Pred synom mi škaredo vynadal cudzí chlap

h2
8. feb 2016

Ahojte dievčatá, asi sa potrebujem len vyrozprávať, lebo stále neviem rozdýchať, čo sa mi dnes ráno stalo. Išli sme so synom k lekárke, má problém s močovými cestami, tak som brala vzorku moču vo fľaštičke. Prišli sme o ôsmej, čakáreň plná, na rad sme sa dostali až po deviatej. V ordinácii sme boli asi 2 minúty, lebo doktorka potrebovala mať výsledky zo vzorky moču, tak nám len napísala sprievodku do laboratória, sestrička odobrala vzorku do skúmavky a išli sme s tým do vedľajšej budovy na testy. S výsledkami sme sa vrátili asi o pol hodiny a postavili sme sa pred dvere, že ako ďalší pôjdeme hneď my, veď sme si tu predsa už hodinu odsedeli. Nejaký otecko, čo bol práve na rade, sa do mňa pustil, že či chceme ísť hneď dnu, lebo teraz sú na rade oni. Skúšala som mu vysvetliť, že my sme tu od samého rána, už sme tu čakali a išli sme len do laboratória pre výsledky, ale on si stále len mlel to svoje, že ich chceme predbehnúť a že som tam nebola, lebo on je tam už pol hodiny a nevidel nás tam. Keď sestrička otvorila dvere, hovorím jej, že sme sa vrátili s výsledkami, ale že tento pán si to nedá vysvetliť, takže ju prosím, nech mu povie, že už sme tam naozaj boli. To už som ale mala z toho všetkého slzy na krajíčku a to bola obrovská chyba, lebo keď dotyčný videl, že mi je do plaču, "zamrmlal si pre seba", ale tak, aby to všetci počuli: "Hysterická pi.a!" Počula som to ja, aj sestrička a, bohužiaľ, aj môj štvorročný syn, ktorý sa ma celú cestu domov a ešte aj doma spytoval, čo mi to povedal ten ujo a prečo som plakala. ☹

jankastubka
8. feb 2016

To by zobralo aj mna, nemam rada takych ludi. A som z tych, ze ani by som nevedela pohotovo reagovat. Aj ked doma by ma nasledne napadlo vela trefnych odpovedi. Je to smutne, a o to smutnejsie, ze zrejme on tam bol tiez so svojim dietatom a dava mu takyto krasny priklad.
Inych zial nevychovame, synovi vysvetli, ze to bol nevychovany pan a ze raz sa mu to vsetko vrati. Lebo bozie mlyny melu pomaly ale isto.

magic08
8. feb 2016

syn je dost velky, aby si mu vysvetlila, čo sa stalo, realne vystvetlit, tak aby to svojou hlavkou pochopil. A tebe odporučim navstivit kurz asertivity. Viem, blby den, behanie po lekaroch s dietatom psychicky vycerpava, ale len preto, ze na teba vyskoci nejaky grobian, este nemusis plakat, a ziadat zufalo sestricku o pomoc. Neviem, ja by som isto reagovala inak, v komunikacii s dotycnym nervoznym oteckom...

sono2
8. feb 2016

Otecko bol vôl samozrejme. Ja by som si akurát normálne sadla a čakala kým vyjde sestrička, alebo sa spredu opýtala či potom máme opäť čakať. Samozrejme situácia nepríjemná. Ja som raz takto čakala u dr, kde ma hádam piati predbehli tým, že hento toto tamto. Tiež som už mala pekné nervy a to som bola na začiatku tretia. Čakala som skoro dve hodiny. Chapem aj teba aj jeho. Nabudúce sa dohodnúť na postupe v ambulancii a žiadny otecko ťa nemusí zaujímať. Na budúce nereaguj. Bav sa ten so sestričkou, nech to ona vyrieši. Malému to nevysvetľuj, povedz, že uja bolelo bruško a nemal dobrý deň 😊

