Nový vzťah po rozvode. Dá sa to?

80472
23. jún 2014

chcem sa opýtať všetkých tých žien, ktoré to riešia alebo riešili, ako sa to vôbec dá? skôr mám na mysli časové hľadisko, keďže na scéne je už dieťa a ja si neviem dosť dobre predstaviť, ako sa dá udržiavať alebo pestovať nejaký vzťah s novým mužom popri dieťati. viem si predstaviť párkrát za mesiac 2-3x vyraziť z domu, v rámci nejakého nezáväzného stretka, ale na budovanie nejakého vzťahu sa mi to zdá málo, takže v praxi si to neviem predstaviť. budem rada, ak mi napíšete vaše skúsenosti. aktuálne nemám na mysli žiadny extrémne vážny vzťah, teda nejaké stretávanie spoločne aj s dieťaťom nehrozí. skôr to, či nemáte nejaké výčitky (alebo neviem ako to nazvať), keď sa chcete venovať novej známosti a nemáte kde dať dieťa. ako ste to praktizovali? a ako sa vám to darilo skĺbiť?

juliana77
23. jún 2014

@80472 Keby takto rozmýšlali ženy po rozvode, tak by asi každá zostala sama.

80472
autor
23. jún 2014

ja nijako nerozmýšľam, len ma zaujíma, ako sa to dá skĺbiť v praxi, teda nejaké konkrétne skúsenosti, nie filozofovanie kto ako rozmýšľa. kto chce, nech napíše aj súkromne, možno sú aj vydaté ženy, ktoré majú niekoho iného....rada uvítam konštruktívne príspevky a k veci.

jahodka8
23. jún 2014

@80472 ja som také nezažila, ale ten vzťah sa dá pestovať tak isto ako s manželom / otcom tvojho dieťaťa, ale to už je človek asi opatrnejší. Prečo ste sa rozišli?

motiilik
23. jún 2014

@80472 Ahoj...neviem presne ako to formulovat,ale da sa vsetko...zena si vie vzdy zariadit zivot tak,aby stihala pracu,domacnost,deti a aj svoj volny cas...mne sa dalo tak,ze sem tam kavicka ci pred pracou,kedze robim na dve zmeny,alebo po praci,pokial som sla po malu do skolky..vikendy tak,ze spolu s detmi na vylet a pripojil sa partner..prisiel ku mne,stravil cas s mojimi detmi,ktore si ho oblubili a pitom to uz bolo uplne super..jasne,ze sem tam mi pomohla mamina,ze si zobrala baby k sebe na vikend,ci noc,alebo len na par hodin...pokial budes citit a chciet rozvyjat vztah s niekym inym,tak sa to da...vo dvojici sa lahsie zije zivot a taka...prajem vela stasia 😉

80472
autor
23. jún 2014

no z môjho pohľadu nedá, inak by som túto diskusia nezaložila a ak dá, tak práve na to sa pýtam ako....ja vzťah nehľadám ani s nikým neplánujem žiť ani nič také, už vôbec nie ťahať do toho moje dieťa, ale možno je fajn s niekým sa občas stretnúť na trochu serioznejšej úrovni, než len v posteli...a to dá asi zabrať nejak to udržiavať, preto sa pýtam

mima4
23. jún 2014

@80472
však potencialneho manzela zavolaj k vam domov, nech sa hra s malym..uvidis ho priamo v praxi 😉 take tie "rande" si mozu dovolit 17 rocne dievčatá, ty potrebujes vedla seba muza, co sa vie ta zastat, postarat sa o dieta... a ze ho to moze vystrasit? 😉 dobre pre teba... vsak v mori plava vela ryb 😉

reni93
23. jún 2014

prave citam knihu od timei keresztenyiovej (evitovka) dva plus dva a tam je to presne o tomto. ona s malou dcérkou, on so synom. vtipne podane ako sa dvaja so zavazkami mozu stretnut, rozvijat svoj vztah no a nakoniec ho aj rozbit...🙂

