Poslednú dobu sa nám nedarí

13. aug 2022

Ahojte. Poslednu dobu sa nam nejak nedari. Zda sa mi ze stale mame jeden problem za druhym. A ja potom porovnavam ze ten sa ma lepsie ako my ten ten. Napriklad manzelov brat maju peniaze su zdravi su v pohode ziju si spokojne bez akychkolvek problemov. My ? Syna mame autistu riesime psychiatricku neurologiu psychologicku logopedicku. Stale nieco. Ja mam viac nez dva roky tazke depresie z ktorych sa neviem dostat takisto chodim aj ku psychiatricke aj psychologicke. Navyse nam nevychadzaju peniaze proste nemame. To uz riesim a to tak ze musim zobrat pracu ktoru vobec nechcem robit len preto aby nam to vyslo. K tej praci bude aj druha praca doma. Mam mladsieho syna teraz v stredu si rozbil hlavu. Vecne sa o nich sa bojim so strachom zaspavam. Pokazilo sa nam auto. Proste sa len trapime. A mne sa tazko hladaju pekne veci ked mi nic nevychadza. A uz neviem ako z toho celeho von. Hlavne ze ini maju zivot ako v rozpravke. A stale sa vravi ze peniaze nie su vsetko no bez nich sa proste neda zit

777januska777
13. aug 2022

Niekto vidi pohár poloplny a niekto poloprazdny. Kazdy človek ma svoje trápenia v živote, niekto sa ale zameriava na to zle a niekto to zle prehliada a snazi sa zameriavať na to dobre.

lamonita
13. aug 2022

Ako vieš ze si žijú bez problemov? Ako môžeš vedieť co je za dverami ich spalne napriklad? Nemôžeš posudzovať podľa toho čo vidíš navonok... aj to najkrajšie jablko môže zvnútra nahlodavat červík... život rozdal karty tak hraj. Niekto napr tebe to auto závidí,lebo nemá žiadne. Chápeš...

nikolka1986
13. aug 2022

To je taká útecha, že nevieš čo sa deje za zatvorenými dverami že až :D No skrátka, niekto má lepší život, iný horší. Ty si ten druhý prípad, tak sa vráť do reality a zmier sa s tým, alebo preži život ešte pár rokmi ľutovania sa, to ti isto pomôže.

janickacrazy
13. aug 2022

Poviem ti tajomstvo, každý má nejaké problémy, len ty o nich proste nevieš. napr. ja mám 2 deti ZTP, tretie má NKS, mohla by som sa sťažovať, nariekať, ale nerobím to vobec. Kto ma bližšie nepozná, tak mi každý hovorí, aká som optimistka. Problémy sú nato, aby sa prekonávali. Život nie je len ružový, treba sa tešiť z maličkostí. Bude lepšie, neboj. A neporovnávaj sa s okolím. Sú ľudia, ktorí sa majú horšie aj lepšie, tak to bude vždy.

ropucha6
13. aug 2022

Mas tazsie obdobie, ale naozaj nemozes vediet, kto sa ako ma. Ludia vidia len pozlatko. Hlavu hore, bude lepsie.

danyelia
13. aug 2022

...nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie 😉 Ja, keď si myslím, že mám zlé obdobie, vždy si predstavím ešte horšiu situáciu v živote, ktorá by ma mohla postretnúť. A potom si poviem, že sa mám vlastne dobre. Trošku toho pozitívneho myslenia, aj keď viem, je to ťažké. A fakt nemôžeš vedieť, či iní si žijú lepšie. Navonok možno áno, ale za dverami bytu, nikdy nevieš. Možno ich trápia horšie veci ako Teba, tak hlavu hore, každé zlé životné obdobie raz prejde...

tl999
13. aug 2022

Za posledné tri roky snažime sa o bábo. Už sme boli na umelé opldonenie a konečne po dlhšom čase sa mi podarilo otehonieť. Ale v 8. týždni som potratila. Takže musím sa vrátit k práce, ktorú neznášam ale žial nemôžem zmeniť pracovisko lebo sa chystáme na nový pokus. Asi viem o čom je reč. Moje priatelky už dávno majú bábo, alebo sú teraz techotné.... a popritom majú úžastnú karriéru. Snažím sa byť pozitivná ale pravdu povediac občas mi to stáva že strácam nádej. Pevne verím že toto je len zlé obdobie a zosilní ma nejakým spôsobom.

katka164
13. aug 2022

...len mákoktorá sa tu bude vedieť vcítiť do tvojho trápenia.Ak si veriaca,skús motlitbu,ktorú sem raz jedna mamička vložila.Možno je v nej sila,ktorú potrebuješ😊✊✊✊

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
13. aug 2022

Aj my mame posledny rok aj pol dost tazky.Krok dopredu tri dozadu...Muz velke zmeny v praci, znizili mu plat, ja zdr.problemy, dcera puberta...auto musime vymenit davame uz donho vela penazi, zrusili sme dovolenku, lebo som ochorela....ides do prace budes mat viac penazi.Musis hladat aspon male pozitivum.Neviem v akej rozpravke ty zijes, ale okolo mna kazdy nieco riesi peniaze, necakane tehotenstvo, kamaratka si po zlom manzelstve nasla vyborneho partnera, ale on ma malu dceru autistku a z toho plynu dalsie problemy, dalsi si nasiel po 17 r frajerku a buchol dvermi, lebo chce este zit a neriesit stale deti, pracu...Mozno muzov brat sa ma teraz dobre nevies co bude o rok.Ste na to dvaja bude lepsie....

zuzinabila
13. aug 2022

Viacere ti radili,ze nemozes vediet co ini prezivaju.na mna tato naplast nepôsobí vobec,lebo realne su naozaj ludia,ktori zije spokojne a stastne,nie je pravda,ze kazdy riesi vazne problemy.cim skor sa s tym zmieris,tym lepsie🙂mne pomaha aktivne sa snazit o zlepsovanie mojho/nasho rodinneho zivota a ostatne,co nie je v mojich rukach,pustam,nech sa osud/Boh postaraju.na nic lepsie som zatial neprisla🙂

h2
13. aug 2022

Neporovnávaj sa s tými, ktorí sa máju lepšie. Vždy nájdeš niekoho, kto je na tom lepšie, než ty, aj keby si bola milionárka. Porovnávaj sa s tými, ktorí sú na tom horšie, ver mi, že je ich oveľa viac, než tých, čo sú na tom lepšie. V celosvetovom meradle určite.

janickacrazy
13. aug 2022

@zuzinabila ved aj ja si žijem šťastne a spokojne, ale to neznamená, že neriešim denne nejaké problémy, starosti, tie k životu proste patria, inak by sme sa nudili asi, každý má lepšie a horšie obdobia, nikto nie je permanentne šťastný a vysmiaty 30 rokov vkuse 24/7

zuzinabila
13. aug 2022

@janickacrazy myslim,ze autorka hovorila o podstatne vaznejsich problemoch ako su bezne starosti.Ma syna autistu,ona ma depresie atd.to nie je bezny kazdodenny problem urcite

luccija
13. aug 2022

@zuzinabila nie je, ale ked sa bude umarat, ze brat sa ma lepsie ako jej to pomoze?Musi len svoje problemy riesit krok po kroku.Lieci sa to je fajn aj syn moze byt o rok, tri uplne niekde inde.Ma to tazke, ale musi hrat s takymu kartami, ake ma.

lucmirka124
13. aug 2022

Vies co? Ja mam niekedy pocit ze nechapem preco si vsetky choroby, bolesti, musim odsrat len ja😢😢ja uz aj psychologicke povedala ze to uz nema logiku padat vecne na hubu a dvihat sa, vdaka bohu dcerku mam zdravu, len niekedy nechapem preco ma niekto jediny problem co s vecerom po robote, ci take vino, pivo a kam vyrazime, a ja rozmyslam ci tieto lieky zaplatim alebo radsej treba potraviny, malej nieco , a ja v bolestiach to este dam🙏🙏🤷‍♀️

mjk40
13. aug 2022

Sú v živote obdobia keď je to horšie a sú obdobia keď je to lepšie. Spravidla tie horšie obdobia sú naozaj horšie a žiaľ trvajú dlhšie ako tie lepšie. Neviem čo poradiť, ale asi nepozerať na toho kto sa má lepšie a nedávať si otázku prečo ja? I keď je prirodzené, že sa porovnávame a pýtame sa aj sami seba. Prežiť sa to dá asi iba v prípade, že budete veriť, že to bude raz lepšie.

zuzinabila
13. aug 2022

@luccija ved presne to som vyssie napisala,len inymi slovami😐ze jej nepomoze porovnavanie ze inym je horsie od nej alebo maju svoje problemy.pomoze jej jedine riesit svoju situaciu

sumalee
13. aug 2022

Mne najviac pomáha uvedomiť si a dakovat každý deň za všetko čo mám,pretože všetko je len dočasne aj tvoje bolesti pominu,aj problémy,aj to pekne raz skončí..ja mam neskutočne chronické bolesti od mladosti už skoro 20 rokov a viem ze lepsie to s vekom nebude..ale mam krásnu dcerku, ktorá je síce náročná ale ďakujem skrátka za všetko,keď mám niekedy bolesti menšie, keď sa dcéra smeje,keď mám niečo dobré na jedenie,proste vždy niečo nájdem...vďačnosť treba trénovať..a myseľ sa po pár dňoch prenastavi a bude vnímať veci trochu inak...skus to🙂

zuzuliatko18
13. aug 2022

Kazdy clovek ma podla mna oblast, s ktorou sa bori a ma v nej menej stastia. Nie vzdy to musi byt na prvy pohlad zrejme. Niekto ma zdravotne problemy, niekto psychicke, iny financne, v rodine moze byt kdeco. A stale.mam pocit, ze su take obdobia, ked sa nejako zoskupia tie zle veci a potom zase pride cas, kedy sa cloveku dari. Najlepsie je nikdy SA neporovnavat s inymi,.nikdy nevies naisto, cim vsetkym si prechadzaju, hoci na prvy pohlad sa zda, ze vsetko je v poriadku. Clovek tym skodi Sam sebe, ak niekomu nieco zavidi. Dolezitejsie je sustredit sa na to, co viem vo svojom zivote zmenit a private toz co zmenit neviem.

janinah
14. aug 2022

Závisť je zlá vec.hlavne preto.ze prináša problémy aj zdravotné zavistlivcovi.mozes si o tom nájsť info.skus zmeniť svoj postoj k iným podľa teba šťastnejším ľuďom.Kazdy má nejaké trápenie.len o tom nehovorí.

petricka22
14. aug 2022

Treba sa zacat tesit z malickosti… postupne… netreba ocakavat velke veci. Dakuj za to, ze si sa napr.narodila do slusnej rodiny a mohla si studovat, ze mas dobreho partnera, ze si fyzicky zdrava, ze mas pekne dieta, ze sa ti dnes podaril dobry obed, ze si nieco vyhodne nakupila, ze dnes bol pekny den a mohli ste ho stravit spolu s rodinou na prechdzke. Proste kazdodenne malickosti. A ver, ze bude lepsie.
Pokial clovek v sebe nosi nenavist a zavist, tak ho to zoziera a je z toho chory a aj to moze viest k psych. problemom. Dopraj ostatnym a bude aj tebe dopriate…