Počúva nás suseda v spálni?

20. jan 2023

Ahojte, potrebujem radu - ako sa zachovať lebo nejak sa z toho neviem vymotať.
Veci sa majú takto: pár dní dozadu som v obchode s oblečením stretla našu susedku. Je to pani, cca okolo 60tky, rozvedená. My máme veľký byt v novostavbe (6 ročná bytovka), ktorý susedí s jej menším 2i bytíkom. Spoločnú máme spálňovú stenu. To znamená, že my máme spálňu, medzi tým je stena a aj ona má z druhej strany spálňu.
No a keď som ju stretla tak som prehodila pár slov, myslela som si, že dáme small talk a každá si pôjde vlastnou cestou. Ja som bola naobliekaná, bolo mi horúco a mala som kopec vecí, ktoré som si chcela v kabínke vyskúšať. A nato sa pani rozhovorila. A zrazu mi začala nakladať: že cez tú našu spoločnú stenu všetko počuť, že ona presne vie, kedy ideme spať a že sa dlho rozprávame v posteli a ju to ruší. Že počuje každé jedno slovo, ktoré povieme. Vraj počuje aj šuchotanie perinami a aj to ako zapájame mobil do nabíjačky. Počuje aj keď kocúr v noci zoskočí manželovi z postele - no prosto všetko. Doslova to povedala tak, že je akoby ďalším členom našej rodiny. Nespomenula, že nás počuje aj pri sexe, ale celé to tak nejak k tomu smerovalo.
No tak ja neviem - nemám pocit, že by sme nejako nahlas súložili, snažíme sa správať s manželom slušne, chápete, žiadne hlasné orgie 😀
Ide o to, že som nevedela, čo jej na to mám povedať. Potila som sa tam s tým oblečením a ona mi dávala a dávala. Čosi som koktala, že si na to dáme pozor, atď..
Ale potom, keď som nad tým tak premýšľala tak - kurník šopa - platíme hypotéku 800 eur, s manželom sme zaneprázdnení, celý deň nemáme čas sa porozprávať. A mne bude niekto vyčítať, že sa o pol dvanástej v posteli rozprávame? Žiadne kričanie - normálny rozhovor.
Keď som to doma povedala môjmu mužovi tak ten sa len rehotal. Podľa neho to p. suseda vôbec nemôže tak počuť ako hovorí lebo vraj priečka je nosná a z betónu. A vraj to nemám riešiť. No ale mňa štve, že človek nemá trochu súkromia.
No ale perlička na záver - pýtam sa susedy, že prečo mi to teraz hovorí a že prečo to teda neriešila skôr. No a ona zahlobila, že sa ma bojí, lebo som vraj rázna. Ona sa ma bojí? A zrazu v obchode sa ma nebála? Normálne riešenie podľa mňa je - zazvoniť, dobrý deň susedia, máme tu taký a taký problém - poďme ho riešiť. Poďme tú stenu nejako zaizolovať, atď. Ale ona nás radšej 6 rokov počúva???

radkaradix
20. jan 2023

neriesila by som.. hadam nepocuje konkretne slova vasich diskusii.. inak by ma to netankovalo a este by som si to uzivala hlasnejsie :D :D

nikka055
20. jan 2023

By si sa cudovala co vsetko pocut 😃 my sme sa presťahovali v starom byte som ozaj nic nepočula ale v tomto 🤣 kazde slovo a to neprehanam co vysloví moj sused nad nami nebodaj ma tam vecer kamosov tak to nespim celu noc ....teraz si našiel priatelku tak počujem tie orgie 🙈 a perlicka počujeme "ručat" susedu z prveho poschodia 😃 seriozne ta ruči jak jelen v ruji 🤣
Ale isto nepojdem nikomu kopať, ze sexujte tichsie 🙈😃

luccija
20. jan 2023

Ver, že to je všetko počuť ja som tak počula susedov všetko smiech, odsunutu stoličku..aj sex🙂dokonca, keď sa im narodilo dieťa a plakalo budila som sa

viestta
20. jan 2023

Vy byvate v panelaku, musite pocitat s tym, ze ked vsetko okolo stichne bude vas pocut. Suseda byva v panelaku, musi pocitat s tym, ze ked okolo vsetko stichne bude pocut aj to co nechce. Neries.

tykat
20. jan 2023

Doporucila by som susede nech si da odhlucnit stenu ak jej to vadi alebo nech si na tu stenu da nabytok. Byva v bytovke, tam je bezne pocut susedov.

izabellik
20. jan 2023

akoze bolo by mi to uplne jedno :D vy sa predsa teraz nebudete kvoli nej krotit a chodit po spickach, aby bola stastna :D vsak je to vas byt predsa, neriesila by som to vobec. ste vo svojom a ked jej to prekaza, nech si to riesi. :D

henrikir
20. jan 2023

vobec si z toho nerob tazku hlavu. akoze nechapem, ci nemoze spavat alebo nema co robit po nociach, ked vas ma takto osledovanych. ale tak porad jej najblizsie nejake tabletky na spanie, ked na to pride a uvidis, co ti na to povie :D

pralinka25
20. jan 2023

akoze moze to byt naozaj pocut. moja mama tak pocuje susedov. uplne od slova do slova a to su dokonca susedia krizom ani nie priami. mozno je tam nejaka skarka alebo co.
ja by som si na vasom mieste dala asi nejaky panel proti odhlucneniu. uz len kvoli sebe nech ma nikto nepocuva. ono v noci ked je vsade ticho a lezi vlastne vedla vas moze to fakt pocut. neprijemny pocit ☹

denissi
20. jan 2023

@nikka055 tak na toto si pamätám ked boli deti malé a bývali sme v paneláku , pod nami sa nasťahovala mladá bezdetná rodinka a tie orgie .......no to bolo niečo, dcéra raz v noci prišla za nami do izby že prečo tá teta dolu tak strašne kričí 😅😨

lyci
20. jan 2023

ja by som ju poprosila ci mozes ist ku nej vyskusat ako velmi a co je pocut a podla toho sa zariadila

jankalukasova
20. jan 2023

Ja si nemyslím, že Vás počúva (cielene). Myslím si, že Vás počuje.... Proste keď večer leží a zaspáva, tak Vás počuje, to, že tam je betónová nosná stena, neznamená, že cez ňu nepočuť, to ani omylom. A teda ona nepôjde o tej pol dvanástej sedieť do kuchyne aby bol Váš rozhovor (hádka, sex...) súkromný. Keď bývate v byte, Vám musí byť jasné, že Vás susedia počujú a Vy počujete ich. Ak však máte spoločnú len tu jednu stenu v spálni, tak logicky nemáte čo počuť. Leda by si večer pustila v spálni film...

viera
20. jan 2023

Moze to byt pocut a co?...Haha no ja by som asi dala VELMI HLUCNY VZDYCHAJUCI SEX s muzom🙂 nech sa suseda potesi🙂)).....Asi nema co na praci...Riesit taketo......

katuskamala1
20. jan 2023

Jasne ze to počuje. Ked je noc, ticho, i ja som v byte všetko pocula od susedov. Ale ked stlmili hlas, uz nastastie nie.

zafir01
20. jan 2023

byvali sme v novostavbe v bytovke , kym sme dom nepostavili . a skutocne bolo vsetko pocut.. bola som v kupelni , trham si obocie, a zrazu cez stupacky zvuk, kokretne prd .. nevedela som odkial, lebo boli poprepajane, ale velmi to bolo pocut .
a tiez so spalnou sme mali podobny problem, spolocna stena. ked sme si s muzom sli lahnut a naozaj vsetko stichlo, zrazu sme uplne jasne poculy rozhovor nasich susedov v nasom veku . akoby boli u nas v byte len vedla v miestnosti s otvorenymi dvermi . chodili do zahranicia pracovat a dceru nechavali u babky , takze niekedy bol byt aj 3 mes prazdny, no ked prisli, mali zurku ( tu sme tolerovali raz za cas ) , ale potom hlasity sex, hadky, neskor z rozhovorov bolo pocut, ze sli na pervitine rekreacne .
im sme to uz pri zoznamovani povedali, ze bytovna je postavena tak, ze sa vsetko vsade ozyva a vsetko vsade pocut .
my sme nesli investovat do ziadnej izolacie, lebo to bol obecny najomny byt a uz sme v tom case stavali dom . v dome mame steny 250 mm porobeton a teda z izby do izby pocut minimalne. nechapem z coho to stavali 😀

nasasa_1
20. jan 2023

Je to možné, že počuje, ale tak taký je život v bytovke, tam sa fakt prenáša všetko. Možno ak by ste dali nejaký ten obklad na tú spoločnú stenu, to by mohlo pomôcť miestnosť trocha odhlučniť

janetinka27
20. jan 2023

kolegyna byva v panelaku a v noci casto nemoze spat. a ona povedala, ze pocuje susedov tak, ako keby lezali vedla nej v posteli. ze im aj rozumie, o com sa rozpravaju.
spoluziacka mi tiez spominala, ze ona si po veceroch pisala v izbe na pocitaci a sused vedla jej buchal do steny, lebo jemu vadilo tukanie na klavesnici.
jednoducho bytovka, da sa riesit zrejme aj nejaka zvukova izolacia.
ja sa s muzom v noci nerozpravam, alebo iba velmi potichu, lebo viem, ze v bytovkach to pocut.ale zas nejaky zvuk clovek vzdy vydava.

viestta
20. jan 2023

Odhlucnit spolocnu stenu nepomoze ani jednej ani druhej strane. Mozno plne skrine na obidvoch stranach steny by zvyky trosku utlmili, ale v panelakoch sa sur siri cez vsetky konstrukcie, podlahy, stropy, obzvlast tam kde nie su koberce tak najviac sa hluk siri cez podlahove panely

bajka16
20. jan 2023

Mala si ju odbiť nech si tú stenu obloží polystyrénom. Že si z toho niečo vôbec robíš. Áno určite počuje šuchotanie perin. Nech sa ide dať vyšetriť lebo jej šuchoce v hlave. Vôbec nerieš. Aj keby všetko počula tak jej to určite iba vyhovuje. Chcela len aby si sa cítila nepríjemne.