80472
autor
23. jún 2014

@mima4 viď môj príspevok vyššie....v tomto som asi zmýšľaním ako tá 17-tka....lebo ja chlapa na bežný život nepotrebujem, ani nechcem....občasné randenie áno, ale všetko mimo môjho súkrommia, v zmysle prísť domov, zabuchnúť svoje dvere a mať svätý klľud....čo sa dá občasne praktizovať keď si s niekým koho ti stačí vidieť raz /2x za mesiac, iné je, ak chceš vidieť niekoho púovedzme 2x v týždni...to už je napr. pre mňa nonsens...preto nech píšu tie, ktoré vedia o čom to je...ale určite nie chlapa na zabezpečovanie a zastanie sa ma...to nie...toto je mimo moje potreby, to nechcem ani nepotrebujem

mima4
23. jún 2014

a nie je ti luto, ze mozno kvoli tomu prides o moznost byt skutocne milovana a vazena zena? Ak si stale zranena, nehladaj nove vztahy, a dovol zacelit svoje srdce samote..niekedy zena potrebuje cas na seba, aby nasla klud a aby mohla plnohodnotne zit. @80472

80472
autor
23. jún 2014

@mima4 mima, nie je....musela by si ma poznať...ten muž zmýšľa rovnako ako ja, čo doteraz žiadny, preto som začala uvažovať nad možnosťou častejšieho videnia sa, vlastne na jeho podnet lebo si rozumieme aj ľudsky, nie je to jedna z tých klasických sexuál. známosti....ja som ani bývalého muža nepotrebovala k životu, jednoducho ja si vystačím v bežnom živote sama, nemám záujem sa o niekoho starať ani sa mu prispôsobovať ani nič...milujem svoje súkromie a chlap do neho nepratrí....preto píšem o takom tom milom randení, to si predstaviť viem...len času na to niet

mima4
23. jún 2014

@80472 ale zas spravny muz sa stara aj o teba, miluje ta, ochranuje, aj sa ti prisposobuje...

Skus si najst nejaku pani na postrazenie dietatka, ale ak ti mozem odporucit, chran si svoje srdce, svoju sexualitu nedavaj len tak muzovi... ta patri az Muzovi, ktory bude ti muzom, bude ta skutocne milovat, chranit, budes v jeho ociach tych najcenejsim pokladom, bude s tebou zdielat dobre aj zle... bude pri tebe stat a bude ti oporou.... Pokial nemas zaujem o normalny vztah, drz si odstup a uchranis sa od zraneni...

Prajem ti, aby sa tvoje srdce zacelilo

80472
autor
23. jún 2014

@mima4 dakujem za názor, ale nerozumieme si....ja nepotrebujem nič zaceľovať 🙂 jednoducho nie som taká asi klasická žena odkázaná na muža, inak to neviem vysvetliť....takže zbytočne sa budem rozpisovať, nepochopíme sa....toto o čom píšeš ty, je pre mna nereálne, priam odpudzujúce....keby takto zmýšľam nejaký muž s cielom byť mi oporou a nevviem čo, tak to zdrhám....to proste by ma už obťažovalo a niečo také mi nevyhovuje, ani na mužoch nepriťahuje...nehľadám vzťah...iba randenie, alebo ako to nazvať, ale bez plánov do budúcnosť...jednoducho žiť v prítomnostui, kým to bude vyhovovať obom

jahodka8
23. jún 2014

@80472 no ved to už je žena druhý krát opatrnejšia, aj ja myslím, že občasné stretnutia sú normálne, predsa si hned niekoho nenasťahuješ prvý deň domov, aby si mala viac roboty. 🙂 🙂 No ved si povedzme okolo muža je viac roboty ako okolo dieťaťa, dieťa celkom poslúchne, ale muž bude porovnávať s inými ženami, že jeho varila mama, ex atd varila lepšie. Ved ked sa sama necítiš na niečo iné. Aj ja by som to robila takto pomaly. Žena potrebuje aj svoje súkromie o to viac, ak má dieťa.

sue
23. jún 2014

@80472 akoby som seba čítala pred pár rokmi 🙂 smiem sa spýtať, koľko máš rokov? 🙂 ...a mimochodom dá sa to - však dieťa má aj otca, ktorý sa oň má starať, nie? 🙂

mima4
23. jún 2014

@80472

prepac, je to len moj pohlad, respektuj vsak aj ten tvoj. Ja svojho muza potrebujem, je mi sktuocnou oporou, laskou... a tou oporou chcem jemu byt aj ja...

