Po pol roku nešťastná

liluska68
26. apr 2018

Ahojte, v manželstve sme 9 mesiacov, máme 4 mesačnú dcérku. Všetko bolo z lásky a teraz ja neviem čo sa deje. Už som manželovi aj na rovinu povedala, že jednoducho potrebujem viac. Objatia, bozky, sem-tam niečo milé spraviť. No on zostáva voči mne chladný. túli sa len keď chce sex. Včera som sa pritúlila, po chvíľke spýtala či mu to nechýba a on z fleku že nie. Po chvíli, že zatiaľ nie. Predtým to bolo iné, túlil sa, rozprávali sme sa, boli sme otvorenejší a milší na seba. Teraz sa takmer stále hádame a ja som jednoducho nešťastná. Ale to je mu jedno. Ak mu niečo poviem, povie mi, že ho citovo vydieram a koniec. Čo si o tom myslíte?

wokokoza
26. apr 2018

Zrejme sa niečo deje, keď predtým bol iný. Ty sama nevyriešiš nič. Musíš sa s ním častejšie rozprávať, pripomínať mu, že si rada, že ho máš. Mne sa vyplatilo to, že čím viac lásky dám tým viac sa mi vráti. Niekedy je to proste tak, že musíš ty viac tu lásku preukázať. Aj keď ti verím, že je to pre teba ťažké

pininka
26. apr 2018

To vacsinou pride, mne trvalo roky kym som si ako tak zvykla. Ani mojmu to nechyba. A vzdy to bolo najhorsie ked boli deti male. Lebo hormony, ty sa citis unavena, stale ten isty stereotyp. Ale zial muzi to beru inak. Necitia to rovnako. Nemyslim ze bude dobre v tomto nanho tlacit, a hadat sa pri tak malom dietati to tiez nieje riesenie. Urcite sa to utrasie, len sa snazte v klude komunikovat.

liluska68
autor
26. apr 2018

Ďakujem, dievčatá, potrebovala som pár povzbudivých slov. Keď ja mám jednoducho pocit, že svadbou a dieťaťom si ma poistil a tak sa už nemusí snažiť. Nemusí byť milý a ja ako poslušná žena sa mám o neho starať. Variť, prať, upratovať, o malú sa starať, on je s ňou tak pol hodinku za deň, večer sex a je spokojný. Aspoň, že mi dá pusu na dobrú noc a keď odchádza do práce. Ja si však na toto nechcem zvykať. Túžim byť milovaná a nie byť vo vzťahu zo zvyku. Chcela by som späť toho môjho chlapa. Myslíte, že sa ešte niekedy vráti?

