Otec vo väzení za týranie - telefonáty s deťmi

7. júl 2021

Je vo väzbe za tyranie blízkej a zverenej osoby. Teda mňa a deti. Ešte nebol odsúdený. Ale keďže ma psychiatricku dg. ,zatiaľ ešte nepotvrdenú znalcom,neuvedomuje si čo robil a že to bolo nesprávne. Dožaduje sa kontaktu s deťmi, návštevy a telefonáty. Ako mám postupovať ,zabrániť tomu aby nemohol detom volať. Zákon mu to totiž povoľuje. No čo v takomto našom prípade. Podal si totiž žiadosť o to aby im mohol volať ...ja chcem tomu zabrániť ale neviem ako.

yollanda
8. júl 2021

A nestačí povedať, že deti s ním jednoducho nechcú hovoriť?

soldi
8. júl 2021

@mondolina je rozdiel agresivny alkoholik a psychicky manipulator. ok, Tvoja otazka bola v prvom rade necitliva. preto som Ti odporucala, co si mas precitat, aby si na nu nasla odpoved.
Pokial si tu namahu nedas, tak islo z Tvojej strany v prvom rade o vycitku. nie o zaujem

soldi
8. júl 2021

@juliet86 psychicky "iba". co je takmer nedokazatelne bohuzial.

mondolina
8. júl 2021

@soldi
aha takže ešte budeš hodnotiť koho " týranie" a koho " utrpenie" má väčšiu váhu.
nevedela som, že pred položením otázky na MK musím mať preštudovanú definíciu týranej ženy manipulátorom.
ešte, že zakladateľka nemala problém odpovedať bez domnienky, že jej niečo vyčítam. prajem pekný deň.

soldi
8. júl 2021

@mondolina preco na mna stale utocis? Ja som sa Ti snazila len poukazat na nieco, o com nemas ponatia.
to s tymi "vahami" si si zas vyprodukovala iba Ty sama. ja som len napisala, ze je rozdiel, ked niekto pride a streli Ti facku a je rozdiel, ked Ti niekto da facku a zmanipuluje Ta tak, ze uveris tomu, ze to je vlastne Tvoja vina, ze si ju dostala.
ale to je tema na dlho. ocividne nemas zaujem sa o tom nic dozvediet, takze zelam aj ja Tebe pekny den

mondolina
8. júl 2021

@soldi
každá vidíme svoju stranu mince, tiež ma facka od muža bolela o to viac, že som mala polročné dieťa na rukách.
takže utrpenie nemá váhu, ktoré bolí viac.
možno som mala šťastie, že som nazbierala silu a ukončila to, aj keď som sa veľmi bála.
moja otázka k autorke nemala podtón výčitky, a ani hlúposti.

tulipanicek
8. júl 2021

Napis do skupiny právna poradňa tu na MK Alebo ak rovno @draik pokial viem tak by mal byt právnik
Držím palce a je super že si odišla

katus226
8. júl 2021

Velmi obdivujem kazdu, co najde odvahu odstrihnut seba a deti od psychopata. Toboz po tolkych rokoch, cim dlhsie je clovek pod jeho vplyvom, tym je vsetko tazsie. Autorka, klobuk dolu

soldi
8. júl 2021

@mondolina vidis kazda z nas je ina. este raz - ja vahu neprikladam ziadnu, to by som si nikdy nedovolila sudit. to, co jeden znesie ako nic, tak druheho polozi na kolena.

ja sa Ti len snazim vysvetlit, ze psychicke tyranie je presne aj o tom, ze nedokazes odist, lebo si uplne psychicky zmanipulovana.

Mna moj muz tiez par krat napadol aj fyzicky, tam som sa ale dokazala ubranit, takze prestal. bohuzial, svojimi psychickymi atakmi ma dokaze dat dole doteraz, aj ked sme odluceni uz 9 mesiacov. staci jedna sms. presne vie, ako ma zasiahnut.

mondolina
8. júl 2021

@soldi
tak psychoteror som mala po rozvode aj ja.... stačila jedna sms od neho ráno a bolo to v riti...
utriasol všetko až čas, cca po 4 rokoch 🙄

autor
8. júl 2021

Ďakujem každej za reakciu, radu a podporu. Necítim žeby ma tu niekto odsudzoval alebo vinil. Som si vedomá svojich chýb a zlyhania. Každá to mame ako sme si zariadili. Bohužiaľ nie vždy je to podľa našich predstáv. Našťastie som mladá, šikovná a inteligentná, čo som si pri nom neuvedomovala, skôr ten pravý opak. On mi píše listy, ja na ne neodpovedám. Ale dokážu rozchodiť a som znovu na začiatku. No som rada ze je aj keď začínam potom odznova tak je to bez neho. Na výsluchu mi bolo povedané, že som ucebnicovy príklad syndrómu tyranej ženy. Popravde ani len netuším co to znamena. Ako sa ten syndróm prejavuje... Ale viem,ze sa ho chcem zbaviť.

hapkova
8. júl 2021

Moja hlavne musis byt silna a aj ked to je teda tazke, je treba sa od neho proste co najrychlejsie odputat. Isto vam velmi moc ublizil a ver, ze ani ja by som nechcela aby mna a zvlast deti, ktore si asi pri nom presli peklom kontaktoval

soldi
8. júl 2021

@mondolina tak uz len 3 roky? To vydrzim 😀
Mne kazdy hovori, ze si ho mam zablokovat, ale neda sa kvoli detom bohuzial.
Ten Tvoj sa o deti zaujima?

soldi
8. júl 2021

Autorka - aku ma psychiatricku diagnozu?

mondolina
8. júl 2021

@soldi
našťastie sme mali určený styk s dieťaťom dohodou, záujem o syna časom chladol, aj keď býva cca 300 m od nás. v stretávaní som mu nebránila,
teraz je ich vzťah skôr chladný, mám partnera, ktorý je viac otec ako biologický.
takže happyend. základ je rozhodnúť zmeniť to čo nám ubližuje, a už len ísť dopredu.
🙏

mondolina
8. júl 2021

@soldi
ale doteraz som preňho suka, a najradšej by mi naplul medzi oči, občas má ešte takéto záchvaty.
nereagujem. syn už má 12 rokov takže komunikáciu s otcom aj stretávanie majú vo svojej réžii.