Pôžička na mňa pre niekoho iného. Mám ju vziať?

maybee
10. feb 2010

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o názory a rady. Ďakujem 🙂

Keby Vás Váš priateľ, s ktorým nie ste zobraté, nemáte nič spoločné, chodím s ním 5 rokov, poprosil o to, aby ste si na seba zobrali pre neho pôžičku 3 300 eur na splatenie ostatných pôžičiek... doteraz si toho nabral až 250tis. SK a zamotal sa trošku. Sám si to zobrať nemôže, lebo je szčo a má už veľa pôžičiek. Nespráva sa ku mne moc dobre, ani s ním neplánujem ostať... tvrdí mi, že to platiť bude... tlačí ma k múru a mňa to veľmi trápi, rada by som mu pomohla hocijako inak, ale urobiť to nechcem.

Preto chcem len vedieť, či by ste to vy urobili. ďakujem

lenula.b
10. feb 2010

ne...když s ním neplánuješ budoucnost, tak ne

jonatanka
10. feb 2010

maybee neurobila by som to a nerob to ani ty, kde mas zaruku, ze to bude naozaj platit on a nie ty 😖

doteraz sa k tebe nespraval moc dobre, to sa nezmeni, cim ta tlaci k muru, ty si dospela zvaz si vsetko pre a proti a podla toho sa rozhodi, ked to nezvladal platit doteraz, tak teraz uz vobec nie, ver mi

maurizia
10. feb 2010

jednoznacne a urcite nie, ved uz teraz vies, ze ten vztah nie je ok..naco si vyrabat problemy a prenasat si ich do noveho vztahu, vsak asi neplanujes zostat sama..jedine, ak sa topis v peniazoch a v pripade, ze ich uz neuvidis, nevadi ti to 😕

maybee
autor
10. feb 2010

jonatanka, ďakujem. doteraz to zvládal platiť, len prišla trošku zlá situácia v práci a teraz na to nemá. A chce to vyriešiť takýmto spôsobom. Veľmi citovo to na mňa teraz hrá... a mňa tým tlačí k múru. (tak som to myslela)

linette
10. feb 2010

ahoj maybee ked s nim neplanujes ostat a sprava sa k tebe zle, tak je to podla mna zbytocne.. nepoznam ho, ale moze sa stat, ze si pozicku zoberies na seba a ked sa rozidete tak ty ani cent neuvidis naspat.. navyse ak ma dlhy az po krk, tak neviem ci ti to vobec vrati.. a brat jednu pozicku za druhou je hlupost.. navyse su tam vysoke uroky .. preco sa nejde popytat do banky ci sa daju znizit mesacne splatky? ..

beruska2x
10. feb 2010

v zadnem pripade, ty budes paltit jak mourovata a on si bude mnout ruce... nic jineho ti nezbude 😝

v jeho veku by mel mit tolik zotpovednosti ze bud sve dluhy uplati ale v zadnem pripade do nich nezatahuje nekoho jineho.. podle me to ne tebe chce hodit a pak zmizi 😠

maybee
autor
10. feb 2010

maurizia - nie, netopím sa v peniazoch 😉 , ja som bola o tom presvedčená, že to neurobím, ale už to moc preháňa s tým presviedčaním, a ja som z toho zúfalá...

linette - toto sa mu zdá byť asi pohodlnejšie, ako trošku porozmýšľať nad tým, že sa to dá vyriešiť aj inak... 😒

beruska2x
10. feb 2010

muze si udelat bud konsolidaci dluhu nebo pozadat banku o par mesicu odklad, pokud platil solidne tak to nebude problem ale ty si pujcku rozhodne neber...

linette
10. feb 2010

za tych 3300 eur plus uroky si mozes radsej ty kupit auto a je to vyhodnejsia investicia..