juliana30
8. feb 2016

Milujem takýchto chrapúňov,ktorí sa hrajú na veľkých "gangstrov " a doma sedí a čuší pred svojou ženou ako voš za chrastou.By ma zaujímalo,či by to povedal aj inému "väčšiemu" chlapovi.Vobec sa tým netráp,malému vysvetli rozumne situáciu a druhýkrát nikomu nič nevysvetľuj v takýchto situáciách,ignoruj,keď si precitlivenejsej povahy.Ja sa pri takýchto dementných ľudom tvárim,že ich nepočujem,príp.sa usmievam "popod fúzy ".Keď sa chce rozčuľovať ,tak mu to patrične doprajem 😝

priora
8. feb 2016

Ja som tiež u lekára naposledy penila 2 h som tam bola ja tehotná a s malym som bola obaja zdravý a konecne na rade a zrazu všetci len nieco som chcela co najrýchlejšie preč aby sme nestihli nieco nachytať

trdelnik234
8. feb 2016

@h2 Tak na takych "slusne vychovanych ludi"narazi obcas kazdy. Vacsinou vzdy zostaneme v soku, lebo sme normalne vychovane a neocakavame, ze sa k nam niekto takto bude spravat na verejnosti. Chapem, ze ti to pokazilo den a je ti trapne pred malym, ale tak co si mala urobit? Vylepit mu jednu po papuli? Lebo toto by si zasluzil. Vysvetli syncekovi tuto emocne narocnu situaciu v klude tak, aby pochopil. Pozri ten magor plakala ti pokazil ti den, ale ovela viac ho pokazil sebe aj svojmu dietatu, ktore mu o par rokov tiez povie, ze je hystericky ko... A to sa bude potom ten pan veelmi cuodvat, ze odkial to ma.

trdelnik234
8. feb 2016

@juliana30 Tak tak. Pred 100 kilovym chlapom by tam cusal jak vos pod chrastou, frajer jeden. Najviac ich vytocis, ked si ich nebudes vsimat.

priora
8. feb 2016

A samozrejme ešte dodám že to dost prehnal, nedovolila by som si to nikomu povedať takéto dačo

tana85
8. feb 2016

@h2 sedlak, ktory opat len vychova sedlaka. zial, cast populacie je taka. chapem tvoju stranu a chapem aj tu jeho - pokial by sa ale spraval slusne. lebo kolkokrat sedim v cakarni aj dve hodiny lebo furt niekto pride, ze chce LEN to alebo tamto a vnutri je 10-15 minut. takze na taketo predbiehacky uz som dost citliva. to vsak v ziadnom pripade neospravedlnuje jeho spravanie, veci sa mali prediskutovat so sestrickou, ze ako sa vlastne do ambulancie vola. no a ako to synovi vysvetlit - ujo bol nevychovany grobian a take spravanie ludom naokolo len ublizuje. ty ale tiez trochu popracuj na asertivite, to ta taka situacia dokaze rozplakat? maj nadhlad a neber si to tak k srdcu, tym ako sa vyjadruje hovori sam o sebe a svojom svete, nie o tebe a o tom aka si...do buducna ti poradim takych ludi polutovat a pustit to z hlavy.

moni244
8. feb 2016

@h2 musis zapracovat hlavne na sebe a svojom vystupovani, ludia si dovolia k tebe len to, co vyzarujes, plakat kvoli takejto veci je trosku divne. Pana neriesim, obycajny chudak, co si mysli, ze je panboh. Zase na druhej strane si sa mala spytat sestricky, ci mate znova cakat. Nie sa rovno postavit pred dvere

sardinka32
8. feb 2016

@h2 A potom sa cudujeme vo velkom, ze aka je dnesna mladez...verny obaz svojich rodicov! Skor ci neskor sa Tvoje dieta stretne s tym, ze bude pocut nadavku...treba mu to vysvetlit...ze je to skarede slovo a takto by sa nikto vyjadrovat nemal. Ono, clovek slusne vychovany je vzdy zasiahnuty, ked sa mu nieco taketo stane, obzvlast, ked je to muz...galantnost sa uz nacisto vytratila. Nezabudnem, ked som bola tehotna - vo vysokom stadiu a sla som na alergologiu. Vojdem dnu a vsetky stolicky obsadene...polovicka cakajucich boli mladi chlapi a myslis, ze sa mi niektory z nich postavil? Figu borovu! Tak som tam stala pri dverach a veru tiez mi bolo vselijako...to vies, tehu hormony. Ono nabuduce sa posnaz byt viac nad vecou. Nemala si sa mu vobec ospravedlnovat...ak by Ti sestricka povedala, ze mas pockat a najskor vybavi toho krikluna, to by bolo ine, ale takto si mu mohla akurat tak zamavat papa pri odchode z ordinacie a povedat mu, ze by mu pomohol Xanax. 😉 A ako seba poznam, asi by som si neodpustila poznamku, ze to dava pekny priklad svojmu dietatu. 😝

dominika6
8. feb 2016

@h2
ver tomu že to nebude počuť prvý krát budú situácie ked ti príde taký ,,múdry,, zo škôlky..

maslenka47
8. feb 2016

@h2 ja zase neznasam, ked sa niekto narve pred dvere a tvari sa, ze ma narok vsetkych predbehnut lebo.. vsak dovod si uz nejaky najde. Chudinka cakala si tam hodinu a potom sa podme rozrevat kvoli tomu, ze by si tam nebodaj musela cakat dalsich 15 minut. A este vacsia chudinka, ze musi vlastnemu decku nieco vysvetlit. 😠 Za to, ako sa k tebe spravaju druhy si mozes do velkej miery sama.

Panovi si nemusela vobec nic vysvetlovat a ani s nim vobec o nicom diskutovat, ked to uz nevies. Ja by som si o tebe na zaklade tvojho vystupu myslela to iste, co on, ale potichu.

tana85
8. feb 2016

@maslenka47 ale v tom je ten rozdiel - ci si to pomyslis a navonok slusne vysvetlis alebo nazves druheho cloveka hysterickou p*** nahlas

maminkynafazulka
8. feb 2016

Tak povedzme ai úprimne.. koho by nevytočilo keby ho chce daktp predbehnúť.. a je jedno či ste tam už boli.. keby sme to takto robili všetci kde by sme sa dostali..🙂 mohol si odpustiť ale to sproste slovo 🙂 proste je na rade on,tak nieje co diskutovať 🙂

brisilda
8. feb 2016

nic si z toho nerob ..... ten pan urobil zo seba uplnu nulu predovsetkym sam zo seba a tou svojou nemiestnou poznamkou 😖 zial stava sa .... na mna raz jeden starsi dedusko vyletel ked sme kupili zahradku a dovolila som si odparkovat auto vedla cesty kde bolo vyhradene "parkovisko" (zahradkari si ho sami urobili ale nebola tam ziadna tabula ktora by zakazovala parkovanie resp. upozornovala na sukromny majetok + som mala na aute spz z uplne ineho mesta co mohlo deduskovi dojst , ze som tam nova ) On na mna vyletel ja som slusne odpovedala ....a kedze stale na mna pred synom zjapal tak som nakoniec dala slusnost bokom a tiez som zacala s deduskom komunikovat na jeho urovni 😀 hned stichol ked som chcela volat policiu

marianandidi
8. feb 2016

Chapem aj teba aj jeho(aj ked nepochopim primitivov co hned urazaju)..ja som skor prchka povaha a odvrknem co si myslim takze pri mne by s placom odchadzal asi on...ja nevrieskam ani neurazam(nie priamo...aj ked niekedy ujde aj mne)..vzdy pouzijem slusne slovo a na urazky takehoto typu odpovedam : Rodicia musia byt na vas pysny co z vas vychovali...svet sa moze tesit na dieta ktore vychovavate..ste dokonala vzorka zakomplexovaneho cloveka...a moje slzy by nevidel ani keby skakal na mihalniciach...popracuj trosku na sebe..nauc sa byt tak zdravo drza..aj synovi bude lahsie ked bude mat zdravu drzost v sebe ;) zelam ti nech takych idiotov uz nestretnes ;)

juliana30
8. feb 2016

No ale chcem podotknúť ,že na nefrologii u nás,to takto funguje: Prídeš s močom,zaklopeš,sestrička vezme moč a obratom ti dá papier ,ktorý treba zaniesť do ľabáku a na výsledky sa čaká 30-45min.Výsledky prídu priamo k lekárke.Pokiaľ nejdú deti ma sono ,tak každý si vyplní ten čas ako chce,ide na kávu,príp.sú mamičky vonku pred poliklinikou aj s deťmi a podobne.Keď prídu výsledky,tak sestrička volá po mene dovnútra.Takže,ak to funguje takto,nemá sa kto čo rozčuľovať,či niekto niekoho predbieha,pretože ten dotyčný nevie,od kedy tam kto čaká.Ešte som sa teda konkrétne u nefrologičky nestretla.U pediatra ,a iných lekárov ma predbiehanie taktiež vytáča,veď to asi každého.

h2
autor
8. feb 2016

Ďakujem všetkým za príspevky, ešte raz by som rada zdôraznila, že sme nikoho nepredbehli, ako sa tu niektoré z Vás vyjadrili, lebo doktorka malého nevyšetrila, kým sme sa nevrátili s výsledkami a kázala nám hneď ísť dovnútra. A k tomu plaču, tak to uznávam, že bola zlá reakcia a vôbec som nečakala, že taká u mňa nastane, nie som citlivka a nezvyknem takto reagovať. Zrejme by som inej mamičke v mojej situácii napísala, že sa nemala rozplakať a myslela by som si, že mne by sa to nestalo. No, ale stalo sa mi to, zrejme nikto nevie dopredu, ako bude reagovať. Mňa ešte spomenutým prívlastkom nikto takto verejne neoznačil, nech by si už myslel čokoľvek.
@maslenka47 Ďakujem za úprimnosť, v podstate si mi napísala, že si o mne tiež myslíš to, čo dotyčný. To zase niečo vypovedá o Tebe. Nepredbehla som ho, prišla som o viac než hodinu skôr, než on. Len on o tom nevedel, takže som mu to chcela vysvetliť práve preto, aby som nevyzerala ako drzaňa, ktorá ho predbieha. A neplakala som kvôli tomu, že by som musela zase čakať, ale kvôli tomu, že na mňa pred ľuďmi a mojim synom niekto vrieskal. Bol tam s manželkou a dieťa mal ešte v kočíku, tak asi preto si dovolil ten výraz, že jeho dieťa to ešte nevnímalo. A vysvetľovať svoju situáciu som mu chcela aj preto, že som ho chápala, že sa mu tam nechce čakať s chorým bábom.

mircalla
8. feb 2016

Ja v tychto situaciach reagujem dost prchko, urcite by som neplakala, pana by som zvozila pod ciernu zem.
Inak asi najsokujucejsia drzost co sa mi stala: jedla som fornetti a na ulici jedna pani ze: z toho sa pribera.....
Akoze dost ma to prekvapilo, co ma oslovuje, tak vravim: Nejaky problem? Pani na to (urazene) - no ved sa pozrite na svoje brucho, aka ste vyzrata....Bola som vtedy v 5 mesiaci a okrem brucha som vypadala dost normalne, nosim c. 38
No to co som jej povedala si bude asi dlho pamatat. Ja som drza ako plostica, ked mam dovod.

Z niektorych prispevkov inak fakt nemozem, pomaly jej este vynadaju...Je proste citlivejsia povaha

Kasli na neho, za den si na to ani nespomenies. Chrapun

h2
autor
8. feb 2016

@juliana30 My sme neboli na nefrológii, len u bežnej pediatričky, nevedela som, že ma niekam pošle, niekedy lekárka vyšetrí moč aj priamo u nej v ordinácii. A keby sme išli klopať sestričke hneď, ako sme prišli, tak by som sa dostala do presne rovnakej situácie a darmo by som niekomu vysvetľovala, že si ideme len pre papierik do labáku... 😒

katka1981
8. feb 2016

@h2, vzdy sa najde nejaky debil v cakarni, ja mam skusenosti so starymi babkami, kt. len cakaju kedy sa naskytne prilezitost, aby vybuchli. Keby ti tak vulgarne nepovedal, mala by si to skor v pazi. Snaz sa na to zabudnut, on ma problem sam so sebou, lebo ajkeby si ho akokolvek vytocila, normalny clovek hento nevypusti z ust.

mircalla
8. feb 2016

@h2 Inak si myslim, ze ta sestricka ho mohla tiez usmerit - kedze bol v ordinacii - ale typicke ako vzdy - nevidim, nepocujem...
Ja ked sa deje nejaka nepravost i niekomu inemu tak sa ozvem. Teraz si z toho este vykolajena, nedivim sa ti

natalym
8. feb 2016

No neporadím, lebo taký k...t by toto ani predo mnou z huby nevypustil a keby vypustil, tak by nastala jeho posledná hodina. 😀
Neznášam keď sa všetci nastavajú pred dvere. Poďme sa tam nastavať všetci.
Ja si myslím, že deťom sa dá vysvetliť všetko.

trdelnik234
8. feb 2016

@mircalla to je nehorazne, co uz si dnes ludia dovoluju, ako fakt. jej starosti na moju hlavu. Co si jej na to povedala?

natalym
8. feb 2016

@mircalla To vážne? 😀 😀 😀

panuzasny
8. feb 2016

A verím tomu, že všetci v čakárni boli ticho. Typická slovač. Škoda, že som tam nebol, ja by som mu to vysvetlil.

erika161
8. feb 2016
Používateľ erika161 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.

je to hrozne

pupavka123
8. feb 2016

@h2 Tak taky debil ti nestoji za to aby si si nechala pokazit den...debil bude vzdy debilom..chudak,co ine...doma je pod papucou,tak sa potreboval ukazat aky dokaze byt blbec,tot vsjo

jeannna
8. feb 2016

Niekedy to cloveku pride tak luto, hlavne, ak je to ozaj nespravodlive. Mne sa to stalo raz v zivote, dobrych 15 rokov dozadu. MHD cestujem raz za uhorsky rok, vzdy si kupujem rovno 2 listky, na cestu tam aj spat. Bola som na ocnom vysetreni bez sprievodu, bol krasny slnecny den, ja navyse bez slnecnych okuliarov.

A co sa nestalo? Nakvapkali mi kvapky do oci, z ktorych sa mi rozsirili zrenice a videla som figu borovu, slnecne luce sa mi zabodavali do oci ako ihly. Zastavka MHD bola nedaleko, tak som nasadla, ale nevidela som na listok, ci je to ten uz cvaknuty, alebo este nepouzity, do par sekund kde sa vzal tu sa vzal, stal nado mnou revizor a isiel ma riesit. Nepomohol argument, ze som oba listky drzala v ruke, ani rozsirene zrenicky, ani potvrdenie od lekara, ze idem od ocneho osetrenia a neviem zaostrit. Viem, moja chyba .... mala som bud pockat, alebo si zobrat so sebou sprievod. Ale toto necitlive jednanie so mnou tak zatocilo, ze po zaplateni pokuty, si pamatam bolo to 600 korun slovenskych, som vypadla z MHD s takym placom, ze som si musela v parku sadnut na lavicku a sa vyplakat, od bolesti, od lutosti, od vsetkeho. Musel po mna prist kamarat a zaviezt ma z mesta az domov kde byvam.

Takze chapem .... ale inak som skor typ, ze "Aky pozicaj, taky vrat", snazim sa bez tych vulgarizmov 😀