Priateľ na dne

1. apr 2022

Dobry den,
som z priatelom 6 rokov. Nebyvame spolu, kazdy byvame u rodicou. Pred par dnami sa pohadal s rodicmi a uz doma nebyva. Zobral si veci a odisiel, nechce mi povedat kde je. Ze je v poriadku a spi v aute.
Uz dlho mu hovorim aby sme isli byvat spolu. Pretoze ak chceme spolu bit musime za sebou cestovat viac km. A mna uz to unavuje, ked za nim musim jazdit. Lenze on nema peniaze, tak to mam vzdy zamietnute to byvanie. Chodim na 3 zmeny. Do prace chodiaj on, prijem ma. Len mu nezostavaju ziadne peniaze.
Pomoct teraz nechce, bema kde byvat. U nasich byvat nechce. Je v aute, nevie co bude s nim dalej. Peniaze vobec nema. Premysla o smrti.
Ako mu mam pomoct? Ako mam vyriesit tuto situaciu? Co by ste robili na mojom mieste? Uplne som z toho na nervy a len placem.
Dakujem za radi

ninusa221
1. apr 2022

Neviem si predstavit 6 rokov byvat u rodičov ked mam priatela…

sissy27
1. apr 2022

pracuje, zarába a nemá peniaze... kam ich dáva??
Nech to znie akokoľvek kruto - ja by som s ním nebola, nulová perspektíva do budúcna.
Peniaze rozhajdáka kade tade, citovo ťa vydiera, robí zo seba chudáčika, ty musíš za ním, lebo on nemá za čo ani len prísť za tebou (boha jeho, vlaky stoja pár korún), spoločné bývanie neprichádza do úvahy, lebo veď to by ho niečo stálo, a on síce zarába ale NEMÁ... buď fetuje alebo gembluje, iné mi nenapadá.
a s rodičmi sa chudáčik asi pohádal preto, že ho majú plné zuby a odmietajú naďalej financovať príživníka. K vašim ísť nechce, lebo by sa niečo prevalilo, že...
Preč od neho, lebo ťa stiahne so sebou a kým sa spamätáš, tak si v sračkách až po uši.

tenerifka
1. apr 2022

Kam dava peniaze, kedze pracuje? Preco ho rodicia vyhodili? Kolko mate obaja rokov?

jaskolka
1. apr 2022

Tiež ma zarazilo, že pracuje, teda ma príjem, a doteraz býval u rodičov, takže prečo nemal stále peniaze? Pochybujem, že by im dával celú výplatu, tak kam dal zvyšok?
Toto znie veľmi podozrivo, vieš vôbec, kam dáva peniaze? Doteraz prečo ste aspoň neskúsil žiť spolu? Po 6 rokoch už niektori ľudia maju deti, nie ze ani spoločné bývanie neskúsili.
A dôvod hádky ti povedal? To muselo byt dosť vážne, keď odišiel (alebo ho vyhodili) určite to nebolo že, nesklopil dosku na záchode.
Tetaz ti nechce povedať kde je...
Na tvojom mieste si dobre overim, aký život vlastne vedie, lebo toto mi príde fakt dosť divne a minimálne podozrivé, čo vo voľnom čase vlastne robí s peniazmi. A nakoniec ty nie si ta, ktorá má riešiť jeho situáciu. Tu by si mal riešiť predovšetkým on. Ty nie si za neho zodpovedná

marcellka32
1. apr 2022

Ja neviem, ja by som takého frajera nechcela, nevie sa o seba postarať, do práce chodí, ale peniaze nemá, čiže:
1. Splaca nejaké dlhy/pôžičky
2. Hneď všetko hodí do automatu/gambler
3. Niekto ho vydiera financne
Ani jedno z toho neveští nič dobré do budúcnosti

haley7897
1. apr 2022

Čiže, zhrniem to pre seba či sa orientujem správne.
- si vo vzťahu 6 rokov a za celú dobu to chlap nebol schopný / ochotný posunúť do manželstva, alebo aspoň nejako, akokoľvek decentne pôsobiaceho vzťahu
- za celú dobu sa neunuval zariadiť pre vás bývanie
- nevie vychádzať s vlastnými rodičmi
- nemá absolútne žiadny záložný plán, alebo aspoň plán čo s vlastným životom (ty ani niesi v týchto plánoch, tak zlé to je), že skončil v aute na ulici
- nieje schopný hospodáriť s financiami
- ma samovražedné sklony

Koľko ďalších výstražných znamení chceš? Red flags sú na to aby nás varovali a vyvodili sme na základe nich následky. Niesu žiadna kolekcia ktorú mame zbierať. Nechcem si ani predstaviť, že s týmto človekom ostaneš tehotná a finančne na ňom závislá.
Ak mu chceš pomôcť, choď sa porozprávať s jeho rodičmi, či vedia kde a v akej situácii je, aj o tom ze ma sebe vražedné myšlienky. Je jedno ci to myslí vážne alebo je to forma manipulácie. Týmto si nad ním umyjes ruky, potom sa ho zbav a zober si pauzu od vzťahov s tým, že si premyslis aké nároky na svojho budúceho partnera klásť. Momentálne sú niekde v suteréne. Vyzdvihla by som slovo "partner", lebo toto co máš teraz je guľa na nohe co ta ťahá ku dnu.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
solange7
1. apr 2022

Tento zrejme este chlapec si zasluzi byvat chvilu v aute. Nech vie, ze nema vyplatu roztrieskat na sprostosti. Zil u rodicov, mal sa ako prasa v zite. Za tu dobu uz mal mat nieco nasporene. Dufam, ze ho tato skusenost postavi na nohy.
Keby mal kazdy pohodlny darebak, ktoreho vyhodia z domu rodicia premyslat nad smrtou, tak by sme to nikam nedopracovali.
Ty radsej prehodnot vas vztah a jemu prajem vela stastia v budovani samostatnosti.

autor
1. apr 2022

Bol dlhofodo doma kvoli zdravotnemu dtavu. Teraz par mesiacov pracuje, takze uz prijem ma.
Neviem preco sa pohadali.
Do nasho vstahu západam aj ja, cize to chcem riesit aj ja.
Uz dlho hovorim nech ideme spolu byvat, no bud mu s tym uz leziem na nervy alebo vyhovorky a nakoniec ajtak nema peniaze. Ucim ho si setrit ale ocividne bezvyznamne.
Teraz je v aute s par eurami, kam toto povedie inam nez k smrti?
Nechcem ho teraz nechat sameho, on je svhopny sa zabit a ja to nechcem mat pred ocami a na svedomi. Polozilo by to aj mna, uz teraz som z toho dost na nervy.
Preto sa pytam na nejaky navrh riesenia. Akykolvek normalny.

haley7897
1. apr 2022

Vidím, že pomoc potrebujete obaja. Ty tiež niesi schopná vidieť veci triezvo a reálne ako sú.

solange7
1. apr 2022

Pobyt v aute podla teba nevedie inam nez k smrti? Prosim ta rozmyslaj trochu. Asi ste obaja nepobrali vela rozumu, ale aspon ty by si mala rozmyslat triezvo a vyzvat ho k tomu aby sa nespraval ako posledny traged a spamatal sa.

eeffka
1. apr 2022

Nomalny navrh je ze si vezmete podnajom, on sa prestane hrat na trageda ( v tom aute isto neumrie) a zacne sa spravat ako dospely, cize setrit a platit ucty.
No a realny .... nema vyznam do buducna sa trapit s takymto tvorom.

komplikovana
1. apr 2022

Nebudes ho mat na svedomi. Je drzitelom obcianskeho preukazu tak je za seba zodpovedny. Tvoje navrhy odmieta, ocividne ta nechce. Takze vela s tym neurobis.

zmrzlinka2021
1. apr 2022

To fakt sa chcela vydať za neho a mať s ním deti? Veď to je absolútne neperspektivny človek do života. Budeš ho celý život živiť a robiť mu opatrovateľku

pribinak
1. apr 2022

Ani som to nedočítala. Tento chlap je strata času a energie
Pošli ho do čerta a nájdi si niekoho iného

6 rokov ste na 1 bode

autor
1. apr 2022

@haley7897 mam ho nechat zabit sa? A ja to budem mat potom pred ocami? Navrhla som mu toho viac...odmieta

autor
1. apr 2022

@solange7 momentalne on takto rozmysla. Ze sa chce zabit. Ja sa snazim, snazim sa mu pomoct. Na nervy som uz ale...

autor
1. apr 2022

@eeffka dakujem, to uz som mu navrhla. Len bohuzial ponuk moc nie je. A peniaze tu mam len ja.

laska86
1. apr 2022

A kam dava peniaze ked robi a nema?je gambler ci co?

autor
1. apr 2022

@pribinak ano, uz ma to ubija. Len nechcem aby sa zabil...

apolka77
1. apr 2022

A čo chces robiť keď odmieta pomoc?
Zobrať na ruky a položiť do tvojej postele?
Môžeš sa aj rozkrajat keď nechce perspektívnejsi život nič s ním nezmozes.
Aké zdravotné problémy mal? Psychické?

autor
1. apr 2022

@laska86 zo zdravotneho hladiska bol dlhsie doma bez prijmu. Cize asi vsetko minul. Teraz uz nejaky mesiac ma pracu, tak ma konecne prijem ale vyplatu este nemal...
O gemblovani nic neviem, to som si nevsimla...

autor
1. apr 2022

@apolka77 mam ho nechat v aute po tych rokoch co sme spolu a rozist sa s nim teraz? Ked sa chce zabit?

laska86
1. apr 2022

Nezabije sa neboj..hra na city..clovek ktory chce ukoncit zivot sa tym nebude nikomu chvalit..vyzeras byt normalna baba..tak hladaj aj normalneho chlapa nie takeho co ho budes ty dotovat...

laska86
1. apr 2022

Ty asi o vela veciach co on kde robi kam dava peniaze..kolko mate rokov?

autor
1. apr 2022

@laska86 asi mam na takychto stastie, alebo neviem uz...
Tym by som si nebola ista, vyzaduje pozornost, to ano...ale uz raz som mu od toho pomohla...nebolo od toho daleko, da sa povedat...

pribinak
1. apr 2022

Uvedomuješ si, že tá citovo vydiera a manipuluje?

Taký čo sa chce zabiť, to väčšinou nikomu nevesia na nos, taki čo to vykrikujú do sveta sú síce idioti, ale nikdy by sami sebe neublížili

autor
1. apr 2022

@laska86 robim na 3 smeny, a on ma teraz len ranu...takze nam to casovo nevychadza...ked este musim za nim cestovat...

zmrzlinka2021
1. apr 2022

Zavolaj ho k vám domov

autor
1. apr 2022

@pribinak uz sa to raz stalo, co som mu od toho pomohla...nechybalo vela...

autor
1. apr 2022

@zmrzlinka2021 skusala som, do prace to bude mat maximalne od veci a 2,5 hodiny stavat skorej nebude.