Priateľ po dvoch rokoch vzťahu nechce so mnou bývať

nathaly66
20. mar 2014

Ahojte, čo si o tom myslíte: Môj 31 ročný priateľ po dvoch rokoch nášho vzťahu nechce spoločné bývanie...

sashabb
20. mar 2014

@nathaly66 a ako to zdôvodnil?

drobcek26l
20. mar 2014

A čo chce bývať s maminkou???

abenko
20. mar 2014

No to by asi viacerych zaujimalo ten dovod.My sme si napr. Nasli spolocne byvanie po dvoch mesiacoch.Ano skoro ale funguje to furt.U nas to bolo napr. Tam ze sme si povedali bud to bude fungovat alebo nie aspon si budeme isty a nebudme stracat cas 🙂 chlapi su zvlastni no 😀

nivi
20. mar 2014

@nathaly66 ono asi nieje ani tak dolezite co si myslime, dnes je tak in zit na divoko, mat partnerku na pobavenie ale povinnosti nie.
dolezite skor je ako ti to zdovodnil, aku ma vidinu vasho vztahu v buducnosti a ci ty sa s tymto jeho dovodom a vidinou vies stotoznit, vyckat alebo nie. podla toho by som sa zariadila.

inak ja osobne by som to bez naozaj padneho dovodu neakceptovala a veru by som sa zamyslela ci mi to stoji za to.

nigguska
20. mar 2014

aj mna zaujima jeho odovodnenie,ze preco nie....

stary_ujco
20. mar 2014

Lebo po veceroch chodi s kamosmi von, alebo sa hra na pocitaci. A zrazu by mu partnerka robila program a kazala po sebe upratat riady....

diskutujuci
20. mar 2014

@nathaly66 ahoj a mali ste predtym uz nejake problemy vo vztahu? hadali ste sa? naznacoval nieco? si s nim stastna a vedela si si s nim predstavit mat deti?

stanislavao
20. mar 2014

@nathaly66 tak zrejme uz neni vas priatel. bohuzial, rozchody sa stavaju.

ivett1
20. mar 2014

😅 môj názor...po dvoch rokoch sa chce vrátiť k svojej "nezávislosti" t.j. nechce sa viazať, nechce dieťa, nechce svadbu atď ... názor chlapa (kolegu, 34r.) "asi má inú pipku" (to som citovala) ...

paskolinka
20. mar 2014

@nathaly66 ked nevieme, ako to zdovodnuje, tazko si mozeme nieco mysliet 😉

mysicka36
20. mar 2014

Ja z toho chápem, že spolu len randia 2roky ale on nechce s ňou bývať, chce s ňou len chodiť. To by sa páčilo viacerím 😀

Ale nemusí to byť len v tom že je pohodlný, môžu to byť aj finančné dôvody. Neviem ako to je, či býva u mamy alebo má vlastné bývanie alebo je v prenájme... To si musíš len ty zvážiť, prečo to tak je. Polož mu mu pár otázok a budeš vedieť na čom si. 😉

siska53
20. mar 2014

@nathaly66 nuz ,my sme zacali spolu byvat az 5rokov po zacati chodenia (a 6od zoznamenia),stahovali sme sa tyzden pred narodenim maleho. 🙂.
ide skor o to,ako to citite obaja. Nam,to vyhovovalo takto,ked to mne prestalo,tak som mu to povedala,vsetko si dohodli a ja dokonca otehotnela skor,ako sme to mali v plane. 🙂

kveta
20. mar 2014

@nathaly66 Mozno nevie ako by to vysvetlil manzelke.

adrioska
20. mar 2014

@kveta 😀 v suvislosti s tvojim prispevkom mi napadol vtip:
"Draha, co by sa stalo, keby som prisiel k vam a poziadal Ta o ruku? "
" No, manzel by zuril a deti by sa smiali..."
k zakladatelke: napis, preco nechce, inak nevieme poradit...

barus77
20. mar 2014

31 ročný človek by mal mať dávno prebratú zodpovednosť za svoj život, ak to nejako nemá doriešené, tak niečo asi nie je OK, pokiaľ je váš vzťah v poriadku... môj muž nebýval u rodičov od 19 a nemá s tým vôbec žiadny problém....

kiki68
20. mar 2014

my sme tiez spolu zacali byvat po 3 mesiacoch vztahu, odvtedy preslo uz peknych par rokov 🙂 no po 2 rokoch je to troska ine, tam je to vacsi krok,lebo vztah bol nejako nastaveny a to sa chlap boji zmeny...predsalen doma uz clovek neuhra nic...tam je vsetko take skutocne...mozno prve mesiace je to este take otukavanie,ale potom uz sa neni na co hrat.

bibinka
22. mar 2014

nuž, myslím si, že má inú ....a chce aby si sa s ním rozišla ty prvá ...

elise
22. mar 2014

@nathaly66 asi má mama hotel 🙂 ale nie nechce asi byvať s tebou lebo sa boji spoločného bývania ved na rande dojde vyfešákovany a s dobrou náladou a ked ho nasereš tak sa doma vyzuri bez teba a je zase všetko ok a to by si nechodila možno po byte nahodená mala by si strapaté vlasy po prebudení a on asi na to nie je pripravený.

mysicka36
24. mar 2014

Mňa by zaujímalo, čo niekoho vedie k tomu, aby sa zaregistroval - dal sem jednu otázku v jednej vete a to je všetko 😀

diskutujuci
24. mar 2014

@mysicka36 ahoj, ved problem nie? 🙂)))
ja napriklad som nedal ziadnu otazku, mam ich na tisice a bojims a reakcii tak nedavam ziadnu 🙂 pisatelka ma problem, ma strach a obavy, mozno ty si za vecou, vsetko vies , poznas, si v poho 🙂)
krasny den

jahodka8
24. mar 2014

@nathaly66 Ber si to z tej lepšej stránky. Nemusíš po ňom upratovať, nemusíš mu variť, neprepína ti televízor, nevypína rádio, môžeš si robiť čo chceš, môžeš sa stretnúť s kým chceš. Ty by si sa chcela nasťahovať k nemu alebo on by mal ísť k tebe alebo obaja niekam spoločne? Či ty chceš dieťa preto bývať spoločne?

diskutujuci
24. mar 2014

@jahodka8 mudra si jahodka 🙂))
presne tak na vsetko s ada úpozerat aj z leposiej stranky, mozno nie na vsetko ale na toto iste
tak drzim palceky nech sa rozhodnes spravne, nech je vasa diskusia akakolvek a zavery tiez....

jabadaba
24. mar 2014

@nathaly66 zda sa, ze tento pan nechce nielen spolocne byvanie, ale ani spolocnu buducnost. Poslala by som ho do zadnice. Dva roky vztahu, to je dost na to, aby sa dvaja ludia bud posunuli do vaznejsieho zvazku alebo sa rozisli. U vas zrejme bude platit ta druha moznost.

guinevre
24. mar 2014

Tak by som s nim do buducnosti nepocitala...

luvika
24. mar 2014

@jahodka8 Tiež súhlasím s týmto názorom, aj ma pobavil 😀 ale tak predsa len, keď človek niekoho miluje, chce byť s ním, zdieľať s nim pekné i menej pekné chvíle aj napriek tomu, že mu prepne program v telke atď 😎 a zaspávať v noci vedľa neho a ráno sa zobúdzať s pohľadom na neho a bla bla bla 😉 však láska predsa, neeee?

jahodka8
24. mar 2014

@luvika No veru však láska. Len to musia chcieť obaja a takto to brať. Ked jeden nechce, tak asi treba hľadať dalšieho alebo čakať až bude chcieť? A pri spoločnom bývaní to niekedy funguje horšie ako predtým. No ked vôbec nechce byť spolu s ňou, ani občas prespať a podobne, tak to je zvláštne.

victory1
24. mar 2014

A co tak sa jeho spytat na dovod?? ...lebo citat tieto fantazijne odpovede ti naozaj nepomoze... 😖

mission5
10. jan 2015

Čaute. tiež mam podobný problém ako nathaly66. S priateľom sme spolu niečo vyše dvoch rokov. Ja mám 32 a on 35. Ja bývam v podnájme už asi 10 rokov, pričom ten si sama platím a môj priateľ u svojich rodičov, kde s nimi býval do teraz býval aj jeho mladší brat, avšak ten odišiel pracovať do zahraničia. Môj priateľ má pracovnú dobu do 15.30 h., po jej skončení idem domov porobiť okolo domu čo treba a večer okolo ôsmej prichádza ku mne. Keď som sa ho asi pred 3 mesiacmi opýtala čo plánuje ďalej ohľadom našej budúcnosti a bývania tak znervóznej a povedal mi že to riešim skoro, ale že určite s pri riešení bývania mam rátať aj s ním. Viac sa táto téma neriešila, až do chvíle keď mi pri hádke vykričal, že mi vadí to že býva u rodičov, čo je aj pravda nakoľko čim viac sme spolu mám z neho pocit, že mu to takéto fungovanie vyhovuje (doma ma navarené, vypraté a keď mu doma nenavarí mamka tak mu navarím ja, a keď si potrebuje oddýchnuť od rodičov tak domov sa mu nechce ísť. Asi pred týždňom po novom roku som mu povedala, že ja si konečne toho roku idem riešiť bývanie, nakoľko v podnájme sa už nedá bývať mi povedal, že mám pravdu, že už by mal uvažovať nad vlastným bývaním a že sa o tom porozprávame, avšak prešiel týždeň a nič. Tak Vás prosím o radu, či má s ním ešte nejaký zmysel ťahať ďalej. On rozpráva o svojom vlastnom bývaní v dome, ale nič preto nerobí a jeho mama taktiež nechce, aby odišiel z domu. Poraďte prosím ☹

romanovic
10. jan 2015

Pockaj napr. do konca januara a potom mu povedz, ze si myslis, ze po 2 rokoch by ste mali skusit spolu byvat a ak nie, tak si ides riesit byvanie sama a s nim nepocitas. Co myslis, ze urobi?

janinah
10. jan 2015

@mission5 tvoj priateľ má všetko podľa svojich predstáv presne ako píšeš,navarené,vypraté,frajerku v posteli...ak ho omrzí mama ide k tebe a naopak..načo by to riešil a menil a komplikoval? však jemu je sveta žiť...na tvojom mieste mám s ním vážny rozhovor-jeden- o vašej budúcnosti aj s nejakým časovým plánom a moja hlavné otázka by znela,či chce mať so mnou rodinu a kedy..jeho odpoveď ta nasmeruje čo ďalej,ak sa bude okúňať,zahmlievať,vyhovárať,tak radím ísť "o dúm dál" , v 35r. by chlap mal vedieť čo so svojim životom a mal by hlavne vedieť sa k tomu postaviť priamo a nevyhovárať sa donekonečna,že potom.....osobne si myslím,že sa nerozhýbe,nečaká,že by si ho kvôli tomu nechala,je to na tebe,svoj život máš vo svojich rukách....aby si ma dobre pochopila-netreba ho nútiť do spoločného bývania či do zásnub,treba ho len "prinútiť",aby sa jasne vyjadril ako ďalej