Pomôžte mi pochopiť svokru

dorotik
19. jún 2019

Ahojte,
za chvilku ideme s manzelom a 6 mesacnou dcerkou na navstevu k svokrovcom a ja uz mam teraz kamene v zaludku. Nikdy by som si nemyslela, ze so svokrou nebudem ok, pred narodenim dcerky sme mali sice skor formalnejsi, ale fajn vztah. Teraz robi veci, ktore ma stresuju a zranuju. Ked prideme k nim alebo oni k nam, ocakava, ze jej dcerku "odovzdam" a pojdem si robit svoje. My vsak mame kontaktny vztah, rada ju mam pod dohladom, aby som dokazala reagovat na jej potreby, casto sa stiskame a hladkame. Samozrejme, svokre ju rada doprajem, ale chcem mat slobodnu moznost priblizit sa k svojmu dietatu. Ked napriklad vezmem hracku a pridam sa na chvilku k nim, hned mi povie, nech odidem. Cudne sa sprava aj ked s malou nieco robim. Sleduje ma a komentuje to. Ze s nou narabam prilis citlivo, lebo s nou nehadzem v kociku, je malo oblecena, prilis oblecena a bla bla. Svokre prednedavnom umrela sestra a je z toho nestastna. Preto jej chcem vyjst v ustrety a dopriat vnucatko. Na druhej strane ma vsak dostava az do uzkosti a absolutneho diskomfortu. Ako s nou o tom hovorit? Preco jej tak vadim, ked som pri nich? Som dost empaticky clovek, ale dobtohyobsa akosi nrviem vvitit. Dakujem za kazdy vhlad 🙂.

katrin21
21. jún 2019

@dorotik no vidis, svokra nebude taka hrozna,urcite sa tesi z vnucatka a chce dobre 🙂 som rada, ze aj ty beries ohlad na nu , uzite si to . aj do buducna

terezka1947
21. jún 2019

@dorotik super....kde je vola,tam je cesta

siska53
21. jún 2019

@dorotik tak som rada, ze je to lepsie. Uzite si den i vikend a nech to tak aj ostane.

katkati
21. jún 2019

Zaujímavé, že tu nezaložila žiadnu tému svokra, ktorá sa sťažuje na nevestu. Môj osobný názor je, že kým sme mladí, nevieme si predstaviť, že aj my budeme o 20, 30 rokov v pozícii starých rodičov. Myslíme si, že je to v nedohľadne a my budeme isto úplne iní a nebudeme sa takto správať. Absentuje pokora, neriešiť blbosti, dopriať v rámci širšej rodiny tešiť sa zo spoločných chvíľ, mať vzájomnú úctu a dopriať starším ľuďom, ktorí už nemajú toľko radosti v živote, aby sa cítili so svojimi vnúčatkami a ich rodičmi dobre.

miroslava21
21. jún 2019

@katkati ked citam temu o svokrach, casto myslim na to, ze raz mozno budem mat vnucata. Mam 2 synov, takze normalne sa obavam ake nevesty budem mat. Snad budeme spolu vychadzat. Ale najviac sa bojim, ze mi bude vytykat ze sa neviem postarat o babatko. Ze s nim neviem narabat. V tuto chvilu mi pride aj smiesne a nepredstavitelne, kedze mam 2 synov z toho jeden ma len rok. Ale urxite viem, ze by mi to bolo luto ☹

kvetinka75
21. jún 2019

@katkati myslím, že je to preto, lebo dnešné svokry (ženy ,,v ich veku,,) nie sú zvyknuté na sociálne siete a riešiť všetko cez ne. Tieto témy pribudnú o pár rokov, keď sa z dnešných neviest, ktoré majú problémy so svokrami, stanú svokry.

kvetinka75
21. jún 2019

@miroslava21 neboj kým dorastú tvoji synovia, pri tých dnešných babách, ktorým sa nič nechce a nič nevedia - samozrejme sú aj výnimky, možno budú svokry na roztrhanie. Budú chodiť variť, upratovať, kočíkovať. Možno to aj bude s komentárom, ale bude im dovolené niečo robiť. To len na odľahčenie 😉 (ale ktožvie ....)

miroslava21
21. jún 2019

@kvetinka75 😉 ktovie

katkati
21. jún 2019

@kvetinka75 Ja si myslím, že veľa žien 50-60 ročných denne trávi čas na internete, ale pravdou je, že nerozoberajú svoje problémy tak často ako mladí ľudia na sociálnych sietiach. Skôr sa pochvália rodinkou, záhradkami, dovolenkami a tak ...

simca06022011
21. jún 2019

@katkati presne tak, moja veru trávi na nete casuuuu 😂 a aj mama aj svokra.

janynyna
21. jún 2019

@rakahaka kiež by som to aj ja takto dokázala. A to ešte so svokrou býva švagriná, ktorá je rozvedená a bezdetna. A je to ešte horšie ako so svokrou.

kvetinka75
24. jún 2019

@katkati presne tak som to myslela, svoje problémy si riešia doma

primadonagirl
5. júl 2019

Toto isté so mnou chcela robiť moja svokra.Tiež sa rada zatvárala do izby s mojim vtedy novorodencom.A ked som prišla za nimi tak sa tvarila že som ich prepadla alebo čo.Samozrejme som to zatrhla a nebola som za milú nevestu.Ale bolo mi to jedno.