svetielocko
26. apr 2018

Aj moj muz bol taky. Ako sme sa vzali a zacali spolu byvat, akoby som mu uz nebola taka vzacna alebo co a mnozstvo fyzickych dotykov a milych slov vyrazne kleslo. Ale ucim ho, ze to potrebujem - ze je to pre mna ako voda pre rastlinu... ze jednoducho, ak mam byt stastna a vladat normalne v rodine fungovat, potrebujem, aby mi dal pocitit, ze ma ma rad. Takym sposobom, ktory je pre mna najcennejsi. napriklad tie fyzicke dotyky. Vid knizka 5 jazykov lasky (gary chapman). Takze sa to uci a pripadne mu to z casu na cas pripominam, ked ma zanedbava 🙂 Jednoducho, on to mozno za dolezite nepotrebuje, ale ja ano. A ked ma ma rad, tak preco by mi nemohol venovat trochu takejto pozornosti. Nestoji ho to vela namahy a ja to fakt potrebujem. Nech to robi len cisto kvoli mne, z lasky. Nieco taketo som mu povedala 🙂
Takze - nie si v tom jedina a ja ti drzim palce, aby sa ti podarilo naucit tvojho manzela prejavovat ti lasku tak, ako ju potrebujes vnimat. Nie je to mozno take romanticke ako ked to robil sam od seba a niekedy mam fakt pocit, ze to robi skor "nasilu", ale zlepsuje sa to 🙂
Tazko povedat, ci sa ten "tvoj chlap" niekedy vrati. Podla mna, dietatom, rodinou sa vam trosku zmenili role, pribudli ulohy a povinnosti... Uplne ta chapem. Jedine, co ti mozem z mojej skusenosti odporucit - aktivne ho zapajat do veci. Povedat mu uplne jednoducho a priamociaro a najlepsie nie vsetko naraz, ale postupne :D Vies ako, chlapi su jednopovelovi :D (aspon ten moj 🙂
1) aby ti prejavoval viac dotykov - napriklad ze potrebujes rano a vecer este objatie, nielen pusu. Vymyslam si 🙂 + necakat len na jeho reakciu, ale ked to objatie potrebujes, tak chod za nim a obijmi ho. Nie je to take romanticke, ale je to lepsie ako nic alebo ako byt smutna a hnevat sa kvoli tomu na neho...
2) zapajat do starostlivosti o malu - este je malicka, ale tak ked vies, ze bude v pohode (prebalena, napapana), tak mu ju daj, ze ty musis nieco spravit, aby sa o nu postaral. vztah s detmi sa buduje tym, ze s nimi travis cas, ze sa o ne staras. muzi sa pri takych malych detoch mozu citit nepotrebni - vsak na vsetko im treba mamicku. Vedela by som ti rozpravat, aky to bol u nas boj 🙂 Teraz, ked su deti vacsie, tak uz je to pohodka. Nedaju na ocka dopustit. ale viem, ze v ten prvy rok to bola moja aktivna praca zapajat ho umyselne do starostlivosti... (aj ked sa branil 🙂
3) detto upratovanie. Kym sme obaja chodili do prace, sluzby doma sme mali rozdelene. Teraz robim ja viac veci, kedze som doma. ale iste prace (napriklad vysypanie smeti) mu nechavam, nech nezabuda na to, ze aj o domacnost sa treba starat a ze to nie je samozrejme, ze je doma poriadok 🙂
Drz sa 🙂

rucka77
26. apr 2018

Ak takýto pred svadbou nebol tak treba zistiť čo sa stalo, čo ho vedie k takémuto správaniu. Proste nech ti to na rovinu povie nech je to čokoľvek

annamivo
26. apr 2018

:D :D akoby som čítala o sebe ... u nás to bolo takto do roka, občas som si pripadala ako stíhačka, ale časom pochopil že proste potrebujem objať, pobozkať aj inokedy nie len večer a ráno... ako bolo vyššie spomenuté - zapájaj ho pomaly do vecí ktoré robíš s malou, nekrič, netlač, občas môžeš tvrdšie ale mne sa skôr vyplatilo - keď nechceš nerob ale nesťažuj sa mi že chce byť len so mnou - malý má skoro 2 roky a behá teraz len za ním :D ... svadbou a dieťaťom sa veľa zmení a chlap má pocit nepotrebnosti, lebo žena sa sústreďuje na bábo a on sa tiež cíti ochudobnený až si na to zvykne a vtedy sa my ženy zobudíme že nám to chýba 🙂 - môj názor, skúsenosť... ak je maličká dobrá a má ju kto postrážiť je na nezaplatenie občas si ukradúť 1-2 hodinky len pre seba a stráviť čas ako pred bábom, môj takto priznal že mu chýba tá žena pred dieťaťom a pochopil že aj mne chýba ten chlap... chce to čas a hlavne tvoj prvý krok ... veľa šťastia prajem

danyb
26. apr 2018

podľa mňa je to úplne prirodzené, väčšina chlapov sa takto časom zmení 😉 ale nie je to vôbec žiadna tragédia, hlavne si zapamätaj, že výčitkami u chlapa nedosiahneš nič, práve naopak bude to ešte horšie.. skús ho počúvať aj ty.. hovorí že ho citovo vydieraš, zrejme to tak vníma.. ak chceš aby to fungovalo medzi Vami tak ako by si to chcela, musíš sa zmeniť ty.. to myslím v dobrom.. žiadny chlap nemá rád výčitky.. a keď mu neustále hovoríš aká si nešťastná.. skús sa vždy zastaviť pred tým ako mu niečo budeš vyčítať a zamysli sa, čo tým asi dosiahneš.. na tvojom mieste by som určite skúsila inú cestu.. a to: buď usmiata, v dobrej nálade, ak chceš pritúlenie tak sa pritúľ ty.. ak chceš objatie, objím ho ty, ak chceš ísť na nejakú romantiku zariaď to ty.. ak chceš bozk, pobozkaj ho.. a hlavne snaž sa byť šťastná aj bez jeho zásluhy, rob veci čo ťa bavia, maj rada samu seba a snaž sa byť v dobrej nálade a uvidíš ako sa jeho prístup k tebe zmení 🙂 on to možno tiež vníma tak, že si sa zmenila.. ale ja verím ak sa máte radi, tak to pôjde 🙂
držím ti silno palčeky 😘

hettinka
26. apr 2018

Na úvod, chlapi sa zvyčajne v svojej podstate po svadbe nemenia, menia sa skôr ženy.
Možno taký bol vždy, len ty si to predtým tak nevnímala, možno ste boli menej intenzívne spolu, nebolo dieťa, nebolo toľko starostí, nebola si toľko sama doma ...
Skoro každý vzťah prejde istým vývojom, keď príde dieťa a partneri začnú žiť ako rodina. To, že jemu stačí ako prejav nežnosti večerný sex, to je podľa mňa úplne bežné u mužov.
Prečo a o čom sa hádate? Sú to vážne veci, alebo skôr banality? Ak nejde o skutočne vážne veci, začni od seba, uvar mu niečo dobré, nevytýkaj mu "hlúposti", niečo pekné si obleč, usmievaj sa... Alebo ho vytiahni niekam von, hoci aj na prechádzku s dieťaťom, do kina, alebo v lete na víkendový pobyt. Nájdite si nové rituály, veci, ktoré fungujú, kým dvaja spolu randia, v manželstve zvyčajne už nefungujú.

ikissedagirl
26. apr 2018

skus "pozitivnu motivaciu". teda nie vycitat a "citovo vydierat", ale skor raz za den (alebo podla okolnosti) pochvalit co sa ti pacilo od neho. a odmenit ho za pozitivny pristup niecim, co ma rad. ked sa pekne porozprava s tebou, povenuj sa mu vecer, alebo mu poskytni priestor na jeho konicek, alebo upec kolac.

janickacrazy
26. apr 2018

@liluska68 No mala som takého bývalého, bol skor taký chladnejší typ, na začiatku sa snažil, potom už menej, ja som veľmi dotykový typ, mne to proste chýbalo, jemu nie. Snažila som sa mu to vysvetliť, ale vždy to pomohlo len na chvíľu, proste bol taký a nedalo sa to veľmi zmeniť. Teraz mám muža, ktorý je úplne super, rovnako dotykový typ ako ja, čiže mne to vyhovuje. Skús sa s ním porozprávať, ale bez výčitiek, len mu povedz, čo potrebuješ, nesťažuj sa. Možno to pomože, uvidíš.

hettinka
26. apr 2018

https://babetko.rodinka.sk/zo-zivota/rodicovske...
pekný článok o pocitoch muža po pôrode ... myslím, že vela mužov to takto vníma

cecilia68
26. apr 2018

@liluska68 Neviem si predstaviť, čo by si stvárala po dvadsiatich rokoch...Je to chlap preboha, stačí mu ku šťastiu len plné brucho a prázdne gule 🙂 Málo ktorý chlap je túliaci a mojkací riťovlez...aj to možno len vtedy, ak chce sex 🙂

pininka
26. apr 2018

@liluska68 ano,niekedy sa vrati, obcas to pride, ale urcite necakaj, ze to bude kazdy den. Ako pisu baby, chlapi toto rozhodne bezne nerobia a kazda zalubenost raz prejde. Mne osobne by asi liezlo na nervy kebyze sa namna lepi kazdy den. Takto mi je to vzacne a necakane ma obcas prekvapi. Jasne ako zena by som brala aj troska castejsie prekvapka, ale tak pozeram na ine veci ktore robi pre rodinu.

erikule
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viellik
27. apr 2018