radiah
20. jan 2023

Alebo má hrnček a ucho na stene 🙏🤣 nerieš

babulkomale
20. jan 2023

Betón krasne nesie zvuk 👌

autor
20. jan 2023

@viestta ale veď my nebývame v paneláku, ale v murovanej novej bytovke. Aj my počujeme susedov nad nami, ale naozaj len keď trieskajú dverami alebo ziapu. Alebo im šteká pes. Bežný rozhovor určite nie.

autor
20. jan 2023

@jankalukasova ale prečo to začala riešiť teraz? Po šiestich rokoch?

viestta
20. jan 2023

monoliticky alebo panelovy zelezobetonovy strop mate tak ci tak. A ten je najlepsi prenasac zvukov. A ta vasa priecka asi tiez nebude nic co by sme mohli oznacit za pohlcovac zvukov, ked vas pocuju

joannita
20. jan 2023

Autorka povedz jej, ze aj ty pocujes casto cez stenu ako nieco jemne vrčí. A popros ju, ci by mohla ten vibrator pouzivat na mensich otackach.

jamimo
20. jan 2023

myslím, že vás nepočúva cielene a netreba sa na to hnevať.... My máme spoločnú stenu =kuchyňa, obývačka so susedmi kt. sú na dôchodku. Keď doobeda varím, počujem všetko a to doslova (a nechcem to počúvať, nezaujíma ma to) zvonenie telefónu, či volá žena alebo muž, kto koho dochoval, kto čo zdedil, kto umrel, kto koho naštval, kedy treba čo zaplatiť.. Pustím si radšej na telefóne podcasty. Z obývačky presne viem aký program pozerajú, kedy ide reklama. Ak sa my doma rozprávame o témach ako peniaze, práca, vážne rodinné situácie, stlmíme hlas. Viem trošku paranoidné, ale nemusia všetko počuť. Som si vedomá, že ako počujeme my ich tak aj oni nás. Z opačnej strany bytu s našou spálňou susedí detská izba=stredoškoláčka. To už je iné kafe. Keď telefonuje, samé "vybrané slová" slovník hodný dláždiča a kočiša 🤭 V noci skype do cca 01:30 hod, cinkanie chatu, vibrácia telefónu. Ráno ziapot susedy, keď ju nemôže zobudiť. Tak som ich poprosila nech skrotia hormón, ale tak s úsmevom... Mesiac pokoj, potom sa pripomínam opäť. Sused nad nami 5:15 vibračný budík na podlahe, čiže mne nad hlavou. Budím sa s ním, vypočujem si toaletu, sprchu. Keď príde z práce okolo 17 hod začne hrať na gitaru (učí sa) do 19 hod. To je však život v bytovke. Zo začiatku som išla z kože vyskočiť, ale už som si zvykla. Jedine 2x som mu telefonovala nech nebrnká a to keď som mala ťažký covid, horúčky 40 2 týždne vkuse a keď som mala silnú migrénu. Pochopil, prestal, poďakovala som. Iné je, keď u mojich rodičov v bytovke, v byte nad nimi sa vozí dieťa o 0:30 hod. na odrážadle. Keď som šla suseda slušne poprosiť aby sa stíšili, arogantne ma odbil, že synček je už raz taký, a zaútočil že ja nemám rada deti. Tak som ho uzemnila, že kde na to prišiel, a aby sa uvedomil že je pol jednej ráno. Je iné ak má dieťa koliku, idú mu zuby, hnačku, teplotu, to je normálne, my sme boli tiež deti a plakali... čo ma však v susedskom nažívaní vadí je drzosť a arogancia.

autor
20. jan 2023

@joannita 😂

autor
20. jan 2023

@jamimo veď dobre, chápem. Ale ona to 6 rokov! neriešila... a zrazu? Mne toto rozum neberie. Ešte mi bude rozprávať, že ona v našich hádkach vždy drží stranu môjmu mužovi lebo ja zle argumentuje, atď..

autor
20. jan 2023

@viestta ale ja ju nepočujem vôbec. A to veru tiež spím ako myš na vreci. Nepočujem nič - ani jej šušťanie periny ani nič.

joannita
20. jan 2023

Waw zeny tie co pisete ze ako je to u vas pocut 😮
Ja byvam v panelaku, uz v 3. byte ale nikdy nic nepocujem od susedov. Tie novostavby su asi dost shitne postavene teda

banalu
20. jan 2023

Ved nech si da odhlucnit stenu ked jej to vadi, alebo nech si prehodi postel a na tu stenu nech si da skrine 🙄 jej problem, ona musi najst riesenie