Potiaže so svokrovcami

sisa1826
14. dec 2012

Ahojte žienky,po dlhom prehováraní som svojmu priatelovi povedala áno,ale budúci svokrovci velmi nie sú nadšený,nemáme dobré vztahy medzi sebou,ale mrzí ma to že majú taký postoj k tomu.Neviem či je to tým že som rozvedená ...pretože iné neviem...poradte ako sa mám k nim správat???

andrejka1983
14. dec 2012

@sisa1826 spravaj sa milo a slušne 🙂 a hlavne nebývajte v ich blízkosti aby ste nemuseli byť často v kontakte a tým sa vyhneš rôznym nepríjemnostiam. Tvoj manžel si ťa vybral lebo ťa ma rad, a ty jeho rodičouv ( ak s nimi nebudeš bývať) stačí ak budeš iba rešpektovať a brať na vedomie, ak ti niečo povedia, vypočuj si to, usmej sa ale zariad sa po svojom 🙂 ked k tebe prídu na navštevu, ponukni im kávu, vypočuj si ich, a čo sa ti nepáči, pusti na hlucho, nedaj sa vyprovokovať, 🙂 hlavne je, aby pri tebe stál tvoj manžel a dobre bude 😉

monda17
14. dec 2012

Tak ako oni k tebe...

hradnapani
14. dec 2012

@sisa1826 spravaj sa normalne, slusne a casom si na teba zvyknu. Ak budes aj ty protivna, tak z toho kruhu len tak lahko nevytupis a zamotate sa do nenavisti. U nas to bolo naopak, ze moja mama najprv nevedela vystat mojho vyvoleneho, ale spraval sa k nej vzdy slusne a po par mesiacoch sa to u nej zlomilo a teraz vychadzaju velmi dobre.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aaliyah
14. dec 2012

@sisa1826 z vlastnej skusenosti ti radím...v prvom rade sa im nevtieraj,NEMAš sa prečo!V druhom rade,DRž sa od nich čo najdalej!A v tretom rade,IGNORUJ ich!!!Naozaj prežila som si presne to iste čo aj ty,a to do body a do písmenka ako si to Ty opísala...Najhlavnejšie je ,že sa LUBITE a oni nech ta netrpia,môžeš ich mat vieš kde... 😉

sisaha
14. dec 2012

@sisa1826 predpokladam, ze dcerku mas s priatelom a teda svokrovcov uz nejaky ten cas poznas..Ak sa tie vztahy nezlepsili ani po narodeni malej, tak sa asi nezlepsia.. No oni sa aspon zmieria s tym, ze budete manzelia. Dolezite je, co si mysli o nich tvoj chlap a ze stoji pri tebe a hlavne, ze ta miluje..

sissy27
14. dec 2012

@sisa1826 nad nikoho sa nepovyšuj a pred nikým sa neponižuj... správaj sa normálne, slušne, s rešpektom a úctou ako k starším ľuďom a rodičom svojho partnera... nepíšeš, či na teba nejako otvorene útočia, zákerne ohovárajú alebo sú len proste chladní, ale predpokladám, že bývanie máte svoje, takže tie občasné návštevy sa dajú ustáť v mieri a ak by sa schyľovalo ku konfliktu, tak sa slušne rozlúčiť a ísť domov...

p.j.jacky
14. dec 2012

@sisa1826 moja skusenost so svokrovcami je taka,ze ty sa mozes postavit aj na mihalnice aj tak si vzdy najdu na zene ich syna len to zle.....
ako sa ktomu stavia tvoj priatel?

moncitka
15. dec 2012

@sisa1826 moja moji buduci svokrovci to je des ja jednoducho neviem biť ticho a držať hubu a prikyvovať ja si poviem svoje a to sa svokre nelubi a svokor aj ked nesuhlasi s nu tak prikyvuje jej aby nemal zle!jednoducho je Hrozna a už viac krát sme sa koly tomu pohádali s drahým koly ním Svokra musí vedieť všetko kam dávame peniaze čo sme si kupili,kde sme boli no všetko nadáva koly každej kravine jaaj strašne mi lezie na nervy niekedy.Ale naučila som sa počuvať ju a mne to ide jedným uchom dnu a druhým von😀 netráp sa svokrovcov si nevyberieš 🙂

