Odborná pomoc v manželstve

dablik82
15. jan 2013

Mamičky, nemamičky potrebovala by som poradiť. Hoc je mi to trápne, ťažko sa mi o tom píše, preto nechcem zachádzať do detailov. Chcela by som vás poprosiť o radu, resp. kontakt na dobrého psychológa, psychoterapeuta, manželského poradcu... Proste niekoho kto by mi pomohol s manželskými problémami. Áno pozerala som na nete, ale väčšinou išlo o súkromníkov kde jedno sedenie stojí od 20-35€. Čo je pálka. Potrebujem poradiť niekoho kto je dobrý, nie sú u neho čakacie doby pol roka a kto ma nezoderie z kože. Keď to tak čítam, tak už teraz mi je jasné že je to asi nemožné... Toľko nárokov. A aby som nezabudla...potrebujem to v Košiciach. Ďakujem za každú odpoveď.
PS:prosím o to aby ste sa nezačali vysmievať napríklad z mojich "požiadaviek"... Mám dosť starostí a prosím len o radu a pomoc. Kto nemá úprimný záujem, prosím nech nepíše. Ďakujem

dablik82
autor
28. feb 2013

@didi44 možno nevyrieši...on nevie dôvody, príčiny a podobne...ale určite pomôže človeku ako sa s danou situáciou vyrovnať, pripraví ho na to čo sa v jeho vnútri bude diať, poradí ako sa s tým popasovať, ako sa "nezosypať" a podobne... Nikomu nekážem aby šiel. Ale tak ako praktický lekár a spol riešia telo, lekár s týmto zameraním lieči dušu. A prečo si nenechať poradiť? Prečo sa sám trápiť s niečim, čo tak nesmierne bolí????? 😔

nezbednajulka
1. mar 2013

Tak takeho doktora by som privitala aj v Leviciach.manzel ma uz rok milenku a ja netusim ako zachranit manzelstvo.

dablik82
autor
1. mar 2013

@nezbednajulka a myslíš že on ešte má záujem, keď je s ňou rok? Myslíš že by sa to ešte dalo? 😔

nezbednajulka
1. mar 2013

Netusim.ona je v polsku a moj manzel pri mne.za pokus to stoji.

vadimka
1. mar 2013

@nezbednajulka

mm to asi takto vyhovuje...treba mu dat ultimatum, nech sa rozhodne...sediet na 2 stolickach? no jasne, to sa mu paci....preco mu to tolerujes_?

fiona83
2. mar 2013

@vadimka no s manželom sme sa dohodli na rozvode...v našom prípade sa už nemalo čo zachraňovať ☹

dablik82
autor
2. mar 2013

@fiona83 to ma mrzí 😔 Ale ak Ti to má pomôcť, tak je to lepšie. Pretože takto sa len trápiš.

fiona83
2. mar 2013

@dablik82 premýšľam kde sa stala chyba,že po toľkých rokoch manželstva sa niečo takéto stane...v našom prípade neopúšťa len mňa,ale aj nášho syna...asi mu tá slečna zato stojí,že dokázal opustiť,to čo mal doma... ☹

dablik82
autor
2. mar 2013

@fiona83 Bože to je také hnusné, smutné, ťažké, ponižujúce, ubíjajúce... Tie pocity bezmocnosti a zrady... A k tomu tá bolesť v srdci 😢
Chlapi sú strašne bezohľadný... Ale prečo je to tak? Prečo hoc sa doma žena snaží, on aj tak ide inde? Mne to príde choré že jedna žena má byť super matkou, perfektnou milenkou, vysmiatou manželkou, milou, príjemnou a čo ja viem čo a ešte hladiť mužove ego, aby neprišla nejaká mrcha čo mu bude najprv hladiť ego a potom ... 😠 😠 😠 Ja viem že je to ťažké, ale ak Ti toto dokázal urobiť, tak nestojí za nič. Je zahľadený do seba, díva sa na svoje dobro, svoje pohodlie, svoje uspokojenie. Proste ON... Nie Vy, nie váš syn... Ale raz sa mu to vráti... Samozrejme že mu neprajem nič zlé, ale jeho syn (ak sa na neho úplne kvôli novej "frajde" vykašle) sa raz vykašle na neho. A nikde nie je písané že Ty nestretneš nového a oveľa lepšieho chlapa. Samozrejme poprosím všetky premúdrele životom ostrieľané ženy, aby to zbytočne nekomentovali 😝 Kto nechce úprimne poradiť a vypočuť, nech sa nám tu nemotá.

dablik82
autor
2. mar 2013

@fiona83 a najhoršie je, keď Ty si myslíš že doma všetko funguje, hoc sa sem tam vyskytne nejaká hádka, ale podľa neho máte krízu... 😠 😠 😠 😠 😠

fiona83
2. mar 2013

@dablik82 čo presne v mužskom preklade znamená slovo kríza??? 😠 presne ako píšeš...žiješ v pocite,že všetko funguje až na nejakú malú búrku,ale aj po tej výnde slnko a zrazu sa dozvieš,že niekde inde je niekto,kto sa s tvojím mužom objíma a ........... Je to veľká bolesť a kto to nezažije,dovolím si tvrdiť nevie aké to je... ☹

dablik82
autor
2. mar 2013

@fiona83 kríza? V ich ponímaní? Všetko čo ospravedlní ich zlyhanie. Hľadajú si na nás aj najmenšiu chybičku aby SAMI PRED SEBOU ospravedlnili to čo urobili. Ak zlyhá komunikácia a muž sa nezverí manželke, že niečo podľa neho nefunguje, ale rieši to s inou... Je to smutné. A pre manželku ponižujúce. Ja som sa len utvrdila v tom, že muži naozaj majú úplne iné zmýšľanie. A tým že od nich očakávame, že pre nás urobia to čo mi pre nich, sme potom len zbytočne sklamané. Pretože neurobia. A hoc to bol najlepší muž na svete... Predsa len sa z neho vykľul hajzel ☹ Zas aby to nevyzeralo že sa zo mňa stala zatrpknutá žena... Nie, len sa mi otvorili oči... Ale to neznamená že nemôže prísť muž, ktorý nám dokáže, že opäť stojí niekto za to, aby sme ho milovali. Nezatváram svoje srdce pred láskou, ani nehádžem všetkých do jedného vreca. Pretože aj pád na hubu, znamená krok vpred... A je to len v Tvojich rukách aby si bola silná. Pretože on, Ťa nepodporí... A máš pravdu, kto nezažije, nepochopí. Podľa vyjadrení psychológov sa bolesť z partnerovej nevery, dá porovnať s bolesťou zo smrti blízkeho človeka ☹

fiona83
2. mar 2013

@dablik82 z tvojho rozprávania mám pocit,že prechádzaš niečím podobným a preto mi dokážeš odpovedať na moje otázky... ☹ môžem sa vyžalovať niekomu,kto ma nepozná ani ja jeho a pritom ťa pochopí viac ako človek od ktorého by si to očakávala najviac... 😒

ma77
2. mar 2013

@fiona83 ahoj pochopi iba ten kto zažil presne viem ako sa citiš neviem či je to čerstve ale asi hej prežila som to iste tak viem čo preživaš ☹ je to neskutočna bolest zistenie nevery partnera ma svoje fazy prva je šok potom sebaobvinovanie otazky prečo sa to stalo a potom nenavist že to urobil aspon ja som to tak citila obvinovala som sa že aj som na vine ale zistila som že nie som mal doma všetko a aj tak hladal inde toto fakt nepochopim 😠

ma77
2. mar 2013

@dablik82 maš pravdu aj môj manžel ked mal milenku hladal všetky chyby na mne ja som bola zla ja som bola za všetko zle zodpovedna ale tym si vlastne čistil svoje svedomie a miesto toho aby mi povedal čo mu na mne vadi povedal to druhej a ta bolest podla psychologov čista pravda zažila som oboje a jedno horšie ako druhe ☹

dablik82
autor
2. mar 2013

@fiona83 musím žiaľ priznať že máš pravdu...ale nechcem to tu rozoberať, ak chceš, tak cez IP. Človek od ktorého čakáš najviac opory si veselo užíva s nejakou sukou... Čo k tomu dodať? ☹ Určite je dobre vyrozprávať sa, ale máš pravdu v tom, že najlepšie Ti porozumie niekto, kto si tým prešiel. Pretože každý iný nech sa hoc ako snaží (čo sa samozrejme cení) si to môže len predstavovať.

dablik82
autor
2. mar 2013

@ma77 musím súhlasiť...obe bolesti som zažila aj ja a naozaj je to porovnateľné...len škoda že ten "neverník" ani len netuší ako strašne to bolí ☹
Najjednoduchšie je hľadať chyby na druhých, nie na sebe... Je to tak ...je to zbabelé, ale predsa to robíme 😖

dablik82
autor
12. mar 2013

nikto tu už nepíšete ☹
tak sem "šupnem" jednu pesničku

https://www.youtube.com/watch?v=bz49gpM8Fqo
ma77
12. mar 2013

@dablik82 Dobra pesnička super text 😉 len maloktory chlap toto povie žene a aj ked povie je tažke uverit že to neurobi znova a žena sa boji dat druhu šancu aby si potom netrieskala hlavu o mur že aka som bola naivna a mohla som mat rozvod davno za sebou 😠

dablik82
autor
13. mar 2013

@ma77 čistá pravda čo píšeš...

bis
7. okt 2014

@dablik82 ahoj,môžemsa opýtať asi ako starý je pán doktor?a pomohol?dakujem

dablik82
autor
8. okt 2014

@bis Ahoj. Pán doktor určite bude mať cez 55 rokov. Či mi pomohol? Najprv som mala pocit že áno. Potom prišli finančné problémy, kvôli ktorým som si nemohla dovoliť sedenia s ním. Ale už by som tam asi nešla. Mám pocit, že som bola tlačená riešiť veci veľmi racionálne. Čo nemusí byť zlé, ale bolesť a emócie musia von. Až tak sa dá uvažovať triezvo... Ale záleží s akým trápením tak ideš. Myslím.

nika117
9. apr 2015

@dablik82
Ahoj, prosim Ta, mozes mi dat kontakt aj s adresou toho psychologa, u ktoreho si bola? Dakujem velmi pekne.

nika117
29. apr 2015

Ahoj, ďakujem Ti za kontakt na psychológa. Ešte sa Ťa chcem spýtať, koľko si platila za jedno sedenie. Ďakujem

amea76
1. mar 2016

Ahojte kocky ja zhanam takehoto doktora v bratislave, nevie mi niektora poradit, moooooc dakujem