Len takú krízu netreba ignorovať @erikule, ale treba sa o nej rozprávať, zahnať ju 🙂

morningcoffee1
13. máj 2018

@liluska68 Cim viac ocakavame od inych, tym sme nestastnejsi. Niektori ludia necitia potrebu davat city najavo tulenim atd. Preco to vlastne od neho vyzadujes, ked mu to nie je prirodzene? Ja som mala napriklad v minulosti priatela, ktory si takisto neustale vyzadoval taketo pozornosti. Ale v jeho pripade to uz bol extrem. Dovodom bolo jeho NIZKE SEBAVEDOMIE. Ked som mu slusne vysvetlila, ze uz je toho prilis, zacal byt neprijemny a arogantny. Nemusite dvakrat hadat ako ten vztah skoncil.

cecilia68
13. máj 2018

@svetielocko Ale on to evidentne robiť nechce....myslíš, že je dobré ho nútiť?

svetielocko
13. máj 2018

@cecilia68 hm... podla mna,vztah je o tom,ze chcem tomu druhemu dobre. Chcem,aby bol stastny a spokojny. Podla mna to robit nechce preto,lebo PRE NEHO to nie je podstatne a tym padom to nepovzuje to za dolezite. Nie preto,ze by ju nemal rad a nezalezalo mu na nej.
Na zaciatku vztahu proaktivne rozmyslame,ako toho druheho potesit. Lenze vztah treba budovat stale,aj vtedy,ked to uz nejde tak "same od seba". Cize na toto by som apelovala - ved kazdy z nas sa musi obcas zapriet a robit veci,ktore mu nie su prirodzene,ale viem,ze toho druheho potesia...
Riesenie vidim niekde v strede - na jednej strane trochu upustit od svojich tuzob - zrealnit ich (ok, tak ma nebude obijmat 5x denne sam od seba ako nazaciatku) a na druhej strane mu vysvetlit, ze ak chce mat stastnu a spokojnu manzelku,tak jednoducho sa musi starat o jej zakladne potreby 🙂 Dobrym tipom je napriklad zaviest ritual - pusa,objatie pri odchode a prichode z prace. Uz akykolvek. Ale ak sa nieco stane ritualom, tak je to automaticke - muz kazdy den neriesi,preco by to mal robit a manzelkina potreba fyzickych dotykov sa naplna.
Urcite sa o tom treba porozpravat. Hlavne najst vhodnu chvilu - ked je manzel v pohode,ma dobru naladu aj volu spravit nieco navyse pre svoju polovicku 🙂 A nehovorit mu to ako vycitku (ty na mna kasles), ale vies,toto by ma potesilo... ja som ako taka kvetinka,ktoru treba kazdy den polievat,ak chces,aby som ti kvitla... (vymyslam si 🙂 🙂
Defacto to robi aj kvoli sebe... spokojna manzelka,spokojna domacnost 😉

svetielocko
13. máj 2018

@cecilia68 cize nie nutit ho,ale presvedcit,ze to chce robit ako prejav lasky k nej a v konecnom dosledku pre vlastne dobro 😉

cecilia68
13. máj 2018

@svetielocko Ten komentár by si skôr mala adresovať autorke 🙂 Po mne keby sa muž cápal 10 krát denne a pusinkoval ma a objímal, tak ho vykotím z okna 😝

svetielocko
14. máj 2018

@cecilia68 autorka sa viac neozvala, tak som myslela, ze sa pytas kvoli sebe 😉 Ale celkom sa tu smejem na tvojom poslednom komentari 😀😀😀 Tak kazdy ma ine tuzby 🙂 Vsetko dobre! 🙂

cecilia68
14. máj 2018

@svetielocko Ono to väčšinou tak býva, že len jeden z partnerov je také mojkadlo, čo sa rado túli 🙂 A ďakujem, aj tebe 🙂

liluska68
autor
16. máj 2018

Všetkým Vám ďakujem za názory. Viete čo som zistila? Že ja nemôžem byť na neho taká milá. Ak reagujem podobne ako on predtým, tiež sa mu to nepáči. Tak už je milší aj on :D Teraz sa snaží, uvidíme, koľko to vydrží. Verím v nás, ale je pravda, že pred svadbou sme spolu nežili, ani neprespávali, čiže asi sa len spoznávame a chce to čas..