ruzickaruzova
15. dec 2012

@sisa1826 milo. neponižuj sa ale dávaj si pozor na jazyk. prechovávaj k nim úctu ako k rodičom svojho partnera. snaž sa pozerať sa na všetko aj z ich strany a pohladu. je to síce ťažké ale viem o čom hovorím. vždy sa snažím s ludmi vychádzať dobre. čo sa svokrovcov týka-vdaka svokre som skoro potratila, svadba bola des a hrôza, starali sa nám aj do nášho rozpočtu a rozkazovali ešte aj v kariére alebo v tom čo nosíme oblečené. výsledok je že sme slušne, inteligentne dali najavo že sa vieme o seba postarať aj sami, že vieme ale aj skloniť hlavu a požiadať ich o pomoc a rovnako aj poskytnúť pomoc im a chodíme k nim približne dva krát do týždna minimálne na pol dna. oni pochopili že sa nemusia o nás báť - väčšinou tá prehnaná a protivná starostlivosť je najmä zo strachu o svoje deti a v nedôvere cudzích ludí, najmä svokra bol problém ale pochopila že ked sa mi správame milo tak aj ona je nútená byť slušná a vtedy aj vzťahy sú v pohode. nehovorím že dokonalé , ako napísala @p.j.jacky vždy sa nájde niečo čo im bude prekážať - je len na tebe aby to bola iba maličkosť cez ktorú sa viete preniesť lebo povedzme si pravdu, aj nám nevestám vždy niečo vadí 😉 😀

Ked začneš ty nimi opovrhovať, tak sa nečuduj ked oni budu opovrhovať tebou. a nezabudni hlavné - každému sa všetko raz vráti - aký chceš mať vzťah ty so svojou nevestou, zaťkom?

p.j.jacky
15. dec 2012

@ruzickaruzova nemozem stebou suhlasit.Su ludia co chcu robit zle,hladaju chyby a nepocuvaju a nevidia v inych to dobre.Ja som sa snazila roky rokuce (15rokov)najst si cestu k mm rodicomUz len kvoli tomu aby bol klud...Bohuzial a neboli to malickosti.... ☹ ponizovanie,urazanie,vysmech zakazovanie co smiem a nesmiem atd atd ☹

ruzickaruzova
15. dec 2012

@p.j.jacky hej, uznávam ale to je už extrém a je iba málo takých extrémov kde je na vine iba jedna strana a silou mocou bude robiť zle druhej strane aj napriek snahe s tým niečo robiť. takýto extrém poznám vo svokre mojej maminy. na smrtelnej posteli sa ale aj toto vyriešilo.....

Chcela som tým napísať len to, že vela kočiek tu má pasiu v urážaní svojich svokrovcov a za veci ako - opovážila sa zobrať moje dieťa na ruky alebo poradila mi pri varení dať sladku smotanu na miesto kyslej a podobné nezmyselné príklady a nechaju sa tu potom tlapkať po pleci aké su chuďatká. následne vzniká prirodzená nenávisť voči svokrovcom. Nepáči sa mi ked zadávatelka nedá nič konkrétne a hned sa radí použiť nevraživosť, nenávisť a ignorancia. nemôžeme čakať od ludí že sa k nám budu správať pekne ked my nevieme prehltnúť niektoré chyby druhých... myslím že si ešte len začínaju budovať spoločný vzťah, tak prečo hned začať tým zlým...

betka22betka
15. dec 2012

svokrovci sú len tiež ľudia, potrebujú čas, aby si na Teba zvykli . Chcú pre svojho syna len to najlepšie- ako všetci rodičia.V dnešnej dobe to, že si rozvedená, nie je tragédia. Je XXXX rozvedených žien na svete, a aj oni majú nárok na druhú šancu aj na šťastie. Podľa mňa, keď sa Ty budeš správať nornálne, aj oni sa zmenia. Netreba sa podlizovať ani útočiť!!!!! Ak sa ľúbite, prekonáte všetky prekážky. Vianočné sviatky tu možno budú preto, aby ste sa zblížili. Prajem Ti to......Dokáž, že TY SI TÁ NAJLEPŠIA PRE ICH SYNA.

p.j.jacky
15. dec 2012

@ruzickaruzova tak teraz pre zmenu s tebou suhlasim 😉

sisa1826
autor
16. dec 2012

@betka22betka já sa neponižujem urobila som to zo začiatku a obrátilo sa to proti mne,velmi ma nemusia a neviem prečo,ich syn má pri mne ozaj všetko,možno to im vadí pretože u nich to nie je,ani sa nechválim s tým čo si kúpime alebo plánujeme....k nim nechodím švagriná ich dcéra ktorá býva s nimi ma velmi urazila a oni stoja za nou a máš pravdu myslím si že som dobrá budúca žena pre svojho chlapa... 😅

aaliyah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz