Priateľova dcéra z prvého vzťahu

11. jan 2022

Stala som sa milenkou. Nebolo to plánované, bolo to proti môjmu presvedčeniu. S dotyčným sa poznáme 6 rokov, pred polrokom, kedy to celé začalo sme si ešte vykali. Poznala som ich rodinnú situáciu, poznám sa z videnia s jeho ženou, viem ako spolu komunikovali keď bolo všetko ešte "v poriadku". To, že niesom hlavným dôvodom rozvodu sa mi potvrdilo už po troch mesiacoch, kedy podal žiadosť o rozvod a presťahoval sa ku mne. Momentálne však riešime problém s jeho dcérou. Má 12 rokov, a kým doteraz bolo všetko v poriadku, posledné 2 týždne sa správa strašne. Doteraz sme spolu vychádzali ako kamarátky, nemala problém k nám prísť na vikend. Momentálne mám však pocit, že bývalého takmer ex manželka sa o mne začala pred dcérou vyjadrovať a huckat ju proti mne. Malá ma ignoruje, dáva mi nepriamo všetko za vinu.. Mám sa snažiť niečo vysvetľovať, nechať to na partnera, dať tomu čas? Som z toho smutná, pretože doteraz bolo naozaj všetko v poriadku a mala som pocit, že malá už predtým vnímala čo sa deje medzi rodičmi :(

janetinka27
11. jan 2022

v takom veku je ovplyvnitelna, plus prichadzajuca puberta a zaroven na nu asi dolieha cela ta situacia, ze sa im rozpadla rodina, ze je medzi mlynskymi kamenmi. dospeli si riesia seba, ale obycajne to dieta vsetko vnima inak, vsetko ho trapi

dadulamamula
11. jan 2022

Diéta je medzi dvoma múrmi, otcom a mamou... Myslím si ze mamu ešte trápi to, že otec ju opustil a preto si nedáva servítku pred ústa pred dcérou, všetko pocuje všetko vníma... Dostáva sa do puberty, môže reagovať impulzivne... Pre ňu si ty hlavným odvodom rozvodu a to ťažko dieťaťu vysvetlíš prečo to tak je.. No skus nech sa porozpráva muž s ňou alebo si ju zavolaj a porozprávajte sa vy dve, vysvetli jej to ako to bolo.. A otec by sa mal porozpreavat aj s mamou aby nehuckala malu proti tebe

kitycat
11. jan 2022

Daj tomu cas a nevtieraj sa. Si "ta druha". Mozno hucka ex, mozno ona sama zacala vnimat veci inak. Bud tam pre nu ak nieco bude potrebovat, ona idde hlavne za otcom, nie za tebou.

Moze sa to zlepsit aj zhorsit, ale snad su rozhodnutia vas vsetkych spravne a vztahy pevne a prekonate to

autor
11. jan 2022

@dadulamamula ja mám pocit, že ešte nepochopí veci, prečo sa jej rodičia rozišli.. nechcem jej tým motať hlavu, chcem sa vyhnúť priamemu rozhovoru na túto tému. Len ma mrzí, že tri mesiace bolo všetko fajn a zrazu toto... Priateľ nevie ako sa začala ku mne správať, pred ním sa tvári tak ako predtým

autor
11. jan 2022

@kitycat asi bude naozaj lepšie nechať to tak, dať tomu čas. Určite ešte veľa vecí nedokáže pochopiť. Len ma to mrzí nakoľko bolo tri mesiace všetko takmer ideálne. Mohla som tušiť že to nebude také jednoduché 🙂

taga
11. jan 2022

6 mesiacov ste milenci
3 mesiace je rozvedeny
3 mesiace poznas jeho dceru

Co cakas, ze zo dna na den dievca v takom citlivom veku bude akceptovat, ze jej rodicia sa rozviedli a bude mat s macochou super krasny kamaratsky vztah?

dadulamamula
11. jan 2022

Ja by som sasnou úprimne porozpvala.. Zavolala by som ju von na prechádzku, alebo nakupovať, aleb osi spolu upraviť vlasy ci nalakovat nechty a uvidíš čo povie.. Niečo robte spoločne..

zuzanka.zuzu
11. jan 2022

ty kur*a, jaj prepac autocorrect... kamaratka 🙄 ty sa stazujes na 12rocnu ktorej sa prave zrutil svet? 🙈 ty si fakt uplne mimo, ze kamosky... nie, len doteraz nechapala ze je to definitivne, uz to chape. vychutnaj si to 😉

zuzanka.zuzu
11. jan 2022

@dadulamamula 😂😂😂 toto by si poradila aj milenke svojho muza aby isla s tvojou 12 ROCNOU dcerou ku kadernicke alebo na nechty??? no len by skusila nejaka flandra moje dievcatko zmenit, taku by som ex-muzovi dala hubovu...

0kristina0
11. jan 2022

Vobec sa jej necudujem.

janewithane
11. jan 2022

Nic ine ako empaticky na nu reagovat ti nepomoze... Ty si z toho smutna? Tak si predstav ze mas emocionalnu odolnost 12 rocnej a zruti sa ti svet.. Myslim ze ma pravo na akekolvek emocie. Si dospelá, musis sa s tym vedieť vyrovnat.

dadulamamula
11. jan 2022

@zuzanka.zuzu ved dobre spolu vychádzali.. Prečo by v tom nemohli pokračovať? Už nie je jeho milenkou, veď su rozvedený a vedia o sebe.. Dieťa musí tiež pochopiť ze keď to nefunguje medzi otcom a matkou tak najelsoei riešenie je ísť od seba. Nemôžeš súdiť, nevieš ako sa chovala jej matka, akou bola manželkou a prečo od nej muž odisiel.. A áno,, ja by som bola rada keby moja dcéra si vychádzala s mužovou partnerkou.

dadulamamula
11. jan 2022

@zuzanka.zuzu a ešte otazka kto hovori o zmene???? To aby robili niečo spoločné neznamená aby robila na nej zmenu

autor
11. jan 2022

@zuzanka.zuzu nepoznáš celú situáciu, myslím, že svet sa jej viac rúcal keď doma počúvala 2 roky len hádky a výčitky na oboch stranách.. poznám ju už tiež pár rokov a 3 mesiace sme vychádzali úplne v poriadku

autor
11. jan 2022

@dadulamamula Malá chápe veľa veciam, vie čo sa u nich doma dialo, sama mi povedala, že je rada ako je to teraz. Ani jeden z nich nebol bez viny, nezastavam sa ani parntera v tomto. Ale všetko malo svoj dovod. Len nerozumiem momentálnej zmene jej správania. Neviem či to nejako výraznejšie riešiť alebo nechať aby to prešlo

zuzanka.zuzu
11. jan 2022

@dadulamamula nie, ozaj by som nedovolila HOCIKOMU inemu zasah do vyzoru dietata - na tych nechtoch jej ich budu ofukovat ci co? proste po prve je na to mala, po druhe som jej mama a JA mam rozhodnut kedy na take moze a po tretie (toto je osobne) ja sa na take zazitky s dcerou tesim 🙂 nie nejaka ocinova stetka...

zuzanka.zuzu
11. jan 2022

autorka - mas pravdu, nepoznam. ale to ani ty nie!! pred pol rokom ste si vykali 🙄 prepac, ale vies hovno. oni spolu boli minimalne 13 rokov. po 13 rokoch s tymto princom daj vediet 😉

autor
11. jan 2022

@zuzanka.zuzu nechcela som sa nechať vytočiť ale ocinovu štetku si nechaj pre niekoho iného..predstav si, že prvé tri mesiace sme si spolu aj lakovali nechty a jej matka jej ich ešte aj pochválila aké ich má pekne... Nie každý musí byť zjavne taky zakomplexovany a mať v sebe toľko hnevu ako ty. Moja otázka znela inak.. Prajem pekný deň

lindous
11. jan 2022

Podľa mňa nie je vôbec tvoje miesto jej niečo vysvetľovať o vzťahu jej rodičov, na ktorý ty tiež určite nemáš úplne objektívny pohľad, keďže si s nimi nežila..čo môžeš podľa mňa spraviť ty je k nej pristupovať s pochopením a nesíliť to
Partner tiež túto zmenu vníma? Ako zareagoval na ňu zareagoval on? Ja by som to určite nechala na rodičoch a dala tomu čas... Podľa mňa to na ňu proste odľahlo, že rodičia sú naozaj od seba a aj keď možno racionálne vie, že to tak je asi lepšie, mrzieť ju to napriek tomu stále môže, sú to dvaja ľudia, ktorých ľúbi...

bluka2
11. jan 2022

Nechať tomu čas, vnímať, čo jej robí najlepšie, či je otvorená rozhovoru, jednat s ohľadom, férovo a porozumením. A hladne si o 12 ročnom dieťati nemyslieť, že by niečo nepochopilo, maj o nej trochu vyššiu mienku. Myslím, že by veľa veci pochopila, ak nie všetky, už pred 5 rokmi

autor
11. jan 2022

@lindous práve preto som vyššie napísala že jej nechcem nič vysvetľovať. Do toho sa naozaj nepúšťam. Skôr som mala na mysli rozhovor o tom, či jej môžem nejako pomôcť, niečo pre ňu spraviť. Priateľ si to zatiaľ nevšimol, pretože v momente keď sme všetci spolu sa správa ako keby bolo všetko v poriadku. Dáva mi to pocítiť keď sme samé dve..

zuzanka.zuzu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1gabriela13
11. jan 2022

@zuzanka.zuzu nechápem prečo treba takto komentovať a vyskočiť na niekoho. Omg...

zuzanka.zuzu
11. jan 2022
liz_lemon
11. jan 2022

poviem ti o podobnej situacii z mojho okolia, rodicia sa rozviedli pred rokom, deti su v striedavke, po 6 mesiacoch si otec uz k sebe vodil svoju priatelku, v lete uz chodila s nim a detmi na vylety, asi si myslel, ze je vsetko ok, tak si ju nastahoval k sebe, zial asi nie je velmi vnimavy voci svojim detom, lebo jeden z nich sa zveril mojmu synovi, ze otca neznasa, za to ze si tam nastahoval cudziu zenu, prisli tak o sukromie, ze doma sa citi ako u cudzich, uz ma obavy, ze k nim pribudne dieta...ten chlapec je zufaly a velmi chce, aby nemusel kazdy druhy tyzden byvat u otca...je to vsak maly chlapec, tak netusi, ze to nie je take lahke :( pritom by stacilo, keby otec myslel aj na deti a nie iba na seba, ved ked su deti u mamy, mohol si uzivat a pomaly ich pripravovat na novu zenu
vobec v tom nemusi byt matka dievcata, ved 12 rocna uz ma dost rozumu

zuzanockamt
11. jan 2022

@zuzanka.zuzu máš veľmi vulgárne vyjadrovanie...znieš tak, ako keby si ty bola nejaká ohrdnutá ex

kamajka
11. jan 2022

@zuzanockamt tiez mi to tak pripadá

dadis
11. jan 2022

Nemyslim si, ze ex hucka dceru. Spravila si chybu, ze si sa do toho zamotala. Ked sa 2 roky hadali, mal sa rozist manzel sam a nie cakat na milenku. Vzdy budes v jej ociach dovodom rozchodu jej rodicov, bohuzial.

zuzanka.zuzu
11. jan 2022

@zuzanockamt nie som. ale aj keby som bola, nic by som na slovniku nemenila
(a v tomto pripade sa nejedna o "ohrdnutu ex", tu nejde o zena-milenka ale o vztah milenka-dieta, cize si to spojenie pouzila len aby si ma urazila, nie aby si velkoryso poukazala na "paralelu s mojim zivotom")

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz