Otec ma klame, že nie som jeho dcéra

mirabelka12
2. apr 2012

Ahojte,mám 24 rokov,moji rodičia sú už skoro tri roky rozvedení,čo môj otec ešte stále veľmi ťažko nesie a nevie sa s tým zmieriť...ja aj môj brat sme s nimi už v tej dobe nebývali,obaja už máme svoje rodiny,mama odišla,tak zostal v dome sám...krátko po rozvode ma otec požiadal,či mi môže odstrihnúť kúsok z vlasov a nosiť ich v peňaženke,že bol u nejakej bosorky a tá mu to poradila,ako ochranu pred zlými duchmi..neskôr,asi o mesiac si ma zavolal a tvrdil mi,že si dal urobiť dna testy,na základe ktorých sa dozvedel,že nie som jeho dcéra,že ho to mrzí,ale vraj by som to mala vedieť...výsledky mi neukázal,vraj ich spálil...V kútiku duše som mu chcela veriť,pretože bolo pre mňa nepredstaviteľné,že mi klame...aj keď pochybnosti boli...S mamou som o tom nehovorila,po rozvode žije v anglicku a vidíme sa len dvakrát do roka,no mám s ňou skvelý vzťah a veľmi jej dôverujem,sama načala túto tému až teraz po dvoch rokoch,vraj jej to povedala príbuzná z ocovej strany,že to povedal svojim rodičom,teda mojím starkým a tí tete atď.Takže to už všetci vedia...Maminka mi však odprisahala,že to nie je pravda,že som určite jeho dcéra a ja jej verím...Len teraz nechápem,prečo to otec všetkým tvrdí,dokonca aj mne...Hlavne ma trápia moji starkí,pretože majú už 80 rokov a ja som ich obľúbená vnučka,a nechcem aby umreli s vedomím,že som nebola ich...lenže čo je horšie?To že si myslia,že nie som ich naozajstná vnučka,alebo to že ich syn takto oklamal?Neviem,či im to mám povedať ja,alebo donútiť otca,aby sa priznal ku klamstvu... ☹

koniarova
2. apr 2012

@mirabelka12 Ja by som si dala ešte raz spraviť testy a ukázala by som všetkým výsledky.

martinkatinka
2. apr 2012

@mirabelka12 fúúúúúúúúú.... asi je to dost ťažké....ale ja by som ho pozvala k sebe, porozprávala sa s ním, akože odobrala jeho vzorku a akože dala spraviť testy a potom by som mu povedala, že prečo klamal, že "tvoje" testy hovoria opak.... ak si presvedčená teda o tom, že to tak naozaj je....tiež klamstvo, ale inak z neho možno pravdu nevymámiš... evidentne ti ju sám nepovie, lebo keď už rozbehol túto hru, tak ju bude hrať ďalej...a zrejme to robí rpeto, aby ste ten rozvod niesli ťažko aj vy, nielen on... nechce byť v smútku asi sám

mirabelka12
autor
2. apr 2012

@koniarova tiež som na to myslela,ale je to veľmi drahé,a ja mám doma malé bábätko,tak vraziť celú materskú do testov je veľa ☹

liliana363
2. apr 2012

Suhlasim s koniarova, daj urobit aj ty testy a ostatnym ich ukaz. Potom bude vsetci vediet ci tvoj otec klamal alebo nie. Inak s tym nepohnes. Kazdy veri tomu co nieco povie ako prvy, ten druhy sa vzdy uz len brani. Len s papierom v ruke to das doporiadku.

suezana
2. apr 2012

@mirabelka12 a čo keby si zavolala mamine a povedala jej, že si ideš dať urobiť aj ty tie testy a všetkým ukážeš, že ocino klamal 😉 - možno maminka zmení názor..... a možno nie - len by som to skúsila použiť na maminu, aj keby som jej dôverovala....skrátka - akože nech ti poradí, čo robiť, poprípade by ti mohla aj prispieť 😉 😉

kveta
2. apr 2012

Hlavne si over, ci sa daju vobec testovat odstrihnute vlasy na otcovstvo.. podla mojich vedomosti nie. Je na to potrebna vlasova cibulka a tu iste neodstrihol..

sandracs
2. apr 2012

Súhlasím s babami tu. Ak budeš mať ten test, tak bude všetko jasné. Možno keby si poprosila starkých popríp. niekoho z rodiny, či by ti na ten test neprispeli....Ale z otcovej strany v tom nemusel byť nutne zlý úmysel, stáva sa, že ľudia, ktorí prežili stresovú situáciu ktorú nespracovali reagujú zvláštne. Môžu spätne zle vyhodnocovať situácie z minulosti a dospieť k nesprávnym názorom. Môže byť, že je o tom sám presvedčený...a týmto chcel podtrhnúť, aby mu verili....a môže byť aj, že si myslel, že vyprovokuje tvoju mamu k nejakej činnosti aby sa mohol s ňou stretnúť, ak aj po rozvode k nej niečo cíti...ťažko povedať keď do toho nevidíme, ale každopádne ten test je potrebný aby bolo jasno.

janinah
2. apr 2012

prečo by zničil výsledky? prečo ti tvrdí niečo,čo sa nedá dokázať? napadlo mi,že chce zasiať do vašej rodiny semienko pochybnosti,chce očierniť mamu,ale prečo by to robil? ty ho poznáš,ty hľadaj odpoveď....a kde to vyš.robili?určite majú záznam,nejaký opis -kopiu by predsa mohli urobiť,ale to by musel asi otec o to požiadať

viki2912
2. apr 2012

geneticke testy ti odporucam...pravdivost tych nevyvrati...

tomika
2. apr 2012

Povedz otcovi nech tie vysledky vypita znova-ked tie papiere spálil.Myslim že za to nebude treba zaplatiť tolko ako ked dáš urobiť test. kveta má pravdu,to sa testuje zo slin,alebo aj z vlasy s korienkamy.
A je tvoj otec v poriadku?Ked bol u "bosorky" a veri na takéto,tak možno má sklon aj k vymyšlaniu..Možno nevie prekonať ten rozvod,a preto sa chová takto..

lenka311
3. apr 2012

@mirabelka12 Nie sme v Amerike ani v seriály CSI, neverím, že by slovenské zdravoníctvo urobilo testy DNA z vlasov - je to možné len keby Ti ich vytrhol aj to by podľa mňa musela nariadiť polícia, lebo na jeho žiadosť by sa testy robili z krvi.
Opýtaj sa ho v ktorej nemocnici tie testy dal robiť, nech Ti to povie do očí a ešte mu pripomeň, že si pre ne ideš, lebo máš na ne ako jeho dcéra nárok, že Ti ich vydajú. Proste na neho zahraj komédiu a babke a dedkovi to vysvetli, že sa to nedá, lebo Ti nebrali krv... Snáď ich aspoň takto presvedčíš. Takisto si môžeš overiť akú krvnú skupinu má otec a akú matka - napr. ja mám 0 a môj ex B - Natália má B po otcovi - a boli testy DNA v jeho očiach vybavené... ale nazabudol sa ma vtedy na to opýtať 😉
Veľa šťastia a Tvoj oco je pekný blázon, lebo ubližuje Tebe, nie až tak Tvojej matke ktorá je ďaleko od domova a jej sa to už vlastne ani tak netýka. Bože, chlapi... 😠 😠 😠

monyccka
3. apr 2012

@lenka311 na Slovensku je niekolko firiem, ktore riesia DNA testy a tie sa daju zrobit pokojne zo slin (zuvacka, cigaretovy ohorok) alebo kusok nechta, vlas.. Robia sa na vlastnu ziadost jedneho z ucastnikov (otec, dieta) pripadne tretej osoby (matka, sud). Su dva typy - pre vlastnu potrebu a sudnoznalecke. Oba su vsak dostatocne presne. Otcovstvo urcia s presnostou 99% a vylucia s presnostou 100%.
@mirabelka12 ja by som si ic istotne dala urobit, inak ti zostane chrobacik neistoty voci obom rodicom.. Ak nie je mozne zaplatit to naraz, skus sa opytat na moznost splatok, predpokladam, ze niektore spolocnosti to poskytuju.
Prajem pevne nervy a hlavne pokoj, nech to dopadne akokolvek..Je to urcite nesmierne narocna situacia, ktora si ziada obrovsku davku sebaovladania a vnutornej sily.. Drzim paste, nech to mas co najskor vsetko za sebou..

monika15
3. apr 2012

@mirabelka12

no urcite by som si dala urobi tie testy.. niet co dalej diskutovat 🙂

pokial viem na DNA treba aj vyter z ust.... ;);) tak sa spytaj od ocina ze ci to urobil v noci ked si spala 🙂

lenka311
4. apr 2012

@monyccka To som nevedela, aj tak silne pochybujem, že otec už dospelej samostatnej dcére si dal spraviť a zaplatil už nepotrebný test - nemusí platiť žiadne výživné...napr. 😉 Ja si skôr myslím, že chce ublížiť jej matke, aby si o nej rodina myslela, že je nejaká pobehlica.... Osobne si myslím, že si ich urobiť nedal... - hlavne keď papier že vraj spálil... inak by sa s tým papierom oháňal, nie ho spálil... Ty si to nemyslíš?
@monika15 - sliny - nad tými som rozmýšľaľa ešte včera večer, že som s tou krvou asi napísala blbosť.... 😉 😉

mirabelka12
autor
4. apr 2012

Ahojte,veľmi vám ďakujem za vaše názory 🙂 pre toto milujem koníka,človeku sa uľaví už len tým,že sa z problému vypíše a že sa nájdu ľudia,ktorí mu ešte aj poradia je už len príjemný bonus... 😉
K môjmu problému-zatiaľ som sa nerozhodla čo robiť ďalej,ale najviac zvažujem práve možnosť,postaviť ho do situácie tak,aby sa musel priznať že klamal,buď tým,že mu vylíčim fakty,ktoré hrajú proti nemu,alebo tým,že si akože idem dať tie testy urobiť ešte raz a na to potrebujem jeho sliny... Vnútorne cítim,že klame on a nie moja mama,a myslím že môžem svojim pocitom veriť...Asi máte pravdu v tom,že môj otec nie je úplne v poriadku,zdá sa mi to už trošku dlhšie...Keby nebolo mojích starých rodičov,možno to nechám tak,ale myslím si,že oni majú právo vedieť pravdu...A keďže ich mám rada idem bojovať za svoju identitu...držte palce!

zuzula77
4. apr 2012

nuz, obrat sa na bezplatnu pravnu pomoc v sidle najblizsieho VUC, tam Ti povedia, za akych podmienok mozes ziadat vykonanie DNA testov sudnou cestou, a to tak, aby si neplatila vobec nic. Si trochu specificky pripad, pretoze si uz dospela a otec "ustne" zapiera otcovstvo po vela vela rokoch, kedy si bola malilinka, tam by mohla zasiahnut matka, ta do 3 rokov dietata ma na to narok bezplatne. Tiez Ti mozem potvrdit, rovnako ako kocky predo mnou, ze z vlasov sa v SR testy DNA nerobia. Ozaj, este mala prakticka rada, zisti si krvnu skupinu oboch rodicov a tam mas tiez odpoved, musis vediet tu skupinu ale presne LEBO neexistuje krv skupiny A, je len krv AO alebo AA. Takze, ked toto budes vediet presne o oboch rodicoch (vratane Rh faktora, viem Ti aj ja laicky na 100 % potvrdit rodicovstvo :O)) hlavne bojuj, mam obdobnu skusenost. Cim skor to vyriesis, tym lepsie a pri najhorsom, nelutuj peniaze, pri takychto "prasacinach" to inak nejde. Mozno by si potom mohla na sude ziadat preplatenie testov od otca. Ale hovorim, v "original" pravnej poradni Ti povedia presne 🙂 drzim palec

monika15
4. apr 2012

@lenka311
hmm 🙂 neviem ale to som videla 🙂 hihihi sla show raz a zistovali a videla som ze tak brali vyteri hihihhi 🙂)))

aduskatt
4. apr 2012

@zuzula77 laicky na 100% potvrdit otcovstvo?.to je ako? otcovstvo sa urcuje porovnavanim markerov DNA nie podla krvnej skupiny a jej podskupin..............ci mi nieco uslo?.ved krvne skupiny su styri, pricom Acko ma 4 poskupiny, z toho Ax je veeelmi zriedkava, Bcko ma este menej a ostatok nema....RH su dva druhy....na zaklade tychto znakov podla mna nemozes urcit na 100% otcovstvo .....ani laicky ani profesionalne...ale ak sa mylim, rada sa necham poucit

monyccka
4. apr 2012

@zuzula77 urcite podla krvnej skupiny otcovstvo neurcis. Maximalne sa da v niektorych specifickych pripadoch vylucit (pr . matka je A, otec A a dieta je B alebo AB). Ale urcite sa neda potvrdit len podla skupiny. Ako pisala @aduskatt otcovstvo je mozne urcit len porovnanim DNA.

koniarova
4. apr 2012

@monyccka Súhlasím.

zuzula77
5. apr 2012

Milé dámy, do konverzácie som sa zapojila, aby som dodala odvahy a sily Mirabelke, pretože je to situácia, ktorá otrasie človekom v základoch, nie aby som sa tu" vedecky" sporila o krvných skupinách. Kto chce pochopiť, pochopí, kto sa chce škriepiť, nech sa škriepi 😎 že pekný deň a Veselú Veľkú noc

koran
5. apr 2012

@mirabelka12 tak si odloz kazdy mesiac 20 eur, ved nemusi to byt hned.. a popros rodinu o príspevok, robis to aj koli nim.. a mama ked zije v angl. neprispeje ti?

mirabelka12
autor
14. apr 2012

jáááj,žienky,nie a nie nabrať odvahu niečo s týmto urobiť,prečo som ja taký posero?! 😒

amadora
14. apr 2012

@mirabelka12 blbá situácia, každopádne to určite rieš, ja osobne by som to asi najviac riešila ak nie kvôli sebe či starým rodičom tak práve pre to že máš malé bábätko, má právo raz poznať starého otca a vedieť že ním naozaj je, lebo ak ťa otec "zapiera" , tak tým zapiera aj tvoje dieťatko...

monyccka
15. apr 2012

@zuzula77 Uviedla si tu mylnu informaciu a tu sme opravili. Nikto sa neskriepi ani "vedecky" ani nijak inak. Napisala si, ze "ked toto budes vediet presne o oboch rodicoch (vratane Rh faktora, viem Ti aj ja laicky na 100 % potvrdit rodicovstvo :O)) ". Tak sme zareagovali, ze je to nemozne, pretoze @mirabelka12 nijak nepomoze, ked jej das falosnu nadej a zavadzajucu info. Tak sa zbytocne neurazaj, nikto to nemyslel zle.
@mirabelka12 podla mna nie si posero, je to naozaj narocna situacia a urcite vyzaduje svoj cas.

mirabelka12
autor
15. apr 2012

@monyccka dakujem za povzbudenie 🙂 uvedomujem si že to chce čas,vyriešiť to,lenže som sa pristihla pri tom,že sa podvedome vyhýbam otcovi aj starkým,hlavne teda otcovi,som z neho hrozne sklamaná a bojím sa že nám to trvalo naruší vzťah ☹

elkie
15. apr 2012

@mirabelka12 asi to tu už bolo napísané, ale je to hlúposť. ☹ DNA testy nemožno spraviť z vlasov, iba z vlasových korienkov. Mrzí ma, že ti klame, asi musí byť veľmi nešťastný a zúfalý. ☹ Príde mi to ako pokus o zhodenie tvojej mamky. Skús mu nejak vysvetliť, že ho máš a budeš mať rada aj napriek tomu, že už nie sú s tvojou mamou svoji. Pri rozvodoch a podobne sa aj dospelý niekedy správajú ako malé deti. Držím palce, aby sa to všetko vyriešilo.

monyccka
15. apr 2012

@mirabelka12 unikanie z konfrontacie je tiez sposob zvladania zatazovej situacie. Mozno sa to bude zdat nemiestne, ale ja by som zvazila napriklad aj psychologa. Predsa je to tretia strana, nezaujaty clovek, s ktorym mozes hovorit otvorene o svojich pocitoch, obavach, o tom, co sa v Tebe teraz odohrava. Urcite aj v Tvojom okoli je nejaky odbornik, ktory by Ti mohol pomoct zvladnut toto obdobie..

mirabelka12
autor
15. apr 2012

@monyccka áno,aj nad ním dosť vážne rozmýšľam...myslím,že ho naozaj potrebujem 😒 možno mi vysvetlí dôvod jeho správania...a mne pomôže sa s tým vyrovnať... 😢

monyccka
16. apr 2012

@mirabelka12 nie je to ani zahanbujuce ani ponizujuce navstivit psychologa. Ked nas boli ruka, nevahame navstivit ortopeda, psycholog pomaha, ked nas bolia emocie.. Preto hlavu hore, ublizit Ti nemoze, nuz smelo volaj a objednaj sa na konzultaciu. Uvidis, budes sa citit lepsie uz len tym, ze to niekomu porozpravas a on Ta nebude sudit a pritom to nie je rodina ani anonymny modry konik ;) Daj potom vediet ako napredujes 🙂