áno, je to obrovské riziko, že aj keď sa teraz tvoj muž snaží a venuje sa ti, ak zistí, že s ním zostaneš, tak bude chcieť naspäť svoj "starý manželský život" ...
skús sa s ním dohodnúť na presnom termíne, kedy mu povieš ako si sa rozhodla, aby ti dal pokoj a neotravoval ťa už po dvoch dňoch, aby si si ešte v kľude mohla zvážiť všetky pre a proti ... a niekto tu síce písal, že deti treba z toho vynechať, ale podľa mňa, treba brať ohľad hlavne na ne ... dospelí svoje rozhodnutia dokážu ustáť aj rozchodiť (či sú dobré alebo zlé) ale deti budú musieť s tými našimi rozhodnutiami žiť až do dospelosti ...

germaniawerks
28. dec 2016

"Ono to pride a odide take nevinne vybocenie z chodnika je v srdci zien asi normalne a mame tajomstva "

však jasné že keď sa ti dakto ľúbi tak sa s ním chceš vyspať. na to to celé je

bosoriak
28. dec 2016

@tamtamka26 Ja som nikde nenapisala, ze ma byt vdacna za muza a ze ma pracovat na manzelstve. Ani si to nemyslim.

marusia12
28. dec 2016

Ja by som išla za svojim šťastím...

tamtamka26
28. dec 2016

@bosoriak jaaj, no dobre, vsetky som vas nespravne oznacila, ale baby na zaciatku to naozaj pisali, aj to, ako by ju iny kopol do zadku a aky je to tolerantny muž ... len sa mi nechcelo vsetky oznacit...
@viki120 tebe mozem len poradit do buducna (nech to uz dopadne akokoľvek ), nikdy si nehladaj od seba mladsieho partnera... Aspoň ja by som nechcela...

marusia12
28. dec 2016

@tamtamka26 netrep... prečo by si nehľadala mladšieho preto, lebo by si si ho nenašla ty... to čo je za chorú radu? Akože keď je muž mladší, tak je to pako? Či aké máš vysvetlenie?

yollanda
28. dec 2016

@viki120 tuto zapeklitu situaciu ti vyriesi len cas.

tamtamka26
28. dec 2016

@marusia12 to, co si ona zoberie z mojej rady, nechaj na ňu... A neutoc. 😘

marusia12
28. dec 2016

@tamtamka26 tak si svoje zbytočné rady nechaj pre seba, ak ich nevieš aj zdôvodniť.... tak prečo nie mladšieho?????