maybee
autor
10. feb 2010

beruska - viem, že by to platil - už len kvôli svojej mužskej hrdosti by to platil... len sa obávam, že tá situácia môže byť ešte horšie a on mi jedného pekného dňa povie, že to splácať nevládze. Povedal mi, že to do roka splatí. Lenže aj túto poslednú pôžičku, čo si zobral, mala byť na to, že si splatí niektoré úvery.. a rozflákal ju celú. Bojím sa do toho ísť...

pancake
10. feb 2010

maybe v ziadnom pripade. a radim ti aby si sa s nim rozisla. on je v zacarovanom kruhu a uz nema ine vychodisko ako to setko zhodit na teba.mam vela kamaratok ktore toto spravili pre svojeho manzela a vsetky do jednej lutuju ze sa nechali nachyat.doteraz splacaju!!!!
davaj si pozor lebo budes dalsich 10rokov splacat cudie dlzoby. 😝 😝 😝

linette
10. feb 2010

maybee ked si berie jednu za druhou a nevie ju platit, este k tomu ju aj rozflakla tak vobec nieje zodpovedny.. a vies ako sa hovori, sluby sa slubuju a blazni sa radaju.. navyse ked ho nechas nemozes vediet ako sa vyfarbi.. na tvojom mieste by som si urcite nebrala uver..

linette
10. feb 2010

co si sam navaril, nech si aj zje.. co ja viem, nech preda auto, alebo nech sa poinformuje v banke.. nedavaj mu, leby si na to zvykne a bude stale v dlhoch.. musi sa sam naucit na vlastne a niest za seba riziko ..

maybee
autor
10. feb 2010

beruska - prosím ťa, v čom spočíva tá konsolidácia dlhov? ďakujem

beruska2x
10. feb 2010

maybe.. uz ted pises ze se k tobe nechova dobre, vedet a verit nemuzes nic, nestrkej ruku do ohne za nekoho kdo za to nestoji, podle me je to nezotpovedny pako co rozfofruje co muze...
zaplati 2 splatky, pak ti oznami ze na to nema, a co bude? budes platit ty...
delaj jak myslis jsou to tvoje penize i tvuj zivot ale ja bych mu neverila...

jonatanka
10. feb 2010

maybee vsak aj ja to na tebazahram, pozicias si aj pre mna 😉 😉

ale vazne, nie nie a este raz nie, nie si charita, nechces s nim zostat, nevidim jediny rozumny dovod preco mu tie peniaze mas zabezpecit ty?Nenechaj sa k tomu nijako prinutit lebo este len horko zaplaces ked to budes musiet sama platit

sjuzi
10. feb 2010

Nie a veľmi by som porozmýšľala, či s takým týpkom chcem plánovať niečo do budúcnosti... Myslím, že tým popisom, ak si ho po sebe ešte raz dobre prečítaš, si dáš odpoveď sama...
Držím palce. 😉

tomasek06
10. feb 2010

Ne nešla bych do toho ani kdyby byl zlatý 😠

beruska2x
10. feb 2010

maybee - pokud ma dluhy u vice bank - vice pujcek tak 1 banka prevezme vsechny dluhy pod sebe - platis pak jen 1 splatku, zaplatis mene na urocich a da se s nimi jednat o lepsim splatkovem kalendari...
posledni dobou je to hodne oblibene, staci dojit do banky a zaptat se na to jestli se to v tomto pripade da atd

tomasek06
10. feb 2010

Když to umí rozflákat, tak ať si to i splácí ne? Moje sestřenka tak přišla o byt a o všechno co měla. Bydlí na ubytovně. A to spolu byli taky 5 let. Sliboval a pak se na ní vysral.

reisi
10. feb 2010

urcite nie! Je vysoko pravdepodobne , ze to nebude stihat platit a potom co? budes to platit ty i ked viac-menej s nim neplanujes zostat?! Nenamoc sa do niecoho z lutosti k nemu! A dobre si rozmysli ci s s nim radsej neukoncis vztah... ak je nezodpovedny utekaj od neho.
Riesime v nasom okoli podobny pripad, akurat, ze v roli dlznika je zena-matka s dvomi detmi co ma z mladosti pozicku...no jedna velka katastrofa... je nezodpovedna a jej muz to nestiha splacat... uz sa schylila do falsovania udajov kade koho... a berie pozicky na koho sa da aby splatila tie predchadzajuce, no dostali sme pozicku s muzom ani sme nevedeli ako, nastastie sa to v cas zachytilo...

linette
10. feb 2010

maybee daj pozor, ponuknes malicek a schmatne ti celu ruk, ved ked to spravis raz tak preco nie aj viackrat? 😕

aurecon
10. feb 2010

Když si vzal půjčku, aby zaplatil ostatní dluhy a rozflákal ji, tak proč si myslíš, že zrovna tobě by platil? V žádném případě bych to nedělala.

A za další si myslím, že když s ním nechceš zůstat, tak proč s ním jsi už 5 let? Když je tak nezodpovědný, tak aby pak na tebe třeba nepřišel exekutor.

maybee
autor
10. feb 2010

Ja som sa mu snažila vysvetliť, že milión iných spôsobom vyriešiť to - má auto, ja mám auto. Kľudne môže svoje auto predať a ja mu auto požičiam, nemám s tým problém, môže sa ísť do banky opýtať na riešenie, vždy je nejaký iný spôsobom ako urobiť toto... stále dookola brať pôžičky a vôbec to nie od neho pekné, že ma do toho už v podstate núti...

jonatanka
10. feb 2010

maybee, povedz mu narovinu, ze nie a hotovo nech sa trebars aj potentuje od zlosti

beruska2x
10. feb 2010

maybee nezlob se ale ruce od nej pryc, stahne te do pekla a jak pise aurecon pak ti nakluse domu exekutor, seberou ti co pujde a nezajem, pokud u tebe ma adresu nahlasenou nebo dokonce trvaly pobyt hned bych to resila...

jemu potom udelaji exekuci na plat, na bankovni ucet a jeste ho bude zivit 😖

bodka13
10. feb 2010

NIE !!!

...nečítala som,čo ti radili ostatné kočky....ale moja rada je po osobnej skúsenosti jednoznačne nie 😉 ...alebo ak áno,tak ísť to spísať všetko ďalej k nejakémi právnikovi aby si mala v ruke papier,že ti tie splátky bude dávaťk nejakému dátumu...no aj tak keď ti nedá tie prachy ty všetko zaplatíš a on si ich užije 😒 lebo ty banke budeš musieť platiť

mimi73
10. feb 2010

ber nohy na plecia a utekaj co najdalej 😠 😠

monikat75
10. feb 2010

ahoj maybee, my máme tiež s manželom takú skúsenosť, že už za dvoch dlžníkov, ktorým išiel môj muž ručiť, nakoľko mu to boli v tom čase veľmi dobrí kamaráti, sme museli splatiť - teda za jedného sme zaplatili a za druhého budeme splácať ešte 2 roky, lebo sa na to obaja vykašľali - jeden odišiel do Čiech a ani prostredníctvom súdu sa ho nepodarilo vypátrať a druhý býva v tom istom meste ako my ale keďže je nezamestnaný, nemá z čoho platiť, tak platíme my
takže moja odpoveď je určite NIE - a ešte ako som čítala, že sa k tebe nespráva nejak dobre, tak si to ani nezaslúži

maybee
autor
10. feb 2010

ja som koza, mám v sebe voči nemu zakorenenú akúsi ľútosť... ale pri tomto som si už zrátala 2+2... lebo stať sa môže hocičo, nechcem s ním zostať, to si chcem vyriešiť čo najskôr a náhodou môjmu budúcemu manželovi čo povie, že mám pôžičku zobratú ešte pre predošlého priateľa... 😖