Kedze chces ist inou cestou, tak ti neviem poradit... prajem ti aby si bola stastna!

80472
autor
23. jún 2014

@sue 35

sissy27
23. jún 2014

@80472 ak som správne pochopila, tebe vyhovuje vzťah (ak sa to dá nazvať vzťahom), kde sa vidíte párkrát za mesiac... tak potom nevidím problém zaobstarať si na tento čas či už babky, otca detí alebo aj babysitterku... neviem, aké veľké deti máš, ale keď príde škôlka / škola, tak je toho priestoru zase viac (síce väčšinou treba obetovať nejaký deň dovolenky či paragraf, ale aj to je možnosť)... a výčitky, že si deti "odložila", aby si si mohla spraviť svoj program? prečo? pôrodom sa tvoj život neskončil 🙂 to, že tu si prečítaš, aké je to poslanie byť 24/7 zlepená s vlastnými deťmi a aké je to povznášajúce a nemenili by za nič na svete, to ešte neznamená, že je to to jediné správne a má to tak byť 🙂

80472
autor
23. jún 2014

@sissy27 no mne by to tak vyhovovalo....ale už to trvá dlhšie (na môj vkus prekvapivo) a dostala som návrh vidieť sa 2x v týždni....čo by som aj brala, ale z objekt. dôvodov to nebude možné, takže je to celé také komplikované nielen z mojej strany, z oboch strán....dcéra má 9...babky, tetky, príbuzenstvo v okolí nemám.....keby aj áno, moja matka by mi toto nikdy netolerovala a tým pádom ani nebola nápomocná, to nehrozí....

sissy27
23. jún 2014

@80472 a dotyčný vie, že máš dieťa? či nechceš mu to vôbec hovoriť? ak o tom vie, mal by rešpektovať, že časovo nie si až tak veľmi flexibilná... ak nemôže pomôcť nikto z rodiny, tak potom baby sitterka alebo kamoška s dieťaťom v primeranom veku 🙂

80472
autor
23. jún 2014

@sissy27 hej, jasné že vie....pozná všetko okolo mojho kolebehu života...to je v poho, rešpektuje....ale by nebolo zlé proste viackrát

denkaajejdeti
23. jún 2014

@80472 Ahoj, aj keď ja nie som taký typ ako ty 🙂 a mám rada po svojom boku svojho muža (ale sme si rovnocenní partneri, nepotrebujem, aby sa o mňa staral a pod.), tak si myslím, že 2x do týždňa sa dá dieťaťu zabezpečiť dobrá opatrovateľka - napr. ak máš 9 ročnú dcérku, tak si zaplať na tie dve popoludnia/večery/noci (neviem koľko hodín bude trvať to vaše rande 😉 ) do týždňa nejakú šikovnú študentku - vysokoškoláčku. Má to kopec výhod a môžeš nájsť presne takú, ktorá sa bude páčiť aj tvojej dcérke a bude mať rovnaké záľuby (šport, kino, divadlo,knihy,....) - môže byť pre ňu čosi ako staršia sestra a určite by som opatrovateľku vyberala spoločne s dcérkou, veď ona s ňou bude tráviť čas, nie ty 😉 . Študentka bude rada, že si privyrobí, dcérka bude rada, že získa "staršiu sestru" bez toho, aby sa s ňou musela deliť o detskú izbu 😀 a ty budeš mať čas na randenie. Najlepšie sú študentky z Pedagogickej fakulty, ale hľadaj takú, ktorá skutočne deti zbožňuje a svoje budúce zamestnanie chápe ako poslanie nie ako robotu 😉. Neviem, či v tvojom okolí sú vysoké školy plné brigádychtivých študentiek, ale napr. u nás v Nitre máme dve univerzity a o takýto job by bola riadna bitka 🙂 (určite lepšie ako stáť na nohách pri smažených hranolčekoch v nemenovanom fast foode). Alebo využi stretnutia dcérky s biologickým otcom - nič ťa to nestojí, dcérka nebude mať pocit, že uprednostňuješ cudzieho chlapa pred ňou samotnou, pretože bude zaujatá aktivitami so svojim otcom a nebude ju trápiť, že ty si niekde vonku randíš.
Držím palce, aby ste boli všetci traja spokojní 😉.

