Pivo - som ja tá "zlá"?

11. jún 2022

Dnes sme mali s partnerom takú výmenu názorov, alebo ako to nazvať.. Máme 1,5 ročne dieťa, papkac je, chuti mu všetko, no a ako každé dieťa sa nacahuje za tým, čo majú dospelí. Mali sme na stole pivo čapované, normálne, nie nealko. Muž mu dával odpit, aj keď syn nevie ešte piť, len tak jazykom do toho namačal. Keď som muža upozornila, tak mi povedal, žesa nahneval, že veď nevadí také množstvo, že to len na trávenie dobre. Keď som mu vravela, že veď to je dieťa, že žiadny alkohol nesmie, tak sa nahneval, že somariny riešim, a že iné ženy by to tolerovali. Pochybujem, ale preto sa pýtam aj tu žien, matiek.. Tolerovali by ste to?

nevenka
12. jún 2022

Vies, nasi maju pomaly 9 a 7 rokov, ale nemali v zivote kofolu, radler, ani ten 0,00%. Ked maju sladky obed, tak vedia, ze nesmu si naliat ani sirupovu vodu. Mineralky im nechutia, len ciatu neperlivu vodu piju alebo caj a niekedy tu sirupovu vodu pre chut.
Vedia, ze pivo, vino, alkohol a kava nie su pre deti a v ich veku uz vedia aj, co to s ludmi robi, maju strasne radi biologiu, tak im vysvetlujeme, co sa deje s clovekom po poti alkoholu a ze to moze byt nebezpecne, preto aj dospeli to musia pit s mierou.
Takze drobcovi by som nic taketo nerobila. Vobec to nepotrebuje predsa!

katkati
12. jún 2022

Keď je takýto burán aj iných oblastiach života, tak to ti niet čo závidieť.

tncka
12. jún 2022

Nie. Ani keby malo decko 10+,moze sa aj rozkrajat. Pyta ked vidi,samozrejme,ale nikoho nenapadne ani len jazyk namocit. Ja by im dala 🤨 Ani z kofoly som neni nadsena,ale tu dcere,ma 9 obcas dovolim chlipnut

7lenka11
12. jún 2022

dieťaťu nikdy neponúkajte sami od seba alkohol.. môj známy je psychológ, venuje sa téme závislosti detí a hovorí, že viac ako dve tretiny detských problémov súvisiacich s alkoholom vychádzajú z domáceho prostredia... vidia piť svojich rodičov, sú zvyknutí na to, že im rodičia dovolia namočiť prst do pohárika, majú doma ľahký prístup k tvrdému alkoholu a pod.

yoxinka
12. jún 2022

V žiadnom prípade, ani manžel by netoleroval.

irusa
14. jún 2022

Z môjho pohľadu riešiš somariny..no koľko toho mohol odpit pol litra ???? Áno je na trávenie....čiže u mňa by sa žiadna panika nekonala...inak zakázané ovocie najviac chutí ....