namornicka
23. jún 2014

Je pravda, že tej 9-ročnej už bude treba aj vysvetliť kde mama chodieva, od tej neodídeš iba tak že "pá-pa", možno to je z toho celého najzložitejšie. Ja by som volila tú baby sitterku študentku, zaplatíš si ju a nebudeš sa musieť nikomu spovedať kde chodíš a prečo tam chodíš, keďže rodina by ti to netolerovala.

sisaha
23. jún 2014

@80472 dcera nema spoluziacky u ktorych by chcela obcas prespat? u nas to bolo v tomto veku na pravidelnom poriadku. To je tiez jedna z moznosti kedy sa da utrhnut... Matke staci povedat, ze ides s kamoskou do kina, divadla, akciu.. Raz za cas by to hadam prezila.. Potom cas ked je dcera s otcom...

80472
autor
23. jún 2014

@sisaha nie to vôbec nie...žiadne prespávačky...s mojim exom je to zložitejšie....no je zas iná téma, on je v pohode ochotný, ale naposledy som sa neplánovane oneskorila o pol hodinu, tak mi povedal, že viac môžem zabudnúť...ale to je iná téma a nadlho

sisaha
23. jún 2014

@80472 az sa mi tlak dviha, ked citam, ze ti sprosti chlapi snad robia laskavost, ked maju moznost byt o polhodinu dlhsie s dietatom.. Ak ma dcera nejake dobre kamosky, tak ich pozvi ty k vam.. nabuduce ju pozvu oni.., babka jedna, alebo druha.., cim bude dcera starsia, tym bude viac priestoru..

jahodka8
23. jún 2014

@80472 A kde sa stretávate s tým mužom? On nemá deti? Ved by aj on mohol priniesť deti a išli by ste spolu niekam s deťmi, že tie sa navzájom postrážia. Alebo ho pozvi večer k vám, ved dcéra asi bude spať. A dcéra nechodí na krúžky? Ani na prázdniny nikam? Mne sa to zdá trápne, že to pred ňou tak veľmi tajíš. Možno aj jej by sa zišiel mužský vzor, ak s otcom trávi málo času.

guinevre
23. jún 2014

Ked chces iba kamarata s kym obcas pojdes von, na veceru, porozpravat sa, to by tusim nebol problem, pokial sa najde taky ktory nema nic proti tomu byt friendzoned. Ked ta idea o tom ze ta muz chce chranit a lubit odpudzuje, a chces iba obcas nieco fyzicke, tak smer sexzoznamka dot es ka :D

eeffka
23. jún 2014

@jahodka8
@80472

mam 9r dceru ( okrem 2r 🙂 ) a som vydata ale ak by som mala iba ju a hladala by som si frajera ,a "kavu" ci ako to nazvat, rozhodne by som to nevesala dcere na nos, este je mala, ani rodine. Proste by som si vyhradila pevny cas a tam by mal pan XY okienko. Dieta vtedy v skole/druzine/na kruzku alebo u otca.
Ked nechces vztah, dieta do toho netahaj. a uz vôbec nie nejake "kamaratenie" sa s ujom. Ked exovi vadi ze 30min meskas (tam nejde o minuty ale o princip, mne by to vadilo tiez), tak ak sa nahodou dozvie od dcery ze sa "kavickujes" bude z teba najvacsia K... siroko/daleko. + stabilna operka

lalinko2010
23. jún 2014

@80472 ahoj, toto sa mi páči - milujem svoje súkromie a chlap do neho nepratrí - mám pocit že píšeš o mne. keby som vedela čo ma čaká, tak sa nevydám, ale mám len dieťa, fakt chlapa k životu nepotrebujem, po žiadnej stránke. Mám dosť že sa starám o syna, ktorého zbožňujem, ale aby som sa starala ešte aj o dospelého chlapa, no fakt toto som k životu nepotrebovala.
som rada sama so sebou, so synom a nepotrebujem buzeráciu od chlapa.
Vzťah po rozvode - ok, stretávanie, trávenie spolu čas, ale nič viac, každý nech žije svoj život, bez záväzkou!

sisaha
23. jún 2014

@jahodka8 tiez by som do toho dieta netahala, ak ten muz ma byt iba zaplata na fyziologicku potrebu.